Jump to content

JayKay

Użytkownicy
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6375 profile views
 1. Ok, wymiana routera i tak mnie czeka, bo na piętrze mam już problem z połączeniem. Jeśli macie jakiekolwiek doświadczenie to jaki polecacie? Chodzi o jak największy zasięg, moc, stabilność i wydajność. Cenę przełknę - spokój jest bezcenny 😉 Połączenia kablowe - rozumiem, że wszystko czyli komp, streamer, NAS mają być wpięte do routera czy jakaś inna konfiguracja? Zwykły kabel ethernetowy czyli ze złączkami RJ45?
 2. Witam. Uszczęśliwiłem się i zmieniłem Squeezebox Touch na Naim'a NDX, który to nie radzi sobie po Wi-Fi. Router mam jakieś 6m w linii prostej od streamera ale po drodze są 2 ściany nośne + kominek. Touch ciągnął nawet 24/192, Naim przycina nawet zwykłe FLACi. Dramat... Trzeba to jakoś ominąć czyli podłączyć Naim'a po kablu. I tu moje pytanie - jak to zrobić? Dodatkowo czy jest sens kupować NAS? Więc tak - router jest w jednym pomieszczeniu, komp w drugim (odl. 3m) i streamer w trzecim (odl. 15m po ścianach). NAS mógłby stać w pomieszczeniu ze streamerem, bo chcę kupić QNAPa 451+, który ma wyjście HDMI i chciałbym to wykorzystać. Proszę o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie co ma być podłączone do czego i czym - jestem w tym kompletnie zielony. Z góry dziękuję.
 3. Panowie, warto nad tym się zastanowić? [Hidden Content] Mam Dueta i chciałbym sobie polepszyć :) A może ma ktoś takie cudo w domu i podzieli się wrażeniami?
 4. Takiego metrażu Paradigmy 60 nie wypełnią (wiem z autopsji). Ja bym sterował w 100-ki. Rotela nie słyszałem więc polecę Caspiana.
 5. Chinole nie wpadli jeszcze na podrabianie starszych kabli audioquesta. Wszystkie napisy i literówki się zgadzają, fabryczna konfekcja, oploty. Wg mnie 100% oryginał.
 6. No tak, Granite i Gibraltar rzeczywiście inne napisy :) Zanim wprowadzisz kogoś w błąd 2x sprawdź. Nigdzie nie widziałem podrabianego Granite'a. Wg mnie 100% oryginał.
 7. A jak taki oryginalny Gibraltar ma wyglądać? Szczęśliwych posiadaczy proszę o kilka zdjęć ja priva. Ewentualnie jakaś krótka charakterystyka...
 8. Panowie, czy tak na oko ten kabelek wygląda na oryginał? [Hidden Content] Z góry dzięki.
 9. He, he, pewnie Cię zaskoczę ale swojego nie sprzedaję. Na Caspiana na razie mnie nie stać :( Jak człowiek zaczyna drążyć temat to pojawiają się pewne kanały dostępu ;) Pod koniec tygodnia powinienem mieć możliwość dostania cd więc nie zdziw się jak też się pojawi :)
 10. Kandy K2 z Caspianem nie porównywałem. Pozwolę się nie zgodzić z rivenelem odnośnie syczącej góry, bo uważam, że Kandy jest dość łagodny w górnych rejestrach (mam bezpośrednie porównanie jedynie z Vincentem 226mkII). Jeśli chodzi o CD to z zestawu Kandy K2, Naim 5i, Denon dcd2000, Exposure 2010s to właśnie Kandy zagrał najłagodniej w wyższej średnicy i wysokich na czym mi strasznie zależało. Co do kontroli basu to jest wg moich odczuć porównywalna z Vincentem jednak bas nie ma takiego zejścia i może trochę wypełnienia jak w Vincencie. Jest raczej krótki i sprężysty. Nie zauważyłem spowolnienia czy braku kontroli nawet przy gęstej podwójnej stopie. Może to też zasługa moich kolumn - dość dynamicznych i chyba łatwych do napędzenia. Jednak najpiękniejsza jest średnica, zarówno niższa z mocnym wypełnieniem gitar oraz czarującymi wokalami i takiej "treściwej" (wyraźnej, obecnej, pełnej - nie wiem jak to nazwać) górze pasma. Mi pasi :) Scena mam wrażenie, że raczej wgłąb niż na boki. Mam niewielkie doświadczenie i osłuchanie więc moja opinia może być mocno subiektywna. Jeśli Caspian jest o niebo lepszy to zazdroszczę Caspianowcom... Pozdrawiam
 11. Poczekam jak się wszystko rozrusza, bo jeszcze pachnie nowością. Poczekam również aż szczęka wróci mi na swoje miejsce po przesiadce z ampli+DVD Yamahy na Avance'ach ;) Mogę być mało obiektywny :)
 12. Witam. teraz już obiema rękami mogę dopisać się do fanklubu Roksana :) Zestawik jak w "o mnie". Po kilku długich tygodniach bezowocnych poszukiwań używanego Caspiana M-1 zdecydowałem się na nowe Kandy K2. Jest b.dobrze choć... ( zabiję tego pierd... królika ;) ). Jeśli kogoś będzie interesowało porównanie kilku sprzętów i odsłuchy przez jakie przeszedłem to pokuszę się o odpowiedź chociaż będzie ciężko, bo za bardzo osłuchany nie jestem :) Pozdrawiam
 13. [Hidden Content] Dlaczego tak tanio i dlaczego w dolarach? Cholera, wziąłbym go ale się boję... Co sądzicie?
 14. Dzięki qman, jesteś wielki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.