Jump to content

bzx

Użytkownicy
  • Content Count

    62
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
  1. Mógłbym, ale jednak nie chciałbym stawiać podstawek w ten sposób na stałe. Granitowe podstawy dają możliwość ustawienia o którym piszesz, i schowania wszystkiego po fakcie. No tak, to też jest jakieś rozwiązanie, z tym że zapewne zostawiłbym regał otwarty w miejscu mocowania, a samo mocowanie przyspawałbym do ściany. Dzięki za sugestię :)
  2. Postawienie podstawek przed regałem będzie kłopotliwe, bo głośnik ograniczy dostęp do czegoś co ma się znajdować w regale. Dzięki, przyznaję że jest to iście jedwabiście genialny pomysł - pozwala na zachowanie płaskiej bryły regału, a w razie potrzeby wyjazd głośnikami z regału. A do oglądania filmów styknie nawet jak będą w środku ;) Muszę to poważnie przemyśleć! Dziękuję! Myślałem też o porzuceniu podstawek i postawieniu głośników jednak na półce, ale na kolcach (i potencjalnie na płycie granitowej) - gdyby w ostateczności na tym stanęło, czy to rozwiązanie ma jakiekolwiek pozytywy? Niestety układ mieszkania jest jaki jest i na tym etapie urządzam mieszkanie pod siebie i domowników, niestety nie pod zestaw stereo :)
  3. Cześć, No więc, wykańczam mieszkanie... czyli wiadomo o co chodzi ;) A chodzi o to że nie wiem co zrobić z głośnikami, jak je ustawić żeby było ok. Chciałbym prosić szanownych forumowiczów o poradę, bo wiem że tutaj dostanę tylko dobre odpowiedzi. Zacznę od tego, że słucham muzyki dla przyjemności, obecny sprzęt mam od 8 lat, i po tym czasie nadal daleko mi do podejmowania decyzji o zmianie - po prostu pasuje mi jak to gra, choć jestem świadomy że inna konfiguracja grałaby lepiej :) Głośniki B&W 601S2 na podstawkach metalowych i wzmacniacz Rotel 971. Służy mi to do słuchania CD, Spotify i okazjonalnego podpinania do TV. Układ mieszkania poniżej, regał gdzie będzie sprzęt zaznaczony na zielono, szerokość ściany 386cm. Regał ma zająć całą ścianę od góry do dołu (TV, książki, bibeloty.. i stereo), no i gdzieś tam mają się znaleźć głośniki. Akustyka pomieszczenia jaka będzie każdy widzi... Na szafce ich nie chcę stawiać (a może są jakieś systemy, kolce?), z kolei zostawienie ich na podstawkach oznacza konieczność zrobienia wnęk o szerokości około 40cm, i trochę to negatywnie wpłynie na estetykę regału. Co zrobić? Porzucić podstawki, wygospodarować wnęki na same głośniki, które powieszę na ścianie. A co jeśli będę chciał kupić większe głośniki i wnęki okażą się za małe? A może ten układ pokoju i tak jest tak zły że lepiej szkoda kasy na głośniki? Regał zrobić węższy i postawić głośniki na podstawkach po obu stronach regału (niejako w rogach pokoju). Wtedy mógłbym nawet sobie kiedyś kupić podłogówki i tam wcisnąć, ale to chyba będzie zbyt szerokie ustawienie, nawet jeśli ustawię głośniki w kierunku centrum pokoju...? Yyyy, no własnie nie wiem czy jest jakaś trzecia opcja... Pomożecie? Pozdrawiam!
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.