Jump to content

degusto

Użytkownicy
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, psy, koty, whisky
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wszystko pięknie tylko poczytaj kolego jakie prądy zapewniają te cudaki :)
 2. Napiszę co ja zrobiłem i jakie rozwiązanie uznałem za wystarczające. Kupiłem stabilizator (https://pl.aliexpress.com/item/32818705385.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fqXZ4iR), wymieniłem diody na diody Scottky'ego (akurat miałem, nie pamiętam symbolu), Stabilizatora LT1083 wraz z radiatorem nie montowałem na płytce ale w miejscu z dobrą wentylacją - stabilizator połączyłem z płytką przewodami ( potem nawet powiększyłem radiator). Za namową uczestników niemieckiego malinowego forum na wyjściu napięcia stabilizowanego umieściłem baterię12 sztuk kondensatorów 6800uF/50V/105stC połaczonych równolegle. Jeżeli mogę udzielić jednej rady to brzmi ona w ten sposób: przewody połaczeniowe zasilacza z maliną zrób przynajmniej o jeden wymiar większe (tzn. przekroje przewódów) i spróbuj podłączyć malinę wraz z hatem w trwały sposób - połączenie wtyczką mikro usb to nieporozumienie.
 3. Czy to ma być zasilacz do maliny + jakiś hat? Czy może do jakiegoś zaawansowanego DAC'a?
 4. Jasne. Diody Scottky'ego zdecydowanie lepiej sie nadają, mają dużo lepsze parametry (to tak zwane szybkie diody). Stabilizatorowi LT1764 za radiator służy powierzchnia płytki drukowanej. W mojej konstrukcji zasilacze na stabilizatorach LT1764 do zasilania maliny sie nie sprawdziły( przegrzewały się). Podtrzymuje swoją opinię o braku logiki w schemacie, który chcesz realizować. Z punktu widzenia logiki ten układ to koniunkcja dwóch zdarzeń : stabilizatora na LT1085 i stabilizatora na LT1764. Wynikiem koniunkcji takich zdarzeń jest "i to - i to" czyli szumy zasilacza bedę sumą szumów zasilacza wysokoszumowego i niskoszumowego. Powstaje pytanie - to po co ten niskoszumowy? Tak zwanego konia z rzędem temu kto usłyszy różnicę w brzmieniu maliny zasilanej z zasilacza Ma LT1085 +LT1764 i z samego 1085. Taka moja opinia - ja nie usłyszałem. Nikt jednak nie zabroni bogatemu przekraczać granic zdrowego rozsądku. Pozdrawiam
 5. 10A10 cena ok 0,5 pln/szt Dobrze przemyśl chłodzenie LT 1764.
 6. Na pierwszy ogień będę musiał wykombinować jak w tej obudowie zrobić otwory wentylacyjne i jej nie pokaleczyć :). Jeśli będzie dobrze z samymi otworami w górnej części obudowy to nie będę szalał z wentylatorem. Pisałem do chińczyków i według nich minimalne napiecie zasilania tego ekranu to 4,70V. U mnie jakoś działa z 4,45 :) Tak na marginesie to do wykonywania otworów w blasze świetnie nadają się tego typu wynalazki https://allegro.pl/oferta/wiertlo-stozkowe-stopniowe-hs-tytan-4-32mm-wiertla-8148194725 Pozdr.
 7. Wróciło do normy. Źle rozwiązana sprawa wentylacji obudowy - myślałem tylko o wentylacji poziomu zasilaczy i transformatorów. Moja wina. Będę musiał wstawić wentylator tak by chłodził ekran.
 8. Przełaczałem na 5V z imulsowego zasilacza dedykowanego do maliny ale jest to samo. Poza tym - jak wytłumaczyć stan przegrzania przy zbyt niskim napięciu? Spróbuję otworzyć obudowę i schłodzić całe urządzenie ale to nie jest rozwiązanie
 9. Mam problem z ekranem 7 inch. W prawym górnym rogu pojawiła mi sie ikonka (chyba) termometru. Ekran sie raz na jakiś czas ( kilka, kilkanaście minut ) wyłącza a następnie sie ponownie włącza z ikoną HDMI w lewym górnym rogu. Rozumiem, że coś się przegrzewa - tylko co? Ekran czy malina? Ekran jest zasilany z przeznaczonego tylko dla niego zasilacza liniowego. Niestety nie miałem transformatora z napięciem wtórnym 7,5 lub 8V i zasilam z 6V co powoduje maksymalne do osiągnięcia napięcie stabilizowane ok.4,45V. Malina działa prawidłowo bez najmniejszych zawieszeń czy zaników lączności. Ekran tez działa poza wymienioną wadą ok. Może ktoś ma wiedzę w temacie i zechce pomóc? Na zdjęciach ikony z ekranu ( kiepska jakość - sorry ) Pozdr.
 10. Używałem maliny z CA MagicDac. Krótko ,co prawda, ale używałem. Wszystko co piszą o MagicDac - to mogę potwierdzić. Jak na tę cenę to dobry nabytek i dobrze mi się zgrywał z maliną po coax ale tego przysłowiowego angielskiego brzmienia nie znalazłem. Malina współpracowała z hatem Aoide za jakieś 30$ z Aliexpres. Zmieniłem DACMagic na chińczyka i jest znacząca różnica. W końcu CA MagicDac to jest urządzenie dla rozpoczynających przygodę. Nie mam doświadczeń z Allo Dac ale mam z HiFi Berry Dac i jeśli nawet Allo jest trochę leprze od HiFiBerry to powiem tak:) - nie idź Kolego tą drogą. Porównaj po prostu ceny i przypomnij sobie brutalne powiedzonko, że coś za coś. Jakby co to i wybór by padł na CA MagicDac to serdecznie polecam inwestycję w zasilacz liniowy w miejsce impulsowego 12V. Nie wiem czy pomogłem - ale pozdrawiam.
 11. Pokaż Przyjacielu więcej tej foty a w szczególności filtr przeciwzakłóceniowy zasilacza. Niech młodzi wiedzą jak powinno być:)
 12. Moim zdaniem bezpiecznik to coś więcej niż jazda obowiązkowa w projekcie zasilanego z sieci urządzenia elektrycznego. Ja jestem tylko hydraulikiem :) nie znam się :):):). Pozdrowienia
 13. Mimo wszystko jestem zdania, że każde urządzenie powiązane z technologią cyfrową powinno mieć swoje indywidualne zabezpieczenie. W swoich poprzednich projektach zastosowałem filtry takie jak ten: https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-gniazdo-z-filtrem.html?initiative_id=SB_20190515043741&site=pol&g=y&SearchText=gniazdo+z+filtrem&CatId=200217704&isrefine=y Za namową kolegów elektryków w najnowszym projekcie zastosowałem taki filtr: https://allegro.pl/oferta/filtr-sieciowy-emi-max-16a-zestaw-do-montazu-8068318567 Oczywiście jest to tylko zabezpieczenie urządzenia bez bezpośredniego wpływu na jakość sygnału. Czy gniazdo sieciowe w Twoim urządzeniu jest wyposażone w bezpiecznik? Pozdr.
 14. W takiej olbrzymiej obudowie to można poszaleć ....... Ładne wykonanie. Gdybym chciał wpakować do tej beczki miodu łyżkę dziegciu zapytałbym : a dlaczego nie zamontowano sieciowego filtra przeciwzakłóceniowego? Chyba , że jest zewnętrzny tak zwany kondycjoner. Pozdr.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.