Jump to content

Sandowall

Użytkownicy
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

7 Neutralny

Audiostereo

7

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie. Ja już sam karce własne myśli o tym że kolejne kilozlotych zrobi rewolucję w moim systemie. Mam już chyba taki poziom (wybaczcie proszę samoocene ale zbieram to juz lata) że racjonalizując sytuację powinno grać oględnie mówiąc dobrze. Uznałem że trzeba się ogarnąć. Fizyka. Mając topowe głośniki Dali z nagrodą eisa szanowany 'audiofilski' wzmacniacz i streamer z wysokiej półki firmy która cyfrowe granie otwierała (zresztą też przebrany w odschuchach) trzeba już spokojniej podchodzić do następnych kroków. Z moich doświadczeń akustyka to podstawa wszystkiego. Od pewnego poziomu to właśn
 2. Witam Mam sprzęt jak w tytule i poszukuje do niego interkonekt XLR. Obecnie mam Linn Silver RCA ale skoro i Mak i Linn mają xlr (są zbalansowane?) to chyba warto to wykorzystać. Wiem że temat nie jest jednoznaczny ale może w takiej konfiguracji nie będzie wątpliwości? Jeżeli XLR to jaki? Machałem już kablami w poprzednich konfiguracjach i jak do tej pory zmiany wielkiego wrażenia na mnie nie robiły (chociaż były). Mam chyba jednak system na dłużej i chciałbym chociaż do świętego spokoju mojej głowy mieć coś na poziomie całości. sAn
 3. Po kilku dniach słuchania dali zorientowałem się że mam podłączone Epicony do terminali 8 Ohm tak jak były Bowersy które są 8 omowe. Dali są 4 omowe. Podłączyłem prawidłowo i jakby problemy zniknęły. Nie ma matowosci. Jest to możliwe czy to wina piątkowego wina? ?
 4. Jakieś konkretne modele mógłbyś polecić? SaN
 5. A Accuphase albo Luxman? Mam takie pomieszczenie i gust że patrze po tych ze wskaźnikami ? SAN
 6. Z tym Krellem to chyba gra wszystko tylko ciężko go kupić. Miałem kiedyś końcówkę fpb200 (FBI powstał podobno w oparciu o fpb300) i oprócz tego że się grzala niemilosiernie nie miala wad.
 7. Posłuchałem Cię i przytaszczyłem. Fakt, są piękne ? Posłuchałem Epiconów i w porównaniu do Bowersów jest nieco matowo i po raz kolejny przekonałem się że 802D mają genialny bas ? Całościowo wolę jednak Dali. Podejrzewam że matowość to nieprzystosowanie do normalności po BW i chyba trochę wina Maka. Jakie wzmacniacze poleca się do tych Dali jako referencyjne dopasowanie?
 8. Dzięki za podpowiedzi ale może ktoś napisać jak one grają? Wiem że sam powinienem posłuchać i pewnie sprowadze je do domu ale zeby zadecydowac czy w ogole odsluchiwac u siebie chce się nakierowac. W audio piszą że są neutralne do bólu w what hifi że to głośno grające dużym dźwiękiem muzyczne kolumny a w hifi.com że coś pośrodku z ogromną przestrzenią. Jak to wygląda z poziomu ludzi podobnych do mnie którzy też sobie kiedyś zadawali takie pytania a teraz je mają w salonie? Albo po tych pytaniach i odsluchach, porownaniach - nie maja?
 9. Sandowall

  Dali Epicon 8

  Pytanie o głośniki Dali Epicon 8 najlepiej w odniesieniu do Dynaudio C4, BW802D. Jeżeli słuchał ktoś tych głośników proszę o opinię czy wg niego warto się nimi zainteresować. Miałyby grać z Makiem MA7000 w pokoju 36m2 wiele gatunków muzycznych. SAn
 10. A więc jednak. Wybaczcie proszę ale nie było moim zamiarem wywoływania jakichkolwiek religijnych konfliktów ? W zasadzie ta powyższa wypowiedź wyczerpuje temat - rzeczowo, kompetentnie i na temat. Z dala od zabobonów, bez ofiar ?. Wielkie dzięki!
 11. DACi. Uważam że nie ma różnicy czy bity lecą z płyty czy sieci. To jest to samo (pomijając przerwy w dostawie cyferek). Zawsze 1 będzie jeden a 0 będzie zero. Pytam czy jest tak jak mi się wydaje że powinno być czyli że topowe Cd do którego będzie podłączony czysty sygnał cyfrowy będzie grał jak ten sam CD z płyty. Czyli kupując topowego cdka z wejściem cyfrowym kupuje też topowego Dac.
 12. Często się słyszy że streamery czy DAC zewnętrzny + serwer z plikami to ciągle nie to samo co dobry CD. No ale jakby rzeczywistości nie zaklinać to jest dokładnie to samo z jedną różnicą - CD pobiera dane z płyty a DAC czy streamer z sieci albo serwera. Co ważne to są dokładnie te same dane (zakładając to samo próbkowanie). Stąd już prosty wniosek że Cd mają rewelacyjnie dopracowane systemy konwersji analogowo cyfrowej więc można by je wykorzystać podpinając do tych przetworników jakiś transport który dostarczy czysty sygnał cyfrowy. Po co mnożyć skrzynki i wydatki.
 13. Jak do samodzielnych DAC lub Streamerów mają się cyfrowe wejścia input w topowych CDkach takich firm jak Accu, Mak czy innych. Przecież z tych wejść sygnał idzie prosto do tych dopieszczonych układów przetwarzania anologowo-cyfrowego którymi grają również z tych płyt i jest wybitnie. Przecież to sygnał cyfrowy i kwestia dostarczenia takiego czystego sygnału do wejścia jest jak najbardziej do ogarnięcia. Na pewno ktoś próbował. Sprawdza się? sAn
 14. Więc co byś polecił do takiego zestawu? A może zorganizowac rozwód Makowi i Bowersom mimo iż wielu wrozylo im szczęśliwe granie póki śmierć ich nie 'rozłaczy'? Dosłownie ? No i szczerze dla mnie to gra.
 15. Mam BW 802D i Maka M7000 okablowanie Cardas i streamer/pre NAC172XS. Chciałbym poziomem dociągnąć streamerem do reszty toru i w związku z tym pytanie czym zastąpić owego Naima? Kiedyś Bowersy po Dynaudio grały mi ostro więc mimo iż z czasem (i z Makiem) złagodniały to ciągle chyba szukam czegoś docieplonego. Może wyższe Naimy NDX, NDS albo Luminy (T2?), Linn a może zbierać na DCSa? Podstawowy i jedyny warunek to bezpośrednia obsługa Tidala. Dzięki z góry, SAn
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.