Jump to content

SVART

Użytkownicy
 • Content Count

  2561
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

SVART last won the day on May 9 2014

SVART had the most liked content!

Community Reputation

1348 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13617 profile views
 1. To jest moja opinia i kolegi. Może po prostu przywykli do takiego stanu rzeczy. Mi się nie podobało, na pewno po tym odsłuchu nie kupiłbym C30.
 2. Tak, jak wspomniałem, nie były to też tylko moje odczucia. Na AVS takie 3.4 LE grały świetnie, choć trochę z inną elektroniką, ale za to w gorszym akustycznie pomieszczeniu. Akurat w Nautiliusie atmosfera raczej sprzyja odsłuchom :). Na AVS zazwyczaj, z chlubnymi wyjątkami (wg mnie zawsze co najmniej dobrze gra Gato), zwykle zestawy brzmią średnio lub słabo, nie temu zresztą służy AVS. Właśnie, już niebawem kolejna edycja :).
 3. SVART

  stolik audio + tv

  Potwierdzam, z blatami nic się (złego) nie dzieje. Pięknie tylko się prezentują. Generalnie stolik wyszedł 1sza klasa, o czymś już pisałem wcześniej. Aktualnie na stoliku stoi lekko ok. 150-200kg. W tej chwili zapewne ruszy projekt kolejnego stolika w wersji "wieża" :).
 4. Słuchałem Contour 30 jakoś na początku bieżącego roku w salonie Nautilus w Warszawie z kolegą (również z forum). Główne zainteresowanie było C2 Platinum, a Contour 30 posłuchaliśmy przy okazji, gdyż Pan z salonu mówił, że warto. Nie wiem, czy to wina elektroniki, czy akustyki, ale nie podobało nam się (choć oczekiwania były pozytywne). 30tki grały jakoś szczupło i mało przekonująco, więc szybko zakończyliśmy odsłuch po kilku próbach. Niestety nie zagrały też zjawiskowo C2 Platinum, którymi w tamtym czasie się interesowałem. W sumie jest to kolejny raz, kiedy salonie w dedykowanym co prawda środowisku (pokoju) odsłuch przebiega co najwyżej średnio i obawiam się, że to jest w dużej mierze jednak wina pomieszczenia. Swego czasu była podobno sytuacja, kiedy podobna elektronika na Audio Show i Contour 3.4 LE grały świetnie, a w salonie (in minus) zupełnie inaczej. W ten weekend rozmawiałem z jednym z audiofilii z dosyć zaawansowanym systemem i potwierdził to zjawisko w swojej obserwacji - im jeden salon inwestował więcej w akustykę, tym wydawało się, że gra tam coraz gorzej :).
 5. Panowie, widzę, że rozgorzała gorąca dyskusja na temat przetworników, a w sumie niepotrzebnie. Mylnie potraktowaliście mój wpis jako zarzut. Nie ma się czym obruszać. Niestety kluby czasami mają taką tendencję, że krytyka, komentarz nie do końca pochlebny lub nie będący peanem, czy tym bardziej krytyka, są traktowane jako hate :). Sztuka to jednak dyskutować. Ja rozumiem, że widocznie projektant Gato miał w tym jakiś zamysł w zastosowaniu takich, a nie innych przetworników. Nie widzę też potrzeby zarzucania czegokolwiek S16hz, Grzesiek robi bardzo dobre kolumny, które cieszą się dużym powodzeniem. Podsumowując. Jak wspomniałem już wcześniej, mnie też bardzo pozytywnie zaskoczyły zestawy Gato na pokazach. Z tego powodu wziąłem do siebie F-15 na testy i spokojnie je testuję w małym zestawie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :). p.s. Osobiście chętnie bym przetestował jeszcze 250S NTS, ale w THF chyba tej wersji nie mają.
 6. W Gato zastanawia mnie jeszcze ostatnimi czasy, jak Grzesiek - S16hz też wspomniał, używanie raczej delikatnie mówiąc budżetowych przetworników. W kolumny za tę cenę, przynajmniej wg mnie, powinno być włożone coś lepszego, same obudowy na to zasługują :).
