Jump to content

dankam

Użytkownicy
 • Content Count

  974
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

144 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To jest tak zwany test grupowy ale raczej nie porównawczy. Nie mniej w opisie LS6 jest stwierdzenie: " Pięć lat temu testowałem LS5/9. Inni bardzo je chwalili, mnie podobały się "średnio". Napisałem to dyplomatycznie, ale wszyscy wiedzą, jak czytać testy... LS5/9" Kolejne potwierdzenie, że ta branża to jedna wielka manipulacja i ściema żerująca na naiwnych, zabieganych, zakompleksionych osobach które same nie wiedzą co mają myśleć o tym co słyszą. A nawet boją się stwierdzić coś przeciwko ogólnym twierdzeniom marketingu branży. A potem co chwila takie kwiatki w tym i innych wątkach: Jak czegoś nie widzisz to tego tam nie ma, jak nie słyszysz zmian to ich tam nie ma. I co by jeden z drugim recenzentem nie pisał to tego nie zmieni.
 2. Po tak zadanym pytaniu dostaniesz listę dostępnych w ostatnich latach na naszym rynku daców. Bez zawężenie warunków nic konkretnego i pomocnego nie dostaniesz.
 3. Dziękuję za radę strażniku ortografii i honoru. Moja jest taka: więcej dystansu i luzu w życiu a będziesz mniej sgoszkniały 😉
 4. I tak też powinno się odsłuchiwać Harbethy bo były strojone z uwzględnieniem grila. Jednak jak wiadomo z wiekiem słuch się pogarsza stad co chwila ktoś odkrywa, że bez maskownicy u niego gra lepiej. A to przypadkowy efekt kompensacji ubytku słuchu 😉 Ja tam się cieszę, że za 20 lat będę sobie mógł "podkręcić" granie.
 5. Miało być - Skąd Nie zmienia to jednak sensu ani zasadności pytania.
 6. Podłącz i posłuchaj nikt Ci nie powie co Ci lepiej podejdzie. No branża kablarska byłaby z Ciebie dumna. Jesteś idealnym efektem myślenia jakie chcą aby było wśród „klientów”. Czyw czesanie zestaw nie grał bez tych kabli? Z kąd masz przekonanie, że do kompletnego systemu potrzebujesz zamienić ostatnie 2m instalacji elektrycznej? Która wcześniej ciągnie się zwykłym kablem przez setki lub tysiące metrów od transformatora nawiniętego jeszcze bardziej zwykłym aluminiowym do tego przewodnikiem. No ale nikt nie broni być naiwnym wytworem marketingu.
 7. Ja z kolei nie miałem możliwości posłuchać żadnych innych nowożytnych Harbethów ale za to kilka innych głośników robionych wg szkoły BBC i faktycznie 7mk3 to jest ostatni most przed zatraceniem tego klimatu, jednocześnie brzmiąc wystarczająco równo i przejrzyście. Dla spokoju ducha będę się trzymał tego co napisałeś i daruję sobie odsłuchy nowych konstrukcji 😉 Będzie to łatwe bo o ile na początku nie bardzo mi podeszły to teraz gdy system był budowany z nimi a nie one wpasowywane w istniejący to przyjemności i frajda jest taka że nie myśli się o zmianach.
 8. A jak maja się 7 Ani do mk3? W którym kierunku poszły zmiany?
 9. Też bym był chętny na 2 zestawy kabelków do źródła i tego gdzie jest signal sense
 10. Kable i Bardziej ogólnie i nijako się chyba nie da.
 11. Pre to combo minidsp shd. zlozyc to w sumie za mocna powiedziane wystarczy podłączyć. W pierwszym poście jest info o ofercie giętej audio gdzie można zamówić dedykowana obudowę z kabelkami.
 12. Mocna klasa D robi bardzo dobrze Herbatnikom. Od jesieni gra u mnie B&O ICEPower w najnowszej wersji o uważam to za najlepsze połączenie jakie miałem. W tym wątku zaopatrzyło się w nie blisko 50 osób i nie słyszałem negatywnej opinii. Jedna stwierdziła tylko, że jego końcówka naima za 20 tys gra jednak lepiej ze źródłem naima niż ten ICEPower. Ale uważam ze wpływ na to miała w główniej mierze podświadomość krzycząca o usprawiedliwienie tak dużej dysproporcji cenowej. Do tego u mnie jest aktywna korekta akustyki Dirac Live i większość „audiofili” dostaje nerwowych drgawek. Ja się cieszę super naturalnie grającym zestawem za ułamek pieniędzy jaki musiałbym wydać gdyby to był zestaw składany wg „prehistorycznych” technologii. Jednak do tego ze muzyka i frajda jest najważniejsza trzeba audiofilsko dojrzeć i w końcu oderwać się od sprzętu, pisemkowego marketingu i wiecznego gonienia króliczka. Pomaga w tym system który się prawdziwie i całkowicie podoba w rym jak i co gra.
 13. Tak z ciekawości co to za końcówka?
 14. To nie ma co się zastanawiać niech wszyscy się zapiszą bo to bardzo dobra cena.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.