Jump to content

Bipo

Użytkownicy
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

143 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13104 profile views
 1. Z plików nie korzystam wiec ktoś inny może pomoże. Z tego co czytałem oppo 203 obsługuje bardzo dobrze i nie ma problemu z dużymi plikami.
 2. Musi coś zrobić Sony bo po ostatniej aktualizacji oprogramowania do nowych natywnych modelów 4k JVC wysunął się na prowadzenie. Dzięki już najnowszej chyba juz 3 wersji poprawiajacej błędy oprogramowania JVS n5/7/9 mają możliwość znacznej poprawy tonmapingu HDR. Dzięki mapowaniu treści hdr klatka po klatce, otrzymujemy dużo lepsze rezultaty niż to robi aktualnie optamizer w odtwarzaczach panasonic ub420/820/9000. Dzięki temu już nie musimy kupować odtwarzacza z optamizerem bo wystarczy nam oprogramowanie w JVC do obróbki hdr. Natomiast przy sony i starszych modelach jvc jesli chcemy wyciągnąć ile się da i otrzymać jak najlepsze efekty hdr warto dokupić odtwarzacz panasa z optamizerem. Walka wiec trwa i niech wygra najlepszy w wojnie o najlepszy obraz i efekty hdr.. 🙂
 3. To już teraz wiesz jakie było moje zaskoczenie jak odpaliłem ciemne sceny u siebie na JVC rs540 po sony 270... 🙂 Tutaj JVC w kontraście i czerni jest liderem bez cienia wątpliwości.. :-). Sony jest przede wszystkim ostrzejszy w obrazie, posiada lepsze upłynniacze ruchu oraz fenomenalne skalowanie full hd do 4k z uwagi na natywny panel. Natomiast w reszcie aspektów m.in.jak kontrast, czerń, pokrycie barw sdr i hdr, głosność pracy w trybie wysokim i niskim lampy, moc lampy, większą ilość nitów oraz możliwość zastosowania większych ekranów w trybie hdr to dominacja JVC.
 4. Ten nowy celan revolution wygląda identycznie jak nasze Celany 42.. 🙂 Stelvio będziesz z niego zadowolony, my z Lolo mamy go już od jakiegoś czasu i brak zastrzeżeń w kinie 🙂
 5. Mój system 5.2.4 Kolumny przednie i tylne do atmosa mam na szerokości kolumn przednich tj.3m. Kolumny przednie mam 1m przed głową , tylne ok 0.7-0.8 za głową. Jaka odległość będziesz miał od swojej głowy do tylnej ściany i jaki system planujesz 4 cz 2 kolumny za plecami?
 6. Nie wpuszczają więcej kolegów do domu bo Ci się nigdy nie spodoba to co masz.... 🙂 lub jak wpuścić to zakaz wyrażania opini tylko słuchać i wyjść 🙂 Każdy ma swój gust, ja mam system pod swoje ucho, a Worms pod swoje. Krzysiek jest dobrze i nie kombinuj, ja lubię bardziej wyrazista górę i mocniejszy dół ( jak to kolega powyżej napisał z bułą na basie). Nie możesz zawsze zmieniać jak ktoś przyjdzie do ciebie i Ci zasugeruje, że gdzieś coś by zmienił , tu ujął tam coś dołożył. Ponieważ to twój system i tobie ma to pasować nie koledze. Bo tak nigdy nieskonczysz tej zabawy w składanie systemu...
 7. Włącz menu i w pierwszej zakładce 4 wers: Cinema black pro dalej jak w to wejdziesz to na samym dole masz wers od ustawienia lampy. Naciśnij to i otworzy ci się low lub high ustawiasz na low.
 8. Chodzi mi o dynamiczną przesłone ustaw na autolimited. Lampa na niską. I tyle z podstawowych ustawień. Można jeszcze konwergencje paneli zobaczyć i dopasować ale jak nigdy tego nie robiłeś to nie zaprzątaj sobie głowy. Odnośnie ekranu Napisze tak, ekran typu maggic screen ma dwie wady, które dla mnie go wykluczają i go nigdy nie kupie chyba, że to poprawią. Ja to widzę i mnie na tyle to denerwuje i przeszkadza, że cały czas bym na to zwracał uwagę. Tj.srebrzenie i hot spot. Kiedyś Lolo u siebie idealnie to ujal na zdjeciu odnośnie hot spot. Inne osoby nie zwracają na to uwagi lub na tyle widza że im to nie przeszkadza dlatego są zadowolone. Kolega Hifibloke czy Yodas mają te ekrany i są zadowoleni. Ja w średnio przystosowanym pomieszczeniu miałem Sony i szary ekran kaubera 0.8gain przez 7 lat i dla mnie to była pełna referencja. Nikt nie narzekał. Z czasem gdy pomieszczenie przystosowalem praktycznie w 90% do projekcji tj.wszystko na czarno tym obraz bardziej zyskał na jakości. Przy full hd gwarantuje Ci, że ten kauber lepiej się sprawdził niż obecny 1.0 biały. Natomiast jeśli myślisz o 4k I hdr w przyszłości to możesz obecnie kupić 1.0 biały ale nie wiesz kiedy to będzie i czy projekcja Cię wogóle wciągnie dlatego radziłbym kupić szary. Najlepiej zrobisz jak podjedziesz do jednego salonu gdzie mają maggic screen i zwykły ekran to sobie porównasz. Pamiętaj że maggic screen występuje tylko jako ramowy brak zwijanego. Jeśli Ci zależy na zwijany to już od reki go sobie skreśl i kup szary.
