Jump to content

qbakos

Użytkownicy
 • Content Count

  842
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

115 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.videoquality.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1375 profile views
 1. Powodów mogą być setki... od uszkodzonych kabli, po przesterowania sygnału, problemy z masą, na uszkodzeniach sprzętu kończąc. Poza tym nie wiemy co to ten AUX. Połączenie po analogu?
 2. A niby do czego jest? To niedopracowane oprogramowanie jest tutaj problemem, na pewno nie hdmi. Chromecast to ponoć straszne badziewie. Swego czasu chciałem kupić, ale jak poczytałem komentarze tych co go używają to mi się szybko odechciało. Jeśli nie wiesz to tylko się cieszyć. Może Twój JVC jakoś "przetaktowuje" klatki obrazu, żeby było idealnie płynnie... nie wiem, nie testowałem. Wiem jak jest u mnie i jest to mocno wkurzające. Może też być tak, że jeden to zauważa, bo jest na to wyczulony, a inny tego nie zobaczy.
 3. Bo Netflix jak zresztą HBO GO nie potrafią zrobić tego porządnie. Przez apkę netflixa nie ma idealnej płynności, przez chroma jest dużo lepiej (prawie idealnie), ale co z tego jak ograniczyli rozdzielczość do 720p i dźwięk stereo, więc lipa... Ja płacę za netflixa, a bardziej wartościowe filmy i tak ściągam z neta, żeby obejrzeć przez madVR bez żadnych przycięć.
 4. Nie wiem skąd się wziął ten pogląd że obraz z intela jest taki zły. U mnie nie ma praktycznie żadnej różnicy. Może gdyby się bardzo przyjrzeć, ale i tak różnice są minimalne. Jeśli obraz masz taki zły jak piszesz to winiłbym konfigurację... niestety w kompie masz sporo ustawień, które wpływają na obraz, nawet w samych sterownikach grafiki. Dobre i proste rozwiązanie. Ale jest lepsze - zainstalować nVidia inspector. Program przywraca oryginalny profil nvidii dla MPC-HC, który później z nieznanych powodów został usunięty. Dodatkowo można grzebać we wszystkich możliwych ustawieniach karty (niestety większość zupełnie niezrozumiała).
 5. qbakos

  Arcam AVR 390

  Nie chodzi, że ujmuje, tylko że surrorundy grają tak mało, że napędzi je byle wzmacniacz, a Ty tu pakujesz Arcama... nie mówię że to źle, można i tak. A co ma napędzać centralnego?
 6. qbakos

  Arcam AVR 390

  A nie szkoda tego AVR390 na surroundy? Trochę marnotrawstwo jak dla mnie... No chyba że pod określeniem surroundy rozumiesz coś innego niż głośniki efektowe.
 7. Wszystko zależy od priorytetów. Jak komuś zależy na słuchaniu stereo to takie połączenie może mieć sens. Ja jak chce posłuchać muzy to biorę się za słuchawki i takie rozwiązanie polecam - dobry wzmak słuchawkowy nie kosztuje majątku, a wrażenia o niebo lepsze niż na stereo za ciężkie pieniądze. Poza tym Warm ma rację - do dobrego KD trzeba solidnego ampli, a jeszcze lepiej pre+końcówka, a nie zabawy w budżetowe ampli+wzmak stereo na fronty.
 8. Właśnie w tym problem. Dlatego te krótkoogniskowe projektory są dla mnie bez sensu. No chyba żeby zamontować je nad ekranem na wysięgniku, a ekran podnieść do góry, ale to też średnio wygląda moim zdaniem.
 9. Tylko po co Ci ten zewnętrzny DAC jak zarówno Oppo, Cambridge i topowe Pioneery mają wbudowane DACi i to dobrej jakości. Tą funkcję to w tej chwili ma każdy odtwarzacz.
 10. Bo to błąd próbować robić kalibrację na takim sprzęcie. Albo masz sprzęt profesjonalny za jakieś chore pieniądze albo robisz to "na oko". Widziałem skalibrowany projektor podobnym sprzętem o jakim piszesz i obraz był o wiele gorszy niż na moim kalibrowanym "na oko", ale rób jak chcesz... widać że wiesz wszystko najlepiej.
 11. Samouczka raczej nie znajdziesz. Jeśli bierze się za to całkiem ładną kasę to myślisz, że ktoś będzie chętny żeby się tą wiedzą dzielić? Kalibracja kolorów to ma sens tylko jeśli widać rozbieżności w cieniach (sprawdź na kilku filmach, niektóre mają zwyczajnie skopane kolory) i da się to spokojnie zrobić na oko, chociaż wymaga trochę wprawy. Przy półtonach i jasnościach zabawa z kolorem nie ma sensu - i tak nie zauważysz różnicy... A nawet jeśli to szkoda zachodu, to są zbyt małe różnice. I tak każdy film ma inaczej ustawione kolory w postprodukcji, kręcone są różnym sprzętem, który też coś od siebie dodaje. Najważniejsza jest krzywa gamma i tym trzeba się zająć. Dużo oglądać i modyfikować, aż będzie idealnie... po co pozbawiać się zabawy?
 12. Jeszcze nie tak szybko to nastąpi, ale uważam że taki będzie trend. Rynek projektorów niestety ma zastój, nie powstają żadne nowe przełomowe technologie, jedynie udoskonala się to co już istnieje od lat. Przeciwnie rynek TV: co chwile mamy coś nowego. Dopiero co weszły OLEDY, Samsung ma swojego QLEDA, wchodzą matryce 8K itp. Rozmiary matryc cały czas rosną, a ich ceny spadają... w takim tempie nie wróży to dobrze domowym projektorom.
 13. qbakos

  Marantz SR6013

  Subfan przeczytaj najpierw to co było pod linkiem wrzuconym przez @jackk. Przełączniki 4/8 ohm w amplitunerach to pic na wodę. Domyślnym ustawieniem jest 8 ohm, bo końcówki są zasilane pełnym napięciem. Ustawienie 4 ohmy obniża napięcie na końcówkach mocy, żeby przypadkiem się nie perzgrzały i żeby spełnić jakieś tam normy. Jeśli ktoś lubi słuchać BARDZO głośno można próbować na 4 ohmy przełączyć, ale to tylko w takim przypadku.
 14. Kondensatory poprawią Ci cyfrowy obraz... i Ty w to wierzysz?
 15. Powinieneś napisać, że dla Ciebie jest zbędna. Opcja jest jak najbardziej potrzebna. Ja np. nie kupię niczego co nie ma auto refresh rate, bo nie zamierzam oglądać klatkowania. Dla mnie np. jest zbędne przełączanie przestrzeni barwnych i cała zabawa z HDR-em, bo nie oglądam takich materiałów. Każdy ma swoje potrzeby :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.