Jump to content

dankam

Użytkownicy
 • Content Count

  738
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dankam

  Salon audio

  Co polecacie na sufit żeby do montażu nie było potrzeba drogich specjalistów? Przymierzam się do zrobienia adaptacji podobnego salonu 6x5,5 m z aneksem kuchennym przedpokojem i klatką na piętro. Umik1 zakupiony pierwsze pomiary wykonane, mody pomieszczenia chyba rozpoznane. Aktualnie jestem na etapie przyswajania wiedzy na temat ustrojów ( Bartek twoje wykłady są bardzo konkretne i pomocne )
 2. Snajdz kumatego stolarza to Ci to zbuduje za 1/3 ceny. Moje metalowe odpowiedniki Harbeth Fundation pomalowane strukturalnym proszkiem kosztowały z kolei u kowala 400 zł za kpl. Mamy naprawdę dobrych rzemieślników tylko trzeba wiedzieć co się chce.
 3. https://allegro.pl/oferta/magnat-rv1-8175986327
 4. Zmieniło mi się pomieszczenie i też nie ma dla nich miejsca. Zastąpiły je Herby 7 mk3. Z 2 tygodnie je między sobą przlaczalem i nie wiedziałem które lepiej mi pasują. Aktualnie stoją i czekają aż się zbiorę i wystawię na aukcje bo aby ogarnąć bas musiałbym zmienić wzmacniacz, a moja lampa mi pasuje, na mocniejszą lub tranzystor tej klasy nie mam aktualnie funduszy. Sumujac zdecydowanie nie rozczarowały. A co do funduszy to planuję zrobić aukcję od 1 zł aby mieć to załatwione na raz.
 5. Niby tak, ale opinia jest subiektywna i jak dupa każdy ma swoją. Vintage tym bardziej trzeba słuchać bo nie wiadomo w jakim stanie technicznym jest dany egzemplarz. Mam porównanie bo odrestaurowywałem kef 105, i granie początkowe w porównaniu do efektu końcowego to 2 różne światy. A i tak był zachowane w b. dobrym stanie.
 6. Bo od czytania o sprzęcie grającym tylko zamęt. Sprzęt grający trzeba słuchać to wyrabia doświadczenia.
 7. Rad jest jedna. Nic bez odsłuchów. No chyba że chcesz się potem bujać z odsprzedażą. Stare herby są bardzo „angielskie” w brzmieniu i ze spokojnym luxmanem może być miło, nudno, bez dynamiki, i na dłuższą metę trudne do zaakceptowania.
 8. Ew coś E starszych spendorów. Jest kilka dostępnych na allegro.
 9. Polecam poczytać oficjalne forum harbetha tam można znaleźć sporo takich porównań no i co najcenniejsze wpisy Alana na temat swoich kolumn i sprzętu z nimi współpracującego. https://www.harbeth.co.uk/usergroup/forum/the-harbeth-line-up-m20-m30-m40-1-p3esr-c7es3-shl5
 10. hasos blisko 11 lat jestem na tym forum, i pytałem o różne rzeczy. Nauczyłem sie napewno jednego. Nikt nie jest w stanie za mnie stwierdzić czy coś mi się spodoba czy nie. A na pewnym poziomie sprzętowym tylko to się liczy o ile technicznie jest poprawnie.
 11. wrażenia z odsłuchów to bardzo subiektywna ocena, trudno tu o obiektywizm, zamiast wypytywać na forum idź posłuchaj, nikt za Ciebie tego nie zrobi i nie powie co masz słyszeć i lubić.
 12. Do czego, w czym?
 13. Widać że Alan się skupia na tym co ma znaczenie. Mocny rowny wzmak zamiast czary mary z kablami na podstawkach czy innym łoodoo 😉 Fajnie ostatnio John Darko stwierdził przy okazji rodzaju podpięcia sieci do auralica g1. „Mamy 2 możliwości do wypróbowania, zostawmy tą ktora gra NAM lepiej. Nie tą z recenzji i z forum. Sami określmy co nam się bardziej podoba”.
 14. Pewnie zdarza się to i w droższych. Nie zmienia to faktu, że stosowanie RCA do przesyłu cyfrowego to inżynierski błąd. A jakie są powody to już wiedzą producenci. Ja mialem porownani digi z dołożonym BNC i na zwyklym kabelku melodika grał lepiej niż na jedynym zbliżonym do 75ohm wtyku rca z jednej strony i bnc z dugiej https://www.audiophonics.fr/en/cables-numeriques-cables-numeriques-coaxial/canare-coaxial-digital-cable-75-ohm-bnc-rca-1m-p-5352.html Jakby byly 2 rca to pewnie zagraloby to jeszcze gorzej. Ale jak nie masz bnc w daku to jest jedyna opcja. Transport lepiej brać z bnc czyli digione lub dolutowac w digi. Niech cena nie bedzie wyjasnieniem. Od tego jest fizyka i inżynieria.
 15. Złącze rca praktycznie nie jest w stanie zapewnić impedancji falowej 75ohm która jest w specyfikacji coaxial. Wiecie sygnału w to samo miejsce w płytce jest ok ważne aby nie mieć strat na wtyczce i gnieździe jak to ma miejsce w rca. Także każdy transport i dac jeżeli jest poprawnie inżynierską zbudowany to powinien mieć bnc. Jak nie ma to jest jakaś audiovoodo ściema lub dziadowskie oszczędności ulamkow dolara na różnicy w cenie złącz. Potem robią się historie o różnie grających interkonektach cyfrowych z rca. Zamiast zrobić od początku jak należy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.