Jump to content

iro III

Użytkownicy
 • Content Count

  3011
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2506 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  M - jak Muzyka.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ..i te sztywne podstawki ...NAPRAWDĘ (???) musiałeś aż samemu SPRAWDZAĆ, żeby dowiedzieć się, że taki "stwór" się nie sprawdzi, wręcz zadziała na niekorzyść!?
 2. Próbowałeś kiedyś te "zawody", zrobić rzetelnie, czyli na ślepo...ale tak realnie na ślepo nie wiedząc gdzie i kiedy wtyczka tkwi? 220- 240V - nie ma żadnej różnicy dla ZASILACZA w danym urządzeniu - zasilacz spełniający podstawowe (tylko) normy będzie prawidłowo pracował w zakresie +/- 10% napięcia nominalnego. 100x razy lepsza od sułka...za to 60 x tańsza 🤣
 3. OK - dla pewności zamieniłbym jednak, na próbę "elementy" na drobne opiłki? Oraz, ciekawy jestem jak to się stabilizuje na jakieś np. przypadkowe trącenie sprzętu w poziomie?
 4. Poza wszystkimi już widocznymi ale, dodam jeszcze jedno ale - aby utrzymać w "lewitacji" kilkukilogramowy ciężar, magnesy muszą być dosyć silne a co za tym idzie pole magnetyczne dość znaczne - czy ono jest w przypadku gramofonu pomijalne dla działania wkładki i igły? Podobnie zresztą w przypadku plejera CD - nie przeszkadza ono elektronice, napędowi, laserowi? Taaaa, szczególnie taki z talerzem niecentralnie, nie na środku plinty.
 5. iro III

  Audio mity

  Takie "cuś" to chyba musi już być wyprowadzone na zewnątrz, poza obudowę. Z taaaaakim 'fachowym' wyglądem szkoda by było chować przed światem to to.
 6. To takie wygodne tłumaczenie sobie własnych frustracji...a chwilę wcześniej był wpis świadczący o czymś zupełnie innym...ale jak się słyszy tylko to co chce się usłyszeć, to i czyta się to co chce się przeczytać, rozumie to to chce się rozumieć, przyjmuje do wiadomości tylko to co chce się przyjąć...to cp pasuje do "doktryny".
 7. Polski las nawet o 3:30 rano, to gdy słucham starego yassu albo i nowego - Niechęć czy Chryste Panie (na wypadek - nie znasz -polecam!) Dżunglę w nocy? - np. Santana "Festival", cokolwiek Hadouk Trio...Massive Attack, Tricky, czasem Hamid Drake?
 8. Wytłumacz to takim gościom Antek Braxton czy Nikoś Bartsch. Jeden i raczej bezpłciowy...obiekt. "Perfumy" nie posiadają typowej w języku polskim liczby pojedynczej.
 9. To jest oczywiste i ważne jest by to zrozumieć. Przecież nigdy wrzeszczący wokal wraz ze ściszaniem nie przechodzi w szept, dalej się drze, tyle że (wraz z cała tzw. sceną) z większej odległości. To, że przy tej samej głośności na różnych płytach różnie się nam tzw. scena "ustawia", czasem "na twarz", czasem "dalej" zależy w głównej mierze od samej realizacji, wyjściowego (ze studia nagrań, innego masteringu, re-masteringu) poziomu głośności. Dopiero w drugiej kolejności ma wpływ na to sam sprzęt odtwarzający i akustyka komnaty.
 10. iro III

  Audio mity

  Przyznajesz więc, w przeciwieństwie do sounda, żeś PODATNY na sugestię - to jest na +
 11. iro III

  Audio mity

  Przynajmniej zaspokaja głód nikotyny, jakiś REALNY efekt jest...a co jest z bezpiecznika za stówkę?!
 12. iro III

  Audio mity

  Najbardziej życiowy komiks jaki kiedykolwiek widziałem. Qurka vodna! To jest idealne zobrazowanie tego, co odczuwałem już nie jeden raz na tym forum, czytając o "zrytych beretach, misjonarzach, głuchych, śmieciowym sprzęcie, braku otwartości"...itp. Należy czytać - "jezdym bogaty a wy co, bidoki? Nie stać was i zazdraszczacie" 😖
 13. Nie tylko w jazzie, komponował również piosenki pop, np. genialną "Sprzedaj mnie wiatrowi".
 14. iro III

  Audio mity

  Nie do końca, albowiem można lutownicę w garść a i przy okazji - cyną z jakąś ślachetną domieszką potraktować... E tam krótkie. Jest teoria ostatniego metra (sieciówki) to i może być teoria jakże kluczowych 5 cm.
 15. iro III

  Audio mity

  Dla co-po-niektórych wymarzona przestrzeń do eksperymentów na 'brzmieniu", ileż to możliwości dla "kreatywnego" osobnika!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.