Jump to content

Grzegorz7

Użytkownicy+
 • Content Count

  8713
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Grzegorz7 last won the day on October 1 2016

Grzegorz7 had the most liked content!

Community Reputation

7487 Audioholik^n

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Ogródek
  Kosmos
  Elektronika
  Muzyka
  Sport aktywnie
  Fotografia
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

21939 profile views
 1. Albo tak zabiegali o tę osobę, że udało się jej wyrwać. Albo to trzeci czynnik; ciemna energia o której obaj nie mają pojęcia... Nie ma wszechmocnych...
 2. Grzegorz7

  Audio mity

  A to by musiał się już @szymon1977 wypowiedzieć...
 3. Bo trafia się albo do bram raju albo piekła... Przecież to proste.
 4. Grzegorz7

  Audio mity

  Ani ZG nie są instrumentem ani wzmacniacz, pre, źródła, kable,... Natomiast po stronie artysty wszystko to jak najbardziej.
 5. Przed dworcem kolejowym w Szczecinie, nad Odrą stoi figura kolejarza. Za czasów komuny namalowano mu farbą czerwone gacie... ZOMO dokonało pacyfikacji miasta.
 6. Grzegorz7

  Audio mity

  Może słyszał i dlatego taki osąd. Bo jak ktoś powiesi na ścianie kilka ustrojów za pierdylion to czy to oznacza wystarczającą adaptację?
 7. Graniastosłup prosty prostokątny zawsze będzie stabilniejszy od graniastosłupa prostego trójkątnego przy zbliżonej objętości. Założeniem jest minimalny stosunek sumy boków do pola powierzchni podstawy (to warunek aby kształt podstawy nie był jakiś wydłużony).
 8. A co tam w tym Nowym Sączu?
 9. A ktoś się ze mną kłócił tu o to przed laty. Trzy nogi są już wystarczające a stosowane tylko dlatego, że prościej wypoziomować. Stosuje się to w aparaturze pomiarowej. Ale jest tak jak napisałeś. Cztery nogi to optimum.
 10. Ten rezystor miał być wylutowany tylko na czas analizy zachowania poszczególnych stopni.
 11. Grzegorz7

  Faza XLR

  Jeszcze warto się zastanowić co do fazy tych wszystkich komponentów po drodze. Wzmacniacze mogą odwracać fazę*. Zwrotnica w ZG zmienia fazę. Głośniki w ZG również są jakoś podłączone i niektóre w sposób nieoczywisty... Dlatego wszystko gra różnie. *) Mam tu na myśli konfigurację odwracającą i nieodwracającą bo to, że wszystko nieco kręci fazą to wiadomo ale w pewnym tylko zakresie.
 12. Grzegorz7

  Faza XLR

  To podobna dyskusja. To w przypadku zmienionej fazy jednego z kanałów albo bardziej w przypadku "miksowania" przeciwfazy z jednego kanału do drugiego. Wówczas reguluje się przestrzeń. Taka to lipna regulacja ale nawet kiedyś stosowana tu i ówdzie. W przypadku zmiany fazy w obu kanałach a jest to zmiana o 180 stopni niczego się nie zmieni. Niby niczego bo w przypadku bardzo analitycznej muzyki w specyficznych warunkach można muzykę odczuwać inaczej. ZG a w zasadzie ich głośniki zamiast na wdechu będą pracowały na wydechu i vice versa.
 13. Za drogi, za duży i zbyt ofensywny. Myślę, że miliony elektryków Mateusza PowerPoint Morawieckiego są budowane na tę okoliczność...
 14. Noo. Tak mam w szybie samochodu. Nie paruje. Zresztą, wycieraczki też mam na szybie. To może populacja* powinna siedzieć w samochodach?... *) Nie mylić z kopulacja. To inna czynność.
 15. Wygląda to na diody CRD; źródła prądowe na tranzystorze FET.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.