Jump to content

arczi87

Użytkownicy
 • Content Count

  3170
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

arczi87 last won the day on August 8 2012

arczi87 had the most liked content!

Community Reputation

1241 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9259 profile views
 1. Generalnie chodzi o symetrię Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 2. Panowie żeby uciąć dywagacje, każdy element wyposażenia pochłania. Od dyfuzora po stolik. By nazwać coś dyfuzorem musi bardziej odbijać niż pochłaniać i to jeszcze wedle pewnej koncepcji. Jak za bardzo pochłania robi się z tego pochłaniacz. Tak w drobnym skrócie. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 3. Chodziło o H.266 wyżej jest podana data wprowadzenia. Cytowana przeze mnie wypowiedź tyczy się kodeka H.266, być może mój błąd, bo cytat jest anglojęzyczny, a nie przetłumaczyłem. Jest tam wprost napisane iż uzysk kompresji w 266 ma być na poziomie >50% względem 265. Co też wynika z ilustracji i pokazanej tam przepływności dla materiału FHD. Można szukać dziury w całym, ale prawda jest taka, że dalszy rozwój kodowania jak i sama technologia niosą ze sobą progres.
 4. Witam was, ostatnimi laty rzadko zabieram głos w dyskusji. Obecnie męczące jest "bicie" bobcata, już tak dla zasady. O ile sam wspomniany użytkownik ma raczej kontrowersyjne poglądy względem użytkowania technologii, tak z ogólnym narzekaniem na 8K zgodzić się nie mogę. Teraz kwestia przepływności wedle badań BBC Co pokazuje, że jesteśmy mniej wrażliwi na jakość kodowania przy wyższych rozdzielczościach niż wynikało by to z pomiaru. W końcu ludzkie oko ma granice, trzeba rozróżnić coś co zostało tu wspomniane. Mianowicie czym innym jest wybór i odbiór obrazu jako lepszy a umiejętność wskazania konkretnej różnicy. Więc nie trzeba obiektywnie opisać powodu lepszości danego wyboru, by faktycznie wybrać coś lepszego. Odnoszę się tutaj do krytykowanych badań. Jeśli faktycznie osoby preferowały 8K należy przyjąć, iż istnieje namacalna korzyść z danej technologii i to wybrali uczestnicy testu w tym przypadku. Warto popatrzeć jak zmiana kodowania wpływała na potrzebne pasmo dla FHD Dalej Więc jak widać zakłada się, że uzysk w kompresji powinien być na poziomie większym niż 50% dla H.265. Co widać na powyższym wykresie. Cały ten przydługi wstęp pokazuje, że zapotrzebowanie na przepustowość medium transmisyjnego maleje. Patrząc na średnie przepływności BR i BRUHD (33259 kbps i 58221 kbps ). Można powiedzieć że obecnie trzeba niecałych 57 megabitów, przy nowym kodeku niech będzie to mniej niż 27. Możliwości kodowania i udostępniania treści naturalnie podążają za sprzętową możliwością odtwarzania tych materiałów, 4K, 8K , HDR itd. Oczywiście jakość urządzeń odbiorczych jest dość mocno skorelowana z ich ceną. Ale patrząc na dawne telewizory kineskopowe, śmiem twierdzić, że przeciętny użytkownik zyskał. Chyba że mamy fana CRT i VHS, no ale nie będę śmieszkował. Odnosząc się do telewizji satelitarnej, to kwestia pasma i modulacji, tu nie ma niczego nadzwyczajnego (które zmianie tak naprawdę nie ulega). Wraz ze zmianą kodowania zapotrzebowanie na przepustowość będzie mniejsze. Więc dla tej samej przepływności jakość obrazu będzie lepsza. Choć prywatnie jestem zdania, że nie należy oczekiwać, iż medium satelitarne będzie kierunkiem rozwoju kontentu wysokiej jakości. Przede wszystkim internet, media strumieniowe będą wiodły prym (co już widać na porównaniu netflixa i telewizji), czy fizyczne nośniki. Nie można zapominać, że sieć internetowa jako taka też się rozwija. Puentując, należy cieszyć się z rozwoju treści wysokiej jakości, jak i sprzętu który to umożliwia. To że jest to ścieżka kręta i trudna, nie powinna nikogo dziwić. Wedle moich odczuć finalny odbiorca w ogólnym rozrachunku zyskuje.
