Jump to content

tomtu

Użytkownicy
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3476 profile views
 1. tomtu

  Daphile

  mam intel NUC z dyskiem sd i jestem ZADOWOLONY :) wydaje mi się że jak ustawisz za duży buffer to wtedy właśnie do RAM-u dużo nie upchasz. period count- nie wiem co to za ustawienie? Normalne słuchanie (jak muza leci w tle) nie używam Ale jak się wsłuchiwać jakieś porównania to staram się słuchać z RAM-u z reguły jeden album ładuję do pamięci. Ale o jakości CD wejdzie parę, HD FLAC jeden nie zawsze cały, też mam 4gb Z ram-u moim zdaniem jest lepiej ale to nie jest zmian diametralna może to zależeć od sprzętu odczucia a może humoru itp.
 2. tomtu

  Daphile

  Jakieś dwa lata temu miałem podobny problem. Ale raczej obstawiałem dostawcę internetu. Netia (wczesniej Dialog) i jak zrezygnowałem z nich i przeszedłem na inteent mobilny z t-mobile i teraz nie mam problemu.
 3. tomtu

  Wasze ustroje.

  I nasuwa się drugi czy pozwolić kolegom dotykać sprzęt i o zgrozo któryś byłby pod wpływem. Chociaż ja od samego patrzenia czuje jakieś zawroty ;) Szymon1 gratulacje!
 4. Panowie mam pytanie jeżeli np. w kolumnach vandersteen 2 jest potencjometr +3db -3 db do basu czy wysokich i ja tek naprawdę dopiero gdzieś dopiero po przesunięciu o 2 db jestem w stanie powiedzieć ale nie z całą pewnością że coś się zmieniło dopiero przy 3 zaczynam nabierać pewności. Więc jeśli przy zmianie o 1db nie słyszę różnicy to znaczy że jej nie ma?
 5. tomtu

  Kabel sieciowy DIY

  Widzę że się skupiłeś by napisać parę mądrych zdań Tylko pierwszy z brzegu przykład cyt. z wiki "Zastosowania[edytuj] Metodę termograwimetrii stosuje się do: oznaczania wilgoci, analizy składu stechiometrycznego i identyfikacji produktów rozkładu, oznaczania produktów gazowych i analizy ilościowej (w połączeniu z IR lub MS), porównywania trwałości termicznej, charakterystyki surowców." Ja jestem zwykły chłop więc mi to wytłumacz jak chłopu. Ale że jak napisałeś pole ziemi jest stałe to poco mam się tym przejmować bo każdy kabel będzie pracował w tych samych warunkach. No właśnie uświadomiłeś mi czemu ostatnio tak kiepsko mi się słuchało chyba najgorzej w piątek przecież na słońcu nie dawno była burza słoneczna cyt" Przewidywana na 22 i 23 listopada burza geomagnetyczna oceniana jest na G1. Oznacza to niewielkie zakłócenia w sieciach energetycznych, niewielki wpływ na działanie satelitów, niewielki wpływ na zwierzęta migrujące oraz częstsze występowanie zórz polarnych na dużych szerokościach geograficznych. Burze geomagnetyczne to duże zaburzenia w ziemskiej magnetosferze, który zachodzą, gdy w otoczeniu Ziemi zachodzi znaczna wymiana energii od wiatru słonecznego. Burze te są skutkiem zmian w wietrze słonecznym, co powoduje istotne zmiany w prądach, plazmie i polu magnetycznym otaczającym naszą planetę." Na szczęście dziś wszystko wróciło do normy ale ja będę pierwszą osobą która potwierdza twoją teze ale żeby się upewnić należy badanie powtórzyć i poczekać do następnego razu tego zjawiska. nigdy tego nie robiłem a czy ty to robiłeś i polecasz? wydaje mi się to dość niebezpieczne bo o ile przykładając magnes wpłyniesz na wiązke elektronów to będzie chwilowe to przy okazji można w lampie namagnesować metalowe elementy czyli zmieni parametry tej lampy. Z tego co wiem namagnesowany kineskop można było rozmagnesować być może to i dotyczy lamp to tak na mój chłopski rozum. Jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi . tak audiofile grają muzykę na samych kablach ! No w końcu coś na temat choć za bardzo tego nie rozumiem ale ze jest to wątek o kablu sieciowym DIY to może podpowiesz jak wykorzystać w praktyce twoje tezy przy okazji tłumacząc tak aby nie musieć wydawać ciężkich pieniędzy na audifilski kabel.
 6. tomtu

  Kabel sieciowy DIY

  Wiesz miałem ci napisać że oczywiście kable nie tylko cały system gra ale mam to gdzieś bo ty nie dasz się przekonać to i ja mam to gdzieś tym bardziej że nie na temat.
 7. tomtu

  Kabel sieciowy DIY

  Tak i wszyscy audiofile to są barany którzy lubią wydawać swoje ciężko zarobione na nic nie wnoszący kabel. Do tego stopnia że powsała cała branża firm kablarskich. Kable nie grają to jest oczywista oczywistość tylko mają wpływ na dźwięk i tylko po to aby przybliżyć/określić jaki to jest wpływ w uproszczeniu się mówi że grają. takie pitolenie muzyka to dźwięk i jeśli w utworze masz fortepian skrzypce perkusje gitarę czy głos ludzki to jako meloman chyba chcesz aby był jak najwierniej odtworzony tak jak artysta chciał ci go przekazać a nie produkt muzykopodobny.
 8. tomtu

  Kabel sieciowy DIY

  nie wydaje mi się żebyś tą bułę kablem zniwelował chyba że masz zwykły kabel. Nie wiem jak masz ale u mnie jak miałem z basem problem to walczyłem z kolumnami. a oprócz tego ja na swoje lampy pozakładałem dampery tylko trzeba uważać bo dźwięk można wyszczuplić. lepsza scena ale jakby bez wypełnienia. A z kolumnami na cokoły z granitu/płyty MDF możliwości jest wiele i wiele godzin słuchania. Kabel sieciowy furtecha 314 poprawił jakość basu szybkość i ilość ale u mnie popsuł średnicę. Ja na razie poszukiwania kabla skończyłem na Oyaide TUNAMI GPXe
 9. tomtu

  Sprzedam/kupię

  lampy mało używane z LARaI A-30T mk2 http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/lampy/lampy-kwadra-6ca7-12at7w-12b-os114178.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.