Jump to content

Muzg

Użytkownicy
 • Content Count

  3154
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

224 Dobry

5 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://muzgdiy.wordpress.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

33026 profile views
 1. Jutro chcę umieścić schemat dla: PCM1704, PCM1794A, ES9038PRO, CS4397.
 2. Muzg

  PCM1704 DAC

  Ja swoje kupowałem jeszcze w Elfie, jak były na stanie.
 3. Muzg

  PCM1704 DAC

  Oj Waldku, 8szt. aleś Ty samolubna istota jest! 😉
 4. Muzg

  PCM1704 DAC

  Pozwolę sobie wkleić coś w tym wątku. Kolejna odsłona preampu V6.4 - tym razem jako analog dla 4x PCM1704-K.
 5. Problemy ze sklepem zgłaszajcie na: [email protected] 1. Nie zobaczą. Te na 250V są wystarczające dla układów które zaproponuje. 2. Q1 i Q3 pozwalają zamontować większy tranzystor BCP54, gdyby mniejszy BC850C okazał się niewystarczający. To taki zapas dla lamp o większej wydajności np. na wypadek 4 x 6N30P. 3. Podawałem rezystancję, gdyż dla takiej wartości robiłem symulację układu. Oczywiście ta wartość nie jest wiążąca i to co mouser proponuje, czyli 7,5R - 23R powinny być odpowiednie. Liczy się indukcyjność. Ekranowane dławiki są jak najbardziej wskazane. Dobroć tutaj nie powinna odgrywać takiej roli wszak i tak jest szeregowo z rezystorem 1k1. 4. Arkusz jest jeszcze nie uzupełniony, ale raczej przejdę na zamieszczanie wycinków schematów pod określone DACi. Wartości w trakcie przygotowania.
 6. W prawdzie zamawiałem pod ilości z forum + kilka na zapas, ale myślę, że przy tej ilości chętnych to zginie. Także nie ma sprawy. Jeszcze raz: - dla DACów napięciowych lampy o omniejszym wzmocnieniu: ECC82, ECC88, E88CC, 6N1P - dla DACów prądowych lampy o dużym wzmocnieniu: ECC81, 6N2P, ECC83 - na wyjściu zawsze można stosować zamiennie 6N30P i 6N6P bez modyfikacji schematu. Schemat który zamieściłem pasuje dla lamp ECC81 i DACa ES9038PRO. Pod inne DACi i lampy jeszcze będę zamieszczał - myślę, że do 2 tygodni.
 7. Soekris w trakcie opracowania. Masz może dokładne dane jakie parametry ma wyjście RAW? Generalnie dopracowuje schematy, dlatego powstrzymajcie się jeszcze z zakupami części (rezystorów). Oczywiście PCB możecie zamawiać, topologia się nie zmienia.
 8. Proszę też o podanie nicka w polu "uwagi do zamówienia". Np: audiostereo: Muzg
 9. Ok, jestem gotowy do obsłużenia zamówienia. Sklep dostępny jest pod adresem: www.muzgaudio.com Powinna wyświetlać wam się polska wersja serwisu, ale gdyby pojawiła się angielska i stanowiło to jakiś problem, to można zmienić język po prawej stronie u góry: Serwis jedynie zarejestruje dane do wysyłki i na końcu poda numer konta do wpłaty. Można dokonywać zakupu bez rejestracji w sklepie. Jest też opcja paypal.
 10. Dopinam szczegóły, postaram się na jutro wszystko przygotować.
 11. Aby móc zaaplikować 6N2P należy wymienić: - rezystory anodowe - rezystory w katodach - rezystor ustalający prąd CCS - rezystory konwersji Czyli wszystkie rezystory w okolicy samej lampy. Jak znajdę sposób jak to sensownie przedstawić to zamieszczę schemat. Oczywiście ta lampa ma sens dla DACów z wyjściem prądowym.
 12. Wykonałem też pomiar THD DACa na ES9038PRO z konwersją na rezystorze przy poziomie 2Vrms i analogiem na 6N2P i 6N6P. Wynik przerósł moje oczekiwania.
 13. PCB przyszły, przez weekend uruchamiałem i mam przyjemność zaprezentować aż 4 premiery! Ale uwaga, będzie trochę komerchy. 😉 1. Nowy analog na PCB w wersji 6.4 uruchomiony od kopa, PCB dopracowana aż chce się lutować. 😉 2. Wersja analogu na 6N2P + 6N30P/6N6P. Od początku mnie ta lampa interesowała gdyż ma duże wzmocnienie, można przez nią puszczać jakieś sensowne prądy (nie to co ECC83) i są super jakości. A do tego łatwe do kupienia. 3. Dedykowany zasilacz z powiększonym radiatorem, większymi kondami i 3 stabilizatorem. To uniwersalny stabilizator 5V 500mA który można wykorzystać do napięcia ujemnego w DACach prądowym lub np. zasilić sobie część analogową DACa w wersji napięciowej. Jest całkowicie izolowany. 4. Trafo dostarczające 270V 150mA i 2 x 7,5V - pierwsze do żarzenia 2,5A, a drugie do dodatkowego stabilizatora 500mA. Razem stanowią zgrany duet, a nawet trio. 😉 Wykonane jest na blachach wyżarzanych 0,3mm i wyposażone w dwa miedziane ekrany elektrostatyczne - jeden pomiędzy uzwojeniem pierwotnym, a wtórnym, a drugi na całości. Za niedługo podam linka przez którego będzie można zamawiać PCB. Teraz trochę zdjęć. 😉
 14. Muzg

  dyskrenty analog za DAC

  Przemak, układ będzie działał, bo uzwojenie trafa to dalej trafo, a nie dławik. Prąd przemienny będzie widział w tym miejscu przetransformowaną impedancję strony wtórnej czyli n^2*Rsec. Oczywiście szeregowo dla sygnału będzie rezystancja uzwojenia pierwotnego, ale w teorii dla prądu nie stanowi ona żadnych stat. Fizycznie jednak będzie, gdyż realna rezystancja wyjściowa DAC to zapewne ~1,5k.
 15. Ja dla PCM63 stosuje prosty układ ale na dobrych opampach. Daje szybki, dynamiczny, dociążony dźwięk czyli tak jak lubię. Dobór opampów nie jest przypadkowy! Cięcie na 75kHz czyli pod oversampling. Zminiając R13 można dostosować do każdego DACa prądowego SE.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.