Jump to content

Muzg

Użytkownicy+
 • Posts

  1931
 • oraz w archiwum

  1607
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

508 Bardzo dobry

Audiostereo

501

Bocznica

7

9 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://muzgaudio.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

38520 profile views

Muzg's Achievements

 1. Co do kontaktu to robię co mogę, ale proszę wziąć pod uwagę, że MuzgAUDIO to manufaktura, pracuje w niej jedna osoba, a pracy jest bardzo dużo. Klienci kontaktują się ze mną na 11 sposobów (kilka email, tel, sms, whatsup, fora itp) i czasem nawet zdarza mi się zgubić jakąś wiadomość. Robię co mogę, ale nieraz obsługuję Was przez telefon po 4h, a jeszcze pasuje coś poskładać, wysłać... Co do faktury to dwa razy pytałem, czy na firmę, czy paragon. Pan stwierdził tydzień po otrzymaniu przesyłki, że jednak chce fakturę. Na dodatek już po tym jak rozliczyłem to na paragon. Pisałem, że teraz jedyna opcja odkręcenia zgodnie z prawem to zwrot. Co do reszty to nie mi oceniać, ale przyznam, że jak usłyszałem wycieczki personalne pod swoim adresem to trochę się zdenerwowałem.
 2. Przy TDA1541 zawsze tam będzie spory offset, a co do zmiany konda na foliowy to popatrzcie jaki jest za nim rezystor do masy. 😉
 3. Co do kontaktu to robię co mogę, ale proszę wziąć pod uwagę, że MuzgAUDIO to manufaktura, pracuje w niej jedna osoba, a pracy jest bardzo dużo. Klienci kontaktują się ze mną na 11 sposobów (kilka email, tel, sms, whatsup, fora itp) i czasem nawet zdarza mi się zgubić jakąś wiadomość. Robię co mogę, ale nieraz obsługuję Was przez telefon po 4h, a jeszcze pasuje coś poskładać, wysłać... Co do faktury to dwa razy pytałem, czy na firmę, czy paragon. Pan stwierdził tydzień po otrzymaniu przesyłki, że jednak chce fakturę. Na dodatek już po tym jak rozliczyłem to na paragon. Pisałem, że teraz jedyna opcja odkręcenia zgodnie z prawem to zwrot. Co do reszty to nie mi oceniać, ale przyznam, że jak usłyszałem wycieczki personalne pod swoim adresem to trochę się zdenerwowałem.
 4. Jeżeli offsety utrzymują się na poziomach podanych na schemacie można pokusić się o stawienie zworek zamiast elektrolitów, a zaoszczędzone pieniądze wydać np. na dyskretne opampy z muzgaudio.com. 😉
 5. Zawsze sterowałem nimi bezpośrednio z DACa.
 6. 1200AS2 gra dobrze tylko gdy steruje się go sygnałem symetrycznym. Po RCA jest stosunkowo słabo.
 7. Nie. Jeżeli problem generuje wzmacniacz to najczęściej jest to problem potencjometrów lub przekaźników wyjściowych.
 8. Często nierównomierne nagrzewanie się kanałów świadczy o... nie równych warunkach oddawania ciepła wokoło wzmacniacza. Dzieje się tak, gdy nie ma symetrii wokoło wzmacniacza i z jednej strony wymiana może zachodzić bez ograniczeń, a z drugiej nie. Wystarczy, że z jednej strony w pobliży postawimy jakiś przedmiot, albo z którejś strony jest bliżej do krawędzi stolika. Dodatkowo wzmacniacze klasy A dobrze jest ustawić wyżej, tak żeby zwiększyć przestrzeń pod urządzeniem i pod radiatorami. Często długie żebra radiatorów są mało efektywne, gdyż wzmacniacz stoi za blisko blatu i praktycznie chłodne powietrze nie dochodzi do dolnej części radiatora. Efektywnie zmniejsza to powierzchnie radiatora zdolną do wytracania ciepła. Jeżeli jednak wokoło wzmacniacza panuje symetria i w danym miejscu pomieszczenia też panuje względnie równa temperatura (nie ma przeciągów), to warto przyglądnąć się prądom spoczynkowym. Mocno grzejące się wzmacniacze warto raz na kilkanaście lat dobrze przeglądnąć wymieniając przy tym mniejsze pojemności. Uchroni to nas przed większymi wydatkami, uratuje sprzęt i oszczędzi nam nikłej przyjemności słuchania uszkodzonego sprzętu.
 9. Mnie zawsze zastanawia jak rozwiązać chłodzenie tych lamp. Ciężko o charakterystyki, ale to raczej lampa do A2. To nie jakaś pokrewna TB4/1250?
 10. Muzg

  ocena podpowiedź

  Jak dla mnie to stan fabryczny. Pod tą śrubą która jest, od spodu widać jakiś dystans. W miejscu gdzie nie ma śruby nie ma też dystansu. Żydzili na pierdołach, ale kilka tematów jest zrobionych ciekawie np. kondy w analogu, zegar, DAC. A KSS240 taki łatwo dostępny nie jest. Mam na myśli oczywiście ten z "dużym chipem".
 11. Muzg

  WIP - DAC AK4499

  Ja tam żadnych Panasoniców FM nie widzę.
 12. Wprawdzie zaawansowany projekt na PCM1794A/92A stanął w miejscu, ale ostatnio miałem wenę i narysowałem prostą płytkę na dwa PCM1794A. Duże możliwości rozbudowy zasilania, 2 lub jeden DAC, analog zewnętrzny.
 13. To nie podróbki tylko elementy od STMicroelectronics to zwyczajny fajans.
 14. Muzg

  Potrzebuję ...

  Jarku, super zamiennik! Mamy rozwiązanie. Dzięki! 🙂 Właśnie nie. Za 200 warto zrobić 10szt, ale gdy to jest 40zł to ja odpadam. U mnie są czerwone fabrycznie. 🙂 Mogę zamówić kilka sztuk dla nas. Martwi mnie tylko, że ja mam chyba wersje -A i nie wiem co się stanie gdy założę te proponowane. Na panelu są 4 diody dodatkowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.