Jump to content

witek64

Użytkownicy
 • Posts

  443
 • oraz w archiwum

  59
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

22 Neutralny

Audiostereo

22

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

witek64's Achievements

 1. witek64

  Sprzedam/kupię

  Klon już uruchomiony, korzystając z Twoich podpowiedzi, pytałem na PW kolegów z forum , ale aktualnie nie mają . Teraz rozszerzyłem teren poszukiwań 🙂 . Na Ebay , trochę się boję , bo nie mam doświadczenia, a ceny wysokie .
 2. witek64

  Sprzedam/kupię

  Kupię parę NOS 12AY7 , do klona Kondo KSL-M7 Info ,na PW Pozdrawiam
 3. No to będę próbował z lampami . Dziękuję za pomoc .
 4. Ok , to trzeba będzie się przyzwyczaić, bo warto. Bałem się , że może to być spowodowane, bliskością lamp i potencjometru. Lampy kupiłem nowe w sklepie (Electro Harmonix ) , czy można kupić NOS , ze sprawdzonego źródła ?? Może masz jakiś namiar na pewnego sprzedawcę ?
 5. Parę dni słuchania i jest bardzo dobrze, ładna średnica ( zwłaszcza wokale ) i ciekawszy bas. Mam monitory , więc bas się przyda. Nic, nie brumi , ale w przerwach słychać leciutki szum. Trochę mnie to denerwuje 🙂 . Może macie jakieś sugestie ? Obudowa jest mała, wynika to z wielkości innych kostek. Dodam ,że szum słychać z odległości 30 cm od głośnika.
 6. Tak zrobiłem , ustawiłem na 6,2 V i gra muzyka . Jeszcze trochę zabawy ,żeby wszystko ładnie wyglądało i będzie koniec 🙂 Dziękuję wszystkim za pomoc .
 7. Z lutowaniem ,jakoś sobie radzę , ale wymiana Mosfeta to już było ciężko 🙂 Doradzisz jakie wartości zastosować , żeby nie robić tego parę rzazy . W gniazdku mam 238V , więc pewnie na wtórnym ,tez mam wyższe napięcia.
 8. Masfet , wymieniony i wszystko jest Ok , 6,5 V i 250 V. Czy jeszcze coś sprawdzić , przed założeniem lamp?
 9. Mosfet poleciał , prawdopodobnie w czasie robienia pomiarów , gdzieś zrobiłem zwarcie . Jutro wymienię i napiszę jakie są efekty.
 10. Udało się wygospodarować trochę czasu ,żeby uruchomić projekt na 12AY7 . Wszystko na częściach zgodnie ze schematem i opisem jaki zamieścił kolega McGyver . Bez lamp , w punktach pomiarowych zasilaczy mam , 6,4 V i 315 V . Pierwszy mieści się w granicy 5% , ale czy drugi wynik nie powinien być 250 V ??
 11. OK , to będę eksperymentował 🙂 Jeszcze dwa kroki i będzie gotowy Rezystory 100 K na wejściu ,wlutowane od spodu płytki
 12. Chodzi tylko o dobór kondensatora na wyjściu , czy istnieje możliwość uszkodzenia Pre ? na zdjęciu są rezystory , między sygnałem a masą , jaki jest cel ich zastosowania ?
 13. Czy z takiego pre KSL - M7 , można wysterować dwie niezależne końcówki stereo ? Znalazłem taki sposób , na stronie Lampizatora Możecie coś podpowiedzieć ??
 14. Korzystam ze schematu zamieszczonego w poście #123, jest tam rezystor 100K , między wejściem a masą układu , budując pre , nie montujemy tego rezystora ? "Pamiętaj, że im większy kondensator, tym mniejszy rezystor za nim do masy. Tak więc jeśli np 0,1 uf rozładowujesz np 1M, to 4,7uF już może wymagać 100k, a może i mniej. Jeśli nie spasujesz tego, uaktywnieniu wyjść z pre będzie towarzyszył stuk w głośnikach." Od jakiej wartości rezystora ,sugerujecie zacząć dla wartości kondensatora na wyjściu 1 uf ?
 15. Robię wersję KSL-M7 na "miodowej" , zamówiłem transformator w firmie EDIS Prim:230V secI: 0-215 / 0,1 A secII: 0-7,5 / 1 A i czekam jeszcze na parę części. Muszę zakupić kondensatory na wyjście, C13,C16 powinien być 1 uf , mam w szufladzie Murndorf M-cap Supreme 2,7 uf , może komuś zalega coś dobrego po testach 1uf ,chętnie się zamienię i jak trzeba to dopłacę 🙂 Jakie oporniki polecacie w torze sygnałowym ? Widzę na zdjęciach DALE .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.