Jump to content

piter z

Użytkownicy
 • Content Count

  1654
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

430 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. piter z

  Polityka

  Podatki i ich wysokość nie są w Polsce wielkim problemem dla biznesu - większym problemem jest opodatkowanie najmniej zarabiających. Głównym problemem biznesu jest prawo które jest pisane na kolanie i nieudolne instytucje państwowe które zamiast pomagać to starają się szkodzić jak najbardziej się da.
 2. Ludzie odchodzą ponieważ wczoraj dostali do podpisania "lojalki" - jak za komuny.
 3. piter z

  Polityka

  PiS nie ma zamiaru nikogo wychowywać - oni wolą całe masy idiotów którymi będą rządzić w swoim kołchozie. Nie ma wcale przypadku w tym że za rządów PiS sprowadzono do kraju rekordowe ilości ludzi do prac w fabrykach i innych nisko płatnych zajęciach. Cała polityka PiS to maksymalizowanie naszej pozycji jako zaplecza montażowego dla EU - tutaj nie ma żadnej chęci rozwoju technologii czy też bycia konkurencją dla krajów starej EU.
 4. piter z

  Polityka

  Unia swoje minusy ma, ale i tak wychodzimy na uczestnictwie o niebo lepiej niż jakbyśmy byli niezależni z boku. Jakby się Unia rozpadła to cały nasz obszar będzie w "pupie" i nikt normalny tego nie chce. Unia jako silna duża wspólnota ma całkiem inną kartę przetargową na arenie międzynarodowej niż jakikolwiek pojedynczy kraj, tyle że trzeba próbować się jakoś dogadywać wewnątrz. A co do ustroju to oczywiście demokracji nic nie zastąpi, tyle że trzeba wychować inteligentne społeczeństwo które będzie podejmowało mądre decyzje, ale władza ma akurat inny plan.
 5. Bardzo dobrze znam Uk i nie musisz mi nic tłumaczyć jak małemu tadzikowi. Regresja ich gospodarki zaczęła się już bardzo dawno temu i nie ma to nic wspólnego z Unią. Ma się to kolejny raz nijak do porównania które zrobiłeś do Polski - piszesz cały czas głupoty zmieniając połowicznie temat i manipulując. Duże marki które zostały u nich przejęte, nie zostały przejęte przez kapitał EU tylko w większości zewnętrzny - huty przejęły spółki Indyjskie, Rosyjski kapitał zainwestował m.in. w motoryzację. Gospodarka Uk w dalszym ciągu opiera się na kreatywnym obrocie kapitałem który jako byłe macarstwo mają ciągle ogromny.
 6. Kolejny raz piszesz głupoty jak dla licealistów... przepraszam to już nawet może być gimnazjum i zastanawiam się czy Ci odpowiadać bo mi na to szkoda czasu. Nie ma sensu porównywać UK do małej biednej Polski. Uk to w rzeczywistości bardzo duży rynek wewnętrzny z własnym kapitałem, a nawet na tym kapitale bardzo konkretnie zarabiający. Chcesz naprawdę porównywać w jakikolwiek sposób taką potęgę jak UK do Polski? xD - ta husaria widzę że chyba za mocno wchodzi. Niemniej i tak sądzę że UK na tym wyjściu straci (już wiele firm im odpłynęło na stary kontynent), tak jak i straciła Unia.
 7. piter z

  Polityka

  Polska rozwija się tak naprawdę dopiero od 2005 gdy wstąpiliśmy do Unii ponieważ wcześniej nie było na to warunków a po 2005 spowodował to kapitał zagraniczny. Porównywanie Azji jest bardzo nie na miejscu i sam wiesz dobrze dlaczego (albo może poprostu piszesz głupoty). Polska tak naprawdę w wielu kwestiach blokuje sama siebie bardziej niż robi to EU. Azja zawdzięcza swój sukces nie niezależności, ale podejściu do życia jakiego w Polsce nie ma i nie będzie. Jakby Polska wyszła z EU to by się udusiła we własnym smrodzie. To że mamy w Polsce Edukacje jaką mamy to nie wina Unii ale Polski. To że mamy w Polsce sądownictwo jakie mamy to wina Polski, a nie Unii. To że mamy służbę zdrowia jaką mamy to też nasza własna wina. Można tak wymieniać na dwie strony. Obecna sytuacja w kraju jest winą nas samych, tyle że Polacy nie lubią samokrytyki - w końcu jesteśmy narodem wybranym i potomkami husarii xD.
 8. piter z

