Jump to content

kosbor

Użytkownicy
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9438 profile views
 1. Mam za każdą kolumną biblioteczkę o rozmiarach szer 90 cm wys 240cm gł 25 cm, ale chcę je dać na tylne ściany i zastanawiam się na dyfuzorami za kolumny. Które z tych polecacie? https://allegro.pl/oferta/dyfuzor-schroedera-fractal-1d-n7-akustyczny-wysoki-7953173795 https://allegro.pl/oferta/p1-pelnopasmowy-ustroj-akustyczny-pochlaniajacy-7357854036 http://blog.acousticmanufacture.com.pl/pl/dyfuzory-schroedera-1d-i-2d/dyfuzory-2d/2d_17_1_80/
 2. Czy lepsze będą półki z książkami czy dyfuzor?
 3. Różnie. Większość z cyfrowych kopii, ale są też z oryginalnych taśm np Frank Zappa.
 4. W imieniu mojego brata proszę o pomoc odnośnie amplitunera Harman Kardon AVR 460. Amplituner ma około 8- 9 lat i od pewnego czasu po pewnym czasie użytkowania ( około 0,5 godziny) gdy się nagrzewa, w kolumnach słychać "pyknięcie" i się wyłącza i nie można go włączyć. Jest to możliwe dopiero gdy ostygnie. I tak wkoło. Dzieje się tak od kilku miesięcy. Dodatkowo w czasie kalibracji kolumn- EzSet/EQ nie słychać aby kalibrował się subwoofer.Jakie mogą być tego przyczyny? Czy może ktoś zna jakiś dobry serwis w okolicach Wałbrzycha lub Wrocławia?
 5. Wiem, że np. Jelco Hs- 25 ma regulację azymutu.
 6. Od ilu gramów headshelle uważa się za ciężkie? Które headshelle mają regulację azymutu?
 7. W jaki sposób dociążyć lub odciążyć. Mam headshella Jelco HS- 50 o wadze 11 gram.
 8. Zamierzam kupić drugi gramofon. Paskowy mam, myślę o jakimś dd. Cena może być do 3k. Biorę pod uwagę Kenwooda 990 lub 7010, jak wiem to to samo lub np. JVC Ql- Y7 lub Ql- A7. Jeśli coś innego to proszę o podpowiedź. Używam w tej chwili wkładek Nagaoka 110 oraz Goldring 1012. Czy w powyższych gramofonach ramiona są ciężkie? Jeśli tak to czy moje wkładki zagrają z nimi? Oczywiście chodzi o gramofon używany.
 9. Ogólnie paypal jest bardzo bezpieczny. Jest to najpopularniejszy sposób zapłat w internecie na zachodzie. Aby zrobić komuś przelew trzeba znać tylko tego kogos adres poczty elektronicznej. Paypal zna twój numer konta bankowego i tego kogoś. Gdy coś nie tak np nie otrzymałeś produktu, paypal zawsze przyjmuje strone kupującego. Dlatego też wielu nie chce sprzedawać do niektórych krajów bo przesyłki giną i sprzedający są w plecy. Jak jest z zakupami u kogoś z ogłoszenia? Zdarzało mi się tak kupować w Anglii i było dobrze. Dla nich paypal to bezpieczeństwo transakcji, większe niż wysyłka na konto. Więcej czytaj tu www.paypal.pl
 10. https://terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/mark-hollis-talk-talk-nie-zyje.html
 11. kosbor

  Akustyka wnętrz

  Chcę na ścianę między kolumnami powiesić dyfuzor 1d o rozmiarach 120x60. Chcę go powiesić 60cm od podłogi, ale przy ścianie miał stać stolik ze sprzętem. Czy odsunąć stolik od ściany? Jeśli tak to ile? Czy dyfuzor powiesić wyżej? Wysokość stolika z gramofonem około 85 cm.
 12. Nie dziwmy się reakcjom sprzedawców w Biedronce. Przychodzi klient, który nie dość, że nie chce masła czy owoców w promocji to jeszcze czasami zadaje dziwne pytania, zwraca uwagę na porozrzucane płyty itd. Przecież gdy ktoś otwiera sklep z płytami to zatrudnia sprzedawców z odpowiednią wiedzą, a w Biedronce towar od a do z. Głębszej wiedzy o muzyce brak zupełny. Najważniejsze, że winyle tam są i niech dalej będą, dzięki temu są dobre ceny, a konkurencja też czasem coś w promocji daje, chociaż wiadomo, że złości na Biedronkę z powodu cen mnóstwo. No i stałe teksty o "gorszej" jakości tłoczeń dla Biedronki, o czym wspominałem, bo trzeba przecież uzasadnić jakoś dlaczego płyta kosztuje dajmy na to 100 zł a w Biedronce nawet poniżej 30 zł w promocji. Czekam na nowy rzut płyt.
 13. kosbor

  Rega Planar 3

  Swego czasu brałem pod uwagę ten gramofon, jest chwalony przez wielu, acz wielu też powie, żeby kupić stary w dobrym stanie. Zrezygnowałem z Regi bo dźwięk w moim zestawie brzmiał czasmi zbyt ostry i wybrałem Teac TN-550. Dlaczego? Dźwiękowo odpowiada mi - nie jest gorszy od Regi i dodatkowo ma lepsze wyposażenie np. przełącznik obrotów, lepsza plinta i teraz jest tańszy. Pewnie odezwą się zaraz znawcy, którzy kiedyś zganili ten gramofon, choć go nawet nie widzieli na oczy. Sporo można o nim przeczytać w sieci. Dodatkowo teraz , jak wspominałem, można go kupić w dużo lepszej cenie. Np. tu: https://allegro.pl/gramofon-teac-tn-550-at-100-lublin-wys-gratis-i7758209525.html Spośród nowych gramofonów polecam go!
 14. Kiedyś zapytano mnie skąd ta płyta? Odparłem, że z Biedronki. W odpowiedzi usłyszałem :naprawdę? Przecież tłoczenia dla Biedronki są gorszej jakości od tych "normalnych". Na nic tłumaczenia, że była naklejka Universal. Biedronka powinna Ci specjalnie podziękować za takie spisanie wydanych winyli! :]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.