Jump to content

klimek1965

Użytkownicy
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

625 profile views
 1. Arcam AVR400 nie ma układu soft startu, a pobór mocy w szczycie to aż 1,5 kW. Zdaje się, że jedynym ratunkiem jest bezpiecznik zwłoczny, niekoniecznie aż 25A. Doświadczyłem tego osobiście, na szczęście przed zakupem, zdecydowałem się na AVR750 🙂
 2. klimek1965

  Simaudio CLUB

  Z którym Avidem chcesz porównać ? Widzę, że szykuje się kilka interesujących testów porównawczych. Opiszcie koniecznie swoje wrażenia.
 3. klimek1965

  Simaudio CLUB

  To moze opamietanie ? 🙂
 4. klimek1965

  Simaudio CLUB

  I to się nazywa zdrowy rozsądek 🙂 Nie jestem specjalnie zaskoczony, powodów do dalszych poszukiwań raczej nie masz zbyt dużo !
 5. klimek1965

  Simaudio CLUB

  Raczej trudno je porównać 1:1, bo to urządzenia o zasadniczo różnych funkcjach. Raczej nie da się wyeliminować wpływu innych elementów toru przy wpięciu jednego i drugiego. No właśnie, "podejrzanie" dobry deal 🙂 To prawda chyba, że myślałbyś o zmianie integry na dzielone wzmocnienie. Oj, pewnie by się zadziało 🙂, ale dzielony to prawie dwukrotnie wyższa cena niż Twój 340, przy wzięciu pod uwagę najtańszej końcówki Moona. Wtedy z kolei być może 280D nie byłby potrzebny...
 6. klimek1965

  Simaudio CLUB

  @Pantaleon dzięki jeszcze raz. Przemyślę to sobie jeszcze raz, ale widzę, że upgrade MiND do "dwójki" nie przeniesie mnie na księżyc 🙂
 7. klimek1965

  Simaudio CLUB

  @Pantaleon dzięki za wyjaśnienia, chociaż muszę przyznać, że się pogubiłem... 🙂 Czytając Twoje poniższe zdania nadal nie wiem, czy warto upgradować. Dla wyjaśnienia, mam 280D z modułem MiND w wersji pierwszej (urządzenie ma ponad 2,5 roku) i rozważam upgrade do wersji MiND 2. Używam go prawie wyłącznie do streamowania z Tidala dzięki czemu mogę poznać nową muzykę i zdecydować o ewentualnym zakupie płyty. Napisałeś o aktualizacji DACa - myślałem, że upgrade polega wyłącznie na wymianie modułu MiND (pewnie także softwaru) - jesteś pewny, że w module DACa coś zmieniają także ? Jeśli tak, to gra może być warta świeczki. Pisząc o tańszej alternatywie miałem na myśli dużo tańszą niż Neo MiND, a mianowicie Bluesound Node 2, którego zresztą także mam, gra w innym systemie. Z własnej ciekawości zrobiłem kiedyś test porównawczy, używając streamingu z Tidala HiFi. Najlepsze efekty dał Node 2 --> coax --> DAC w CD --> wzmacniacz. Na drugim miejscu, nieco gorzej 280D --> wzmacniacz. Na trzeciem, a właściwie można rzec ex aequo z drugim Node 2 --> coax --> 280D --> wzmacniacz - tu różnice względem miejsca drugiego minimalne, wręcz na granicy postrzegania. Zdecydowanie najgorsze efekty daje Node 2 połączony po analogu ze wzmacniaczem. Z 280D nie można wyprowadzić sygnału, więc nie mogłem porównać jak brzmiałoby połączenie z zewnętrznym DACem. Alternatywą dla mnie byłaby opcja nr 1 względem dzisiejszej nr 2. Node 2i kosztuje 2,5 tys zł, więc mniej niż upgrade 280D, dlatego dopytuję.
 8. klimek1965

  Simaudio CLUB

  Wydaje mi się, że w przypadku 280D to nie jest tylko zmiana softwarowa, wymieniają też jakiś element. Także nie wiem nic na temat zmiany brzmienia, dlatego informacja @Pantaleon mnie zaciekawiła. Miałem wątpliwości czy wydatek ponad 3 tys zł za upgrade i uzyskanie MQA i Roon Ready jest tego warte. Zwłaszcza, że mam lepszego DACa niż 280D, więc opcja podłączenia taniego transportu wydaje się być alternatywą, bo streamera używam w 99% do słuchania Tidala. Jeśli jednak dodatkowo przynosi to korzystną (ale jaką ?) zmianę brzmienia, to może mieć to sens.
 9. klimek1965

  Simaudio CLUB

  Jakoś szczególnie podniecony nie jestem 🙂 Czytałem te artykuł, moje doświadczenia nie we wszystkich punktach się z nim pokrywają, ale zawsze warto poznać inne poglądy
 10. klimek1965

  Simaudio CLUB

  @ Checkitout, myślę, że ile głosów tyle opinii, paradoksalnie wszyscy mogą mieć rację... Moony są wydajne prądowo, więc nie powoduje to dużych ograniczeń w wyborze kolumn, które dobrze napędzi. ProAc może być dobrym tropem. Zasugerowałbym Vienna Acoustics, też w dystrybucji Top HIFi, więc łatwo jedne do drugich porównać. Z innej beczki Audiovector, raczej serii SR niż QR, Totemy Hawk lub Forrest w zależności od wielkości pokoju - niestety trudne do zdobycia, a jeszcze trudniejsze do posłuchania:( @ Pantaleon, ciekawe rzeczy piszesz o upgradzie 280D. Ja właśnie jestem przed nim, ale przyznam, że nie słyszałem o poprawie jakości brzmienia po upgradzie. Sądziłem, że to poprawa funkcjonalności, chyba że myślisz o poprawie wynikającej z MQA względem "nie MQA" i z zastosowań Roona. Czy słuchasz Tidala za pomocą Roona ? Wysłałeś do serwisu Audio Center ? Ile to trwa?
 11. klimek1965

  Simaudio CLUB

  Hmmm, to zalezy co kto lubi. 650D jest mniej przejrzysty niz 750D, ten drugi jest za to precyzyjny do bolu. Chyba rozumiem jednak co masz na mysli i dziele z Toba moje sympatie 😀 Powodzenia w poszukiwaniach
 12. klimek1965

  Simaudio CLUB

  Nie słyszałem Moon z ATC, ale wyobrażam sobie, że to może być bardzo udane połączenie. Dokładnie tak to powinno wyglądać. W Top Hifi o blisko połowę obniżyli cenę na 650D i 780D, o ile w ogóle są dostępne, bo w aktualizacji strony nie są mocni 🙂 Jeśli nie masz wstrętu do urządzeń używanych, to opcją może być też 750D - już nie jest produkowany, stąd tylko używany. W 750D siedzi lepszy DAC niż w 650D, ale nie umiem powiedzieć jak konkretnie przekłada się to na dźwięk - nie słyszałem obu razem, żeby móc porównać je wprost.
 13. klimek1965

  Simaudio CLUB

  Szczerze gratuluję, to znakomite wzmocnienie ! Z jakimi grasz kolumnami ?
 14. klimek1965

  zestaw do 75k zł

  To prawda, też fajny :)
 15. Dominique Fils-Aime, dość mało znana artystka z Kanady. Fajny wokal i klimat, niezła realizacja, choć muzyka nazywana przeze mnie z gatunku "o niczym" :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.