Jump to content

adalbert

Użytkownicy
 • Content Count

  665
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

72 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Siłownia.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

11675 profile views
 1. adalbert

  Kabel sieciowy DIY

  Przecież możesz wypożyczyć ze dwa kable od jednego dystrybutora by było taniej i się osobiście przekonać. Nie musisz zaraz wydawać dużej kasy. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
 2. adalbert

  Kabel sieciowy DIY

  Moim zdaniem popełniasz podstawowy błąd domagania się od kolegów uzasadnień na poziomie akademickim. To jest Forum DIY które opiera się przede wszystkim na odczuciach słuchowych wynikających z zastosowania części w urządzeniach. Większość tutaj piszących i doświadczających nie jest w stanie podać aspektów technicznych bo po prostu nie ma o nich wiedzy, co nie oznacza że ich nie ma. I jak mają Ci to udowodnić? Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś konkretnego w tym przypadku o budowie kabli to w internecie wszystko znajdziesz. Od budowy kabli i czy i jaki mają wpływ na przesyłanie sygnału, na
 3. adalbert

  Kabel sieciowy DIY

  No widzisz, w tylu wątkach o kablach zabierasz głos przeważnie negując wszelkie kolegów odpowiedzi na zadawane pytania innych, że jakbyś umiał tylko słuchać ( czytać) to już dawno byś się dowiedział o różnicach w budowie kabli pomijając ich wpływ na przesyłanie napięcia/prądu, a tak tyle lat na forum poszło jak kot w piach. Ja też nie bardzo słyszę różnicę w sieciówkach, ale to nie upoważnia mnie do negowania wrażeń i odczuć innych więc nie zabieram głosu bo może jestem głuchy , a i zawsze można się czegoś dowiedzieć.
 4. Ja tak ogólnie podałem pomysł na proste poskładanie szafeczki pod sprzęt, choć nie bardzo tanie. Co do kątownika w podanym przez Ciebie stoliku to ciężko powiedzieć. Jeśli ja miałbym taką koncepcję to wydaje mi się, że raczej użyłbym kątownika nie równo bocznego , a szerszy bok dałbym raczej z boku by nie było widać śrub . Co do szerokości boku kątownika to zapewne zależało by to od śrub jakich użyjesz bo muszą być trochę oddalone od siebie by nie rozwarstwiły płyty. Niestety z meblami jest tak, że dopiero po złożeniu widać czy jest fajnie czy nie. Ja do swojego z góry nie wie
 5. Ja lata temu zrobiłem stolik z podobnych profili, których jest dużo rozmiarów, a w większości anodowane na srebrno ; [Hidden Content] Tanio nie jest, ale zamówić można różne długości wg. upodobań do tego jakieś płyty i pręty gwintowane w moim przypadku fi 6 bo do tego są nakrętki meblowe i skręcamy z góry i dołu . Do tego nóżki wg. potrzeb ja dałem na kółkach bym mógł wziąć za fraki i wyjechać z tym wszystkim w razie potrzeby. Praktyczne i składa się jak klocki. ALL.bmp
 6. Pan Florian do tej pory co tydzień w niedzielę na Wolumenie siedzi sobie w kramiku i nawija makaron na uszy kolegom po fachu.
 7. Ano po to żeby wyłącznik różnicowoprądowy w razie awarii zagrażającej życiu odłączył napięcie. Bez PE tego nie da rady zrealizować.
 8. adalbert

  Kabel sieciowy DIY

  Tylko nie kupuj żeliwnych, cholernie drogie są. Idź w aluminium, są tańsze i lżejsze😉
 9. adalbert

  Kabel sieciowy DIY

  No to przepłaciłeś. Grzejniki sprzedają na żeberka nie na metry i to by wyjaśniało dużą cenę. Jeśli masz podłączony wzmacniacz do centralnego ogrzewanie to zrozumiałe, że nie powoduje zakłóceń bo jest galwanicznie odseparowany od instalacji zasilającej. Czy czasem za mocno Ci się nie nagrzewa?
 10. adalbert

  Kabel sieciowy DIY

  [Hidden Content] Wybierz coś z tego i za dopłatą wystawiający Ci wykona.
 11. adalbert

  Potrzebuję ...

  Może taki będzie dobry. [Hidden Content]
 12. Niestety ten niebieski jest większy od tego w A3. Ja swojego spryskałem porządnie przy okazji modyfikacji i działa już kilka lat, a trzeszczały kanały między 7 a 9 godziną. Nie wiem co będzie jak już się popsuje całkowicie. Nigdzie nie ma takiej wersji, a niebieski z racji, że jest większy nie trafi w oś z gałki. Te czarne które są w sprzedaży mają wszystkie nóżki w jednym rzędzie.
 13. Co do tego kabelka to byłbym ostrożny z zachwytem. Jak widać na zdjęciach tak zanieczyszczonego przewodnika to raczej poważna firma nie wyprodukuje, więc z tym 8N to bym polemizował tym bardziej że nikt z nas nie jest w stanie zbadać czystości miedzi.
 14. Jakby ktoś coś zamawiał to chętnie z wdzięcznością bym się podłączył. Potrzebuję cztery rezystory.
 15. To jest konkretna odpowiedź. Dostałeś w założonym przez siebie wątku wiele sugestii na to same pytanie. Nie przeczytałeś go? To teraz trzeba zrobić kopiuj / wklej w tym wątku?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.