Jump to content

iro III

Użytkownicy
 • Content Count

  2848
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2335 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  M - jak Muzyka.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. iro III

  Audio mity

  ..."nie zauważa"... hi hi hi - wystarczy pod mikroskopem popatrzyć na rowki winylowe - ile tych schodków musi na swojej drodze pokonać igła... a i tak winylek kochany lepiej brzmi i to pomimo tego, że schodków cyfrowych (nawet tych marnych 44000/s) nic a nic nie słychać. 🙂
 2. iro III

  Audio mity

  Na pozór wszystko się (dla Ciebie) zgadza ... ALE - z tym czy "wiedzę praktyczną i kontakt z porządnym sprzętem w życiu mieli" - to niestety, dysponujesz wiedzą czysto teoretyczną... i niestety, tak Ci się tylko wydaje.
 3. iro III

  Audio mity

  Nie. Każdego kogo nie uwiera technika i fizyka, włącznie z tymi, którzy nigdy do tej "krainy" (forum AS i inne) nie zajrzeli nawet. Sprawdź to sobie kiedyś sam, jeśli tylko kogoś takiego spotkasz. (pod warunkiem, że "przypadkowo" nie należy do "branży" -oczywiście!)
 4. iro III

  Audio mity

  Jak mawia kol. przemak - BYŁ CZAS PRZYWYKNĄĆ :)))))))
 5. iro III

  Audio mity

  SCHODY, schody...jak to przeraźliwie i strasznie ponuro brzmi (sic!)...tymczasem jeśli umiesz jeden z drugim sobie wyobrazić, to nie są schody po których czasami wchodzimy z prędkością ok. jednego stopnia na sekundę - te próbki naprawdę (już w zwykłym formacie CD) zapier***ją dość szybko jednak, bo 44000 takich schodków (schodów???) na jedną, jedyną sekundę...potraficie to sobie wyobrazić? Bo usłyszeć to na pewno nie!
 6. iro III

  Audio mity

  Po prostu niekumaci technicznie audiofile (z Tobą włącznie) jak widać po ostatnich wpisach, rozumieją technikę cyfrową w sposób tak naiwny i wypaczony przez branżę audio, że słabości ogarniają. Bawcie się dobrze transportami i kabelkami "digital audio". Dobranoc.
 7. Jak "pijany płota" pytam po raz któryś już - czy nikogo ze zwolenników "monitorów" i "podłogówek" 2-way nie boli, że woofer (nie dość, że w takim przypadku wielkości spodka pod filiżankę kawy) wcale nie jest wooferem a MID-wooferem - czyli MUSI wyrabiać się jednocześnie z dwoma zakresami pasma akustycznego? Czyż w takim przypadku (pomijając już słabowity bas) na takim "kompromisie" nie cierpi ŚREDNICA?
 8. O właśnie, tak jest poprawnie, dzięki. (nie szukałem w necie, pisałem z pamięci a ona zawodna, tym bardziej, ze kontakt z tymi "monitorkami" miałem dość dawno, na przełomie wieków)
 9. Edyta: miało być Sony SS 7 i 9 (chyba 5 też jest 3-way)
 10. To wynikało z kontekstu...nie ważne. Jedziesz po bandzie z tymi organami, to nie jest dobry przykład. Organów nie odtworzysz (dobrze o tym wiesz) poprawnie nigdy i w żadnym, nawet 50m2 pomieszczeniu domowym. Nie tylko powierzchnia pomieszczenia jest tu istotna, kubatura jest decydująca.
 11. Rochu, powielasz audio-mit. Napisałeś tak jakby jakby pneumatyczne odtwarzanie basu w małym pomieszczeniu było czymś złym. Nie jest. Moja komnata to niecałe (uwaga!) 15m2 ...a w niej "monstra" 3-way i pneumatyczny bas...nie zmienię go na inny...a inne (basy ...te "lepsze") tez już, w tym u siebie, po na szczęście chwilowej przeprowadzce do 25m2 słyszałem. (jedno tylko zastrzeżenie - moja komnata jest tylko do muzyki, bez jakichkolwiek zgniłych kompromisów z ustawieniem czy innymi domownikami i "normalnym" codziennym życiem)
 12. To jest przykład na audio- ściemę, co najwyżej. Tu nie chodzi o litrarz, obudowę, przegrody wewnątrz, aplikacje głośników czy ich jakość. Sednem problemu jest 2-way i tzw. "mid-woofer", który w tym samym czasie musi "nadążać" z odtwarzaniem basów i średnicy - to nie ma szans na powodzenie. Podział konstrukcji 2-way vs. 3-way jest kluczowy. Są podstawkowe 3-way "monitory", które nie mają żadnych kłopotów z dołem (np. Sony SS 6, 7) i są takie wydumki-paździerze jak te "podłogowe" 2-way Tannoye (przykład powyżej). Wystarczy posłuchać jednych i drugich (z dowolną nawet elektroniką).
 13. iro III

  Audio mity

  Miałem na myśli "wiek" mentalny (tych co na takie bzdety dają się naciągnąć) nie kalendarzowy. Na czym słucham i czego, w tym przypadku nie ma zupełnie nic do rzeczy. Poza tym pytałeś czy to naciąganie? W pierwszej kolejności dostałeś odpowiedź.
 14. iro III

  Audio mity

  Zwykłe naciąganie za pomocą "powrotu do średniowiecza". Następny etap - zliczanie diabłów (w jednostce czasu) popylających drutkiem do tego wiaderka ("z minerałami"), skrzynki czy co tam jeszcze rezolutny "producent" sobie akurat wymyśli.
 15. iro III

  Audio mity

  ...sprzedawania tego g**** gdyż jak wiadomo dana żywica (a już czarna to ho ho!) skutecznie zniechęca do pomysłu rozkręcenia/demontażu i ujrzenia nagiej prawdy. :)))))))))))))))
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.