Jump to content

SVART

Użytkownicy
 • Content Count

  2575
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

SVART last won the day on May 9 2014

SVART had the most liked content!

Community Reputation

1445 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14388 profile views
 1. Nic natomiast nie pobije aktualnych wznowień na winylach tłoczonych z remasterowanych CD :o). Kupiłem w takim wydaniu "Working..." Miles'a, aby okładkę wrzucić do ramki. Z ciekawości porównałem stare wydania z lat 70'ych do tego LP. Szkoda nawet opisywać, nalot cyfry i totalna kompresja słyszalna od pierwszego taktu :).
 2. Xniwax, naturalnie nie ma jednak reguły. Te podane przez Ciebie wydania, to większości wydawcy podchodzący z pietyzmem do nagrań, stąd i remastery brzmią lub mogą brzmieć lepiej - tutaj pełna zgoda. Jak koledzy tutaj piszą oraz jak sam się przekonałem, szczególnie przy "masówce", już tak kolorowo nie jest. Warto niemniej próbować, ja sobie cenię wznowienia MFSL oraz Analogue na 45RPM, chociaż i tam też nie zawsze - Doorsi brzmią trochę kontrowersyjnie :).
 3. Słabo szukałeś. Chowaliśmy się przed tobą, tyś przecież pierwszy do bicia, zresztą już wspominasz sam o jakichś „bitych” godzinach [emoji3]. Nawet tym nie darujesz. [emoji3] ...dlaczego żadne urządzenie nie leży na klęczniku? [emoji3] skandal! Pozdrowienia serdeczne Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 4. Dawno niczego nie porównywałem :o). Za to jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem dosyć unikalnego amerykańskiego tłoczenia "Wish you were here" z 1982 roku, zwie się to Half-Speed Mastered [Columbia ‎– HC 43453 / CBS Mastersound]. Żal byłby nie porównać z innymi tłoczeniami / wydaniami. Rzeczone wydane z 1982 roku - winyl gra niezwykle obszernym dźwiękiem, coś w stylu płyt 45RPM. Jest ogromna ilość szczegółów w porównaniu do innych wersji, do tego ta przestrzeń i lekkość dźwięku. Nie wiem jak oni to zrobili, ale efekt jest rewelacyjny. Jak dla mnie i kolegi, spośród osłuchanych wersji, jest to najlepsze tłoczenie tej płyty jakie słyszałem. W sumie mam bodajże ok. 8 wydań tej płyty, ale do walki stanęła część: 1) SACD [Analogue Productions ‎– CAPP 33453 SA, EMI ‎– 5099952243325, EMI ‎– 522 4332] z 2011 - zwiewnie, jedwabiście, lekko i przyjemnie, jako to SACD, ale nie to co ww. LP. 2) stare CD europejskie z drugiej połowy lat 80'ch [Harvest ‎– CDP 7 46035 2] - przerosło uprzednie oczekiwania i zagrało bardzo dobrze. Co prawda gorzej niż H-S, ale drugie w kolejności pod kątem jakości dźwięku. Bardzo zbliżone do winylu, analogowo i płynnie. 3) wydanie CD japońskie z 1988 roku [CBS/Sony ‎– 28DP 5005] - zbyt lekko, dźwięk jakby odchudzony, chociaż mogło się podobać. Słychać dużo szczegółów. 4) japońskie wydanie LP z 1978 roku [CBS/Sony ‎– 25AP 1258] - podobnie jak japońskie CD, ale tutaj była większa przestrzeń i lepszy bas. 5) niemieckie wydanie LP z 1977 [Harvest ‎– 1C 064-96 918, EMI Electrola ‎– 1C 064-96 918] - najgorsze ze wszystkich, chyba nawet gorzej od plików. Buła na basie, który dosłownie dudni, dźwięk zamulony i zduszony. Wielkie rozczarowanie, chociaż z kolei dużych oczekiwań też nie mieliśmy. 6) gęsty plik z Tidal bezpośrednio ze stremera - tylko chwila, w końcu to tylko pliki, tak sobie. Generalnie szkoda czasu :-). Ewentualnie trzeba byłoby dorwać MQA.
 5. Siemano Slyjer! Kopę lat. A Ty się przypadkiem nie obraziłeś z całą świtą na to forum? Jak tam nasze czy tam wasze audio? Zakładamy salooon jakiś? :) :) :)
 6. brać póki jest, skoro tak piszą :). Ten box to stare wydanie, można spokojnie kupić za ok. 50 EUR nową sztukę, więc ta cena to żadna rewelacja tylko cena rynkowa.. Pewnie mamy do czynienia z wietrzeniem magazynów :).
 7. Poprawi się bas, będzie bardziej zwarty, czytelność i płynność dźwięku. Co do przestrzeni to dziwne, powinna być od razu właściwa (u mnie tak było, nawet może i sumarycznie lepsza niż w podłogowych, co trochę nie dziwi - w końcu to monitory). Może to wina wzmacniacza? Ten ma duże znaczenie.
 8. Wiadomość na PW. Idealnie, gdyby ktoś miał jeszcze na zbyciu 250 lub 400 NPM :).
 9. Gdybyś ktoś szukał MC601ek, to prośba o info na PW. Robię przetasowanie w systemie i będę najpewniej się ich pozbywał, choć z żalem. Monobloki praktycznie nowe, jeszcze niewygrzane, kupione w październiku jako nówki. Stan jak wyjęte z pudeł.
 10. Jeden z kolegów opisywał tutaj, że łączy FM15 z Naim Uniti Atom. Może coś skrobnie więcej? Do tej pory FMki miałem podłączone do końcówki mocy Maka + pre, ale ponieważ sypialnia, to nie pokój audio, więc musiałem tego prawie 50kg kloca uprzątnąć :-]. Szukam zatem docelowego wzmacniacza all-in-one, no i w grze aktualnie jest naturalnie DIA-250NPM oraz dodatkowo ww. Atom. Może ktoś z Was łączył z nim lub z czymś równie ciekawym? Musi być szybki i zwarty bassss...
 11. SVART

