Jump to content

pataus

Użytkownicy
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

136 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2635 profile views
 1. Jak szukałem u siebie to próbowałem czegoś takiego. Mi nie pomoglo ale może tobie tak. Rezystor 10r. Ja użyłem 12r
 2. Karta wbudowana w laptopie jak wspomniałem. Conexant Smart audio HD. Kabel wpięty z wyjścia głośnikowego do mikrofonu.
 3. Pierwsza próba pomiaru thd wzmacniacza z użyciem laptopa. Program Arta. Dzielnik napięcia - czy tak ma wyglądać? Zbadanie karty wbudownej - fotka nr 2. Wygląda że nie jest taka najgorsza czy się mylę? Arta ma swój generator czy użyć raczej zewnętrzny?
 4. Zen IV nie bardzo. Trzeba offset wyjściowy z DAC skompensować. Tu jest dużo o tym. [Hidden Content]
 5. Nie ma. Ostatnia wersje tu na forum zrobił pkrecz. Niestety gdzieś zawieruszyl gerbery
 6. Oczywiście miałem na myśli kolegę gavron04. Sorki
 7. DAC podłączony już z analogówką od kol. gavron6. Gra na razie na desce przez odbiornik spdif od Holgina z wejścia toslinku. Okablowanie także prowizoryczne. Pierwsze wrażenie to więcej stereofonii i szczegółów. Aż się nie chce zwijać tego do szuflady... Uruchomienie DAC było bez problemów. Dużo zabawy jest z ustawieniem offsetu- jak w niejednej końcówce w A klasie. W obudowie znowu będzie z tym zabawa:) Odbiornik spdif dziwnie się zachowuje na wejściu coaxial. Wydaje cykliczne trzaski ale nie jest podłączony. Może to jest przyczyną a może jakiś mój błąd w montażu.Nie wiem co z tym robić.
 8. No i teraz jakiś zwolennik pisu tobie nie pomoże bo sobie tu politykujesz. Skasuj te głupoty bo to nie miejsce na politykowanie
 9. Tak przy okazji zapytam co i w jaki sposób można sprawdzić w DAC ( każdym, nie tylko w tym) używając oscyloskopu?
 10. Rezystory pull-up usunięte. Rezystory I/V 68R. Na wyjściach po ustabilizowaniu się 138mV DC. Nadal nie wiem za bardzo czy obydwie opcje czyli pull-up i pasywne I/V na rezystorach mogą grać razem. Podłączone bezpośrednio do przedwzmacniacza jest za cicho ale muzyka gra :)
 11. pataus

  TDA1541 NOS DAC

  Nawet pytałem pkrecza o gerbery do D1 bo robił tu projekt na forum ale niestety nie ma już tego. Teraz sprawa już przesądzona bo będzie na WO
 12. pataus

  TDA1541 NOS DAC

  Jak dla amatora w diy : 1. Źródło prądowe skompensuje ale ciężko wyregulować 2. Na wyjściu analogu albo kondensator albo układ likwidujący offset(DC servo) 3. Ewentualnie kondensator na wejściu przedwzmacniacza 4....?
 13. pataus

  TDA1541 NOS DAC

  Wszyscy sobie chwalą analogi na lampach. Tam to nie przeszkadza? Może wlasnie po to są te rezystory pull-up aby obniżyć poziom tego offsetu?
 14. pataus

  TDA1541 NOS DAC

  No i zrobiłem. Rezystory 68r. Na wyjściach - 136mV ale ciekawe że od włączenia mija trochę czasu zanim się ustabilizuje. Wartości skokowo zmieniają się od ponad - 200mV do - 30mV. Rozumiem że takie wartości są poza poza zakresem wydajnosci kości? Cytat z pdfa: "To ensure no performance losses, permitted output voltage compliance is ±25 mV maximum."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.