 5. Przecież jest napisane że do kodowania 4K i BD używany jest inny kodek. Więc porównywanie przepływności jest bez sensu. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka Z racji że nie każdy musi się znać. To podpowiem że dla różnych przepływności można uzyskać dokładnie identyczny sygnał wyjściowy. Co ma miejsce np. przy korzystaniu z codeca FLAC. Oczywiście nie ma nic za darmo. Im przepływność mniejsza tym ilość wymaganych taktów pracy procesora większa. Więc z grubsza kompresja omówiona. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 6. Nie. Więc możesz wnękę pomiędzy dwoma filarami zabudować. W teorii może być to maksymalna grubość wełny przykryta maską binarną. Mogą być też pionowe listwy (możliwie wąskie ) o pseudo losowym rozmieszczeniu (czyt. listwa, brak, listwa, listwa itd. ). Działa to podobnie do BAD. Pod nimi oczywiście wełna. Wywal ten zegar z naroża, bo na 100% dzwoni mniej lub bardziej i nie chodzi tutaj o wybijanie godziny a rezonans od basu. Choć to przesada przy tym poziomie adaptacji (; W niższej części wnęki możesz robić pułapki membranowe ale przy 20 cm głębokości będą one dość "wąsko pasmowe" i to wymaga strojenia i pomiarów. Z racji że nie masz prawa głosu możesz, partnerce wtórować w kwestii miękkich dodatków i ewentualnego zagracenia przestrzeni życiowej. Pozdrawiam
 7. Hej żeby się nie uzewnętrzniać jakoś zbytnio. Spokojnie upychaj panele perforowane podbite wełną mineralną. Pamiętaj że musi to być minimum 10 cm. Wtedy panel jest stosunkowo szeroko pasmowy. Powierzchnia którą dysponujesz to 24 mkw plus korytarz, więc gwarantowane jest, iż przelot komara będziesz słyszał w sypialni. Jeśli mówimy o komforcie czysto życiowym, to upchanie stosunkowo dużej ilości pochłaniaczy da Ci względnie satysfakcjonujący efekt. Jeśli chodzi o audio to bredzenie o poważnej poprawie włóż między bajki. Do tego potrzeba projektu, pomieszczenia i odpowiedniego wykonania, co przy twoich warunkach nie jest możliwe do realizacji. Czytaj to tak że zawsze będzie to większy lub mniejszy kompromis. Ale odpowiednie zmniejszenie echa, pogłosu czy jak to tam chcesz nazwać da Ci odczuwalny efekt. Dążenie do dalszej poprawy będzie wymagało inwestycji zarówno finansowej jak i ingerencji w aspekt funkcjonalny pomieszczenia. Pozdrawiam arczi
 8. Na szczerość to kanapa będzie miała może ciut więcej niż 2 metry. Salka jest przewidziana pod kino dla mnie (rzadko oglądamy razem), więcej będzie młody grał na konsoli. Pomieszczenie jest małe (16mkw) i kino z założenia nie będzie wieloosobowe, stąd też niewielka kanapa. Może na początek spróbuję bez centralnego.
 9. Rozumiem że w takim wypadku sugerujesz zostać przy frontach bez centrala. Czyli jedyny słuszny układ wychodzi na 27tbc/g+AL130M+2xER18RNX. Chodź sprawia wrażenie potężnego, biorąc pod uwagę że powinien być odciążony subem. Przeprojektowania wymaga całość, czy tylko sekcja niskotonowa? Zaprojektować tego samodzielnie nie jestem wstanie, masz może jakieś sugestie? Jeśli chodzi o surrundy wystarczy, że będą z takie same ?
