Jump to content

bumbum

Użytkownicy
 • Posts

  723
 • oraz w archiwum

  427
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

48 Neutralny

Audiostereo

48

Karta premium

Metody kontaktu

 • GG
  3184469
 • Adres URL
  https://www.facebook.com/groups/322518855741786

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  https://www.facebook.com/groups/322518855741786
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4492 profile views

bumbum's Achievements

 1. Ciekawe. Ja od razu po zmianie z RTC na Mullardy jaśniej. Nie jest tak bardzo jak w Voskhod kaługa czy teslach 6F32 ale zauwazalnie góra jest bardziej dźwięczna.
 2. Dzisiaj zapodałem M8100. Jednak to nie są te same lampki co RTC. Krążą takie opinie że RTC to M8100, nic bardziej mylnego. Mullardy M8100 grają dynamiczniej, z lepsza przestrzenią i powietrzem. Scena wychodzi ciut na przód. jest lepszy bas, sprężysty. Nie ma tez tego kocyka co RTC i pomimo że górnych rejestrów jest więcej, są one takie przyjemne dla ucha, nie są szorstkie jak np w rosyjskich militarnych.
 3. Jeszcze nie, dlatego że chciałem wygrzać nowe lampy mocy, aby mieć lepsze porównanie.
 4. Powyżej opinia o EH 6CA7, zupełnie odmienna niz moje spostrzeżenie. Ja dosłownie zamienił bym te recenzje miejscami. Skoro Tung-sol gra podobnie co lampa z rankingu wyżej "Zamulenie, dobre zejście, wysokie ocieplone" To cos jest nie tak. Co prawda Tung-sol grają dopiero jakieś 20h, ale w porównaniu do 6CA7 grają jaśniej, z mniejszym zejściem i bez zamulenia. Co prawda nie podoba mi się takie granie. Wolałbym więcej ciepła i lepszego zejścia na basie dokładnie tak jak kolega o nich pisze. Czyżby charakter brzmienia miałby się jeszcze diametralnie zmienić?
 5. OK, zareklamowałem i dostałem niemal natychmiast wiadomość ze wyślą mi bez odsyłania nową sztukę. teraz pytanie co z parowaniem. To była dobrana kwadra. Czy jak im napiszę to są w stanie bez moich trzech dobrac mi tą czwarta? czy odsyłac wszystkie 4 sztuki i żadac 4 dobrane?
 6. Kupiłem lampy Tung-sol EL34b. Jedna z lamp w środku ma jakieś 3 szkiełka luźno latające. Uszkodzeń z zewnątrz nie widzę. Nie wiem czy reklamować tą lampę czy moze zdarzają się takie smieci w środku poprodukcyjne? [Hidden Content]
 7. I jak tam, dotarły już do Ciebie te Mullardy? Jakaś recenzja może.. Tak ,dotarły ale nici z testów. Jedna z lamp mocy wyzionęła ducha, zamówione nowe Tung-sol ale trzeba będzie wpierw je wygrzać i osłuchac się na nich bo poprzednio były EH 6CA7, więc inne granie, a później wsadze mullardy.
 8. Czy ktos orientuje się czy kolor cokołu w Tung-sol EL34b cos zmienia w brzmieniu? Znalazłem w sklepach z czerwonym cokołem i czarnym. Czy to inne lampy?
 9. Mam również obydwie i dokładnie mam takie same odczucia. Jednak ze względu na jasno grające kolumny u mnie zdecydowanie lepiej się sprawdzają RTC.
 10. Tak, mam RTC i kupuje M8100 od kolegi. Dam znac i rozwieje wszystkie wątpliwości.
 11. Słyszałem ze RTC 5654rt to wojskowy rebrand Mullarda. Gdzieś tez czytałem że to te same lampki co Mullard M8100. Czy ktoś porównywał te dwie?
 12. Ale czy tu mowa o M8100 czy CV850? Bo różnica w cenie ogromna.
 13. 1. Używam Raspbery PI w wersji 4b zakupiona w bootlandzie. 2. Posiadam obudowę pasywną: [Hidden Content] 3. Mam zasilacz oryginalny i oficjalny dla raspberry 3.1A 4. Posiadam kabel USB [Hidden Content] 5. Do zarządzania plikami wykorzystuję nośnik SSD 1Tb goodram na USB 3.0 6. Korzystam z systemu Moode Audio. 7. Dodatkowo korzystam z oprogramowania - nie korzystam z żadnego innego. 8. Malina działa pod wi-fi 9. Do sterowania Maliną używam: Tidal Connect i laptopa bardzo sporadycznie smartphon i mconnect. 10. Dla mnie kluczowym aspektem do budowy maliny jako streamera była możliwość korzystania z Tidal Connect. Oczywiście przydała by się instrukcja krok po kroku jak to zrobić. Przekopanie forum i znalezienie wszystkiego w jednym miejscu graniczy z cudem, szczególnie jak się korzysta z zewnętrznego DAC-a USB. malina podpięta pod DAC SMSL SU-9 z MQA.
 14. Tylko poczekaj kilkadziesiąt godzin, one się ułożą i trochę tej ostrości zniknie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.