Jump to content

Muzg

Użytkownicy
 • Content Count

  3139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

214 Dobry

4 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://muzgdiy.wordpress.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

32766 profile views
 1. Patrząc na okolice kości DAC i szczególnie analogówkę to nie ma prawa dobrze działać. Prawdopodobnie będzie charczeć na dużych głośnościach. ES9038PRO w trybie stereo daje 60mAp prądu, tego takie zwykłe opampy nie zniosą. To ewidentnie DAC projektowany pod ES9018S, a 38PRO jest tylko na żywca wlutowany. Ale w sumie czego tu chcieć od sprzdawcy - sama kość kosztuje połowę tej ceny.
 2. Muzg

  I2S w wielokanałowym DACu

  Generalnie dobrze to opisałeś, tylko nie rozumiem dlaczego chcesz łączyć MCLK do LRCK. MCLK idzie do MCLK w DACu jeżeli ten ma zbudowany filtr cyfrowy, albo inne DSP które wymaga zegara z dużo wyższą częstotliwością. Jeżeli DAC nie wymaga MCLK (jak np. Sabre gdy pracuje w trybie asynchronicznym) to pozostawiasz go niepodłączone.
 3. Cena taka jak podawałem na początku - 50zl. Mam firmę, tak duże zamówienie musi pójść oficjalnie. Sklep ma wszystkim ułatwić organizacje. Adres podam gdy będzie wszystko gotowe.
 4. Płytki będą u mnie ok. 10.09.2019 Zakupu będziecie dokonywać przez sklep internetowy.
 5. TI ma ciekawego ADC PCM4220/22. Z DACów niestety topowy to PCM1792/94A.
 6. Gdyby nie udało się zmajstrować nic DIY, to można użyć interfejsu od MiniDSP, np: https://www.minidsp.com/products/usb-audio-interface/usbstreamer
 7. Płytka która trafi do produkcji będzie mieć symbol V6.4. Kilka rzeczy mnie wkurzało przy poprzednim analogu jak np. umiejscowienie złącz zasilania, dlatego przeniosłem je na drugą krawędź. Dodałem także lepsze ekranowanie obwodów wejściowych i wyjściowych, zoptymalizowałem kilka footprintów i takie ulizane na maxa PCB trafiają do produkcji.
 8. To filtr 1-szego rzędu, nie ma żadnej górki. Za to tłumienie zaczyna się dużo przed punktem -3dB, więc jak podjedziesz zbyt blisko pasma akustycznego, to zacnie osłabiać wysokie tony. 6N2P to bardzo fajna lampa, tylko wymagająca ze względu na duże wzmocnienie. Masz ciszę gdy nie ma muzyki?
 9. Z punktu widzenia konfiguracji NOS to taki filtr jakby go nie było.
 10. To filtr na ~225kHz. Zarówno 200R+3.9nF, jak i 100R+7.8nF.
 11. Podejrzewam, że chodzi o to: I2S Input: MCK, LRCK, BCK, DATA (*BCK = 64x LRCK, MCK >= 2x BCK)
 12. Masz 1,6V bo to miernik pokazuje uśrednioną wartość sygnału prostokątnego o amplitudzie 3,3V. Średnio jest to ~1,6V więc się zgadza. Taki sygnał mógłbyś dopiero zaobserwować na oscyloskopie. Może się nie zgadzać format lub długość słowa danych i być może będzie potrzebny dedykowany konwerter lub soft dla C-Media z ustawionym innym formatem.
 13. Jaki masz format danych na wyjściu tego konwertera?
 14. Tak. Zresztą nawet gdybyś zamienił, to najprędzej usłyszysz szum z głośników, ale nic nie spłonie.
 15. Tak, myślę że w nadchodzącym tygodniu zamówię. Będą wtedy za ok 2 tygodnie. Do którego ESa chcesz zaaplikować ten analog? Wracając do tematu źródła prądowego (CCS) to może trochę napisałem to jak dla siebie. Źródło prądowe tworzą elementy Q3, Q4 i R52 oraz R33 i R38. R28 i R30 są to rezystory linearyzujące wzmacniacz różnicowy. Ich obecność powoduje zwiększę zakresu dynamiki układu, zmniejsza THD poprzez linearyzację tego stopnia, kosztem wzmocnienia układu. Nie są to stricte rezystory katodowe. Im większa ich wartość tym liniowość większa, ale tracimy na wzmocnieniu i dochodzi nam dodatkowy spadek napięcia. Ja zestroiłem je na spadek ok. 1V. Żeby policzyć napięcie na CCS musimy wyjść od tego, że znamy napięcie na siatkach. Przykładowo dla zaproponowanego filtru i ES9038PRO będzie to ok 100mV, czyli wartość jaką możemy nawet pominąć. Dla ECC81 i punktu pracy 150V i prądu ok. 6,6mA napięcie siatka katoda wynosi ok. 1V. Czyli wychodzi, że na pracę źródła pozostaje 0V. Takie źródło wymaga co najmniej ~800mV aby pracować, a w praktyce lepiej powyżej 1V.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.