Jump to content

colcolcol

Użytkownicy
 • Content Count

  581
 • Joined

 • Days Won

  1

colcolcol last won the day on October 5 2012

colcolcol had the most liked content!

Community Reputation

410 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4134 profile views
 1. 21WE prawie 1000,- taniej niż w Akustyku. Andrzeju, zlituj się nad Polakami 🙂 [Hidden Content]
 2. Czemu nie? 🙂 Może być również z 18WE skoro obsługują podobne pasmo... Na 100% pracują nad wyspecjalizowanym średniotonowym 12-15 cm do 3D. Można się po nim spodziewać jeszcze niższych zniekształceń w paśmie tłokowym. Jestem tego pewien, ale pozostaje pytanie, czy 12WE (przyszły) będzie mógł być zaaplikowany do tradycyjnych 3D? Patrząc na pasmo przenoszenia 38WE, które niemal idealnie rozciąga się do 1kHz, nawet pasywne cięcie w okolicach 500Hz będzie realne.
 3. Pewnie tak 🙂 Jeszcze lepszy byłby test wykonany w podobnych warunkach. Może ktoś trafił na takie kompleksowe testy sieci?
 4. Znalazłem stare testy "mojego" 12MU i w porównaniu do Elli 21` nie ma przepaści a jeżeli dobrze rozumiem zdjęcia, to jest od niego pod pewnymi względami lepszy. [Hidden Content]
 5. Kolejnym argumentem za Elli byłaby możliwość słuchania "głośno". Część z moich ulubionych nagrań (na przykład koncerty skrzypcowe) lubię odtwarzać niemal na maksa. W aktualnym systemie słychać wyraźną granicę granicę akceptowalnych zniekształceń. Najprawdopodobniej nowe głośniki przesuną ją o kilka dB w górę wierniej oddając wrażenie uczestniczenia w koncercie a nie popierdółce... Ze strony Troels`a: [Hidden Content]
 6. Aż mnie ciary przeszły. Jeden z najbardziej toksycznych typów jakie spotkałem.
 7. Pytanie bez drugiego dna: czy możesz podać przykład filtrów szeregowego (bez kondensatora w torze wysokotonowego) i równoległego, które z matematycznego punktu widzenia dadzą ten sam wynik? Pewnie pracują już nad "Fractallami" i jest szansa, że pomniesz etap Elli 😛
 8. Dodatkowo pisanie o jest z kategorii mchu i paproci, ponieważ nie da się stworzyć takich samych filtrów szeregowych i równoległych, aby je rzetelnie porównać. Niewielka różnica w paśmie przenoszenia da pole do pisania farmazonów i "cieple", barwie czy "gładkości".
 9. Wniosek? Każdy wzmacniacz lampowy użyty do zasilenia tych głośników, będzie najgorszym elementem toru i jedyną korzyść odczujemy w postaci wydzielanego ciepła w zimne dni. Na naszych oczach detronizowany jest król zniekształceń w systemie 😛 Ps pomieszczenie nie jest elementem toru, ale jego wpływ na dźwięk może być pod "naszą kontrolą".
 10. Zbliżyłeś je do siebie na maksa? Rozumiem, że ścianka do pomiarów ~60cm? Wygląda idealnie.
 11. Akceptujemy pochyłą albo wycofaną kopułkę, jest sporo takich konstrukcji. Pochylanie 18WE jeszcze pod kątem ~30 stopni raczej nie wchodzi w grę. Czy podobny efekt uzyskamy odwracając - a nie pochylając - kolumnę od osi słuchacza? Czy D2404 z podbitą ostatnią oktawą, lepiej pasowałby do takiego ustawienia kolumn? Ps zakładam warunki laboratoryjne czyli daleko od ścian bocznych...
 12. I to jest argument, który lubię. Robić dla siebie, sprawiać sobie radość, nie dbać o bagaż komentarzy 🙂
 13. ... może ze względu na chęć słuchania w miarę całego pasma a nie wybranej przez siebie jego części? Wspomagasz subem zestaw? Kolumny na pewno sprawią wiele radości 🙂 ale na nie jednolitej kolorystycznie czy fakturowo ścianie chyba lepiej pasowałaby czerń. Ciekawa uwaga z cenami nowszej i starszej serii wysokotonowych. Widocznie starsze konstrukcyjnie świetnie się sprzedają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.