Jump to content

maracz

Użytkownicy
 • Content Count

  425
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. maracz

  Dobry horror

  Nie wiem o której czarownicy tutaj było wspomniane, ale mnie bardzo przypadł do gustu film: Czarownica: "Bajka ludowa z Nowej Anglii(2015)" może sama końcówka filmu mogłaby być inna, ale cóż jest jaka jest i nic tego już nie zmieni. Następny horror który polecam to "I Am the Pretty Thing That Lives in the House (2016)"
 2. Też kiedyś kombinowałem jakby zakryć tą całą elektrownię z przodu w końcu się wku.....! i wywaliłem wszystko na sam tył pomieszczenia. Dzisiaj już nie wyobrażam sobie mieć tych milion światełek pod ekranem podczas seansu.
 3. Każdy ma swoje preferencje. U mnie ten cherlawy Anthem swoim dźwiękiem spowodował że Onkyo 905 poszedł w odstawkę.
 4. Od siebie dodam że korekcja akustyki w amplitunerach Anthem MRX jest rewelacyjna, o wiele lepsza od tego czego dotychczas używałem czyli od Audyssey, Behringer DEQ i nawet Tact RCS. Mam najniższy model czyli 310-kę, na początku myślałem że trzeba będzie dokupić jakąś końcówkę mocy, ale powiem szczerze że dźwięk po korekcji na tyle mi się podoba że nie widzę potrzeby kupna końcówki mocy, wolę raczej dokupić drugiego suba do systemu.
 5. Piszesz że po korekcie ARC masz "większy" bas, powiem że mi też tak się wydawało na początku a wszystko przez to że zupełnie nie byłem świadomy (dopóki nie zrobiłem autokorekcji i nie zobaczyłem wykresów z pomiarów) że mam w moim pomieszczeniu kichę jeśli chodzi o bas, mam dużą dziurę w okolicach 60Hz, uszy przez kilka dobrych lat słuchania przywykły do brzmienia bez basu i jak ARC tę dziurę zasypał to wydawało mi się że cosik tego basu za dużo. Następna sprawa, to może masz za wysoko ustawiony room gain?
 6. Hifibloke starczyło Ci te 2.7l na całość?Jedna warstwa farby czy dwie?
 7. Tak się zastanawiam jak działa dbanie o zgranie w fazie w amplitunerach Anthem skoro odległości kolumn od słuchacza trzeba fizycznie zmierzyć i zapisać,pewno trzeba samemu regulować fazę na subie.
 8. Ja też mam pomalowane "czarną" z Dekorala i np. na tle weluru którym mam oklejone kolumny to wygląda jak wypłowiały czarny i do tego nie wiem ile światła odbija ale pewnie dużo. Swego czasu jak interesowałem się farbą Flugger to widziałem w sklepie pomalowane próbki i też wydawało mi się że nie była to głęboka czerń, za to prawie całkowicie antyrefleksyjna, ostatecznie te 10l opakowania mnie zniechęciły. Myślę że w najbliższej przyszłości spróbuję jeszcze z tą Tikkurilą.
 9. Bipo, ta czarna farba na suficie jest z mieszalnika?Wybrałeś najgłębszy odcień czerni?
 10. Pół roku temu kupiłem amplituner Anthem, zdecydowałem się na tą markę ze względu na dosyć rozbudowaną jak na amplitunery funkcję korekcji akustyki pomieszczenia.Wykresy z pomiarów każdego głośnika z osobna mogę sobie oglądać na monitorze komputera. Anthem Room Correction w płaskiej charakterystyce kalibruje pasmo do 75dB, dodatkowo mogę wzmocnić bas do 6dB przy 100Hz, generalnie ja tego wzmocnienia nie używam.
 11. Subwoofer to B&W asw 610 i jest zamocowany do płatwi na sztywno i nie ma żadnych problemów ze stabilnością. Jak patrzę na wykres po korekcji akustyki pomieszczenia dla suba to widzę że przy 75dB ciągnie równo do około 23Hz przy 20Hz jest ok.3dB spadek.
 12. To jest faktycznie bardzo ważne. Niedawno kupiłem sobie suba, maleństwo takie ale mające schodzić do 20Hz. Jakież było moje rozczarowanie kiedy po podłączeniu suba okazało się że nie schodzi nawet do 30Hz, jeździłem z nim po całym pomieszczeniu i wszędzie było tak samo kiepsko. W akcie desperacji podniosłem subwoofer w górę i co się okazało? Że to jest najlepsze dla niego miejsce w moim pomieszczeniu ,powtórzę raz jeszcze W MOIM POMIESZCZENIU, nie dość że wykres w miarę gładki to schodzi do 20Hz. Ostatecznie suba zamontowałem na wysokości aż 180cm z membrana skierowaną w dół, znajduje się idealnie pośrodku kolumn frontowych i tuż nad ekranem projekcyjnym.
 13. Mi autokalibracja w amplitunerze ustawia suba do 80Hz i o ile przy ścieżce 5.1 jest to zjadliwe dla mnie, to w stereo nie mogę tego słuchać,po prostu dźwięk nie jest tak sklejony w całość jak przy dwóch kolumnach frontowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.