  stolik audio + tv

  Dzięki pomocy naszego nieocenionego Kolegi, zakończyliśmy kolejny projekt. Po prostu jeden stolik to za mało :). W załączeniu zdjęcia z efektami. Jak zawsze wykonanie pełna profeska! Dbałość o szczegóły i bardzo dobra jakość. Widziałem wiele stolików, ale wykonanie Bartka robi naprawdę ogromne wrażenie. Szacuneczek!!! I jeszcze raz dzięki za pomoc. p.s. Nie wiem, czy jednak nie będę potrzebował podobnego stolika o innych nieco wymiarach, także być może tego będę się pozbywał. Blaty dębowe, olej, starzone etc. + fotki
 12. Drogi Babotularze, tak sobie czytam i zauważyłem, że zbyt emocjonalnie podchodzisz do tego tematu (a być może całego forum) i poruszanych tutaj kwestii. Zupełnie niepotrzebnie, szkoda zdrowia. Lepiej może jakiś relax ;). To nie miejsce, żeby z byle powodu od razu "prać się po mordach" :). Widzę jedynie, że nie warto, a już na pewno nie powinno wygłaszać się tutaj swoich opinii opartych na faktycznych i osobistych doznaniach odsłuchowych. W przeciwnym razie, na wypadek odmiennych odczuć lub spojrzenia (lub słyszenia), grozi niczym nieuzasadniona krytyka i "nalot" :). Nic się nie zmieniło od dłuższego czasu i za własne odmienne zdanie można jedynie oberwać od osób, które najwyraźniej nie potrafią dyskutować i obstawiają jedynie własne JA. Jeszcze raz podkreślam, że celem mojego wpisu nie było faworyzowanie, ani krytykowanie kogo/czegokolwiek, w szczególności, że cenię sobie tak samo Dynaudio, jak i produkty S16hz i wiele innych. Być może C30 zagrają lepiej w warunkach domowych, w co mam nadzieję, ale nie będą ciągnął dealera do domu tylko po to, abym sobie posłuchał (akurat nie szukam kolumn, chwilowo interesowałem się C2 Pl.). Szanuję zbyt bardzo czyjś i własny czas.
 13. To jest moja opinia i kolegi. Może po prostu przywykli do takiego stanu rzeczy. Mi się nie podobało, na pewno po tym odsłuchu nie kupiłbym C30.
 14. Tak, jak wspomniałem, nie były to też tylko moje odczucia. Na AVS takie 3.4 LE grały świetnie, choć trochę z inną elektroniką, ale za to w gorszym akustycznie pomieszczeniu. Akurat w Nautiliusie atmosfera raczej sprzyja odsłuchom :). Na AVS zazwyczaj, z chlubnymi wyjątkami (wg mnie zawsze co najmniej dobrze gra Gato), zwykle zestawy brzmią średnio lub słabo, nie temu zresztą służy AVS. Właśnie, już niebawem kolejna edycja :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.