Jump to content

Scaramanga

Użytkownicy
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok czyli jednak kanałów w stereo. To dowodzi że kompletnie nie rozumiesz tego o czym piszę, a co za tym idzie podajesz badania, które są po prostu nie na temat! (komentuję te badania na podstawie tego co napisałeś). Napisałeś o różnicach w decybelach, pomiędzy kanałami, a ja pisałem o różnicy w treści. Po czym odróżniasz 2 kanały od siebie? Po decybelach??? To tak jakby inżynier Mamoń analizował obraz Andy'iego Warhola. Przecież pisałem w przykładzie, że w lewej kolumnie gra Malcolm Young a w prawej Angus Young na zupełnie innych gitarach i często są to inne partie. Dodatkowo dochodzi to o czym pisałem o perkusji - raz uderzany jest talerz po lewej a raz po prawej stronie. Maszyna analizująca wykaże że decybele są podobne w utworze, ale treść jest inna! Ucho ludzkie to bardzo czuły instrument i mimo że różnice w dB są podobne to jednak wyczuwa ze jest to inaczej ułożone co również przekłada sie na poczucie przestrzeni. Domyślam się (po zdjęciu) że jesteś muzykiem, więc trochę jestem zdziwiony że to napisałeś. Tu dokładnie zrozumiałem co miałeś do przekazania - zgadza się, oczywiście dla leworęcznych perkusistów przykład będzie odwrotny:)
 2. Oni zawsze świetnie brzmią, bo to są świetni muzycy:) A wracając do tematu, to ostatnie wydawnictwo nagrań Hendrixa - Both Sides of the Sky. Uważam że brzmi naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę to kiedy dokonywano nagrania:)
 3. Nie wiem co chcesz mi udowodnić ale jeśli mówiąc kanały rozumiem, że masz na myśli ścieżki instrumentów w konsolecie. To oczywiście, wynika to z różnicy poziomów tych kanałów (oczywiście każdego niezależnie). Nie jest to nic skomplikowanego, co do zasady -Ameryki nie odkryłeś:). Natomiast ten prosty zabieg ma znaczący wpływ na ostateczny efekt nagrania. Nie dość że jest przestrzenne, to również jest bardziej uporządkowane i co za tym idzie, ciekawe. Weźmy np. AC/DC "Back in black" - prosty, dobrze zrobiony miks: Gitara prowadząca - kanał prawy, Gitara rytmiczna - kanał lewy, bass i perkusja środek, z tą różnicą że zestaw perkusyjny też jest "rozciągniety w stereo " że talerze wybrzmiewają raz z lewej raz z prawej oraz po środku. Myślę że puszczenie tego w mono lub zbliżenie się do tego byłoby okropnie nudne. Pomijam już fakt że często, w rocku zestaw perkusyjny rozciąga się pomiędzy głośniki razem z wszystkimi bębnami (od małych tomów z prawej do kotłów z lewej +talerze) Jeśli Twoim zdanie 80% informacji dociera ze środka to chyba nie umiesz liczyć lub nie wsłuchujesz lub dysponujesz dziwnie ustawionym zestawem stereo. Rozumiem też że niektórzy słuchają czegoś co im brzmieniowo pasuje ale nie do końca zdają sobie sprawę, dlaczego coś dobrze brzmi. Posłuchaj też tego co napisali koledzy o stereo powyżej. Nie będę dalej się spierał z ta "alternatywą". Jestem pragmatykiem, dla mnie dyskusja która nie przekuwa się do wypracowania lepszych rozwiązań jest jałowa i szkoda mi czasu na bezsensowną rozmowę.
