Jump to content

supmario

Użytkownicy
 • Content Count

  506
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2371 profile views
 1. Ja od roku gram na Audiovector SR3 Avantgarde i na tę chwilę to są moje docelowe kolumny do Naim. Wcześniej miałem Monitor Audio GX200 i też było nieźle. Myślałem, że Neat Momentum SX5i będą super ale nie podeszły mi choć bardzo na nie liczyłem. Tak jak pisali poprzednicy nie ma najlepszych tylko takie, które Tobie najlepiej "zagrają".
 2. Szanowni, mam podchwytliwe pytanie: dlaczego jest różnica w zawartości danych dot. np. nowych, sugerowanych albumów w aplikacji Tidal vs Tidal w aplikacji Naim (na iOS). To znaczy w apce naimowskiej nie mam nowości, które są nowościami w apce samego Tidal'a? Jak spowodować aktualizowanie zawartości apki naima? Prosty przykład z dzisiaj w apce Tidal widnieje nowa płyta Dead Can Dance a w naimowskiej najnowsza płyta to Basta Nosowskiej? (płytę Dead Can Dance trzeba wyszukać ręcznie).....
 3. supmario

  Wydania Japońskie.

  Szanowni, Fajny temat. ja sam jestem trochę, albo nawet bardzo wariatem na punkcie PF i różnych wydań CD w tym japońskich. Ciężko mi jest powiedzieć które wydanie DSOTM gra najlepiej (to też trochę kwestia gustu). Np. Toshiba Gold w ogóle mi nie pasuje choć posiada dużą wartość kolekcjonerską. Ale są ciekawostki: mam wydanie DSOTM j"apończyk" o tym samym numerze katalogowym ale innym numerze matrycy i każde z nich gra inaczej i znacząca jest też ich wartość :) Postaram się wrzucić jakieś fotki po urlopie :)
 4. Orcze. Otworzyłem link do tego wątku bo myślałem, że podzielimy się wrażeniami o koncercie a tu polityczna dyskusja osób, z których pewnie z połowa była na tym koncercie. Szkoda. Ja byłem na jego 4 koncertach - każdy był inny i to zachowam je w pamięci wracając do tych wspomnień z radością, że byłem uczestnikiem fajnego wydarzenia. To chyba znak tych czasów, że zamiast wymiany wrażeń po kilku zdaniach Polacy zaczynają się kłócić. W tym przypadku o co? Ktoś za karę był na koncercie? przypadkowo? - nie sądzę.
 5. Rzeczywiście na moim bilecie na Ironów widnieje moje nazwisko. Czy otrzymaliście już bilety kolekcjonerskie na Rogera?
 6. Szanowni Forumowicze, Moje pierwsze spostrzeżenie kieruję do Kostron'a: Ja Naimowcem jestem od 6 lat. Winylowcem raczej nie będę. Mimo wieku już średniego jeszcze do tego chyba nie dorosłem :) (jakoś nie mogę zaakceptować trzeszczenia) :). Ja spróbowałbym odtwarzacz strumieniowy NDX (gra lepiej niż ND5XS) a ma w sobie niezły DAC. Jak czegoś będzie brakowało - zawsze można pomyśleć o DAC zewnętrznym. Drugie spostrzżenie/uwaga/pytanie do Piotr111111 - skąd wziąć pliki AIFF 192 zwłaszcza repertuaru jaki akurat się słucha? Na na początku przygody z plikami ripowałem CD o FLAC192 ale to nie ma sensu. Nie będziemy mieli lepszego dźwięku niż źródło (CD). Musiałem ponownie zripować sporo płyt do po porostu WAVE 44,1 (na forum NAIM gdzieś wyczytałem, że te pliki są niejako "dedykowane" są strunieniowców NAIM. Ja osobiście wolę pliki DSD, albo kupione w sieci albo zgrane z SACD.
 7. U mnie przy naciśnięciu mute czy unmute (powtórne naciśniecie mute) jest pyknięcie od kilku lat i nic się nie dzieje
 8. Szanowni, Ale pyknięcie w kolumnach przy włączeniu/wyłączeniu mute jest czymś normalnym?
 9. Gram z Nait XS, CD5XS, NDX, DAC, Headline, TeddyPardo Dual TeddyCap, Naim XP5XS (zasilacz) - na razie zaskakuje mnie szczegółowość sceny i wysunięcie wokalu (Monitor Audio GX200 trochę cofał wokal). Wysokie tony nie rażą (może przyzwyczajenie ze wstęgi GX200). Powoli się będą wygrzewały (przed zakupem słuchałem już wygrzanych) i ma być fajnie - już jest :) Co do toe in to u mnie jest różnica - bez dogięcia do słuchacza scena się zlewa.
 10. Szanowni, Zgłaszam się do Klubu z SR3 Avantgarde, które zastąpiły Monitor Audio GX200 do elektroniki NAIM.
 11. Sajmon77 dzięki - mam wrażenie, że po raz kolejny ułatwiasz mi życie odpowiedzią ta to pytanie :) Swoją drogą dlaczego nie piszą o tym w instrukcji?
 12. Szanowni, Wiem, że wiele razy o tym była mowa ale nie mogę znaleźć tego postu.. : dzisiaj miałem przerwę w dostawie prądu (wywaliło korki) i po restarcie system mam podświetlony klawisz w DAC. Jak gasimy podświetlenie w NAIM DAC?
 13. Ja kupuję tylko CD :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.