Jump to content

omen

Użytkownicy
 • Content Count

  2162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1093 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3147 profile views
 1. omen

  Sci-Fiction

  Zdecydowanie lepiej tutaj podawać nazwy seriali S-F. Teraz widzę ciągle reklamy nowego serialu wyprodukowanego przez Netflixa "Zagubieni w kosmosie". http://www.filmweb.pl/serial/Zagubieni+w+kosmosie-2018-783584 Jeszcze nie oglądałem.
 2. Proponuję zluzować z takimi komentarzami bo naprawdę za chwilę nikt tutaj nie będzie chciał fotek wrzucać. Efekty projekcji również należą do kina i nie widzę nic złego w tym, że MartyMcFly wrzucił te fotki, powiem więcej- bardzo dobrze. Można zobaczyć jakie efekty w jakim pomieszczeniu i na jakim sprzęcie da się osiągnąć. Nawet jak Marty chciał się pochwalić bo bardzo dobrze, trzeba się chwalić dobrymi osiągnięciami. Zamiast złośliwych komentarzy proponuję więcej zdjęć.
 3. Pogrzebałem trochę na forum i znalazłem. HQ150 naprawiał głośnik od Velodyna u tego gościa: http://www.zumi.pl/2157232,Audiofil_Daniel_Jozwiak,Dzierzoniow,firma.html Na forum też ktoś polecał tego człowieka jeśli chodzi o naprawę przetworników: https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/26149-quot-Sekcja-zw%C5%82ok-quot-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Poka%C5%BC-i-napraw-uszkodzony-g%C5%82o%C5%9Bnik?highlight=napraw
 4. HQ150 naprawiał gdzieś głośnik od swojego Velodyna i był zadowolony, napisz do niego.
 5. Spokojnie już nic nie piszemy nie na temat. To co tam nowego w BK ? :) No właśnie ma ktoś to urządzenie do korekcji od BK, używał, używa ? Ktoś wie jak to się spisuje ?
 6. Ja pisałem o PB13 Ultra, poza tym co to za różnica czy 40 czy 70 kg ? To prawda seria 4000 ma wyświetlacz z przodu, ale to jest nowa seria, więc to się zmieniło niedawno. Monotlit ma regulację z tyłu, jak zresztą chyba większość subów, jednak nie ma on systemu korekcji, której należy dokonać na zainstalowanym wyświetlaczu, który znajduje się na tylnej ściance. W poprzedniej serii SVSów to rozwiązanie było całkowicie niepraktyczne, nie wiem po co się o to spierać. Miałeś SVSa może napisać coś więcej o tej kalibracji ? Jak to działa ? Jak to się ustawia ?
 7. Ale jaką pyskówkę ? Przecież to normalna rozmowa. Przecież na stronie przy PB13 Ultra jest napisane: Weight (unboxed): 155 pounds Poza tym ile by nie ważył umieszczenie wyświetlacza na tylnej ściance uniemożliwia kalibrację SVSa, bo raczej nikt suba na środku pokoju nie stawia. Ja jak kupowałem suba myślałem właśnie o PB13 Ultra, ale rozmiary np. głębokość 70cm mnie skutecznie zniechęciły. Dobra kończę już o SVS bo to faktycznie nie ten klub, no i trzeba pamiętać ile kosztuje taki Monolith od BK, a ile SVS np.właśnie PB13 Ultra.
 8. Dziękuję za odpowiedź, pewnie tak jest, że SVS 13 Ultra jest lepszy od Monolitha, jednak jak rozumiem miałeś tylko SVSa więc nie do końca możesz porównać z BK. Czemu sprzedałeś SVSa ? Tylko, że to jeśli dobrze wyczytałem jest korekcja ręczna, te suby nie mają systemu automatycznej kalibracji. Czyli dla przeciętnego użytkownika to niewiele daje bo żeby to wykorzystać trzeba mieć jakiś system pomiarowy. Jeśli tak jest to można powiedzieć z kolei, że SVS jest w lesie za Velodyne czy Paradigmem, chyba że źle odczytałem informacje na ich stronie. Na dodatek SVS 13 Ultra ten system razem z wyświetlaczem miał na tylnej ściance, to też świetny pomysł w subie który waży chyba 70kg. Także nie wszystko takie piękne jak w katalogu. Jedne grają inne nie grają, ja tylko zauważam tę kwestię, koszty napraw tych wypasionych subów są koszmarne, warto po prostu mieć tego świadomość.
 9. Subfan czy te gwarancje opierasz na bazie jakichś odsłuchów ? To jest ciekawa kwestia jaką poruszył Hifibloke. Te drogie suby z systemami autokalibracji, potężną mocą jak SVS, Velodyne, Paradigm itp. to fajne zabawki, ale koszty naprawy faktycznie potrafią powalić w razie awarii po gwarancji, może się nawet okazać, że nie opłaca się naprawiać. Jak coś padnie to najczęściej autoryzowane serwisy nie chcą naprawiać jakichś pojedynczych podzespołów tylko wymieniają np. całą elektronikę i tutaj zaczyna się cenowy dramat. Zdaje się, że jakiś czas temu HQ150 zepsuł się Velodyne DD+ 12" i za naprawę serwis zażyczył sobie 6 tyś jeśli dobrze pamiętam.
 10. Możesz rozwinąć ? W KD mamy przecież nieparzyste ilości głośników. Chyba, że to nie są końcówki do KD lecz do innych zastosowań.
 11. No właśnie, bardzo ważne w kosztach ile ktoś jest w stanie zrobić sam. Magog zrobił bardzo dużo, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wiele osób samych nie będzie potrafiło jednak różnych prac wykonać. No i trzeba też uwzględnić jak to wszystko ma być profesjonalne, dopieszczone, skalibrowane itp, więc rozrzut cenowy będzie spory. Jak ktoś się nie zna na akustyce, to sam akustyk sporo weźmie. No i jeszcze trzeba znaleźć dobrego akustyka, bo tutaj na forum można przeczytać różne opinie ludzi po takich usługach.
 12. omen

  Auro 3D

  Stivi, ale nie ma sensu robić dźwięku HD z Polskim lektorem skoro zwykły DD z lektorem to kicha. Lektor to jak ktoś ma np. problem ze wzrokiem, jak zbyt wolno czyta np. dzieci itp. Po prostu ścieżka z lektorem bardzo degraduje dźwięk. Próby z dubbingiem już były i oprócz bajek to poważne filmy wychodziły często dramatycznie lub komicznie.
 13. omen

  Auro 3D

  Co masz na myśli mówiąc Polskiej wersji ? Lektora ?
 14. Magog, a nie masz drugiego garażu ? :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.