Jump to content

malikali

Użytkownicy
 • Content Count

  5307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by malikali

 1. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Kierunek prądu przemiennego powiadasz 🤨
 2. Co jest "audiofilskiego" w NAS? Pewnie poprawia brzmienie 🤣
 3. Nie wiem skąd pomysł na takie porównywanie. Plik który widzimy jest to tylko metoda uporządkowania danych cyfrowych zrozumiałych dla użytkownika. Gdy usuniemy takowy z naszego dysku (nośnia danych) dane, które były jemu przypisanie nie znikają tak od razu, tylko dopiero po nadpisaniu w tych konkretnych sektorach. Na płycie CD Audio nie ma plików muzycznych widocznych dla użytkownika, bo nie ma takiej potrzeby jest to płyta specjalnego przeznaczenia i ma być zrozumiała dla odtwarzaczy CD Audio.
 4. Z pliku i z CD Audio można uzyskać ten sam strumień PCM, a jeśli chodzi o odczyt i możliwe błędy, to płyta jest bardziej podatna na tego typu sprawy.
 5. PC to też liczydło, a CD też się może zawiesić i zrobi to jeśli przykładowo nie odczyta płyty. CD też działa na firmware, które może być aktualizowane. PC też no chyba, że porównujesz takie sprzed dekad. Zgadzam się że wymagają pewnych zabiegów, ale bez przesady, no chyba że ktoś się nie orientuje w tym temacie, wtedy faktycznie dla tej osoby będzie to spory wysiłek intelektualny.
 6. "Plikowce" i CD playery to też komputery tzw wbudowane.
 7. To zależy gdzie kto podkłada i czego oczekuje, wygrzewanie to też termin daleko idących nieprawdziwych teorii.
 8. Dowód na co? Te sprężyny izolują drgania kolumna - podłoga, ale za to obudowa kolumny wpadnie w większe drgania podczas pracy układu basowego
 9. Nie muzyki, tylko podstawek, jak usłyszy to kolejny poziom nirwany zalicza 😉 Ale żeby to traktować jako naukę? Chyba jak kolejny raz dać się zrobić w konia 😃
 10. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Taki sam, jak wtykanie takowej do powszechnie dostępnej instalacji elektrycznej 🙂
 11. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Jak zasila same gniazdko, to tak A jak zasila tylko jedno gniazdko to znaczy że to jest tor audio tak? Jeśli mikrofon rejestruje zmiany w tym przypadku kilkadziesiąt decybeli to będzie słychać, jak nie rejestruje zmian nie będzie.
 12. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Ale przecież w tym dziale przewody nie mają wtyczek i można spiąć dwojako 🙂 Ważniejsze że są zmiany, które można usłyszeć i towarzyszą każdemu porównaniu na słuch, co do wykresów nie ma gotowców 😛 A przewód, który zasila gniazdko jest poza sys. audio, czy nie?
 13. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Już tak z góry wiesz co będzie? Jednak jasnowidz mógłby to wiedzieć Pytasz dokładnie czy w pokoju odsłuchowym wystąpi to zjawisko? Zobacz sobie przykładową charakterystykę, gdzie mikrofon został przesunięty tylko o 10cm, to daje do myślenia zwłaszcza, że po zmianie kabla sieciowego nie ma kompletnie żadnej zmiany charakterystyki. [Hidden Content]
 14. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  zapytaj ludzi którzy się tym zajmują , nie jestem konstruktorem kabli i nie mam na razie doświadczeń w tej kwestii Opinia ludzi, którzy się tym zajmują ma marginalną wartość dla mnie. Zresztą kończy się jak zawsze "poszukaj sobie sam" lub linków z pseudonaukowym bełkotem. Niestety, ale filtr grzebieniowy zadziała i guzik z Twojego testu na kółkach 🙂
 15. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Nie wystarczy w szczególności jeśli to sam podmieniasz taki kabel, bo nawet ruszając się w tym celu z fotela brniesz w zmienne tak spore, że nie wiadomo co tak naprawdę usłyszysz.
 16. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  A czy budowa kabla może wpłynąć na kierunkowość kabla nawet sieciowego bo takowe też widziałem? I nie mówię o ekranie kabli, bo to jest rzecz wiadoma i oczywista, rozpatrujemy zwykły kabel dwużyłowy.
 17. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Tu się gotowców nie podaje, że zacytuję klasyków 🙂 Sam tak wywnioskowałeś, a od kogoś oczekujesz gotowców to już bezczelność, a wysil się trochę 🙂 teorie Newtona , potem Einsteina , potem fizyka kwantowa i zależność zachowania od warunków obserwacji zostaw sobie malutki margines na to ,że nie wiemy wszystkiego Dobrze ale ja zapytałem o konkret kierunkowość kabli dla prądu, trzeba sprawdzać samemu? Podaj analizie sygnał audio lub napięcie stałe za mostkiem i kondensatorami... to się dowiesz ciekawych rzeczy.
