Jump to content

Muzg

Użytkownicy+
 • Content Count

  3217
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

250 Bardzo dobry

9 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://muzgaudio.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

33917 profile views
 1. Przede wszystkim trzeba by wtedy zrobić CCS, gdyż nie ma takiego w układzie. Wprawdzie górny tranzystor, dzięki podaniu sygnału AC na bramkę symuluje obciążenie takim źródłem, to bez tego sygnału będzie tylko jakąś tam rezystancją, zapewne dość niską.
 2. Tak, dedykowany jest przetwornikom R2R takim jak: TDA1541/43, PCM56/58/63/1702/1704, AD1860/62/65 i innym z pojedynczym, prądowym wyjściem. Do napięciowych też będzie pasował.
 3. Spokojnie z tą fazą, jakoś do tej pory nikomu ona nie przeszkadzała, a większość układów lampowych prezentowanych tu na forum ją odwraca. 🙂 Chciałbym tym razem dać Wam coś więcej i proponuje do każdej płytki preampu, płytkę do nowego, dedykowanego zasilacza, stworzonego aby współpracować z tym projektem. Jest stosunkowo prosty (jak na mnie), ale zapewnia stabilizację obydwu szyn zasilania i sterowanie mute. [Hidden Content]
 4. Aktualnie przy kondensatorach 24x33mm PCB ma wymiary 60 x 140mm. Powiększając wymiary kondensatorów do max. 30x60mm musiałbym wydłużyć całą PCB o 3cm, czyli do 60 x 170mm. Akceptowalnie? Szersze kondensatory będą wtedy wystawać na boki.
 5. Przy SRPP zawsze mam wrażenie marnotrawstwa jednej triody. Bierzemy pełnoprawną lampę i robimy z niej rezystor. MuFollower to co innego. Dla prądu przemiennego górny element aktywny pracuje jak źródło prądowe i dolna lampa widzi nieskończone obciążenie, dzięki czemu można osiągnąć wzmocnienie równe Mu. Dodatkowym atutem jest, że ten sam górny element "powtarza" napięcie z anody lampy, buforując je i mamy niską impedancję wyjściową, jak z dodatkowego bufora. Celowo użyłem MOSFETa jako górnego elementu aktywnego, aby ograniczyć stosowanie lamp do minimum - tylko dla elementów wzmacniających sygnał. Dzięki temu powstała ta hybryda. U mnie układ ten zawsze znajduje się na zasilaczu. Tak jak poprzednio prosty timer na 555 może załatwić robotę. Myślę też o wypuszczeniu zasilacza w wersji lite - 100 x 60 mm tak aby komplet był kompaktowy i do owych kompaktów (odtwarzaczy CD) nam się mieścił. 😉
 6. Możesz zaproponować konkretny rozmiar tych "większych"?
 7. Dodałem wstepny schemat i wygląd PCB na mojej stronie: [Hidden Content] Wartości elementów na razie są orientacyjne. Wymiary PCB: wstępnie 60 x 130mm
 8. Też spoko. Ja mam więcej pomysłów niż czasu więc przynajmniej zgrubnie je weryfikuje w symulatorze - oszczędza sporo czasu. Stosujesz jakieś CCSy w układzie?
 9. Zobacz, że ja tam w symulacji dałem obciążenie 2k i wzmocnienie cały czas trzymało się w okolicach Mu.
 10. Po sukcesie poprzedniego preampu, jakim był Balanced Tube Preamplifier V6.4 przyszedł mi pomysł na nowy projekt. W rozmowach z Wami często okazuje się, że nie potrzebujecie wyjść XLR, a Wasze DACi mają tylko pojedyncze wyjście i tak naprawdę połowa poprzedniego preampu jest niewykorzystana. Oczywiście niesie to za sobą szereg korzyści, jakimi nie wątpliwie są wyjścia które w przyszłości mogą się przydać, to jednak pomyślałem, że prostsza wersja też może się przydać. Chciałbym zaproponować analog oparty o topologię hybrydowego Mu-Followera. Tylko jedna lampa i mosfet w sygnale, bez wtórnika (impedancja wyjściowa jak z wtórnikiem), duże wzmocnienie (mu). Na wejściu filtr dla DAC. Cel żeby to było małe i zmieściło się nawet do środka CD. Warunki takie jak przy poprzednim projekcie. PCB po kosztach, a schematy ogólnie dostępne.
 11. Wygląda całkiem ok. Tylko pamiętaj, że odsprzęganie powinno spinać jak najkrócej dwie nogi układu "+" i "-" i tu nie powinno być kompromisów.
 12. Panowie, tyle kategorycznych opinii ostatnio na forum, że rozumiem iż słuchaliście wszystkich topowych kości? Mam na myśli: ES9038PRO, AK4499, AK4497, ES9018S, PCM1704...
 13. Tak na oko to zaznaczone rezystory wyglądają na szeregowe z wyjściem. Sprawdź, czy któryś z nich nie jest przepalony. Ich prawidłowa wartość powinna wynosić kilkadziesiąt do kilkaset omów.
 14. Te wzmacniacze to: [Hidden Content]
 15. Czekaj, czekaj. Podłączyłeś wyjście analogowe CD do wejść cyfrowych DAC i uszkodziłeś wyjście analogowe DACa? Tak mamy to rozumieć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.