Jump to content

Yoshi_80

Branża
 • Content Count

  301
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

211 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.yb-audio.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 200km to nie tak daleko ale jak nie chcesz się na razie fatygować do nas to powiedz skąd jesteś to może znajdziemy kogoś z Twojej okolicy gdzie mógłbyś posłuchać naszych kolumn.
 2. Z całym szacunkiem Panowie ale gdybyśmy wdrożyli w życie wszystkie forumowe rady to prawdopodobnie w tej chwili już by nas dawno nie było. Mielibyśmy dorobek kilkudziesięciu konstrukcji w bardzo egzotycznych zestawieniach, zbudowanych z bardzo egzotycznych materiałów, których niestety nikt nie kupił. A na koncie byłby dług który byśmy odrabiali do końca życia. Marzyciele z dobrymi radami mają swój przepis na te najlepsze (ich zdaniem) kolumny. I bardzo dobrze! Dla takich ludzi oferujemy projekty indywidualne. Jeżeli ktoś jest tak pewny swojej koncepcji to może zrealizować u nas ten pomysł. Jeżeli ktoś się boi podjąć ryzyka to tak na prawdę nie jest pewny swoich pomysłów lub te pomysły przerastają go finansowo. Niestety sporo osób pisze w tonie, że powinniśmy to czy tamto zrobić a on by chętnie wtedy przyjechał posłuchać. A dobrze wiemy, że między posłuchaniem a kupieniem .. Wiele osób mówi, że taki indywidualny projekt to wielkie ryzyko kupującego. Nie tylko, my też ponosimy duże ryzyko. Bo na kolumnach jakie zrobimy widnieć będzie nasze logo, opinia pójdzie w świat. Jeżeli przez jedną nieudaną konstrukcję stracimy kilku potencjalnych klientów to już poniesiemy większe straty finansowe (w sensie nie zarobimy to co moglibyśmy zarobić) niż ten który zamówił te kolumny. A doskonale wiemy jak działa internet. O wiele łatwiej rozprzestrzenia się jedna negatywna wypowiedź niż 10 pozytywnych. Dlatego nie realizujemy wszystkich pomysłów o czym pisał piter z . Bo jeżeli pomysł jest słaby, materiał (głośniki) kiepskie to winą za słabo brzmiące kolumny i tak będzie obarczone YB a nie autor pomysłu czy producent przetworników. Zdarzyło mi się nie zrealizować pomysłu zamawiającego gdy po odsłuchu prototypu stwierdziłem, że dalsze prace nie mają sensu bo z tego już nic się nie wyciągnie a grało naprawdę beznadziejnie, mimo iż autor pomysłu na kolumny był święcie przekonany, że z tego powinien wyjść świetny zestaw ;-).
 3. Głośnik wygląda ciekawie. Ch-ka bardzo dobra a pomiary zniekształceń są rewelacyjnie. Nie wiem czy znajdzie się śmiałek który zechce żeby mu zbudować na tym kolumny :D. Ale jakby się znalazł to było by miło 😉 .
 4. Nie próbowaliśmy, takie rzeczy wymagają jednak czasu. Ale jestem w stanie sobie wyobrazić zestaw mieszany gdzie Ellipticor 18 pełni rolę średnotonowca. Teoretycznie jest to wykonalne jednak nie jest to prosta koncepcja gdyż wymaga odpowiedniej filtracji. Prawdopodobnie najlepszy byłby układ 3.5 drożny z bardzo niskim podziałem na tym dodatkowym głośniku basowym. W wersji idealnej osiągi takiej konstrukcji można sobie wyobrazić następująco (zakładając 2 głośniki basowe): efektywność jak dla jednego głośnika, zejście w zakresie opadania ch-ki poprawione o 6dB. Czyli tam gdzie dla OZ dla jednego głośnika mamy -6dB to w układzie z 2 głośnikami mielibyśmy dopiero początek opadania ch-ki. W warunkach rzeczywistych rezultaty byłby raczej trochę gorszy ze względu na straty na filtracji oraz wypadkową ch-kę w wyższym zakresie która będzie nieco powyżej tej dla jednego głośnika, ergo daje nam to punkt odniesienia dla umownych -3 czy -6dB nieco wyżej przez co i te punkty nie będą na tak niskich częstotliwościach jak teoretycznie zakładamy,
 5. Raczej bardzo niewielka 😉
 6. Opis kolumn jest już na naszej stronie : http://yb-audio.pl/realizacje/epicone/ . Nie ma tu w zasadzie nic odkrywczego ponadto co już zostało napisane no bo co tu dodać jak wszystko zostało powiedziane :-) . Zdjęcia nie są może najlepsze ale chyba lepszych Robertowi się zrobić nie udało, ciemne kolumny jednak dość trudno się fotografuje, przynajmniej na czarnym tle jakiego używamy ;-).
 7. Wisze, że po wpisie Jagera wywiązała się fajna dyskusja :-) . Wiedzieliśmy, że kolumny na Elipticorach wzbudza emocje. Nie jest to kolejny projekt na oklepanych głośnikach ale coś zupełnie nowego i wyjątkowego. Dlatego informowaliśmy na FB o takim projekcie dużo wcześniej aby trochę ludzi zainteresować. Po cichu liczyłem, że będziemy pierwsi dlatego ale widać nie byliśmy. Nie chciało mi się robić rozeznania i sprawdzać a bazując na swojej wiedzy nie mogłem sobie przypomnieć innej konstrukcji. To są mało istotne szczegóły. Robert zrobił już zdjęcia, trzeba skończyć opis i opublikować na stronie :-). Najwyższy czas ostatecznie zamknąć kilka miesięcy pracy, przynajmniej przy tej konstrukcji bo na warsztacie grają już kolejne Elitpicory ale w innej aplikacji :-).
