Jump to content

Filwoj

Użytkownicy
 • Content Count

  1469
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

91 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8367 profile views
 1. Filwoj

  Magnetofon.

  A jest taki ? Cisza długa i niepokojąca, czyżby też coś mi umknęło ?
 2. Z tym się zgadzam, na pewno oba magnetofony nie są w idealnym stanie. Ale słyszę to co słyszę. Dodatkowo, zależnie od wielu różnych czynników takich jak samopoczucie, pora dnia czy choćby zwykłe znudzenie raz z większą przyjemnością słucham Akai a innym razem Revox'a.
 3. Słuchając tej samej muzyki na tym samym systemie nagranej i odtwarzanej na Revoxie a potem na Akai słyszę więcej mocy i przestrzeni w tym drugim przypadku. Gdy nie porównuję bezpośrednio oba mi się podobają. Użyłem słowa "dynamika" w potocznym rozumieniu, mam wrażenie, że Revox wyraźniej oddaje różnice między bardzo cichymi i bardzo głośnymi fragmentami. Akai jakby trochę spłaszcza takie fragmenty gdzie są nagłe i duże zmiany głośności.
 4. Mam Akai GX-630DB i Revox A-77 dwuślad. Oba nagrywaj wg mnie b. dobrze, ale dynamika Revox'a nie do pobicia. Zwłaszcza na 19 cm/s, mistrzostwo świata.
 5. Filwoj

  Daphile

  Również ma czasami problem z odtwarzaniem poprzez plik *.cue. Dzieje się tak wtedy gdy Daphile nie zaktualizuje biblioteki. Trzeba pozwolić ponownie przeskanować wszystkie pliki. Pomaga. Niestety, gdy plików jest dużo trwa to czasami b. długo.
 6. Jeżeli wspominamy stare historyjki z J J w tle: Pierwsza kradzież mojego mienia jakiej doświadczyłem dotyczyła radia samochodowego. Jakiś gnojek zbił przednią boczną szybę i wyciągnął radio bez kieszeni ale za to z kasetą w środku. Była to Number 10 Zostało mi pudełko. Nie żałowałem radia tylko kasety...
 7. Już zacieram ręce ! Jest jednym z powodów które przydarzyły mi się dawno, dawno temu i popchnęły mnie ku bluesowej muzyce.
 8. Polecam całą płytę oczywiście.
 9. Fantastycznie śpiewa, jego barwa głosu, feeling i przekazywana ekspresja są dla mnie wyjątkowe. Duża w tym zasługa wychowania w muzycznej rodzinie.
 10. Filwoj

  Magnetofon.

  Moim zdaniem jest słabszy. Mam jeszcze AD-F910 dwa egzemplarze i ten mi się bardziej podoba choć trochę podbija skraje pasma.
 11. Filwoj

  Magnetofon.

  Mam trzy egzemplarze TA-2570. Rzeczywiście są problemy z silniczkiem sterującym, kilka razy już je naprawiałem, (rozebranie, czyszczenie, złożenie) zazwyczaj skutecznie. Nagrywają b. ładnie, w miarę neutralnie, nie brak góry i dołu pasma. Podobnie z odtwarzaniem, u mnie basów nie brakuje. Czy ktoś z szanownych kolegów podpowie gdzie znaleźć podręcznik użytkownika dla Akai GX-67 ? Serwisówki są ale nie o to mi chodzi.
 12. Ja kabli raczej nie słyszę i jakiś czas temu zmajstrowałem przełącznik z dwóch elementów pokazanych w tym wątku którym łączę dwa wzmacniacze do jednej pary kolumn. Działał bardzo dobrze, pozwalał na przełączanie bez wyłączania wzmacniaczy. Do czasu. Zaczęły trzeszczeć styki, jedno czyszczenie, po jakimś czasie drugie, w końcu dałem sobie spokój. To powinny być dedykowane przełączniki do tego celu.
 13. Filwoj

  Magnetofon.

  Przeczyść wszystkie, nie zaszkodzi a może pomoże. Brud może losowo przewodzić lub nie i fałszować informację o rodzaju taśmy, wtedy nagrywanie szwankuje.
 14. Filwoj

  Magnetofon.

  Nieśmiało zapytam: wszystkie styki odpowiedzialne za identyfikację rodzaju taśmy wyczyszczone ?
 15. Filwoj

  Magnetofon.

  Tak, zaglądam na to forum. Po odświeżeniu tematu o TA-2570 oraz wątku o silniczkach dochodzę do wniosku, że słabnie silniczek od przewijania. Przy dowijaniu potrzebny większy moment obrotowy niż przy przewijaniu więc pierwsze objawy to zatrzymywanie przy odtwarzaniu lub brak startu i tak właśnie jest. Wyjmę go do renowacji lub wymiany na inny, ale dostęp wydaje się paskudny. Może ktoś już to robił i podpowie kolejność ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.