Jump to content

moonadam

Użytkownicy
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Witam, Za niedługo zamierzam wymienić sprzęt komputerowy. Przeglądając oferty płyt głównych poszczególnych producentów moją uwagę zwróciło coś takiego jak “USB DAC-UP” w płytach Gigabyte. Jest to port USB zaprojektowany w taki sposób aby oferować czyste, pozbawione zakłóceń zasilanie przeznaczone do urządzeń typu DAC. Port taki jest pozłacany i najczęściej jest koloru żółtego. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to coś na co warto zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu komputerowego jeżeli zależy mi na jakości odtwarzanego dźwięku z DAC? W jaki sposób taki port może wpłynąć na jakość dźwięku, czy jest to słyszalna różnica czy może nie ma to większego wpływu na jakość dźwięku? Czy urządzenia typu DAC nie mają przypadkiem w sobie takiego filtra zakłóceń?
 2. Witam, Czy w najbliższej przyszłości pojawi się SOHA IV ?
 3. Ostatnio jestem na etapie ulepszania mojego wzmacniacza i wpadł mi do głowy taki pomysł : Chodzi o to że wzmacniacz jest podpięty do komputera i nie zawsze jest sens go używać (np. w grach lub na youtube gdzie jakość dźwięku i tak jest kiepska) w związku z czym nie ma sensu męczyć lampek i chciałbym go używać tylko do słuchania muzyki. Przepinanie kabli i słuchawek za każdym razem nie jest wygodnym rozwiązaniem dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy można temu jakoś zaradzić ? Myślałem aby to rozwiązać tak : do wzmacniacza chciałbym mieć podłączone słuchawki na stałe i za pomocą przełącznika (dźwigienki) mieć możliwość podawania sygnału z RCA bezpośrednio na IN lub OUT (gdy wzmacniacz będzie wyłączony to sygnał poleci bezpośrednio na OUT), tylko czy takie rozwiązanie się sprawdzi ? problemem jest też znalezienie takiego przełącznika (o ile takie istnieją ?). Może znacie jakieś lepsze rozwiązania ?
 4. Już sobie poradziłem gra pięknie ;-)
 5. To nie tu jest problem ścieżki mam wszystkie przecięte jak na 17 stronie tego wątku i problem jest dalej. Wina lamp to też nie jest bo jak już pisałem problemy są nawet przy wyjętych lampkach. Myślałem że może coś z OPA134 bo jak się je dotknie od góry palcem to słychać brumienie, wymieniłem więc w nich podstawki na złocone jednak nic to nie pomogło, w prawym kanale słychać dalej brumienie. Zamieniałem już nawet kostki OPA134 miejscami jednak zawsze problem był w prawym kanale. Zauważyłem jednak pewną ciekawostkę, podłączyłem kawałek srebrzanki do kaloryfera (masy) i gdy drugi koniec kabelka przybliżyłem do wzmacniacza to brumienie ustało, jednak gdy podłączyłem kabel do masy układu lub odsunąłem kabel od wzmacniacza to wszystko wracało do "normy" czyli brumienie w prawym kanale. Macie jakieś pomysły ?
 6. Uruchomiłem SOHE II i mam mały problem z szumami. W obu kanałach jednocześnie jest lekki szum, natomiast w prawym kanale dodatkowo występuje brumienie, którego poziom głośności jest zawsze taki sam niezależnie czy potencjometr jest na min czy na max. Problem występuje nawet wtedy gdy lampy są wyjęte z podstawek. Próbowałem już podłączyć obudowę ALPSa do masy podobnie jak cały układ i problem jest nadal. Jakieś pomysły ? Na deser kilka nocnych fotek lampek ;-)
 7. Jeszcze jedno przekaźnik załącza się po 4 sekundach czy to nie za wcześnie ?
 8. Czy mogę zmniejszyć napięcie na VL1 oraz VL2 ? zmniejszyłem je nieco z 60V do 58V i teraz mam na R10 71mA gdybym zmniejszył do VL do 55V lub niżej to może udało by się uzyskać 80mA dla R10.
 9. Właśnie że nie są zamienione na P1L/R mam 200R (201 na obudowie potka) na P2L/R 10R (100 na obudowie potka), a nie można dobrać pod to rezystora R12L/R ?
 10. Trochę dziwna sytuacja bo na nie mogę zejść z 2,8mA do 2mA (chodź podobno tak może zostać), natomiast na R10 mogę ustawić tylko 67,5mA (mniej mogę) i zakres potka się kończy. Rozumiem że tak zostać nie może ?
 11. Problem rozwiązany, zapomniałem o małym szczególe ;))
 12. Zrobiłem wszystko tak jak należało i teraz mam już napięcie na VL1 i VL2. Początkowo było 85V i bez problemu ustawiłem je potkiem do 60V. Na rezystorze R6 (200R) było jakieś 3,7mA i udało mi się zejść do 2,80mA dla obu kanałów i dalej już nie można bo zakres potka się skończył (można kręcić w nieskończoność i ciągle jest 2,80mA). Na rezystorze R10 (2R2) dla odmiany pokazuje 0mA i nie można wyregulować prądu.
 13. No to nieźle się wyłożyłem na takiej błahostce ;-) tak to jest jak się po nocach siedzi z lutownicą i człowiek jest zmęczony to mu się myślenie wyłącza. Z racji że nie miałem tulejki i musiałbym specjalnie po nią jeździć i tracić czas to wykombinowałem coś takiego. Na śrubkę kawałek rurki termokurczliwej która została podgrzana i przyległa do gwintu, a od strony łebka podkładka plastikowa. Mam nadzieję że się sprawdzi ;)
 14. >> Pasta termoprzewodząca może stanowic problem jeśli jest na bazie srebra lub miedzi i przewodzi prąd nawet jeśli jest podkładka... Dlatego też pytałem o pastę. Pasta to Arctic Silver 5 i z tego co sprawdzałem nie przewodzi ona prądu.
 15. Luiis, 25 Sty 2010, 17:12 >Inna kwestia jest taka, czy dałeś podkładkę mikową pod ten regulator, bo jeśli nie to jest problem >gdyż radiator jest na masie...:( , a blaszka którą przykręcasz do radiatora to jest właśnie OUT !! Podkładki mikowej nie dawałem pod ten regulator, gdyż czytałem gdzieś w tym wątku że podkładki należy dać tylko tam gdzie nie ma blaszek (C4793), zatem to tu jest problem ? Podkładki dać tyko pod ten regulator czy pod resztę blaszek też ? Druga sprawa to czy wystarczy sama podkładka czy śruba która dokręca ten regulator do radiatora też musi być jakoś odizolowana (nippel) oraz czy można stosować podkładkę i pastę jednocześnie ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.