Jump to content

piter z

Użytkownicy
 • Content Count

  1599
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

391 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A jak tutaj wypada przelicznik jakość/cena? 🤑 https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=155113571
 2. Dobrze mówisz - czasem jest tak że końcówka jest jasna i ma się wrażenie że nie wysterowuje basu (obcina go), ale to tylko takie wrażenie ze względu na balans tonalny. W Focalach z tamtego okresu musisz posłuchać czy Ci brzmienie tweetera i jego zszycie z resztą odpowiada.
 3. Bo to nie jest żaden Hi-End tylko lepsze Hi-Fi Focal grande utopia może gdzieś się tam troche łapie ale to wszystko.
 4. Stosujesz porównania które są całkowicie nietrafione. Dla mnie Hi-End to jak F1 w motoryzacji - tego się nie da zrobić ot tak sobie jak "Harleya" spawając pare rurek - "Harley" to bardziej coś jak Tonsil Altus raczej. Wiem że audio wydaje się proste ale ja nie słyszałem jeszcze kolumn którym nie mógłbym czegoś zarzucić bo pewnie takich nie ma. Zrobienie dobrych kolumn to nic z tego co piszesz - zgranie przetworników tak aby tworzyły jedno źródło dźwięku a nie grały każdy swoje to jest naprawdę sztuka.
 5. Problem w tym że nikt nie ma pojęcia ponieważ projekt indywidualny tym się cechuje. W przypadku budowania custom w cenie jednej pary mamy koszta budowy tej pary + całe R&D, które jeżeli jest odpowiednie to kosztuje krocie - nikt poważny i z odpowiednimi kompetencjami tego za pińćset złociszy nie zrobi.
 6. Topowy Custom jak się go zrobi naprawdę dobrze i przejdzie on cały proces dobierania przetworników/dobierania materiałów i strojenia to jest droższy niż rozwiązania "z półki".
 7. Piękne pomieszczenie ale bardziej mi się podoba jak pokój audio ma widok przez jakieś fajne okno (wiem że dla akustyki to dramat) z panoramą na krajobraz - kiedyś widziałem gdzieś zdjęcie na którym był pokój w którym było olbrzymie okno (takie od podłogi do sufitu i pewnie z 5-6m szerokie) z widokiem na góry - cudo.
 8. Niestety to już trzeba umieć wyłapać/znać się co jest towarem odpowiedniej klasy a co wydmuszką.
 9. Ja mam inne zdanie - dla mnie towary luksusowe nic nie udają tylko rzeczywiście są jakością samą w sobie i niestety kosztują raczej więcej niż powinny - coś jak maybach wśród samochodów. Nie uważam też że ludzie bogaci mają jakieś szczególne zamiłowanie do towarów luksusowych (popatrz ile osób slini się do luksusowych jachtów czy supersamochodów) - poprostu towary luksusowe są drogie i biednych ludzi nawet jakby chcieli je kupić to ich na nie nie stać (i przeważnie krew ich zalewa z tego powodu).
 10. No i widzisz - twoje życie jest proste - kupiłeś pierwsze z brzegu wzmacniacze, połączyłeś z głośnikami i jesteś z tego zadowolony. Problem w tym że to nie żaden Hi-End, nawet nie wiadomo czy to jest Hi-Fi - ale przynajmniej twoje życie jest proste i wiadomo że łatwo Cię zadowolić - przepraszam ale dalsza dyskusja wogóle nie ma sensu i nie należy do tego wątku ani nawet forum.
 11. Problem w tym tylko taki że podałeś ekstremalny przykład który jest ogólnie znany jako "kiepski przelicznik" - zbuduj mi kopie Rockportów i ciekawe jak to wyjdzie https://www.bestofhighend.com/rockport-technologies-lyra-8/ . Problem z takim kopiowaniem jest taki że inwestujesz nie tylko pieniądze ale i swój czas i musisz też mieć wiedzę (a nie ma jej większość ludzi którym się wydaje że ją ma), a efekt jaki dostajesz nie do końca musi Ci odpowiadać (tak jak może Ci się nie podobać granie 90% kolumn w sklepie). Wobec takiego czegoś zwyczajnie lepiej wychodzi kupowanie SH gdzie często płaci się przy Hi-End nawet i 25% ceny detalicznej i można to odsprzedać praktycznie bez straty jak się nie spodoba, jak nie wyjdzie z DiY to traci się minimum 50% pieniędzy a do tego kupe czasu i zawracania głowy. Chciałbym zobaczyć jak kopiujesz bardziej popularne zestawy które w większości można kupić używane taniej niż by wyszła ich cena głośników i elementów zwrotnicy. Wiem o czym mówię bo lata temu sam podjąłem się próby budowy kolumn samemu i dzięki temu że mam jakiś samokrytycyzm dałem sobie z tym spokój :D.
 12. Żeby obecnie zbudować system Hi-End (rzeczywiście Hi-End) to trzeba niestety wydać fortunę, wszystko co jest jakościowo TOP kosztuje bardzo dużo bo pochodzi z "zachodu" który ma technologie i inne zarobki niż polskie (które są jednymi z najniższych we względnie cywilizowanych krajach). Ja wydałem na system więcej niż kwoty o których tutaj mowa (kupując prawie wyłącznie z drugiej ręki i o kwocie SH mówie bo o detalicznej to strach myśleć) i uważam że pewnie wydam 2 razy tyle zanim to zagra tak jakbym mógł chcieć. Z producentami jest niestety tak że Ci którzy rzeczywiście robią coś konkretnego bardzo szybko zaczynają się cenić tak jak firmy których mieli być alternatywą i kółko się zamyka. Jest też często tak że zaczynają się cenić zanim zrobią cokolwiek wartościowego (za szybko im ego urośnie :D) ale to inna para kaloszy. Trzeba niestety mieć w tym wszystkim swój rozum i podejmować przemyślane decyzje.
 13. http://audiolifestyle.pl/audiofilskie-prawdy/ "25. Jeśli chcesz mieć dobry sprzęt, zobacz, jak wielka jest fabryka, w której jest on produkowany. Im większa, tym lepszy sprzęt." W temacie :DDDD
 14. Ktoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o tym co robi nigdy nie robi klonów tylko ulepsza znane projekty (wiem niby że aktywne zrobił :D) - takie ulepszanie/evolucja to naturalny postęp - nie mam jakoś wielkiego szacunku dla zwykłego niby klonowania bo pokazuje to tylko że osoba która to robi tak naprawde się kompletnie nie zna i nie była w stanie nic sama wymyślić.
 15. Niestety taki jest świat i trzeba zdawać sobie z tego sprawę i o tym mówić, nie można przy okazji demonizować wszystkich bo to bez sensu - może niektórzy mali producenci rzeczywiście robią coś co może się obronić? Co do "Darkula" to nikt normalny nie brał go chyba na poważnie bo śmierdział oszustem/naciągaczem na kilometr - coś jak akcje pana Sz. :DD
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.