Jump to content

hhf_pm

Użytkownicy
 • Content Count

  457
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Cypher: Teoretycznie idealny wtórnik ma sprzężenie wtórne 100% - czy TO ma wpływ na brzmienie - nie wiem. Jest to sprzężenie obejmujące tylko jeden stopień, więc nie powinno mieć ujemnych cech, takich jak zniekształcenia natury czasowej, przypisywanych pętlom globalnych sprzężeń we wzmacniaczach, obejmujących zazwyczaj 4 stopnie. Myślę, że to tak, jak z moimi kondami - jakimś "cudem" bateria foliaków zapewnia lepsze brzmienie, choć z teorii to nie wynika i podobnie może być z wtórnikiem - niby cacy, ale coś się kaszani. Do słuchawek mam OTL-a, nie narzekam na niego, ale chyba nie bez powodu do szczytowych konstrukcji daje się stopnie wyjściowe z trafami - ja nie miałem przyjemności. 6N6P nie lubię jako takiej, polecić w zamian mogę tylko podobną 6N30P, albo 5687.
 2. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Ktoś z forum ma taką konstrukcję z tym Power Drive, ale nie pamiętam kto. Cały patent ma ponoć polegać na tym, żeby nie było wtórnika, który ma jakoby "spłaszczać" dźwięk. A zobaczcie tutaj, co proponuje Electra Print: SET na 211 sterowany z... TDA 2030 :-D http://www.electra-print.com/docs/211a2ampschematic.pdf Wizja SETa sterowanego z gejklona jest już bliska, a wtedy wszyscy forumowicze, pogodzeni na wieki, będą śpiewać pieśni o miłości i pokoju...
 3. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Nawet, widzicie, źle podałem. Wima testuje swoje kondy z zapasem aż 60%. http://www.wima.de/DE/mks4.htm
 4. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  >włączenie i wyłączenie zasilania Włączanie jest przez soft-start toroidów - nie ma problemu. Wyłączanie - według symulacji dostanę przepięcie do 1200V o czasie trwania poniżej 30ms - wytrzymają. >utrata obciążenia przy pełnym wysterowaniu ...powinna spowodować wywalenie bezpiecznika. >przepięcia w sieci Liczę, że rezystancja szeregowa zasilacza to ograniczy, do tego kondycjoner.
 5. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Ok, masz rację, jeśli chodzi o wrogość. Niestety gdzie indziej - mylisz się. >Napisałeś przecież, że foliaki są na 1 kV, a napięcie znamionowe zasilacza to 900 V więc granica bezpieczeństwa jest bardzo blisko. Foliaki są na napięcie ROBOCZE 1kV, nie wiem, jaki margines bezpieczeństwa stosuje Wima, najczęściej jest to 30%, producent gwarantuje bezawaryjną pracę przy napięciu 1kV przez projektowany czas życia elementu. >Pomijajac międzyszczytowe to są jeszcze wahania napiecia zasilającego o stanach nieustalonych nie wspomnę. Jak wyżej. Na dokładkę wzmak będzie pracował pod kondycjonerem. O jakich "stanach nieustalonych" mówisz?
 6. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Panie strażaku, pan umiesz liczyć? To liczże do cholery, a jak nie umiesz to się ucz.
 7. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Członkowi Ochotniczej Straży Pożarnej Audiostereo, pajackowi i innym, którzy potrafią obliczyć brzmienie ze wzorów - życzę wiele powodzenia na dalszej drodze życia. Ja nie potrafię dokonać takiego cudu. Proponuję wam, panowie, wyskoczyć na jaką wyższą uczelnię po tytuły - za wzór na jakość dźwięku - profesura pewna.
 8. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Oto schemat zasilacza 900V. W pierwszym stopniu za prostownikami 5U4GB - Philipsy LL, za dławikiem - bateria foliaków. Według symulacji, tętnienia 100 Hz w miejscu pokazanym markerem, wynoszą 24 mVp-p, z zawartością harmonicznych poniżej 5%. Członka Ochotniczej Straży Pożarnej Audiostereo informuję, że lampy prostownicze pracować będą na ok. 1/3 mocy, a napięcie międzyszczytowe na nich ledwie sięgnie 1kV, więc za gaśnicę proszkową dziękujemy. Zasilacz drivera będzie najprostszym z możliwych prostownikiem dwupołówkowym na 5Y3WGTA, więc opis sobie daruję. Symulowane tętnienia na jego wyjściu wynoszą 1mVp-p. Przy wejściu wzmacniacza zwartym do masy, takie wartości tętnień przekładają się na 0,67mVp-p brumu na 8-omowym obciążeniu. Odstęp sygnału od brumu, liczony przy standardowym 1W mocy na obciążeniu, wyniesie więc 81,5 dB - jak na SETa, przyzwoicie. Okaże się, ile doda od siebie szum.
 9. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Kolego, tłumaczyłem ci na PW, że nie wiesz o czym mówisz, co dobrze widać po ilości twoich wpisów, zwłaszcza w tym wątku. Dowiedz się najpierw o czym mowa, a potem komentuj, prymitywie.
 10. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  i tyle. proszę o moderację tej pyskówy.
 11. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Pajacku, ile razy ty się żegnasz? Wiesz, ja nie lubię "łzawych", godzinnych pożegnań w twoim wykonaniu. Miało być papa, więc papa, spadaj stąd. Tylko debili wyzywam od debili, więc czuj się doceniony. Wykazałeś jak byk, a raczej jak burak, że do pokazania i powiedzenia nie masz nic. W dodatku, jak przewidziałem, jesteś skończonym tchórzem. Cieszę się, że wszyscy mieli okazję się przekonać. Żywię szczerą nadzieję, iż więcej tu zaglądał i żegnał się nie będziesz.
 12. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Papa, tchórzu. Teraz każdy widzi, ile jesteś wart ty, twoja "wiedza" i twój wzmacniacz. A dławiki montuje się nawet przed transformatorem sieciowym.
 13. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  > Czyli ta bateria ma być za lampą prostowniczą, a za nią... dławik Nie, debilu. Widać, że nie wiesz jak się zasilacze konstruuje.
 14. hhf_pm

  Wzmacniacz na GM70

  Pajacku, mimo iż wiem, że jesteś cykor i że i tak odmówisz... nie, ty nie odmawiasz. I że i tak się wykręcisz, będziesz bredził, konfabulował, czyli to co zwykle, składam ci propozycję. Bezpośrednie starcie: twój wzmak kontra nasz, jak tylko zostanie ukończony. W Krakowie. Przegrany przeprasza na forum za pyskówki. A teraz pokaż wszystkim, jakim jesteś leszczem i jak mataczysz, byleby się wywinąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.