 7. Właśnie Devialent może być dobrą opcją. Interesuje mnie najlepiej wszystko w jednym, z oczywistych względów nie chcę zagracać audio nawet sypialni :). 250S mnie martwi w jednym - podobno to jest taki quasi streamer. Podjadę którego dnia do THF i pogadam z chłopakami. Ewentualnie pozostaje dobry piec z USB + SOtM 200.
 8. Panowie, Też się przyłączam do opinii, że Gato zdecydowanie ładnie grają, za każdym razem na pokazach aż nie chce się wychodzić. Jest jednocześnie i szczegół, ale i przyjemnie dla ucha, co wcale nie jest taką normalką, sami wiecie :). W każdym razie, zastanawiam się z czym połączyć takie F-15 (prawie jak myśliwiec :) ). Już trochę poczytałem co tutaj piszecie, ale nadal chętnie dowiem się czegoś więcej. Zatem, jakie zestawienia poza firmowym wzmacniaczem i Luxmanem w klasie AB najlepiej sprawdziły Wam się z Gatkiami? Idealnie takie all-in-one, bo robię małe przemeblowanie w systemie sypialnianym :).
 9. Madaaard ...przecież najpewniejsze jest, że ten cały Stones_Fan to właściciel MEgaDisc we własnej osobie :). Potwierdza to chociażby styl wypowiedzi, zarozumiałość, a na końcu ataki i zwykłe chamstwo, czego już sam uświadczyłeś. Do tego te wpisy pod siebie :). Szczyt braku dobrego wychowania i jakichkolwiek zasad etyki. Potwierdzenie tego stanowią chociaż dziesiątki negatywnych komentarzy jego sklepu w internecie, gdzie każdy zwraca na to samo uwagę - jak widać głupi ludzie nie potrafią się uczyć nawet na własnych błędach. Aktualnie w sklepie głownie "bootlegi" :). Generalnie, choćby ze względu na postawę i gburowatość właściciela, stanowczo powinno się to miejsce omijać szerokim łukiem. Jest tyle innych źródeł, do tego o wiele taniej, wystarczy poszukać... Zaś przyjemność obcowania z właścicielem znikoma, niech lepiej zamknie sklep, zejdzie do piwnicy i skupi się wyłącznie na słuchaniu muzyki, bez kontaktu z klientami. Takich sprzedawców nie było nawet na najgorszych bazarach.
 10. Słuchałem 30.1, nawet fajne. Wolę nadal „większy” dźwięk. Na tę chwilę skok trochę w bok, SF Olympica III - grają u mnie od dwóch miesięcy i zostają jednak. Niemniej, w wielu aspektach 40tki są świetne i rozstaję się z nimi z żalem, a do drugiego systemu / pokoju są zbyt duże, więc nie mogą zostać :). Harbethy świetnie sprawdzają się w kameralistyce, jazzie, wydaniach audiofilskich etc. Z rockiem to już niekoniecznie to samo, tam trzeba kontroli i dynamiki, a nie ma co ukrywać - Harbethy nie są w tym zakresie wybitne.
 11. Tym razem na serio serio - na sprzedaż moje kolumny HARBETH 40.1. Stan idealny, kartony etc. Po długich osłuchach postanowiłem, że czas na zmianę. Więcej info na PW. https://allegro.pl/oferta/harbeth-40-1-stan-idealny-podstawki-kartony-7866837904
 12. SOtm chyba aktualnie już nie wymaga komputera? Dotyczy to zastosowania aktualnego oprogramowania, które pozwala na sterowanie, streaming i granie np. z dysku USB. Jeśli się mylę, sprostujcie proszę.
 13. A to dziś koncert Slayera? :) Żałuję, ale coś czuję kiedyś będzie reaktywacja :).
 14. Świetna prezentacja! Pełna zgoda. Jak dla mnie druga po MBL - jeśli ktoś nie miał okazji słuchać w Monchium, to koniecznie nie się wybierze. Problem w tym, że to system nie do wszystkiego :-].
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.