 8. Widzę już robienie gruntu pod to że sprzęt był nie odpowiedni i metoda również.
 9. Skoro tak to powinno się dać to zmierzyć. Akurat mam na warsztacie kolumny to sobie to sprawdzę czy cvc cokolwiek zmieni.
 10. Myślę, że warto się z tym zapoznać: https://linearaudio.nl/sites/linearaudio.net/files/Bateman EW 01 2003 mar2003 10 to 100uF caps and 100 Hz measurements_0.pdf . Każdy z tego wyciągnie sobie jakieś wnioski o ile będzie mu się chciało to uważnie przeczytać. Test nie był stricte zwrotnicowy ale zrobiony pod kątem zastosowań w audio i pod katem wpływu polaryzacji. Test zrobiony rzetelnie i moim zdaniem nikt tu tego lepiej i dokładniej nie zrobi bo pewnie nikomu się nie będzie chciało a mało kto będzie widział co ma robić. W skrócie im wyższy DC bias tym wyższe zniekształcenia z 2 harmonicznej. Czy to lepiej czy gorzej to już sprawa kryterium oceny. Niekiedy większa 2 harmoniczna to lepiej a niekiedy gorzej. Kto co lubi 😉
 11. Jakbyś dobrze życzył Robertowi to byś nie zamieszczał takich uwag, któryś raz z rzędu. Szczególnie wtedy gdy coś nam się uda nowego zrobić, pokazać no i trzeba to jak najszybciej zasypać stertą spam-postów żeby ludzie przypadkiem nie widzieli. Patrz wyżej, ludzie nie są głupi, widzą wszystko.. Tak więc, jeżeli dobrze nam i Robertowi życzysz, to po tej wymianie uprzejmości, może przestań się tu udzielać ? Tak będzie dla nas wszystkich lepiej. Przypominam, że ten wątek to klub miłośników a zasady panujące w takim klubie są jasne, bo ktoś może ocenić kto jest miłośnikiem a kto nie i po prostu usunąć. Myślę, że wykazaliśmy się dostateczną dozą tolerancji w stosunku do Twojej osoby, że możesz tu jeszcze pisać. Uszanuj to.
 12. Roxi po co z uporem maniaka drążysz temat? Nie podoba Ci się nasza obsługa - nie kupuj, nie kontaktuj się, my nikogo do niczego nie zmuszamy. Jest tylu innych producentów a Ty się czepiłeś nas jak rzep psiego ogona. To co robisz jest jakąś prywatną vendettą nie popartą niczym innym jak uprzedzeniem do osoby Roberta, który pewnie kiedyś odmówił zrobienia czegoś i teraz próbujesz na siłę udowodnić coś co nie ma miejsca. Wymyślasz jakieś próby kontaktu, stawiasz tu siebie jako stałego klienta który nie miał ani jednej pary kolumn sygnowanych logo YB, wymyślasz jakiś znajomych itp itd. Naprawdę chłopie odpuść sobie bo wszyscy to widzą, ludzie nie są głupi, naprawdę.
 13. Miałeś jedne kolumny do których podobno robiłem zwrotnicę, firmy która nie istniała ale jesteś "stałym klientem". Do tego tak na prawdę to nie Ty ale jacyś inni wyimaginowani ludzie nie mogą się z nami skontaktować. Doprawdy czy da się osiągnąć niższy poziom żenady ? Jest mail, jest formularz kontaktowy, jest facebook, są podane nr telefonów. Niech ci ludzie co nie mogą się skontaktować zaczną używać któregoś z tych mediów to może się w końcu uda.
 14. Widzę że tylko Ty masz z tym problem, szczególnie uzurpując sobie miano bycia stałym klientem podczas gdy klientem naszym nie byłeś w ogóle. YB Audio powstało niecałe 3 lata temu, od tamtej pory nie przypominam sobie Ciebie jako "stałego klienta", nie przypominam jako klienta w ogóle.
 15. W dniu dzisiejszym na naszej stronie pojawiła się zakładka "Strefa DIY" dedykowana hobbystom http://yb-audio.pl/diy/ . Będziemy wrzucać tam różne projekty, które można nabyć u nas w formie zestawów. To taka trochę metoda spożytkowania tego co się zaczyna gromadzić i nigdy nie ujrzałoby światła dziennego w formie kolumn w naszej ofercie. Strona jest w trakcie rozwoju, niektóre opisy jeszcze nie są na 100% gotowe, powstawały na pewnej przestrzeni czasu i brak im pewnej standaryzacji formy, co zostanie w wolnych chwilach poprawione. Część projektów jest i będzie otwarta, będzie można skopiować zupełnie za darmo, niczego nie trzeba nam płacić czy kupować. Część będzie zamknięta z uwagi na chociażby "wagę" projektu (po co dawać konkurencji gotowe przepisy na bardzo dobre zestawy, niech się trochę pomęczą ). Tak jak to robi np Torels Gravesen. Zestawy są w bardzo atrakcyjnej cenie gdyż w zasadzie nabywca płaci za elementy, know how zawarty w zestawie ma zupełnie za darmo. Dlatego nabywca niczego nie traci, nic nie przepłaca kupując projekt zamknięty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.