Jump to content

degusto

Użytkownicy
 • Posts

  235
 • oraz w archiwum

  24
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

149 Dobry

Audiostereo

31

Bocznica

118

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, psy, koty, whisky
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

degusto's Achievements

 1. Czy ktoś ma patent na dezynfekcję karmnika dla ptaków? Ponoć przed sezonem dobrze jest przeprowadzić akcję porządkową w miejscu gdzie ptaki mogłyby wzajemnie zarażać się. Nie znalazłem rozsądnego sposobu w sieci.
 2. Zawsze warto. Sądząc po gabarytach to buda dla jakiegoś większego ptaka (może sowy?). Chodziło mi tylko o to, że nie bardzo sobie wyobrażam obicie blachą drzew a moim ogrodzie.
 3. To ja może z innej beczki .... Ostatnio wyguglowałem, że w Polsce najliczniejszą populację wśród ptaków stanowią skowronki, srebrny medal mają wspólnie wróble i mazurki a na trzecim miejscu są zięby. Te zięby to dla mnie totalne zaskoczenie. Te dane zamieścił jeden nawiedzony ornitolog. Nawiedzony dlatego bo zaleca obijanie pnia drzewa, na którym instaluje się budkę lęgową arkuszem blachy o wysokości 1 metra aby drapieżnik nie dopadł pisklaków. Je niestety mam.... Kiedyś napiszę jak wygląda likwidacja (sorry za to słowo) tzw. postrzałków
 4. Kiedyś jeden tzw. "myśliwy" tłumaczył mi, że jest u nas zakłócona równowaga wśród ptasiej gromady poprzez ingerencję ptaków krukowatych (srok, gawronów, wron, sójek itp). Jakoś nie słyszałem żeby leśne gargamele urządzali polowania na te ptaki celem wyrównania składu procentowego . A ja na te grzywacze lubię patrzeć podczas spacerów z psem i gdy czasem zimą przylecą posilić się w moim karmniku - takie zboczenie .
 5. Wytłumacz mi jeśli potrafisz please - po jaką cholerę strzelać do takiego niewielkiego ptaka. Taka rozrywka dla zielonych szwejków?
 6. Gdzieś wyczytałem, że od 15.08 wolno już w tym kraju polować na gołębie. Czy ktoś z kolegów rozumie o co tu chodzi?
 7. To i ja pokaże mojego przyjaciela. Nazywa się Kubek (QBQ). To nasz, polski łańcuchowiec mazowiecki. Miał dostać łopatą w łeb ale się pojawiły dobre dusze i zabrały rolnikowi całą dziesiątkę po czym wstawiły do internetowej adopcji i się załapałem. Trochę dziwna psina - musi przebiec tak z 5 km codziennie - w tym roku przebiegliśmy już tak koło 1000 km, nie weźmie żarcia od nikogo poza mną, kocha wszystkie stacjonarne i przychodne koty, pilnuje chałupy, ekstremalnie nieufny , wścieka się jak zobaczy faceta w czarnym płaszczu i wariuje na mój widok gdy wracam. Na zdjęciu jest też ze swoją najdroższą przyjaciółką. Tę żółtą pokrakę wyrzucił przysłowiowy Janusz z Grażyną z jadącego samochodu, trafiła do mojego syna i od pierwszego powąchania jest wielka przyjaźń .
 8. Zaczajałem się na niego chyba ze dwa tygodnie ale go dorwałem. Uroczy sąsiad . Na marginesie - wkopałem równo z gleba miskę i napełniłem wodą jeże korzystają z tego wynalazku nocą a ptaki w dzień.
 9. Dokładnie tak było . Ten pierwszy z lewej Seat był przewodnikiem całej bandy i gdy skończył jeść zabierał michę najbliższemu. Swoją drogą ..... kupili go ludzie do pilnowania stada kóz gdzieś na Podlasiu i napisali, że takiego oddanego i ofiarnego strażnika nigdy nie mieli.
 10. Oszukałem łobuziaków . Starłem na tarce surowego kotleta schabowego czyli zrobiłem im łakocia, włożyłem każdemu działkę do miski i reszta to już ich organizacja. Udało się i takie sympatyczne zdjęcie pozostało.
 11. Od lewej - Seat, Star, Scorpio, Smart. Polskie Owczarki Nizinne
 12. To jest zdjęcie z wikipedii. Nie jest jednolicie beżowy. Drozd_śpiewak[1] Coś pochrzaniłem z wklejaniem . Tu jest link do drozda [Hidden Content] Tak czy tak liczy się, że był u mnie w odwiedzinach
 13. No to masz kolego pewnie świetne warunki do tego aby zaprosić i obserwować ptaki. U mnie najstarsze drzewo ma 25 lat bo była tu "pustynia". Gniazdują tylko pospolite wróble i mazurki w tujach oraz sikorki w budkach lęgowych. Cieszę się z tych ptaków , które polubiły moją zieleń i przylatują żeby się najeść. Wiem, że w lecie nie powinno się dokarmiać ale sypię im parę deko żeby móc rzucić na nie okiem. Jeżeli mógłbym wykorzystać twoją znajomość ptaków to chciałbym abyś popatrzył na zdjęcie i powiedział mi co to za ptak. Według mnie to chyba drozd ale mogę się mylić. Niestety zdjęcia robię najczęściej przez szybę okienną i są kiepskie.
 14. OK. Nie jestem znam się na ptakach ale je lubię . Wydawał mi sie znacznie mniejszy od tych , które widziałem w lesie. To zdjęcie jest dosłownie sprzed dwóch dni i powiesiłem na skrzynce te kulki żeby się ich pozbyć jako, że nie zostały skonsumowane zimą. Zawsze sroki są ostre na te kulki. Ta budka jest wymiarowa, ma otwór 30 mm i jest dość nisko. Została powieszona tak aby móc obserwować z okna kuchni ruch ewentualnych lokatorów ale pewnie jest tak jak piszesz... za duży ruch , za bardzo na widoku itp. Powieszę ją na jesieni tak by ewentualni lokatorzy czuli się komfortowo. Inne budki zostały przepisowo zasiedlone i coś tam w nich piszczy. Modraszki się ode mnie wyniosły niestety, bogatek jest całe stado. Z fajnych ptaków zimą zimą były gile ( są zjawiskowo śliczne) i kwiczoły ( chyba to były kwiczoły sądząc po podobieństwie do wizerunków w sieci). Mój karmnik jest w zasadzie w środku miasta i odwiedziło jego najbliższą okolicę do tej pory 26 gatunków ptaków wliczając w to krogulca, który upolował pod karmnikiem mazurka i rodzinę bażantów żerującą pod karmnikiem. Załączam zdjęcie pani bażantowej. Pozdr.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.