Jump to content

Radek

Użytkownicy
 • Content Count

  384
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3137 profile views
 1. Wrażenia z porównań trochę zatarł czas. Melodika ma lepszą przestrzeń, zwłaszcza w głąb. Poza tym jest nieco bardziej muzykalna, przyjemniejsza w odbiorze. Solidniejszy jest też bas, ma więcej "mięsa".
 2. Po dłuższej przerwie postanowiłem coś zmienić i zainstalowałem na próbę najnowsze Volumio + Tidal. Dotychczas stosowałem max2play, z którego byłem zadowolony. Obsługa nowego Volumio to czysta przyjemność, natomiast co ciekawe, zmieniło się brzmienie w kierunku, wymagającym odrobiny przyzwyczajenia. Wygląda na to, że jest nieco lepiej, przynajmniej w aspekcie równowagi tonalnej (górna średnica płynniej przechodzi w najwyższe pasmo). Max2play jakby uwypuklał najwyższe tony lub/i wycofywał górną średnicę. Volumio jest też odrobinę bardziej dynamiczny :) Natomiast spadła odrobinę rozdzielczość/detaliczność :(
 3. Drabinka rezystorowa 10k, rezystory Dale, mało używana, 160 zł z wysyłką.
 4. Sprzedam używane kondensatory Audio Note "copper foil paper in oil" 0.047uF, 150 zł za parę z wysyłką
 5. Tak sobie myślę, w związku w problemami jakie miałem z portami USB w malince (trzaski), czy nie spróbować huba USB. Koszt w sumie niewielki, jest zdaje się możliwość niezależnego zasilania (jak zrozumiałem, standardowo podłącza się go z wolego portu USB maliny przejściówką dołączoną w zestawie). [Hidden Content] Trzaski ostatecznie wyeliminowałem sterując buforem w Picoreplayer, pomógł też zapewne ostatni update. Zakładam jednak, że niezależnie zasilany hub może mieć lepszą jakość wyjść USB, co o tym sądzicie?
 6. A skąd Ty możesz to wiedzieć? Dawno takich bzdur nie czytałem!
 7. Tyle, że utrata wartości tego akurat Hegla (nowy/sh) jest równa lub większa cenie nowej Opery :) Jeśli faktycznie są to te same urządzenia to argument lepszej "odsprzedawalności" do mnie nie trafia.
 8. Czy można gdzieś zobaczyć ofertę tych kabli ? Na stronie Wile nic nie znalazłem..
 9. Radek

  Interkonekt DIY

  Czy ktoś próbował interkonektów wykonanych z DUELUND 16GA ? Tutaj bardzo pozytywne wrażenia: [Hidden Content]
 10. http://www.audiostereo.pl/klub-tych-co-mieli-do-czynienia-z-wiedza-i-umiejetnosciami-audiosynergii-vel-father-pio_134173.html#entry4161803
 11. Podczas "sprzątania" niechcący usunięto moje pytanie i odpowiedź bmxmena dot. częstotliwości podziału. Jak pamiętam podział między basowcem a tubą to 800 Hz. Piotr_57210 zaobserwował na niektórych nagraniach braki w wypełnieniu średnicy. Jeśli chodzi o ewentualne wstawianie dodatkowego głośnika to oczywiście ma to sens pomiędzy 30cm basem a tą tubą, ale jak rozumiem poszukasz prostszych rozwiązań z podniesieniem częstotliwości podziału włącznie. Pytanie czy miałeś robione pomiary tych kolumn przez Audiosynergię w miejscu odsłuchu?
 12. Mam nadzieję, że zostanie tutaj posprzątane, odejście założyciela wątku wzbudza we mnie obawy co do przyszłości... Koledzy, zupełnie niepotrzebna tutaj ta dyskusja, która (ewentualnie) powinna mieć miejsce w funkcjonalnym/technicznym.
 13. Infected mushrooms ostatnio jest w moim stałym repertuarze testowym. Z innej beczki orientujesz się może jakie Twój zestaw ma częstotliwości podziału?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.