Jump to content

lipaso

Użytkownicy
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tematem wątku jest eliminacja elektrolitów a nie zmiana z foliowych na lepsze foliowe. Ja ze swojej strony nie kwestionuje takiego zabiegu. W najgorszym wypadku różnica będzie na tyle subtelna, że ledwo ją usłyszysz.
 2. Jak widać najbardziej niebezpieczna jest zmiana elektrolita na basie. Co do tweetera to wydaje się, że śmiało można zmieniać 1:1. Na wooferze zmienność parametrów i dodatkowe elementy korygujące nie pozwalają na to 1:1. U mnie filtr dolnoprzepustowy całkowicie się rozjechał. Czasami łatwiej pomierzyć i zaprojektować od nowa niż korygować fabrykę i korektory, które ktoś zaprojektował a nie do końca jesteśmy w stanie poznać jego zamiary.
 3. Tu chyba nie ma reguły. Wszystko zależy od tego co producent chce osiągnąć. Czasami wstawianie drogich (lub lepszych jakościowo) elementów pasywnych daje niewielką poprawę. Sam się o tym przekonałem. Niewykluczone że ten "zły" elektrolit, którego parametry są zmienne od f wprowadza coś od siebie i ciężko jest znaleźć dla niego logiczne zastępstwo.
 4. W tej zwrotnicy nic nie jest dziełem przypadku. Zmiana elektrolitów na foliowe konkretnie rozjechała zwrotnicę. Pomimo tego że doszedłem do ładu i charakterystyka wygląda nawet ładnie to zginęło mi podbicia częstotliwości od 40 - 100 hz co zdecydowanie można usłyszeć. Reasumując grzebanie i wymiana elektrolitów to wcale nie taki prosty temat.
 5. Rezystory wywalę i będę korygował po odsłuchu. Muszę jeszcze wymienić cewki, te na basie są rdzeniowe. Sprawdzę ale jeżeli nie jantzen to co? Może ruskie pio np. mbgo? Jakie masz doświadczenia z tymi Clarity?
 6. Żółty Bennic MT 100V, pewnie metalizowany poliester. Mam parę 10uf superiorów, parę 2,2 alumenów, kilka wima 1uf mkp10 i kilkanaście miflexów KMP 1,5uf 250V. Na pewno zbuduję te pojemności z tych klocków.
 7. Rambo54, dziękuję za propozycję z kondensatorami ale mam kilka do wstawienia. Więc spróbuję. Chyba że miałbyś alumeny 4,7uf na sprzedaż? Jeżeli chodzi o bas to nie jest pomyłka przy rysowaniu, tak są podłączone. Macie rację, wszystko jest odwrócone, pytanie tylko co autor miał na celu? Troels miał taki artykół dotyczący zwrotek w d2905 i również ma od strony tweetera dużą pojemność. [Hidden Content]
 8. Tak ale ta dycha to elektrolit a ten bocznik 2,2uf to mkt philipsa. Dycha ma po pomiarach 13,2 uf więc razem jest 15,4uf. Zauważyłem że kolega z tymi Avance'ami 220 z poprzedniej strony ma wręcz identyczną zwrotnicę jaką miałem w signature 3 mk II, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie zupełnie inna wysokotonówka.
 9. Ale mkt pomimo, że trochę lepszy od elektrolitu to również ma dużą zmienność od częstotliwości. Dlaczego nie mkp? Zamieszczę dla czystości schemat. Wysokie tony są ostre i zapiaszczone. Wysokotonówka to d2905 9300
 10. Odgrzeję bo mam dylemat. Mam w zwrotnicy unipolarne Bennic. Po wylutowaniu okazało się, że 8,2 uf ma 10,4 uf a 10 uf ma 13,2 uf. Esr z obu wyszły 0,3 oma. Kolumny to 20 letnie duńskie avance signature. Czy myślicie, że projektant zwrotnice stroi na słuch czy tylko modeluje? 2 - 3 uf to bardzo duży rozstrzał i nie wiem czy wymieniać na znamionowe czy sugerować się pomiarem. Ponadto jeżeli chodzi o rezystancję szeregową to analizując te wyniki zmian rezystancji od częstotliwości sensowne jest chyba wstawianie rezystora tylko dla woofera jeżeli dla wyższych częstotliwości te rezystancje się obniżają?
 11. Mam go z tyłu głowy. Dzięki za informacje. Mam rozumieć, że Electrocompaniet gra bardziej miękko?
 12. Gdybym uwierzył to bym nie drążył. Gdy ktoś pośrednio porównuje jedne z lepszych końcówek w klasie d do amplitunera kina domowego to pewne obawy się pojawiają. Miałem obawy ale prawdopodobnie uda mi się za miesiąc jednak odsłuchać nc400. Grzechem, w obliczu takich parametrów byłoby chociaż nie spróbować i faktycznie samemu nie wyrobić sobie zdanie.
 13. Ok, budżet nie jest sprecyzowany ale chciałbym to upchnąć w ok 5-8 tyś.
 14. Mam tego świadomość. Wymagałyby na pewno trochę wysiłku. Faktycznie chyba je odpuszczę. Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie. Lampy odpuszczam, tylko tranzystor i to najlepiej z wejściem symetrycznym. Jakie macie odczucia jeżeli chodzi o preampy tranzystorowe Vincent?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.