Jump to content

Morświn

Użytkownicy
 • Content Count

  195
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

785 profile views
 1. Myślę, że najłaskawsze dla słabych nagrań, to powinny być Diamond, a potem D. Poprzednie (Nautilus i S) grały dosyć liniowo.
 2. Co do 804 Diamond to zgadzam się w 100 % z powyższym. Dodam jeszcze takie moje spostrzeżenie, otóż mam wrażenie, że Kolumny Bowers&Wilkins nie można tak sobie postawić, w miarę poprawnie, puścić muzykę i gra. Każdy jeden model jaki mam, zagrał lepiej gdy się z nim trochę pobawiłem w kwestii ustawień, zmiany kąta dogięcia względem słuchacza itd. pokazał inny lepszy lub gorszy dźwięk. Ostatnio po zakupie nowego DAC,a musiałem skręcić bardziej w moją stronę kolumny, tak aby linie przecięcia zbiegały się w punkcie odsłuchu. Poprzednio linie zbiegały się daleko za mną. Czego to dowodzi, a no tego, że to nie są kolumny typu postaw i słuchaj. No i może dlatego czasem mogą się pojawić skrajne opinie na temat jakości dźwięku.
 3. No i dalej mamy to samo... Bowersy i Bowersy bez symboli itd. Na dodatek to szufladkowanie. To dla głuchych, niedoświadczonych, nieobytych z dźwiękiem itp. Napisałem wcześniej, piszemy o konkretnych modelach (nie mówiąc już całych konfiguracjach sprzętu- wzmacniacz, źródło) one potrafią zagrać inaczej i też inaczej w innych pomieszczeniach. Meloman wspomniał, że w małym pokoju 804 D3 zagrały zbyt rozlazłym basem i ja w to wierzę. W moim pokoju 26 m czuję, że to minimum jakie trzeba im zapewnić i zgadzam się, że 805 D3 mogą zagrać niezadowalająco, może im czegoś brakować. Kiedyś miałem okazję być (z niedoświadczonym kolegą) przy odsłuchu kilku kolumn: B&W CM5, ProAc Studio 118 i Vienna Acoustic Haydn. Źródło to Gryphon i wzmacniacz również - Atilla. Po 2 godzinach kolega nieśmiało się odzywa: chyba kupię ProAc i patrzy na mnie błagająco, abym mu przytaknął. Pomyślałem... Bogu dzięki, bo też ProAc zagrały dla mnie najlepiej 🙂 Taka historia i takie doświadczenie mówią mi abym nie stawiał tak surowych i nieprzemyślanych wyroków jak kolega ohmygod. Dodam jeszcze, że już mi mdło się robi, jak w kolejnym salonie audio, sprzedawca opowiada mi jak to Accuphase czy McIntosh doda mi do moich 804 Diamond średnicy, bo one ich kompletnie nie mają, lub wysokotonowe przestaną siać iskrami na prawo i lewo. Akurat planuję kupić Accuphase do moich kolumn nie z takiego powodu, ale sprzedawca wie lepiej i nawet jako przyczynę wskazuje aluminiowy wysokotonowy 🙂 To mi trochę przypomina aktualny problem kolegi LukaszMag.
 4. Moja drobna ale moim zdaniem bardzo ważna uwaga! Proszę wpisywać wyraźnie symbole kolumn - nie tak jak powyżej czy wcześniej 805 i koniec. Te serie wydawane na przestrzeni wielu lat potrafią się wykazać sporą różnicą. Sama sygnatura dźwięku jest (może być) podobna, ale ilość, czy też jakość dźwięku w poszczególnych pasmach jest różna i to może spowodować że model wycofany z produkcji jest np. bardziej łagodny w obejściu niż nowy. W moim przypadku tak było z modelem 804 Diamond i nowym 804 D3. W tej chwili bym nie wybrał tych nowych kolumn, a za starszy model dam się pokroić :)
 5. Dzięki za fragmencik. Jutro posłucham na kolumnach, bo teraz na słuchawkach, to wychodzi na wierną kopię tego co mam 🙂
 6. Cieszę się, że Cię zachęciłem, jestem ciekawy jak wrażenie w porównaniu z tym co masz - UltraHD-CD Sony Music.
