Jump to content

degusto

Użytkownicy
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, psy, koty, whisky
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. degusto

  Mozart - Requiem

  Chyba trochę nie na temat (proszę właściciela wątku o wyrozumiałość)...... ale dla mieszkańców okolic Warszawy i może nie tylko........http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/2019-04-11-koncert-pasyjny-na-kamionku.html Zawsze to muzyka live. Pozdr
 2. Korzystam z dwóch Malin z ekranami dotykowymi (3,5 i 7 inch). Wgrałem Moode 5 i moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Organizacja ekranu głównego jest przemyślana i sympatyczniejsza w porównaniu z Moode 4 . Najważniejsze z mojego punktu widzenia pozytywne zmiany to: 1. Umieszczenie w środkowej górnej części ekranu menu zarządzania. 2. Włączanie poszczególnych radiostacji przez pojedyncze kliknięcie w logo stacji 3. Umieszczenie po prawej stronie ekranu alfabetu umożliwiającego szybką lokalizację stacji 4. Konsekwencją jest przesunięcie litery M umożliwiającej wejście w menu ustawień o parę milimetrów w lewo co pozwala na wygodniejsze dotknięcie palcem ( litera M nie jest już w najciaśniejszym punkcie ekranu) 5. W dolnym lewym rogu ekranu pojawia się logo aktualnie grającej stacji 6. W prawym dolnym rogu ekranu menu zarządzania ekranem, głośnością itp. (w moim przypadku nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie bo ikonki znajdują się na dolnej krawędzi ekdanu co uniemożliwia dotyk palcem) 7. Można przypisać do nowo kreowanej stacji radiowej jej logo, choć trzeba logo pozyskane z sieci konwertować do jpg . 8. Tidal za pośrednictwem Bubble działa bez zarzutu. 9. Nie stwierdziłem najmniejszego pogorszenia jakości przekazu dźwiękowego ( Raspberry Pi3 + Allo Digione + ES 9038qm). Zmiana negatywna to w zasadzie tylko fakt, że system uruchamia się dwukrotnie dłużej od Moode 4. Licząc od załączenia do pojawienia się wszystkich ikon na touch screenie trwa to 90 sekund. Moje wrażenia są absolutnie subiektywne i wyrywkowe. Pozdrawiam
 3. Na stronie Moodeaudio.org dostępna wersja 4.4. Skąd pobrać tę wersję 5 beta? Też chętnie potestuję. Czy to jest ta wersja gdzie dostępne będzie wstawianie logo stacji radiowych ? Pozdr. :)
 4. Problem kursora na ekraniku rozwiązany. System config -Local display - Touch screen - no- Set .....i jest kursor
 5. Na próbę zainstalowałem Moode. Tidal rozumiem, że nie działa natywnie. Na touch screenie nie pojawia mi sie kursor myszki. Może ktoś ma jakiś pomysł - dlaczego? Pozdr.
 6. Po zakończeniu bojów z maliną została mi płytka HiFiBerry Dac+. Płytka jest 100% sprawna , miała pęknięta ścieżkę do gniazda RCA i jest naprawiona. Oddam tę płytkę za przysłowiową złotówkę młodemu człowiekowi rozpoczynającemu przygodę z maliną. Haczyk polega na tym, że trzeba obiekt odebrać osobiście (okolice Warszawy).
 7. Zrobiłem dwa zasilacze na LT1764 tak zwane niskoszumowe. Niestety grzeją się niemiłosiernie. Wczoraj jeden odmówił posłuszeństwa. Może ktoś ma sprawdzoną aplikację bo moje nie działają. Dodatkowo czerwona dioda na malinie we współpracy z tymi zasilaczami gaśnie często. Zastosowałem zasilacz z Ali https://pl.aliexpress.com/item/LT1083-Adjustable-Regulated-Power-Supply-Module-Parts-and-Components-DIY-Kit/32818705385.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fjcXxw8 Dołożyłem 4 x 4700uF przed i za stabilizatorem oraz wymieniłem diody na szybkie. Stabilne rozwiązanie choć pewnie nie najwyższej jakości. Według użytkowników niemieckiego forum Raspberry kondensator za zasilaczem tego typu powinien mieć nawet 47000uF
 8. Przerobiłem moją pierwszą malinę. Wyrzuciłem: HFiBerry Dac+Pro, dwa zasilacze . Wstawiłem Aoide Digi , ES 9038q2m, dwa nowe, wydajniejsze zasilacze. Efekt? Zupełnie inna bajka. Zrobiłem nową malinę integrę. Na pokładzie: malina 3+, Allo DigiOne, DAC 2x AK 4497 +XMOS, display 7". Wymieniłem opampy w dac na Muses 8920 i AD797, wymieniłem kartę SD na typ Extreme. Na razie zestaw czaruje dźwiękiem.
 9. Poprosiłem prezentera zestawu o zaprezentowanie brzmienia zestawu na utworze z muzyki klasycznej. Oto co usłyszałem: nie będzie takiej muzyki bo w zeszłym roku była i zestaw się potem nie sprzedawał, przyjedź pan do mnie do Łodzi to panu puszczę :). Kto zgadnie czy pojadę do Łodzi?
 10. Obsługa ekranów dotykowych w systemie Volumio jest bardzo niewygodna. Jeśli chodzi o ekran 3,5 inch nawet przy pomocy rysika jest bardzo trudno trafić w ikonę. Z ekranem 7 inch jest podobnie. Niby ekran większy a na przykład paski z nazwami stacji radiowych tak cienkie, że palcem trudno wybrać. Ekran zapewne będzie w pionie i aby trafić palcem w odpowiednie miejsce trzeba się dobrze skupić i mieć go na wysokości oczu. Jeśli już koniecznie obsługa za pomocą ekranu na urządzeniu to polecam obsługę za pomocą myszki. Pozdr.
 11. degusto

  DAC MAGIC

  Słuchałem tego urzadzenia dość długo po usb i coax. Moim zdaniem w tej cenie to dobry i bardzo funkcjonalny dac. Pisząc "w tej cenie" mam na myśli kilkaset PLN (tak około 500 - za używany przedmiot). Z pewnością to dobra opcja na początek przygody.
 12. Ja mogę tylko to potwierdzić. Jednak każdy dedykowany przez dystrybutorów Raspberry zasilacz ma wydajność prądową min. 2,5A. Można to oczywiście zlekceważyć :) Mam nakładkę HAT o nazwie AOIDE. Cena ok 49USD. Efekt (w połączeniu z prostym DAC) w porównaniu do zestawu malina + HIFiBerry DAC+ PRO jest więcej niż zadowalający. Inna przestrzeń, inny świat. Pytanie mam takie: jaki dac ustawić w opcjach odtwarzania Volumio? Na razie leci w opcji HiFiBerry Dac Plus ale może inna byłaby lepsza?
 13. tomek4446. Ja nie proponuję ci żadnego konkretnego zasilacza. Sugeruję, że ten ,który posiadasz nie funkcjonuje prawidłowo. Wewnątrz takiego "wtyczkowego" zasilacz też są elementy półprzewodnikowe tak zwane scalone, które mogą być złej jakości. Wypróbuj inny egzemplarz tego rodzaju zasilacza: napięcie pracy 5V, wydajność prądowa 3A. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.