Jump to content

malikali

Użytkownicy+
 • Content Count

  5579
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

malikali last won the day on March 9 2016

malikali had the most liked content!

Community Reputation

4732 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

12536 profile views
 1. malikali

  Audio mity

  Ja nie wiem do której grupy się zliczyć, ale tu goście odjechali już totalnie testują baterie w "Groundbox" czyli innym wynalazku z serii voodoo. Gość uszeregował sobie te baterie od najlepiej brzmiącej do najgorzej kto zgadnie, która ma najlepsze brzmienie? 🙂
 2. A to mi jakoś umknęło, oczywiście to jest nieprawda, ale nie znaczy to, że nie odda swojej całej mocy RMS na tym ustawieniu. O dwukrotnej mocy pisałem "w przypadku dobrych wzmacniaczy" 🙂
 3. Gdyby nie obniżył napięcia to spaliłbyś końcówki mocy. Ciekawe masz podejście i wychodzi na to że Twoim zdaniem jak do wzmacniacza 8ohm podepniesz kolumny 4ohm a ten się rozkraczy to znaczy że słaby, ale jak zadziała zabezpieczenie to jeszcze masz szczęście, a nie zawsze się udaje uniknąć awarii.
 4. Odda większą moc, bo kolumny 4ohm wymuszą na nim większy przepływ prądu, a ile to już zleży od konstrukcji. Spójrz na pomiary w sieci Tak, dostosowane są do kolumn 4 ohm, ale niektóre konstrukcje posiadają taki selektor żeby lepiej wysterować kolumny o wyższym oporze i tu dochodzimy do sedna po co jest ten selektor.
 5. Ustawić trzeba zgodnie z posiadanymi kolumnami, bo nie możesz obciążyć wzmacniacza przystosowanego do kolumn 8ohm kolumnami 4ohm i bezkarnie podkręcać głośność dojdzie do przeciążenia końcówki, ale jeśli zapewnisz takie dopasowanie to nie stracisz. Odwrotną sprawą jest wpięcie na ustawieniu 4ohm kolumn 8ohm dopiero przy takiej konfiguracji możesz nie wykorzystać potencjału wzmacniacza, aczkolwiek nie jest to regułą, bo wiele kolumn sygnowanych na 8ohm tak naprawę schodzi sobie dużo niżej.
 6. Te kolce działają antywibracyjnie tylko w audio jak kable i cała reszta tego majdanu 😂
 7. Prawo Ohma. Po podłączeniu kolumn 4ohm wydzieli się większy prąd czyli jeśli nie przestawisz tego selektora i będziesz permanentnie używał kolumn 4ohm na ustawieniu 8ohm, to dojedziesz do mocy końcowej dużo wcześniej na skali głośności a dalsze takie postępowanie w najlepszym razie zakończy się zadziałaniem zabezpieczenia tranzystorów końcowych w najgorszym pójdą ajciu. Ponadto jeśli mamy kolumny 8ohm, ale trudny przebieg impedancji również należy wybrać takie ustawienie 4ohm. A po wtóre, to na niskiej impedancji kolumn można wykrzesać więcej mocy z końcówki to tyczy się też amplitunerów choć w niektórych jest to niewiele, ale w dobrych wzmacniaczach można liczyć nawet na podwojenie tej mocy. Poniżej masz przykładowe pomiary jakiegoś amplitunera yamahy.
 8. Przy kolumnach o Impedancji 4ohm popłynie większy prąd, więc nie ograniczy mocy.
 9. Jest taka zasada, że słaba końcówka mocy może zrobić więcej złego niż ta z zapasem mocy jeśli chodzi o kolumny.
 10. Straszna lipa bez wglądu i możliwości edycji 😞
 11. Dobra, ale szczególnie "Liberty"
 12. Podstawa już jest więc zagra i Tobie 🙂
 13. W tej cenie z tymi kolumnami trudno coś zestawić można poszukać używanego PDR-100. albo PDR-80 ewentualnie ES 150 [Hidden Content] Ale oferta kolegi też jest ok 🙂
 14. Akustyka psychologiczna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.