 7. Dzięki za info. Chodzi mi dokładnie o tą wersję z linku poniżej. [Hidden Content] Jest tam opis co i jak zrobili i trochę marketingowego lukru ze strony Davida Chesky ( właściciel HDtrack - chyba). Z chęcią bym porównał ten plik z jakąś dobrą wersją na CD. Bo z winylem to nie ma sensu - całkiem inny świat, inne brzmienie... ale może i to też ma sens?
 8. Słyszałeś może wydanie KoB które jest zapisane w pliku 24-192, można je kupić m in. na HD Track. Jestem ciekawy, jak to się ma z do tego K2HD, czy innych znakomitych wersji tej płyty. Mogę od siebie dodać tylko, że porównywałem z płytą CD (3 płytowe wydanie w tym jedna płyta do film dok. ) i dźwięk na hi-res jest taki wygładzony i oczyszczony z wszelkich szumów. Słucha się go z przyjemnością. Nie mam jednak doświadczenia z innymi wersjami.
 9. Tak zapytam nieśmiało, czy gdy zakochasz się dajmy na to w kobiecie (lub mężczyźnie) to, gdy ta osoba zapragnie dowiedzieć się, jak bardzo ja kochasz, to Ty jej podasz jakiś wzór matematyczny, osiągi, przebyte odległości w czasie i przestrzeni, czy może swoimi słowami, lub nieudolnie jakimiś cytatami oznajmisz jej jak bardzo jesteś emocjonalnie zaangażowany? Zaręczam Ci, że jak byś się nie starał, to większość osób słuchających miłosnych uniesień ma też mieszane odczucia i nie wiele z tego rozumie.
 10. Zwykły przedłużacz z Castoramy jest bezpieczny i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. po co nazywać to dumnie listwą zasilającą. Myślę, że spełni swoje zadanie. Jednak gdybyś chciał się przekonać czy też jak ja, masz omamy słuchowe i Twoja wyobraźnia wyprawia cuda, a Ty chcesz w wydać swoje ciężko zarobione pieniądze nie tam gdzie powinieneś, to możesz pożyczyć sobie taką "kuwetę z kocim żwirkiem" i jej posłuchać. Jeśli to coś kupisz, postaraj się opisać Twoje wrażenia tu na forum - będzie wiele radości. Kilka osób, już pewnie nie może się doczekać takiego wpisu.
 11. Cena tego drutu to jakiś kosmos! Mam akurat odcinek drutu srebrnego o średnicy 0,7mm i długości 130cm. Drut waży 7g. Jeśli dobrze policzyłem, to przy cenie srebra ok. 2200zł wychodzi za jakieś 15zł. Myślę, że metrowy odcinek o średnicy 1mm będzie kosztował podobnie. Ten niejasny parametr 0,1% ? złota to chyba można sobie darować. W kwestii wyceny to chyba raczej nie mierzalne :) Robocizna i izolacja wyszło ponad 10 razy drożej!? To ja nawet biżuterii z taką przebitką nie sprzedaję :) Z drugiej strony nie słuchałem takich przewodów, zrobionych z tego materiału - może są warte tej ceny?
 12. Nikt nie próbował porównać? Też jestem zainteresowany takim porównaniem. Szczególnie na wymagających kolumnach. Zastanawiam się, czy B&W 804 Diamond nie przyduszą za bardzo E-370.
 13. Coś mnie chyba umknęło... Gdzie tak założyciel wątku napisal? Coś mnie chyba umknęło... Gdzie tak założyciel wątku napisal?
 14. Napisalem - pomóc. To znaczy odpowiedzieć, wyjaśnić....itd. Panujesz nad tymi swoimi kopiuj-wklej? Nie potrzebuje porady w kwestii dobrego dźwięku. Skąd Ty to wszystko wyciągnąłeś? Mam wrażenie, że piszę do ludzi, którzy nie potrafią czytać. Oni nie stwarzają problemów i nie rozwalają każdego tematu o kabelkach.
 15. Ale ja mówię o Was - sceptycy. Mam wymieniać każdego po kolei? Zróbcie coś fajnego, skoro tacy oświeceni jesteście. Lidzie którzy coś stworzyli, skonstruowali nie zajmują się krytyką innych ludzi. Już widzę takiego głównego inżyniera np. z Accuphase, który to wchodzi na forum i prawi morały na temat kabelków. Teraz jaśniej trochę...?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.