Jump to content

malikali

Użytkownicy
 • Content Count

  4762
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

malikali last won the day on March 9 2016

malikali had the most liked content!

Community Reputation

4193 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

11839 profile views
 1. Przyczepiłeś się do testu i długości tego kabla jak rzep, a przedmiotem testu nie było czy 125.5m kabel prześle sygnał, tylko czy kable USB mają wpływ na brzmienie i chyba logicznym jest, że kable do takiego testu powinny różnić się tylko jakością, szczególnie w domenie analogowej.
 2. Proponuję z tym problemem zwrócić się do RS na pewno otrzymasz stosowną odp. dlaczego nie sprawdził dla mnie to nic istotnego do sprawy rzekomego grania kabli USB. Cytat gdzie przekręciłem poproszę.
 3. Toslink podobno nie gra 🙂
 4. A potem taki ktoś bierze się za przeróbki sprzętu, ale voodoo teoriami chyba 🙂
 5. Dobra dobra nie produkuje się już tak:) Ja Ci mogę tu sprezentować kilka wpisów jaki to kabel S/PDIF winien być stosowany wg słyszących, a okazało się że wystarczy zgodny z normami za parę zł i tyle.To samo tyczy się kabli USB i żadne czary mary tu nie pomogą. A jakbyś chciał poczytać http://www.audiostereo.pl/jaki-kabel-coax-wybrac_80937.html/page__view__findpost__p__2481775 "Podsumowując SPDIF to system bardzo odporny na błędy przesyłu, wystarczy tylko stosować kable zgodne ze standardem. Niby to nic nowego, ale proponuję porozmawiać z audiofilami, szczególnie ortodoksyjnymi. Można się zdziwić jak wiele osób wciąż uważa, że w kablu SPDIF błędy są na porządku dziennym i te błędy strasznie psują dźwięk. Wychodząc z tego fałszywego założenia argumentują, że dlatego właśnie trzeba kupować drogie "cyfróweczki". TO JEST NIEPRAWDA. Wystarczy zwykły, porządny kabel spełniający normy. Od siebie dodam: jeśli możemy stosować standard BNC (np. w DIY) to róbmy to!"
 6. I tu jest właśnie problem 🙂 Poza tym nie widzisz tu sprzeczności? Jak zjawisko może być złudzeniem czymś co nie istnieje?
 7. Na forum były takie testy wprawdzie nie USB, ale też na cyfrowo S/PDIF został przechwycony i "nagrany" - nie stwierdzono różnic plików wynikowych, a zrobił to gość, który miał dość podobnych tekstów "a bo to nie to samo co kopiowanie" i myślisz, że to coś wniosło? A guzik dalej beton.
 8. Z wyobraźni kabel USB nie może grać "chudo" ani "grubo" to czysta fantazja.
 9. To co teraz będzie podważał po efekcie Dopplera, krzywą izofoniczną?
 10. Referencyjne karty byłe tam takie
 11. A to nie wygrzałeś dobrze 🙂
 12. Czy gdybym czysto teoretycznie wykasował pół minuty utworu (utrata danych) to będzie dla Ciebie pogorszenie jakości? Nie, to miało na celu nakreślenie czym jest utrata danych spowodowana błędami, a czym utrata jakości, dla mnie sprawa jest oczywista obniżam bitrate tracę jakość kosztem informacji, ale mam cały użyteczny utwór. Utrata danych jest wtedy, gdy tracę bezpowrotnie informację lub część przykładowo ładuje mi się tylko 3/4 pliku JPG bo płyta była porysowana. Analogicznie trzeszczenie lub trzask podczas odważania CD to słyszalna bardzo mała przerwa w ciągłości bitów.
 13. Nie wkładaj w usta komuś swoich projekcji... To jeden z czynników, o który należy zadbać tak samo jak wyeliminowanie sugestii ślepym testem, ale oczywiście jak ktoś twierdzi, że jest supermen to faktycznie nie ma o czym pozostaje się tylko się pochylić. I znowu pojechałeś od dupy strony, bo rozmowa była o kablach cyfrowych i możliwych błędach przesyłaniu informacji, odczytu itd. Przykładowo przeskok lub błąd odczytu płyty CD i towarzyszące temu najczęściej, trzeszczenie, trzask to nie utrata jakości tylko utrata pewnego wycinka danych jeśli mechanizmy korekcji zawiodą. Celowa konwersja przykładowo do formatu stratnego to jest utrata jakości. Niby oczywista rzecz, ale jak widać nie dla wszystkich.
 14. Wraz ze zmianą głośności zmienia się charakterystyka ludzkiego ucha wmawianie sobie, że problem go nie dotyczy to czysta ignorancja. To aluzja do kabli cyfrowych rozumiem? Otóż brak części danych to nie zmiana jakości dźwięku tylko utrata części informacji, co może objawić się ciszą lub trzaskiem.
 15. Dobrze faktycznie tam był kabel za 8zł przepraszam, co nie zmienia faktu że były pomiary 3 kabli ot specjalnie dla Ciebie wyniki. Ale rozumiesz słowo "prawdopodobnie"? 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.