Jump to content

Muzg

Użytkownicy+
 • Content Count

  3388
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

403 Dobry

Audiostereo

396

Bocznica

7

8 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://muzgaudio.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

36843 profile views
 1. Muzg

  Potrzebuję ...

  Tak w TME. Jest jeszcze dedykowany sklep www.audiomiflex.pl
 2. Muzg

  Pass D1 I/U

  Akurat Auricap XO się spokojnie mieści wystając lekko na bok. O gibaniu nie ma mowy. Radiator siedzi pomiędzy tranami i jest całkiem sztywny. Wygląd rzecz gustu, ale przypominam że jest to radiator Fishera, ładnie anodowany, nie chiński szmelc z allegro.
 3. Muzg

  Pass D1 I/U

  Z kondensatorami pełna zgoda, ale kiedyś analizowałem ile miejsca potrzeba aby to było w miarę uniwersalnie i wychodziło na to, że jeden kond byłby wielkości całej płytki. Zwiększenie o 2-3cm nic nie da. Taki Mundorf Supreme jest ogromny. Dlatego wolę dać miejsce pod Miflexa/SCR MKP czy białego Mcapa, a większe kondy i tak trzeba przyczepić na boku. O radiatorach już pisałem, dlaczego chcecie je powiększać?
 4. Muzg

  Pass D1 I/U

  Dobra, przyznam, że trochę mnie wczoraj poniosło, co nie zmienia faktu, że uważam iż płytka w takiej formie jest najbardziej uniwersalna biorąc pod uwagę: wymiary i możliwość zabudowy, jakość użytych komponentów, optymalne prowadzenie ścieżek.
 5. Muzg

  Pass D1 I/U

  Bez urazy. Mam tylko wrażenie, że od dwóch stron jest jakiś atak teoretyków z wiedzą techniczną na poziomie lat 80tych.
 6. Muzg

  Pass D1 I/U

  Na prawdę tak ciężko sprawdzić, że są w SMD? Będą lepsze niż przewlekane bo to te same ścieżki oporowe tylko pozbawione problematycznego okucia i nóżek. [Hidden Content] [Hidden Content] I skoro skończyliśmy teoretyzowanie to zapewniam, że radiatory są zaledwie lekko ciepłe, można je pominąć całkowicie. Te które przewidziałem są wystarczające.
 7. Muzg

  Pass D1 I/U

  Z tym, że wurth kondensatorów nie produkuje. Zapewne robi to jedna z wymienionych przeze mnie firm. Właśnie ja sprawdziłem, ale widzę, że Ty nie i nie wiesz co produkuje np. wymieniony przez Ciebie Charcroft. Co do wymiarów napisałem z czego one wynikają.
 8. Muzg

  Pass D1 I/U

  To wynika z mojego podejścia. Bezpieczeństwo i prostota obsługi przede wszystkim. Nie dopuszczalne dla mnie są jakieś strzały przy włączaniu czy wyłączaniu, lub co gorsza kolejności włączania sprzętu... Zapewne tych po cześci już nie produkowanych elementów użyje 5% osób z listy, a przez wielkość płytki uniemożliwimy 50% montaż w ich urządzeniu. Lista nie jest zamknięta, można się wypisać. Panasonic, Rybycon, Nichicon, Nippon ma pewnie po kilka serii które wejdą. Zapewniam Cię, że najlepsze są tylko w SMD. Polecam sprawdzić.
 9. Muzg

  Pass D1 I/U

  Na PCB jest sporo miejsca, można założyć inne chudsze kondy to jeszcze zostaną puste przestrzenie wokoło nich. Zobaczcie, że boczniki które użyłem są aż 1uF. Co do układu automatyki to pełni on 3 funkcje i nie jest to prymitywne rozwiązanie jakie można często spotkać. jest w nim chyba więcej elementów niż w samym "preampie". Ustaliłem, że wymiar PCB nie powinien przekraczać 100x60mm z dwóch powodów. 60mm szerokości to max co można wcisnąć w pionie w typowy odtwarzacz CD. 100mm długości pozwala w miarę tanio wykonać prototyp, a te koszty wziąłem na siebie. Rezystory SMD to u mnie
 10. Muzg

  Pass D1 I/U

  Tak to wygląda. Części na razie takie, jakie miałem pod ręką. Oczywiście elki między miflexami powinny być na co najmniej 63V.
 11. Muzg

  Uniwersalny sterownik

  Przewidziałbym więcej wejść ew. zrobić możliwość skracania. Sterowanie drabinką rezystorową głośności przez wyjścia binarne i/lub expander I2C.
 12. Elektrolit można dać większy, nawet myślę, że warto zwiększyć do 220uF. Więcej to trzeba sprawdzić czy diody wytrzymają i trafo, bo to jednak do mniejszych prądów było projektowane. Potrzeba tak ok 5V więcej na elektrolicie niż na wyjściu. Bezpieczniej mieć z 10-15V.
 13. Muzg

  Pass D1 I/U

  Krzychu nam się rozchorował, a ja coś działam. Uruchomiłem moduł, potrzebuje dwóch małych poprawek układu mute. Mam jeszcze jeden aspekt do przetestowania, ale nie mam teraz kompletnie czasu na to.
 14. Ja "przy biurku" wykorzystuje Lidlową Parkside Performance pabsp20 Li B2 i jako wiertarka jest miazga. Lepsza od sieciowej. Jako wkrętarka jakoś nie dogadujemy się i urywa śruby nawet na 1 w manometrze. Niestety jest głośna, reszta to same superlatywy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.