Jump to content

SVART

Użytkownicy
 • Content Count

  2575
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

SVART last won the day on May 9 2014

SVART had the most liked content!

Community Reputation

1459 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14789 profile views
 1. Nic natomiast nie pobije aktualnych wznowień na winylach tłoczonych z remasterowanych CD :o). Kupiłem w takim wydaniu "Working..." Miles'a, aby okładkę wrzucić do ramki. Z ciekawości porównałem stare wydania z lat 70'ych do tego LP. Szkoda nawet opisywać, nalot cyfry i totalna kompresja słyszalna od pierwszego taktu :).
 2. Xniwax, naturalnie nie ma jednak reguły. Te podane przez Ciebie wydania, to większości wydawcy podchodzący z pietyzmem do nagrań, stąd i remastery brzmią lub mogą brzmieć lepiej - tutaj pełna zgoda. Jak koledzy tutaj piszą oraz jak sam się przekonałem, szczególnie przy "masówce", już tak kolorowo nie jest. Warto niemniej próbować, ja sobie cenię wznowienia MFSL oraz Analogue na 45RPM, chociaż i tam też nie zawsze - Doorsi brzmią trochę kontrowersyjnie :).
 3. Słabo szukałeś. Chowaliśmy się przed tobą, tyś przecież pierwszy do bicia, zresztą już wspominasz sam o jakichś „bitych” godzinach [emoji3]. Nawet tym nie darujesz. [emoji3] ...dlaczego żadne urządzenie nie leży na klęczniku? [emoji3] skandal! Pozdrowienia serdeczne Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 4. Dawno niczego nie porównywałem :o). Za to jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem dosyć unikalnego amerykańskiego tłoczenia "Wish you were here" z 1982 roku, zwie się to Half-Speed Mastered [Columbia ‎– HC 43453 / CBS Mastersound]. Żal byłby nie porównać z innymi tłoczeniami / wydaniami. Rzeczone wydane z 1982 roku - winyl gra niezwykle obszernym dźwiękiem, coś w stylu płyt 45RPM. Jest ogromna ilość szczegółów w porównaniu do innych wersji, do tego ta przestrzeń i lekkość dźwięku. Nie wiem jak oni to zrobili, ale efekt jest rewelacyjny. Jak dla mnie i kolegi, spośród osłuchanyc
 5. Siemano Slyjer! Kopę lat. A Ty się przypadkiem nie obraziłeś z całą świtą na to forum? Jak tam nasze czy tam wasze audio? Zakładamy salooon jakiś? :) :) :)
 6. brać póki jest, skoro tak piszą :). Ten box to stare wydanie, można spokojnie kupić za ok. 50 EUR nową sztukę, więc ta cena to żadna rewelacja tylko cena rynkowa.. Pewnie mamy do czynienia z wietrzeniem magazynów :).
 7. Poprawi się bas, będzie bardziej zwarty, czytelność i płynność dźwięku. Co do przestrzeni to dziwne, powinna być od razu właściwa (u mnie tak było, nawet może i sumarycznie lepsza niż w podłogowych, co trochę nie dziwi - w końcu to monitory). Może to wina wzmacniacza? Ten ma duże znaczenie.
 8. Wiadomość na PW. Idealnie, gdyby ktoś miał jeszcze na zbyciu 250 lub 400 NPM :).
 9. Gdybyś ktoś szukał MC601ek, to prośba o info na PW. Robię przetasowanie w systemie i będę najpewniej się ich pozbywał, choć z żalem. Monobloki praktycznie nowe, jeszcze niewygrzane, kupione w październiku jako nówki. Stan jak wyjęte z pudeł.
 10. Jeden z kolegów opisywał tutaj, że łączy FM15 z Naim Uniti Atom. Może coś skrobnie więcej? Do tej pory FMki miałem podłączone do końcówki mocy Maka + pre, ale ponieważ sypialnia, to nie pokój audio, więc musiałem tego prawie 50kg kloca uprzątnąć :-]. Szukam zatem docelowego wzmacniacza all-in-one, no i w grze aktualnie jest naturalnie DIA-250NPM oraz dodatkowo ww. Atom. Może ktoś z Was łączył z nim lub z czymś równie ciekawym? Musi być szybki i zwarty bassss...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.