Jump to content

dankam

Użytkownicy
 • Content Count

  872
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by dankam

 1. Skrzynka odblokowana Ok zróbmy tak jak piszesz wyżej
 2. Pierwsza paczka 7szt jest w drodze Nr DHL 2103657986
 3. Niestety dostawa od dystrybutora będzie w 2 partiach jutro wysyłka 7 potem reszta ”7 pieces will ship tomorrow with the balance to follow next month.” W tym miesiącu wykupiliśmy ich cały zapas.
 4. DSP - to tylko obróbka sygnału w domenie cyfrowej. Od tego jaki wejdzie sygnał, jak wyżej napisane w ilu bitach i rozdzielczości będzie obrabiany, co się z nim robi nim zrobi, co go przetworzy na postać analogową itd. zależy efekt końcowy. @stojo na twoje pytanie nie da się odpowiedzieć bo jest zbyt ogólne. Minidsp jest jednym z liderów rynku jeżeli chodzi o cyfrową korektę akustyki ale i ona nie pomoże jeżeli pomieszczenie jest nieprzystosowane choćby w stopniu podstawowym. I nie robi tu jaki DAC siedzie gdzie efektów nie będzie.
 5. Kończmy ten offtop. Jedno jest pewne icepower 1200as ma liniowa ch-ke wzmocnienia do częstotliwości a to pozwala nie martwić się czy zgra się z resztą toru bo po prostu zagra tak jak reszta pozwala.
 6. Coś opacznie zrozumiałeś. Wykresy muszą być. Tj pomieszczenie przygotowane do odsłuchów. Komora bezechowa do tego nie służy. A da się stworzyć pomieszczenie bez slyszalnych modów, z odpowiednim czasem pogłosu.
 7. Z gustami się nie dyskutuje. Każdy ma prawo do swojej fanaberii. Byle nie dyskryminować wszystkiego co inne.
 8. I znowu mity. Aby grała muzyka to wykres musi się zgadzać inaczej to mniejsza lub większą anomalią a nie to co zostało nagrane. Ale faktycznie to zdecydowanie nie jest dyskusja na ten wątek. Na szcescie osoby zainteresowane klasa D są mniej skażeni stereotypami. Polecam przetestować bez uprzedzeń najlepiej nie wiedząc co za sprzet gra.
 9. Co nie przeszkadza Ci wygłaszać opinii o tym że DSP wycina i podbija 😀 Czyli klasyczne nie znam się więc się wypowiem. A z innej beczki jak dobierasz sprzet do modów pomieszczenia o czym też wspominałeś. Który producent podaje info, że ich sprzęt podbija 63Hz, np o 4dB, itd dla poszczególnych modów nieskończonej ilości pomieszczeń. Gdyby nawet jakimś cudem i tak było to modów pomiesczenia i tak się w taki sposób nie załatwi. 2 totalne bzdury w twoich wypowiedziach. Trzeba to jasno powiedzieć i wyjaśnić bo ktoś pomysłu że jest to prawda i tym bardziej możliwie. Polecam przed udzielaniem się publicznie.
 10. Jutro będę miał odpowiedź dystrybutora na temat terminu wysyłki. Bo jak się pt zapytałem o to bo nie dostałem terminu na drugi dzień jak zawsz to mi odpisali ze maja na stanie raptem 7szt i muszą domówić. Tak jak wspominałem wcześnie jak będę miał namiary DHL na przesyłkę to zamieszczę
 11. Użyto pewnie dlatego, że hypex nlepiej sprawdza się jako sama końcówka mocy do której swój stopień wejściowy. W icePower stopień wejściowy już jest. A przy tak liniowych wzmacniaczach i z wystarczającym zapasem mocy jakimi są oba to o dźwięku w bardzo dużej mierze decyduje pre. W tym przypadku dźwięk jest robiony przez analogowy potencjometr ALPS i lampy.
 12. Tak jak ostatnio jak dostanę info o wysyłce to zamieszczę nr na forum aby każdy mógł śledzić co się dzieje z przesylką
 13. martis spójrz na prv myślę że 1 osobę mogę dopisać i ogarnąć wysyłkę przy okazji przesyłania zbiorczej paczki.
 14. Wersja mono bez kupowania 7 szt raczej nie ma sensu nawet wtedy wychodzi po 1000 zł. Poniżej 7 wychodzi 1200 zł.
 15. 700 nie jest oparta o ich najnowszy chip tzn iceEdge i to jest inne granie. Nie ma sensu bo to nie jest tylko różnica w mocy.
