Jump to content

lipaso

Użytkownicy
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

10 Neutralny

Audiostereo

10

Bocznica

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W razie gdyby ktoś był zainteresowany jak wygląda temperatura modułu to zamieszczam zdjęcia po kilkunastu minutach od załączenia. Moduł przykręcony w aluminiowej obudowie na aluminiowej płycie ok. 30x30cm i grubości 1cm. Po kilku minutach grania scalaczek pomiędzy cewkami ma 105 st. C. Niezależnie od obciążenia, tak już pracuje. Nie ma sensu dawać ani aluminiowych płyt ani dodatkowych radiatorów bo z powierzchni elementów półprzewodnikowych i tak tego się nie odprowadzi w tym układzie - taka aplikacja. Ewentualnie można przykleić małe radiatorki lokalnie. Miałem do aluminiowej płyty
 2. Przepraszam nie napisałem najważniejszego. Żeby nie wypalać lamp trzeba heblem wyłączyć preamp. Wydaje mi się, że temat aż tak oczywisty nie jest jeżeli producent pisze o dużej ilości awarii związanych z takimi preampami. No chyba że wszyscy, z tych doświadczajacych awarii używają preampów diy?
 3. Chodzi mi o gaszenia i zapalanie preamp lampowego, który stand by ma tak zaprojektowany, że nie gasi lamp. Macie chyba świadomość, że takie układy są, a strzał przy rozruchu pomimo układu gaszenia występuje.
 4. Zakładam nowy temat ponieważ na stronie Hypex natrafiłem na takie stwierdzenie: 7 Q: Do UcD amplifiers work well with tube preamps? A: Fundamentally there is no problem of course. However, most tube preamplifiers are designed alongside tube power amplifiers which are always AC coupled. As a result, many tube preamplifiers lack precautions against turn-on/turnoff transients. Some are liable to produce the full anode voltage at their outputs during turn-on and turn-off. We find that a large proportion of repairs are due to tube preamplifiers discharging their output caps into the UcD’s
 5. Czy ktoś planuje może zakupy opampów Audiofeel z ebaya? Z chęcią zamówiłbym 2x opm3320d do 05a do spróbowania na spółkę.
 6. Czy słyszał ktoś z szanownych kolegów preamp Sonic Frontiers Line 1? Podobno nie brzmi zbyt lampowo.
 7. Tylko później z odsprzedażą DIY jest gorzej.
 8. Coś w tym jest ale te firmy potrafią czasami nieźle wykorzystać nawet słabe komponenty, budując finalnie nawet niezły produkt. Rel T5 wyszedł 2200 zł a Hypex z SS ok. 1850 zł i trochę pracy.
 9. Ja miałem nowego. Mam mieszane uczucia. Piękny mebelek, chiński wzmacniaczyk klasy AB, mający średnią kontrolę nad układem. Miałem XLS12 Peerlessa, to niewiele gorszy głośnik od tego 30W - co ciekawe ten sam, kosz, membrana, mam wrażenie że z tej samej fabryki bo widziałem oba głośniki na żywo. Grało to ze wzmacniaczem Icepower 400W w obudowie ok. 50l i membraną bierną. Do muzyki raczej średnio ale w KD to burza w filmie potrafiła wstrząsnąć wszystkim dookoła, przestawiało ściany.
 10. Ooo, żeby z tego nie było znowu jakiejś napiętej dyskusji. Ucd180 we wzmacniaczu Hypex DS 2.0, Scenspeak to 26W/4558T00 (Niestety wymagający, duży układ magnetyczny) w zamkniętej skrzynce ok. 22l. Zaraz będą zarzuty, że to nie tak i tamto nie tak. Od razu skomentuję, że wiem że wzmacniacz jest trochę za mały (ale nie zauważyłem problemów) a obudowa ma za małą pojemność ale z obudową zrobiłem to specjalnie bo sub miał być jak najmniejszy. Rel T5 został zmiażdżony i poszedł do sprzedania. Nie rozumiem zresztą fenomenu tych subwooferów.
 11. Założyłem ten temat bo pomimo tego, że słuchałem trochę sprzętu, zarówno u siebie jak i u znajomych wcześniej nigdy Krella kav300i oraz hypexa nie słyszałem. Słyszałem wcześniej tylko zamknięty subwoofer na wzmacniaczu hypex ucd i scanspeaku 26W, który sam zrobiłem, porównywałem go z REL T5 i REL został zmieciony (ok, pewnie wg Was nie można tego porównywać, bo coś tam...). Byłem zachwycony tym co słyszałem. Szybki, sprężysty basik - taki jak miał być. Dlatego chciałem zarówno posłuchać tej legendy Krella (dla niektórych zapewne gownianego wzmacniacza) jak i hypexa w całym zakresie.
 12. Po co to wszystko? Po co piszesz w kółko to samo? Wiem co mi podpowiedziano bo czytam ze zrozumieniem, a jak będę chciał to do tego wrócę. Czujesz się sprowokowany to skończ te swoje wpisy.
 13. Tak, tak ? Dla Ciebie to jedyne kryteria, a dla mnie zdecydowanie nie. Moje intencje nie wynikają z konieczności zbycia jakiegoś sprzętu.
 14. Dziękuję Panowie za żywą dyskusję i wszystkie sugestie. Dziękuję kolegom również za wsparcie. Widzę że niektórzy naprawdę nie potrafią podejść z dystansem do opinii innych niezgodnych z własnym przekonaniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.