 10. Kurczę tylko mam wrażenie, że idziemy zbyt równoważnie względem frontów. Chodzi mi o względy jakościowo/kosztowe. Owszem chciałbym by było to porównywalne, ale nigdy nie miałem takiego zamiaru. Kino miało być pewnym uzupełnieniem stereo a nie jego równoważną częścią. Doceniam twój kunszt i pewną bezkompromisowość, co widać po twoich zmaganiach z Twonkiem 😉 (którego też wypada pozdrowić w tym miejscu). Rozumiem że 27tbc/g + AL130 będzie wysiadał względem frontów, ale pomyślałem o AL170 i mnie olśniło. Twoja wersja zapha na pochyłej ściance w wersji first order może być alternatywą/kompromisem (częstotliwość podziału się zgadza (2kHz) i mamy tam first order)? Te 6,5" cala mogło by troszkę nadgonić względem frontów. Kiedyś Harpia wspominał że seasy i visatony traktowali brzmieniowo zamiennie i przeszli na jednego producenta (seas w późniejszych wersjach Dobermana). Czy jest realna szansa to pogodzić w jakimś strawnym stopniu. Wiadomo że o referencji itp. nie ma tutaj mowy. Jak wspomniałeś można by próbować stroić br tak jak we frontach i może coś by z tego wyszło?
 11. Kurcze nie brzmi to zachęcająco, masa nakładu a efekt bardzo dyskusyjny. Straszna wtopa z tym głośnikiem centralnym. Patrzyłem na Głośnik Scan Speak Classic 18W/8535-01 jako zastępstwo usherów ale central za ponad 3kzł ;/ i jeszcze problem ze zwortką. Szukanie używek też dramat, ewentualny firmowy dawca powyżej 2kzł, co jest już zupełnie nieopłacalne. Mam wrażenie że faktycznie tutaj nie ma prostego rozwiązania ;/.
 12. Prawda jest taka że w stereo jestem bardzo zadowolony, stąd też nie chcę od nich uciekać. Tym bardziej że projekt został zrealizowany bardzo sumiennie. Jesteś wstanie rozwinąć jak mogło by to wyglądać? W swoim przypadku myślałem o klasycznym monitorze. Rozumiem że chodzi o puszczenie ścieżki z centralnego na fronty i centralnego jako takiego nie robić? Z obecnych frontów nie chciałbym rezygnować, bo naprawdę jestem zadowolony, dodatkowo musiałbym dolać kilka tyś, a wydatków nie ma końca. Inna sprawa, że do pewnych kompromisów jestem zmuszony (mówimy o całym projekcie kino). Więc i w kwestii centralnego też jestem skłonny coś tam przełknąć. Generalnie zależy mi już żeby temat zamknąć.
 13. Głośników niskotonowych już nie dostanę. Masz jakiś pomysł jak rozwiązać tę kwestię jeśli chodzi o sam central? Dodatkowo myślałem ewentualnie o przemodelowanym przez Ciebie projekcie Zapha L18 i 27tbcf/g na surroundy.
 14. Witam wszystkich po dłuższej przerwie (niewiele ostatnio piszę więcej czytam (; ) Postanowiłem uzupełnić swoje kino o pozostałe pięć kolumn. Po przemyśleniach padło na podstawkowe wersje frontowych. Obecnie moje kolumny się nie zmieniły (czyt. lepsze wrogiem dobrego, czy jakoś tak.. ;)) Posiadam Harpia DIY Oczywiście są to kolumny 3 drożne. Wedle mojej wizji pozbawię kolumnę sekcji nisko tonowej. Oczywiście filtr górnoprzepustowy w sekcji średnio tonowej zostanie wyeliminowany. Szerokość frontu zostanie utrzymana, zaś jego wysokość będzie w okolicach 350-400 mm. Symulacja baffle step wygląda tak oryginalny front (1102 mm) i krótszy (chyba 380mm) : Dla średnio tonowego Dla wysoko tonowego Pytanie czy wersja AL130M nie będzie tu problemem (choć głośniki i tak będą odcięte w okolicy 120 Hz w amplitunerze)? Wersja AL130 wymaga przeprojektowania zwrotnicy co z moimi możliwościami przyniesie więcej szkody jak pożytku. Czy przy takiej modyfikacji coś pominąłem? Pozdrawiam arczi87
 15. Policz jak sumuje się rezystancja szeregowo, a jak równolegle. Będziesz wszystko wiedział. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.