 18. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Badania naukowe zostały w tym temacie przeprowadzone, wzrok i słuch to najbardziej złożone i wykorzystywane zmysły, ponadto wzrok dominuje nad innymi zmysłami i może mieć na nie wpływ. Ciekawe, że w innym aspekcie nie wymaga przygotowania choć podobno to słychać bardzo dobrze, wychodzi na to że jednak nie słychać 🙂 Nieprawda, przykładowo ktoś wcześniej zauważył, że kable nie mogą być kierunkowe i przedstawił na to dowody, więc teoria na tym oparta jest mocna. Uważasz, że jeśli ktoś tego nie sprawdził sam, to ta teoria jest martwa, bo ktoś inny twierdzi, że słyszy tą rzekomą kierunkowość?
 19. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  To źle uważasz wzrok i słuch u człowieka to zmysły przez które dociera najwięcej informacji tylko 1,5% w hierarchii funkcjonalności to smak. Zamiast oglądać ogłupiające programy w TV poczytaj trochę 🙂 Co do ślepej próby można stosować, ale ja nie dam się drugi raz wkręcić, bo to niczego nie wniesie tamtemu nie pomogło dalej w zaparte szedł, Ty sam sobie zrób taki test będziesz miał odpowiedzi na tacy. A przeprowadzałeś go kiedykolwiek czy jak zwykle jesteś kolejnym, który uwierzył w mantry słyszących kable? Odp na Twoje pytanie już padła wcześniej. "Jeśli podczas testu nie będziesz w stanie porównać czegoś to znaczy, że jest to poza Twoją percepcją lub brak takich zmian w ogóle."
 20. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Przecież to tylko słowo pisane było dlatego podobno. Nie już się pochwaliłem ślepym testem, rzekomej zmiany kabli dotyczył, a przygotował to kolega, który słyszy kable on też podważał metodę takich porównań, a na potwierdzenie dał próbki audio, które miały symulować takie skrajne kable. Test produktów spożywczych sobie zrób w domu, albo pooglądaj kiperów ja nie szukam potwierdzenia ślepych prób, bo wielokrotnie takowe robiłem, a Ty próbujesz uskuteczniać i podważać metody stosowane w nauce. Jeśli podczas testu nie będziesz w stanie porównać czegoś to znaczy, że jest to poza Twoją percepcją lub brak takich zmian w ogóle. W przypadku kabli to bułka z masłem przecież to "przepaść, koce z kolumn" 🙂
 21. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  I co pomyliłbyś kabel sieciowy audio od takiego kabla od PC? Ten drugi nie gra podobno w ogóle. Jak poszukasz znajdziesz tu na forum mój ślepy test 2 plików z muzyką różniących się niuansem, który zrobiłem udowadniając, że jeśli są różnice to taki test nie jest przeszkodą, a powtarzam, że nikt nie każe w takim teście mówić czym się co różni, tylko stwierdzić czy zmiana była, czy nie to przecież proste. Odbywa się to na zasadzie porównania, dostajesz próbkę A potem B, a na końcu coś z tych dwóch Twoje zadanie to tylko porównanie, a nie doszukiwanie się czego próbowałeś / słuchałeś - jak wolisz 😉
 22. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Jak tak lubisz smakować rozumiem, że w ślepym teście nie odróżnisz buraka od ziemniaka, bo mózg i tu Cię zacytuję "zmanipuluje" czy tak? Najprościej ujmujac powinien być poprawnie wykonany. Ceny nie mają tu nic do rzeczy. Poprawność można sobie weryfikować pomiarami, dźwięk natomiast już nie bardzo, chyba że ogólnikami. Czyli ten dobry zestaw nie będzie poprawnie wykonany z tego wychodzi 🙂 A poprawność wykonania kabla sieciowego można?
 23. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Subiektywne postrzegania w tym odbiór muzyki ma to do siebie, że nie jest uniwersalny. Jeżeli Tobie smakuje marchewka, a mi nie to przedstawisz nam na to wzór i będziemy robić ślepe testy czy oby Ty czy ja nie mamy omam smakowych :-)? Upodobania nie mają tu nic do rzeczy, ale jeśli twierdzisz że na podstawie odbioru muzyki potrafisz wskazać dany kabel to podczas testowania bez patrzenia co się zmieni? Przecież dalej słuchasz tych samych kabli 🙂 Ja mam parcie na rzetelne informacje, a to coś złego? Dziś pełno jest pseudonaukowych teorii takie czasy, ale sądziłem, że jeśli ktoś tak z uparciem maniaka twierdzi, że coś działa to ma jakieś sensowne podstawy żeby tak twierdzić. Czyli jaki być powinien ten zestaw?
 24. malikali

  Kabel sieciowy DIY

  Subiektywna ocena też może być wartościowa o ile dopełnia wcześniejszą wiedzę, która znajduje potwierdzenie w nauce. Nikt nic nie musi udowadniać, odpowiadać na pytania też widzę nie trzeba... dalsza część Twojego wpisu to Twoja błędna wizja. A to nie ma jeszcze takowych rzetelnych badań, to na czym się opiera produkcja tych kabli?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.