  Polityka

  Problem jest w tym że my po wyjściu przestaniemy być intersującym partnerem ponieważ będziemy poza Unią i to wszystko co jest u nas zostanie przerzucone do innych tanich krajów Unijnych. To co napędziło Polską gospodarkę to ogromny kapitał którego u nas zwyczajnie nie było i my ciągle jesteśmy na dorobku.
 9. piter z

  Polityka

  Norwegia jest w Europejskiej wspólnocie gospodarczej i musi się dostosowywać do prawa EU tak jak inne kraje. Norwegia nie jest w EU ponieważ jest to dla nich nieopłacalne ze względu nie posiadanie tradycyjnej gospodarki jako takiej. Bycie poza EU bardzo mocno komplikuje w tym kraju prowadzenie działalności gospodarczej która jest nastawiona na eksport/import i w efekcie jest u nich nastawienie na rynek lokalny i niejaka stagnacja.
 10. piter z

  Polityka

  Jedyne co mnie przekonuje w Konfederacji to rzeczywista chęć zrobienia czegoś dobrze a nie jedynie pod siebie. Wydaje mi się że są to ludzie z typu tych którzy dadzą się przekonać do innej racji gdy tylko przedstawi im się logiczne argumenty. Ale to wszystko mi się tylko wydaje ponieważ nikt nei wie co by zrobili gdyby w rzeczywistości mieli coś więcej do powiedzenia.
 11. Troche tak jest, ale to wszystko nie jest takie proste. Przystępując do Unii bardzo zyskaliśmy ponieważ dystans który nas dzielił do reszty krajów był ogromny, ale powoli zaczynamy dochodzić do punktu w którym widać że EU stara się nas ograniczyć do pewnego pułapu rozwoju. Nie możemy jednocześnie wyjść z Unii ponieważ ogramna część naszej gospodarki jest ściśle powiązana z wykonywaniem usług dla krajów starej Unii i po wyjściu wszystko to się posypie. Jasne też jest że pieniądze które dostajemy nie są tak samo dobre jak te które musimy płacić, ale jest to cena jaką płaci Polska za możliwość uczestnictwa w tym rynku. To nie jest wszystko tak proste jak na filmikach youtube dla licealistów.
 12. W Polsce to jest stabilnie - był syf i jest syf. Ludziom wydaje się że jest ok ponieważ większość nie zna nic lepszego. Polska gospodarka to Bangladesz czy też indie Europy - jesteśmy dostawcą taniej siły roboczej i montownią dla bogatszych krajów. Takie coś nie ma gdzie upaść...
 13. piter z

  Polityka

  Ogólnie to głównie ludzie niskiego wzrostu mają przeważnie kompleksy które muszą leczyć na innych polach ;)...
 14. piter z

  Polityka

  Całkowicie się z tym zgodzę - większość profesorów na mojej uczelni poziomem kultury nie różniła się od żuli pod sklepem i przy okazji gardziła wszystkimi w około. Moi znajomi którzy dorobili się doktoratu (nie ważne w jakiej dziedzinie) też myślą że nagle przybyło im "metr wzrostu".
 15. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Nikt obecnie nie stroi kolumn tak samo bo każdy ma swoje upodobania. Każdy praktycznie producent robi jakieś poświęcenia czy to w impedancji, fazie, charakterystyce na osi czy kątowej, ale wiedzą co robią ponieważ wiedza ta jest obecnie szeroko dostępna. Opowiadacie takie głupoty że mam wrażnie że robicie to specjalnie. Już dawno wyrosłem z magicznych historyjek o audio - takie teksty to się sprzedają w folderach promocyjnych. Już dawno wyrosłem z magicznych historyjek o audio - takie teksty to się sprzedają w folderach promocyjnych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.