 9. Bardzo dobry wybór, gratulacje i ciesz się teraz seansami na dużym ekranie. Podpowiem tylko ustaw sobie kilka rzeczy: Tryb obrazu : Reference - Reality creation : on i 30 - filtr noise 30 - upłynniacz obrazu Motionflow: low - Cinema black pro - auto.
 10. Kalibrowalem u nich już 3 projektory, jeśli bym się sparzył na pierwszym projektorze więcej bym ich nie za prosił. A że chłopaki znają się na rzeczy i robią to profesjonalnie to każdy kolejny projektor jest przez nich kalibrowany. Od sienie polecam, raczej nie znajdziesz nikogo lepszego w Polsce... Wiele osób z forum było u mnie i widziało skalibrowane projektory mając takie same u siebie wiec mogą potwierdzić czy panowie pogorszyli czy poprawili wyswietlany obraz... 🙂
 11. Lolo Ciiii bo żona to może przeczytać. ...:-)
 12. Mój ma 217h w ciągu 4 miesięcy 🙂 kkalibracje robiłem jak miał coś koło 100h. Rafał jak był u mnie to widział już obraz po kalibracji... 🙂 naprawdę warto głównie hdr będziesz miał dużą poprawę. Przy sdr jvc w trybie thx już bardzo dokładnie świeci. Ja robiłem oba tryby.
 13. I o to chodzi po mału i do przodu. Ja swoje kino też skladalem kilka lat do stanu obecnego. Niestety to nie jest stereo tj 2 kolumny, źródło i wzmacniacz. Tutaj jest tego dużo więcej, a chcąc mieć troszkę lepszy poziom niż plastik- fantastic trzeba troszkę grosza wyłożyć. Bravo chłopie za samo zaparcie i dążenie do celu, wkrótce wyświetlisz swój pierwszy film na dużym ekranie czego Ci szybko życzę... 🙂 Duży obraz zrekompensuje czas składania kd.. 🙂
 14. Póki co "następny" model z natywnym 4k ma gorszy kontrast i kosztuje pewnie drugie tyle, tak że zakup X7900 to był dobry pomysł jeszcze na dobrych kilka lat. Dokładnie, odpowiednik rs540 to rs2000 który kosztuje ponad 35tys a parametry obrazu kontrast czy czerń ma gorsze niż 540 tka. I to wyszlo na wszystkich zagranicznych testach. Dodatkowo JVC podniósł jego cenę wskutek czego sam sobie troszkę strzelił w kolano. Ponadto pierwsze egzemplarze natywnych 4k jvc, które trafiły do sprzedaży miały masę błędów i problemów z wyświetlaniem prawidłowego obrazu i było masę reklamacji i urządzenia wracały do dystrybutora. Taki Arow na avs forum dostak 4szt i wszystkie były z wada. Dlatego urządzenia doczekały się aktualizacji oprogramowania,;która była wprowadzana średnio co kilka miesięcy i poprawiła zgłoszone błędy. Obecnie w październiku czy listopadzie będzie kolejna aktualizacja poprawiająca soft. Kto wie może kolejny soft usprawni na tyle urządzenie, że będzie nie do pobicia.. 🙂 Dlatego ludzie rzucili się na kupno poprzednika, model sprawdzony i malo awarykny. Który rozszedł się jak ciepłe bułeczki. JVC nie wyrabiał z produkcją i trzeba było ustawić się w długiej kolejce aby zakupić 540. Ja na swojego czekałem po złożeniu zamówienia prawie 4 miesiące.JVC 540 ma niespotykany poziom czerni i kontrastu w stosunku do tego co oferuje konkurencja. Osiąga zmierzony po kalibracji najwyższy poziom kontrastu natywnego rzędu 40tys:1 oraz najlepszy poziom czerni niespotykany w rzadanym dotąd przetestowanym projektorze do kina domowego. Dlatego jeśli kogoś stać to kupuje, jak nie to za dużo niższe pieniążki można kupić produkty innej marki....
 15. Sony hw-vpl 55/65 to genialny projektor w swojej cenie. Tak jak Yodas napisał, posiada już dynamiczna przesłone co znacznie poprawia kontrast i czerń. Miałem 55tke przez prawie 6 czy 7 lat i spisywał się wyśmienicie. Praca praktycznie bezslyszalna. Miałem projektor 4k sony 270 kę który w cichej lampie pracował głośniej niż 55tke w wysokiej. ..:-) 55tke w trybie niskiej lampy usłyszysz jak ucho przystawisz do obudowy... :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.