Jump to content

Muzg

Użytkownicy+
 • Content Count

  3242
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

261 Bardzo dobry

9 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://muzgaudio.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

34414 profile views
 1. Uważam, że Twój opis zasilacza jest mylący i może kogoś wprowadzić w błąd. Proponuję taki: Zasilacz który oferuję w komplecie z zegarem, jest dostępny luzem z mojej ofercie jako zasilacz z transformatorem 2,5VA. Standardowo do zegara posiada napięcie 9V i jest oparty o regulator V1.2. Pinout przedstawia obrazek poniżej:
 2. Trzeba by prześledzić jak ten sygnał dalej leci. Jeżeli jest wykorzystana tylko jedna bramka to można pominąć, a jeżeli pełni on rolę bufora/rozdzielacza dla kilku odbiorników sygnału zegarowego, to już nie bardzo.
 3. Przede wszystkim zasilacz masz odwrotnie na rysunku! Przyglądnij się jemu, tu gdzie oznaczyłeś L+ i GRND jest miejsce na podłączenie 230V. Wyjście jest z drugiej strony. Żółty sygnał dobrze poprowadziłeś, za to masa oryginalnego zegara jest na tym szarym pytajniku, obok sygnału na krótszym boku. Na samym zegarze masz na odwrót zaznaczoną polaryzację.
 4. Chcę ten DAC przetestować łącząc go z lampowym modułem przedstawionym tu na forum:
 5. Jakiś wyjęty z aparatu USG. A to Ty nie masz? 😉 Te dzisiejsze telefony, nawet naturalnie foty zrobić nie mogą. 😛 Poskładałem ten DAC z używanych części których mam sporo, a mają coraz mniejsze szanse na wykorzystanie. Także na płytce znalazło się co było pod ręką. Mam świadomość niedoróbek tej PCB, ale potraktowałem projekt jak odskocznia od codzienności.
 6. Udało Ci się uruchomić poprzednią? Ja wprawdzie ją polutowałem, ale jeszcze nie uruchamiałem.
 7. Tak, analog gra. Gra bardzo dobrze, ale każdy kto mnie zna to za pewne spodziewa się, że mało "lampowo". Za to dużym, energicznym dźwiękiem z lekko nasyconą średnicą. Jak widać poniżej, obliczenia się potwierdziły: 2Vrms jak w pysk strzelił. Co dodatkowo potwierdza, że udało się wycisnąć 70x wzmocnienia z ECC81. Teraz pomiar THD. Przy lekkiej optymalizacji punktów pracy i napięciu zasilania 290V można uzyskać: Z czego prawie większość to PCMy z rezystorem konwersji 27R. Po wywaleniu potków w koło kości THD spadło o 0,005%.
 8. RCA Black Plate to dobra lampa, bardzo długo moja ulubiona.
 9. Dla osób które nie zdołały zlikwidować brumu na zero, polecam zastosować ekranowanie pierwszych lamp. Powinno być wtedy dużo łatwiej. [Hidden Content]
 10. To ten schemat: [Hidden Content] Lampy ECC82 dają ok. 20dB wzmocnienia różnicowego.
 11. Dodałem opis płytki po polsku: [Hidden Content] Gdyby jeszcze jakaś kwestia wymagała opisu to piszcie śmiało.
 12. Tutaj masz opis płytki. Schematy dla popularnych układów są na dole strony: [Hidden Content]
 13. Analog odpalił, wzmocnienie ok. 70x czyli mu ECC81. Z rezystorem 22R można podpinać pod PCM63.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.