Jump to content

triode

Użytkownicy
 • Content Count

  5316
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

triode last won the day on September 6 2012

triode had the most liked content!

Community Reputation

874 Audioholik

2 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

46602 profile views
 1. nie wszystkie lampy wymagają tak długiego czasu wygrzewania. 200h było w kontekście 300b.i niektórych lamp mocy. po tygodniu grania należałoby sprawdzić biasy 🙂
 2. większość telewizorów ma wyjście na optyku 🙂
 3. i2s nie jest studyjnym formatem 🙂 jest protokołem służącym komunikacji urządzeń cyfrowych. został opracowany przez firmę Philips. w zasadzie tyle.
 4. trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy: blue glowing czyli niebieską poświatę zjonizowanych gazów i niebieskie świecenie jakiejś części lampy,które może być oznaką przyszłych kłopotów. Swoją drogą mam niebieskie 300b ale one nie świecą na niebiesko. mam też 300b solid,które emanują niebieską poświatą. raczej wynika to z materiałów użytych do budowy lamp.
 5. na dzisiaj 🙂 z końcem roku zacznie obowiązywać dyrektywa unijna i opłaty celne zostaną naliczone z automatu. kwota zwolniona z opłat to 45euro.
 6. Ja myślę,że pies 🙂 pogrzebany jest w konfiguracji.. Jak podłączysz dcs-a i jakiś współczesny wzmacniacz-czar pryśnie. 🙂 Trzeba sobie zdawać sprawę gdzie jest różnica w sposobie prezentacji,współczesnych głośników i vintage. Inna sprawa,że niektóre vintage prezentują naprawdę dobry poziom na tle współczesnych kolumn. Moda na wąskie słupki zrobiła swoje.
 7. triode

  Wasze ustroje.

  to hurtownia Naim? 🙂 To jeden z najsympatyczniejszych pokoi jakie widziałem! Gratuluję również wyrozumiałej,drugiej połówki.
 8. we wzmacniaczach Line Magnetic lampa we310a steruje 300b. oryginalna WE kosztuje ok.1000usd 🙂 więc to raczej bez sensu. radziecka 10j12s ok.100usd./para..nie są to Svetlany-najlepsze i najtrwalsze radzieckie lampy pochodzą z lat 60-tych. w stosunku do chińskich mają lepszą rozdzielczość i kontrolę..masz lampy 300b mesh na pokładzie-więc efekt będzie porównywalny. co do 12ax7/ecc83-Philipsiaki i amerykańskie black plates mogą być zbyt ciepłe i przebasowione. raczej coś od Siemensa,5751 Tung sol gray..coś w tym typie. raczej chłodne , szybkie i detaliczne.lampa 845 gra grubszą kreską i nie należy jej spowalniać czy dosładzać. mz. osobiście kupiłem Siemensy ecc83 z lat 60-tych ale nigdy ich nie użyłem. jestem w tym szczęśliwym położeniu,że mam dwa preampy i bardzo dobrze zrobioną reg.głośności w dac-u.
 9. z lampami ecc83 Telefunkena raczej bym uważał,namnożyło się ich na ebay 🙂 spory progres dają lampy prostownicze.ja gram na radzieckich:5c3s w miejsce 5u4g i radzieckich :10j12s w miejsce we310a. Z samymi podmianami lamp,poczekałbym aż lampy mocy osiągną pełnię możliwości(słowo:wygrzewanie jest na tym forum mocno negowane 🙂 )
 10. lampy 300b to tak 100-200h..845 zapewne podobnie. bas z 845 nigdy nie będzie taki jak z lamp kt. Największy progres daje zew. preamp-czyli traktowanie tego wzmacniacza jako końcówki mocy. O ile lampy mocy są dobrej jakości to chińskie ecc83 są słabe..i tutaj w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o wymianie. A poza tym gratuluję ! to taki wzmacniacz,który robi wrażenie 🙂
 11. bez urazy 🙂 nawet gdybyś był pracownikiem u dużego dystrybutora,to nie miałbyś dojścia do takiej fury hi-enda. nawet warszawiacy w Klubie nie mieli tyle... a prywatny punkt odniesienia to tak ,powiedziałbym średnio 🙂
 12. piszę o czymś zupełnie innym. gdyby obejrzeć i pomierzyć np.dac Audio Note to byłby jednym z gorszych.. 🙂:
 13. ..gdyby to wszystko było takie proste jak się niektórym wydaje 🙂 na rynku były by tylko wybitne urządzenie.
 14. zamiast Toppinga proponował bym: Gustard A22 na najnowszym AK. mz.dla Ciebie lepszym rozwiązaniem będzie streamer-Cambridge to dobry trop.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.