Jump to content

iro III

Użytkownicy
 • Content Count

  2827
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2325 Audioholik^2

About iro III

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  M - jak Muzyka.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Płyta Kwintetu Andrzeja Kurylewicza - "Go Right" - uważana jest za pozycję Nr. 0 - taki "prefiks" serii Polish Jazz.
 2. Też to widzę, za sprawą takich wpisów!
 3. Nie, nie jest. Różnice wynikające ze studia nagraniowego, sprzętu użytego do nagrywania, miksu, remiksu, re-masteringu...o wykonaniu "pod kierunkiem tego dyrygenta" nie mówiąc - to zmiany Giga, wobec zmian Nano, a raczej 0 - przy zmianie nieszczęsnego bezpiecznika.
 4. Czyli co, miedź wyczynowa 100N będzie słaba? 😉 Moim zdaniem, już poważnie, wiele zależy od jakości izolacji, jej szczelności, sposobu nakładania w fabryce itp. Być może zdarzają się i takie izolacje, które wchodzą w reakcję chemiczną z miedzią?
 5. Jeszcze nie znam tej najnowszej ale po niezłej "Supernatural" najwyżej cenię poprzednią, czyli "IV". Z Santanowej półki "world music" zawsze (dla mnie) NR1 chyba już zostanie "Festival" (być może w niektórych oczach się pogrążę...ale "Buika"...teraz dopiero przy okazji nowej Santany - pierwsze słyszę...)
 6. To jest przecież oczywiste - nie miała pod izolacją do czynienia z powietrzem. Dodatkowo w tej sprawie do łez rozczulenia przyprawiają mnie wpisy gdzie co-po-niektórzy popłakują nad tym, jakoby ta brzydka miedź (a fe!) to się utlenia i śniedzieje gdy tylko ją rozizolować - TAK! ...ale już nie pod zaciskiem - w miejscach gdzie jest dobry styk to i powietrze nie ma przecież dostępu do tej miedzi. Podobnie z innymi połączeniami np. RCA. Na grzyba je wyciągać co chwilę i czyścić (są tacy) specjalnymi voodoo płynami za "słuszną" kasę nabytymi, skoro porządny wtyk i gniazdo np. RCA są na tyle ciasne, że tam wpływu powietrza brak.
 7. ...ale zasila silnik? Pracuje ten silnik stabilnie, jak sam podałeś wcześniej. Co więc "temu kablu" brakuje, poza oczywiście lookiem/dizajnem? Bo jeśli tylko "prezencji' mu brak, to kup taki z prezencją. Tylko, że oczekiwanie na jego "sygnaturę dźwiękową" i jej wpływ na obroty silnika...jest lekko ...zdumiewające (?)...
 8. Sugerujesz wiec, jakoby "ci idioci i ignoranci techniczni" z Micro Seiki wyprodukowali bubla? Ty jednak, wspomagany "MOCĄ" grających sieciówek - naprawisz ten karygodny błąd? Najlepiej napisz do nich i zadaj podobne pytania, niech tam. Niechaj dostaną darmowe 5 minut turlania się ze śmiechu.
 9. Ten wątek chyba dobrze pasuje do mojego "problemu". Wybieram się na koncert Kraftwerk w ramach Tauron Nowa Muzyka (21.06. K-ce) Ktoś z tu piszących tam będzie? Wcześnie, bo już w zeszłym roku zakupiłem jednoosobowy karnet na dwa dni, czyli na 21 i 22 czerwiec (chyba w ramach "czarnego piątku") w dość promocyjnej cenie (200 zł). Dziś już wiem, że drugiego dnia (22.06) nijak nie będę mógł zaszczycić swoją obecnością tej imprezy. Mam wiec do odstąpienia drugi dzień (za 100 zł)...może ktoś coś??? W "razie co" - proszę na PW. Kto gra w dniu 22.06 ? ------>>> http://festiwalnowamuzyka.pl/timetable/
 10. Kiedyś gdzieś czytałem o tej teorii. Jednak o ile dobrze pamiętam dotyczy transformatorów typu EI - nie toroidów. Friedrich Schäfer (konstruktor ASR Emitter) ją potwierdza. W swoich wzmacniaczach wyraźnie oznacza gdzie powinna być podana "faza" w gnieździe zasilania. W ASR jednak od początku istnienia nie uświadczysz nigdy trafa typu toroid...
 11. OK. Tricky (to nie grupa) - podobny klimat ("Maxinquaye" pierwsza solo, po odejściu z Massive Attack - łykniesz) ALE! Portishead to już bielszy odcień trip hopu. Angole z nietuzinkową wokalistką Beth Gibbons. Tylko 3 płyty studio (przynajmniej "Dummy" z 1994 to wstyd nie znać) + jedna live.
 12. -> sound A jak u Ciebie z przyswajaniem TRIP HOPa? ...np. Portishead, Massive Attack, Tricky? (T-raperzy z nad Wisły - to jest zaje****fajne, mam nawet jedną płytkę "Ekshumacja 2" i jest to dowcipny, z właściwym im humorem, skrót z historii, z pocztu królów Polski)
 13. Poza wszystkim innym, Twoje wpisy były też pomocne 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.