Jump to content

dekoracja

Użytkownicy
 • Content Count

  2456
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

202 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Vinyl nigdy nie brzmiał, nie brzmi i nie będzie brzmiał lepiej od dobrze zrobionej płyty cd. Bajki i sentyment za czasami, których większość już nie pamięta a ci, co pamiętają mają ubytki słuchu przez wiek. Zacznijcie słuchać muzyki zamiast formatu.
 2. Jeszcze jest auralic mini - podobny do tego node, ale mi się bardziej podoba appka w auralic. I gra bardzo dobrze jako transport!
 3. Ten SBM Sony to moje ukochane nagranie. Chyba zaraz posłucham💿. Tylko z psami jeszcze wyjdę 😉 Już znasz moją odpowiedź co do Tidal. Płyty nie dość że "znikają" z serwisu to jeszcze są z nie wiadomo jakiego pochodzenia. W d.. pie mam to. Nikt nie będzie mną manipulował. Mnie też tam irytuje brak informacji wielu, choćby o wydawcy płyty. Doskwiera to zwłaszcza w muzyce elektronicznej. Tam też ekstremalnie irytuje brak pełnego opisu utworów: czasem wychodzi seria remiksów jakiegoś numeru a na tidal wszystkie mają ten sam tytuł, bez dodanego opisu artysty, który zrobił remiks. I dzięki temu mamy np. 6 takich samych utworów (identyczny tytuł na tidal) a jedynym sposobem dojścia, kto jest autorem remiksu jest weryfikacja gdzieś w sieci, np. discogs.
 4. gdzie psychologia a gdzie medycyna? pojechałeś z tym psychologiem lekarzem 🙂
 5. a tu najnowsze newsy z mojej strony. Qobuz natywnie na naim. Ale tego chyba i tak nie ma w PL? [Hidden Content]
 6. a mnie zastanawia coś innego: odpaliłem teraz MOdern Jazz Q. - Lonely WOman (zgrany cdek). Namacalność, żywość, detaliczność brzmienia jest niewiarygodna na tej płycie. Cały ten ECM może iść w diabły 😉 A płyta z 62 roku. Jak oni to robili Brzmienie gorące jak lawa. cuda normalnie.
 7. na razie leci Marcin Wasilewski Trio - Spark of Life. Z obu źródeł pięknie gra, barwa saksofonu Mildera fajna. Blachy szemrające, panorama szeroka, bas poprawny. Aczkolwiek wspomniane blachy lepiej wybrzmiewają z lokalnego pliku, na pewno brzmi to ciut bardziej namacalnie. Podobne (niewielkie, ale jednak) są różnice z resztą muzykantów. Jakbym musiał to kwantyfikować to bym powiedział, że 90-93% jakości pliku wav jest na Tidal. Co pewnie (jeśli się nie ma obsesji i nie porównuje non stop) wystarcza do komfortowego słuchania Tidala. Czyli niejako zmieniłem zdanie chyba?
 8. że się pomyliliście ahahahah. Wiesz to nie jest jakaś naukowa dyskusja tylko opowiadania o odczuciach zblazowanych audio filców. Poza tym dopuszczam, że mój skromny system za ledwo 30k pln nie ma ostatecznej rozdzielczości. A może i faktycznie jestem głuchawy.
 9. Siedzę dziś na hom ofis: aż wyjmę swoje ECMy (a dokladniej wav’y bo mam je zgrane) i porównam z wersjami na Tidal. I zaiste porównanie będzie na tym samym urządzeniu, ten sam dac, zero kabli wprowadzających różnicę...
 10. ja gram ze wszystkiego, płyty cd od ponad roku zgrane na wav. Tylko nie mogę się specjalnie doszukać tej kolosalnej różnicy w jakości między tymi wav a streamami na Tidal... moja teoria robocza: nami dobrze pracuje ze streamingiem
 11. oraz Naim przeróżne modele i właśnie słucham na takim jednym playlisty B&W Ultimate System Testers. Oczywiście audiofile poza Polską (Chrystusem Narodów) jakoś nie mają problemu ze słuchaniem i testowaniem na tidal. A tu jakieś 30 stron bajek leci.
 12. Mam mdr 1a od kilku lat, słucham na nich w pracy z kompa i AQ dragonfly black. Bardzo je lubię; bas duży i dosyć dobrze kontrolowany. Przestrzenne mimo zamkniętej konstrukcji. Lekkie i bardzo wygodne. Zmieniłem kabel na dużo lepszy i pokazały jeszcze więcej. Mdr 1a m2 są nieco zmienione, mają podobno więcej rozdzielczości. Są ostatnio w super cenach bo media markt sprzedawał za jakieś niewiarygodne pieniądze przed świetami 🙂
 13. Może czegoś nie rozumiem, ale po kij łączyć projektor ze wzmacniaczem? To chyba nie projektor jest źródłem sygnału? I o jakim 4K jest mowa? Jest też format 4K dla audio?
 14. U mnie w dalszym ciągu doskonale gra tidal. Jestem na 3 już urządzeniu naima, które najwyraźniej mają sprawnie zaimplementowane odtwarzanie z tidala. Niezbyt często trafiam na słabo brzmiące realizacje, ale (jak już pisali wyżej) są takowe też na cd/vinyl. radio też potrafi super grać, ostatnio słucham dużo NTS z Londynu: elektronika, nowa fala, post industrial, jakieś archiwalia. Doskonałe audycje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.