Jump to content

Grzegorz7

Użytkownicy+
 • Content Count

  9013
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Grzegorz7 last won the day on October 1 2016

Grzegorz7 had the most liked content!

Community Reputation

7870 Audioholik^n

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Ogródek
  Kosmos
  Elektronika
  Muzyka
  Sport aktywnie
  Fotografia
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

22506 profile views
 1. Pisdrak wszystko wytrzymuje, ba wierzy w to. Jakoś tak są nazywani... trzeba @Lech36 zapytać...
 2. Grzegorz7

  Audio mity

  Jak widzę te wszystkie wklejki widm to mam mieszane odczucia. Jak robię transformatę Fouriera bez połączenia wejścia to mam tło poniżej - (120-140)dB. Jak podepnę przewody to od razu wjeżdża mi to dobrze powyżej - 100 dB. Krótko mówiąc nie ufam pomiarom jeśli ich sam nie zrobię. Po pierwsze aby realizować tego typu pomiary trzeba zamknąć się w komorze ekranowanej (tempestowej). Natomiast w mediach pierdykną zajebistą grafikę bez podania warunków pomiaru a wszyscy są zachwyceni.
 3. Nie jadłeś czosnku z mojego ogródka. Taki sklepowy to głównie chiński. Polski sklepowy również jest pędzony na nawozach. Prawdziwie piekielny czosnek to taki hodowany na dobrze nawiezionej (kompostem), głęboko uprawnej, nieco zasadowej glebie. Wcale nie jest taki wielki, choć w tym roku kilka główek dorównywało sklepowemu.
 4. W Internecie możesz posłuchać co w Szczecinie skandowano wczoraj przed siedzibą PiS i dzisiaj pod pomnikiem.
 5. Ja właśnie wróciłem spod pomnika Lecha. Tam dzisiaj był szczeciński spacer.
 6. Kaczor jest oderwany od rzeczywistości.
 7. Ponownie głosisz jakieś swoje prawdy. Już wielokrotnie na Forum pisałem co to jest Hi-End. Na pewno nie subiektywne wrażenia dźwiękowe słuchaczy. Jakość np. wzmacniacza jest obiektywna niezależnie od środowiska w jakim przyjdzie mu działać. Do jutra wieczór.
 8. Mowa o wzmacniaczach. Zgoda co do idei ale: Wzmacniacze miewają parametry idealne jak na możliwość wskazania ich wad. Natomiast nie mogą konkurować z instrumentem na żywo... bo nie są instrumentem! Z instrumentem można porównać co najwyżej zespoły głośnikowe i oczywiście ZG to porównanie przegrywają. Dlaczego? Bo ZG nie są instrumentem. Instrument to forma przestrzenna i jako takiej nie odda żaden ZG. Kropka. Porównania toru elektroakustycznego z instrumentami i głosami na żywo jest przesadą. Ale taki eksperyment: Tor elektroakustyczny zagra
 9. Będziecie jak w Matrix`ie. Ciała ludzi utrzymywane przy życiu a do każdego rurki... Pamiętacie tę scenę?
 10. Nooo... Nie wiadomo czy u niego jest jeszcze jakaś armia? Korona jak korona ale te stłuszczone wątroby...
 11. Napisałem już wcześniej. Zasilanie: 1) mały wydatek mocy trafa (zasilacza impulsowego), 2) mała bateria kondensatorów, 3) niskie napięcie zasilania, 4) mały wydatek prądowy (np. zabezpieczenia wzmacniacza ograniczają prąd dopuszczalny do obciążenia). Koniec. 1) Trafo musi pokryć wymaganą średnią moc elektryczną. 2) Elektrolity to bufor energii. Trafo zasila je w sposób ciągły ale ten bufor odpowiada za oddanie energii chwilowym transjentom. Tu ważna jest niska zastępcza impedancja bufora (ESR i impedancja ścieżek pradowych). 3) Energia jest proporcjonalna do kwadratu n
 12. Co tu omawiać? Kiepski to sprzęt ja wykłada się od łomotu.
 13. Grzegorz7

  Audio mity

  W pralce kabel sieciowy jest zamontowany na stałe. Dlatego nie ma onanizmu w sieci o wpływie kabla na czystość prania...
 14. Zgadzam się z uwagą, że dla wszystkich wymienionych akustyka jest ta sama. I albo jest wystarczająco dobra albo nie. A czy nie jest tak, że wrażliwy słuchacz do tego podparty wiedzą, doświadczeniem jest w stanie na bazie słabej reprodukcji usłyszeć wszelkie aspekty dzieła muzycznego? Jara go dzieło a nie niuanse "brzmieniowe".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.