 4. Co zrobisz - marketing, dlatego trzeba wiedzieć co się kupuje:) W tym co piszesz najbardziej przodują japończycy. Jak słyszę o japońskim wydaniu płyty, która jest "bardziej szczegółowa" to mam do tego duuuuuży dystans i najprawdopodobniej jest to śmieć:). Najczęściej cała płyta jest przepuszczana przez algorytm, ktory dodaje to i owo do całego brzmienia (mastering). Toleruję tylko oficjalnie remastery wydane przez wytwórnię/zespół i stworzony przez uznanego producenta. (np nagrania Led Zeppelin, Hendrix, Megadeth), bo takie najczęściej brzmią faktycznie dobrze. I to jest najczęściej powrót do konsolety w celu ponownego mixu i później ponownego masteringu. I jak się przyjrzysz, to są wydawnictwa które warto mieć. W większości mam takie nagrania, które są nie zmienione w mixie lub masteringu, w kwestii barwy, lecz są pozbawione kompresji jaka występuje na płycie CD (pewnie czytałeś o "loudness war?"). I to już usłyszysz - jest spora różnica. Natomiast wracając do DACa USB to dobrze jest go mieć bo przynajmniej mogę tego posłuchać:)
 5. Dlatego pisałem że dla mnie przestrzenność w odsłuchu to nie proste powielenie kanałów z tą samą treścią w nieskończoność. Chyba że jestem w klubie to mam to gdzieś. Ale mówimy tu o odsłuchu więc podałem przykład zespołu. Natomiast mono nie jest dla mnie żadną alternatywą w stosunku do stereo. To tak jak bym spytał:- Znasz jakiś samochód lepszy od mojego? -Tak. Rower To dla mnie nie alternatywa. Kończę wątek:)
 6. Pisałem że się pomyliłem. Chciałem napisać że ta sama treść pojawia się 2 kanałach. Ale w tym przypadku jakoś zareagowałeś natychmiastowo....
 7. Polecam Ci odsłuchać Polk Audio S55e. Nie kłują w uszy co jest ważne w rocku, mają dobry bas.
 8. ....no to wyszedłeś. Rozumiem że takie bzdury jak powyżej wymyślasz na poczekaniu:) Zastanawiam sie nad profilem takich osób. Wydaje mi się że tak się uzależniłeś od pisania na forum, że z braku ciekawych tematów do poruszenia wchodzisz i piszesz cokolwiek, byleby coś napisać. Po drugie to totalne OT. Uzależnienie to fatalna sprawa, lepiej weź 2 tygodnie urlopu i pomóż komuś zaorać pole.
 9. Wchodzenie dalej w polemikę jest bez sensu. Jak chcesz coś napisać to wyrażaj się jaśniej by nie było wątpliwości co masz na myśli. Powiem tylko że inni też reagowali więc nie jest to tylko moje widzimisię i chyba też nie do końca rozumieją co chciałeś przekazać. Mam nadzieję że chociaż sam się zrozumiałeś.
 10. Na moje pytanie: "Jeśli stereofonia to takie "wielkie" oszustwo to jaką inną technikę masz na myśli? " odpowiedziałeś: To powyżej były Twoje wpisy. To chyba ja tego nie wymyśliłem.
 11. Bo ponoć jako wade tych kolumn wymienia się problemy z ustawieniem w pomieszczeniu.....
 12. Nie mowie ze to idealny sposob przedstawienia dzwieku ale ktos tu sie zastanawial nad lepsza alternatywa i jakos czekam na rozwiniecie a w miedzyczasie dyskutuje:) Chodzi o jak najlepsze, mozliwe do zrealizowania odwzorowanie. Jesli nie ma nic lepszego, to to co jest w danym momencie jest najlepsze:) Ale jak ktos chce niech wraca do mono.
 13. Moze niefortunnie to sklecilem ale mialem na mysli ze wszytko co gra kolumna 1 bedzie dokladne skopiowanie tego co gra kolumna obok. Nie bedzie pozycjonowania. Pozniej wytlumaczylem. Doczytaj dalej. To chyba oczywiste ze w ten sposob nie mozna odwzorowac sceny. Wiec niby dlaczego mono ma byc lepsza alternatywa?
 14. W worku sie znajdzie ale NIE PO PRAWEJ!! Nie chce tu nikogo opierdalac za wczasu ale jak juz wpadasz w srodku odcinka, to prosze Cie o czytanie ze zrozumieniem tego co napisalem powyzej i skad sie wziela ta rozmowa. Przeczytaj kolegow od mono a pozniej moje wpisy.
 15. Przecież o tym pisałem, podałem przykład.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.