Jump to content

Muzg

Użytkownicy
 • Content Count

  3112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

203 Dobry

3 Followers

About Muzg

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://muzgdiy.wordpress.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

32491 profile views
 1. Pierwsza partia płytek dotrze za ok. tydzień. Finalnie poszerzyłem je o 1cm, żeby można było swobodnie zamontować złącza i wpiąć wtyki. Nowe wymiary: 110 x 160mm
 2. Z jaką notą katalogową podane przez Ciebie parametry są zgodne?
 3. W przypadku kości prądowych trzeba zmodyfikować dwa elementy w każdym z 4 torów filtru. Niebawem załączę wytyczne dla wszystkich kości z tabeli.
 4. Dla pewności dodam, że płytka zaprojektowana jest tak, że lampy są od strony dużych elementów. Pozwala to na zamknięcie jej z lampami wewnątrz urządzenia. Nie mniej jednak jak ktoś się uprze to wywali lampy za obudowę tylko wtedy trzeba nie montować złącz i kilka wyższych elementów dać od spodu.
 5. W sprawie zasilacza piszcie na email podany w stopce. Dodam, że zasilacz może być od razu z trafem ~80VA by Leszek Ogonowski w dwóch wariantach wykonania (montaż wewnątrz, lub na zewnątrz). Nie wiem o jaki panel chodzi, ale czy ktoś obeznany z jakimś programem 3D może na podstawie mojego rysunku DXF lub step wygenerować wytyczne do otworów w obudowie?
 6. Myślę, że Jaro747 już dobrze wytłumaczył na czym polega problem przy pomiarach elementów LC. Pojemność/Indukcyjność silnie zależy od warunków pomiaru/pracy i podawanie jej bez określenia warunków w jakich została zmierzona rodzi takie problemy. Pojemność zależy od: 1. Prądu AC który przez kondensator przepływa 2. Napięcia stałego jaki go polaryzuje 3. Częstotliwości Tak więc możesz mieć 3 mierniki, wszystkie dokładne i sprawne i mieć rozrzut pomiaru na poziomie 30%. A jak wsadzić do kolumny i dasz im w palnik to jeszcze inną pojemność będą miały.
 7. Tak, zwierają wyjście. Sterowanie do nich należy dostarczyć z zewnątrz np. z jakiegoś timera. U mnie jest taki na zasilaczu. Jeżeli ktoś nie ma odpowiedniego układu - nie montować.
 8. PCB w takiej formie, za kilka dni trafi do produkcji prototypowej: Wymiary: 100 x 160 mm Proszę o uwagi.
 9. Możecie się jeszcze dopisywać. Jako, że zamówienie urosło do pokaźnych rozmiarów prawdopodobnie zamówie teraz 10 płytek na próbę I jak będzie wszystko ok, to domówię resztę.
 10. Jak najbardziej, a jeszcze wyjście XLR uzyskasz. Taką:
 11. Zamysł tego pliku jest taki, abyśmy go tworzyli wspólnie. Każdy ma prawa do odczytu i zapisu. 😉 Co myślicie, aby dodać na analogu miejsce pod złącza do panelu?
 12. Powstaje taki: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EEtyUL0yzHBsFajiF484S8neK-u8gXl5srcWeKRWkOI/edit#gid=0
 13. Muzg

  Amanero - jakie zasilanie?

  Może się mylić dlatego rozpiszę: - moduł 6VA - regulator w wersji V3.1 - napięcie wyjściowe 3,3V
 14. Dobrze wiem co zbudowałem - wzmacniacz różnicowy z wtórnikami na wyjściu, nie wmawiaj mi że jest inaczej. 😉 1. Na przedzie można zastosować dowolne lampy - mają temu pomóc zworki napięcia żarzenia, którymi można wybrać typ lampy. Obliczenia są dla ECC82. Na wyjściu najlepiej dać 6N6P lub 6N30P, ale jak się ktoś uprze to po zmianie rezystorów katodowych można wstawić też E88CC. Z tym, że będzie to downgrade. 2. Zgodnie ze schematem 3 x 300V 2 x 30mA, 6,3V 2,5A i w szczególnych przypadkach -9V 20mA. Podałem oczywiście pobory, dobrze jak zasilacz ma zapasu drugie tyle. 3. Tak. Aktualnie umieściłem nawet rezystory konwersji na PCB, ale pod PCM1794 trzeba od nowa policzyć układ. Może nawet dać lampę o większym wzmocnieniu. Generalnie projekt można traktować jak mocno rozwojowy. Na bazie tej PCB można zbudować naprawdę dużo i pod każdy DAC, tylko kwestia doboru komponentów. Zbudujmy bazę DACów z jakimi chcielibyście używać ten analog, a ja postaram się zaproponować schematy dla róznych opcji. Jeżeli nie wiecie jak wypełnić wszystkie pola wystarczy sam DAC. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EEtyUL0yzHBsFajiF484S8neK-u8gXl5srcWeKRWkOI/edit?usp=sharing
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.