 16. Nie było mnie tu trochę a temat się rozwija. Odpisalem już STS-owi to napisze też tu. Jeżeli faktycznie są chętni to mogę ściągnąć kolejna partię jednak jak ostatnio finansami i logistyką musiałby się zająć ktoś inny bo ja nie mam na to czasu. Sprawdzalem aktualna cenę i Powyżej 7 szt wyjdzie po 1300 zł
 17. 38kOhm tragedi nie ma można spróbować z pasywką 10kOhm i w zależności od głośników zaobserwować jak to się sprawdza. U mnie taki pasywny pre grał ze studyjnymi APS Aeon i nie było mowy o braku basu czy kartonowości 😉 W sumie większość pasywek w proaudio to podobny układ.
 18. Nie ma co przesadzać sensownie wentylowana obudowa, moduł posmarowany pastą przewodzącą i przykręcony do płyty montażowej daje temperaturę na górnej pokrywie około 45 st przy standardowych nózkach modushop. Teraz dałem takie o 1cm wysokosci zobaczymy czy się coś zmieni. Płyta montażowa wisi troch w powietrzu ale za to ma lepszy większy kontakt z solidniejszymi bokami.
 19. raczej liczyłbym do piątku bo to trzeba jeszcze przepakować i rozesłać do poszczególnych osób.
 20. W załączeniu widok z koszyka Conrad z wtyczkami pasującymi do 1200AS* Pierwsza to wtyk dodatkowego złącza ( led, mute, standby itd ), Druga do źródła, Trzecia 4 pinowa do głośników, potrzebne 2 Czwarta której wtedy nie mieli jest taka sama jak trzecia tylko że 3 pinowa i będzie potrzebna do podłączenia zasilania. Jutro będzie wysyłane zamówienie.
 21. To wg mnie znalazłeś czego szukasz. Widać to po ch-ce przenoszenia. Ale przewrotnie napiszę też ,że dzięki absolutnemu wysterowaniu i kontrolowaniu większości kolumn daje jednak swój sznyt w postać szybkości, rytmu i tzw łatwości grania wszystkiego a nie tylko plumkania. Znika rozlazłość na dole i w zależność jaka jest reszta systemu i akustyka pomieszczenia taki będzie efekt. Jeżeli wcześniejszy wzmak maskował jakieś niedociągnięcia bądź na odwrót źródło i kolumny były dobierane aby zrekompensować pewne braki wzmacniacza to tu będzie to od razu widać. System musi porostu być równy a nie składany na zasadzie ciepłe źródło, zimny wzmacniacz, ciepłe kolumny i takie podobne szarlatańskie sposoby na skomplikowanie sobie życia. Także trzeba sobie odpowiedzieć czy jest się gotowym na takie podejście do tematu i czy umiemy przejść do porządku dziennego, że nie jest to tradycyjna wielka buda z kilogramami kondensatorów tranzystorów i miedzi czystości 99,9999999999999999999.....%
 22. To nie jest sprawa negocjacji lecz po prostu cena dla pojedyńczych sztuk i pełnego opakowania 7 szt. Tych modułów nie ma na wolnym rynku. Pracownik dystrybutora i tak idzie nam na rękę sprzedając poza rynek odbiorców OEM i nie wnikając że nie będzie wielokrotności 7.
 23. W głośnikach jest absolutna cisza. Pod tym względem poprzednik Baltlab Endo 2 czy Naim XS2 pownny się schować ze wstydu pod stół. Szum o którym mowa to raczej lekki brum który wydają dławiki na płytce. Nie słyszalny z 50 cm lub gdy moduł jest w obudowie. A to fakt nie każda końcówka mocy może się tym pochwalić 😉
 24. Dokladnie. 4 do 6 otworów w podstawie obudowy bądź w płycie montażowej. Większym wyzwaniem może być zrobienie wtyczek ale to można ogarnąć gotowcem [Hidden Content] Co to obudowy to u mnie rozmiar większa tak jak ta przywołana wyżej, ICEPower zamontowany na płycie montażowej tak aby nie zasłaniać wentylacji nagrzewa się do ok 40 st wiec jest ok. Myślę że można by się zgłosić do modushop to przygotują tylna ściankę z potrzebnymi otworami i całość będzie już całkowicie banalne do złożenia, bo sprowadzi się do przylutowania kilkunastu przewodów do gniazd i przykręcenia ich do obudowy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.