Jump to content

J.Jerry

Użytkownicy
 • Content Count

  3947
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

661 Bardzo dobry

Audiostereo

559

Bocznica

102

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3087 profile views
 1. Będzie to moja interpretacja... Ewolucja sobie trwała tyle ile było trzeba, a efekt mamy obecnie...możemy sobie tylko dochodzić jak to się odbyło, a kiedyś może zobaczymy więcej światów i będą lepsze dowody. Trudno mieć zastrzeżenia do efektów tego przypadkowego doskonalenia, bo mogło być gorzej, a i tak nikt nie mógł tego zmienić. Inteligentny projekt to już możemy rozważyć, czy jest doskonały, czy mógł być lepszy, można narzekać. Czy należy w tej sytuacji badać? - można, ale bez sensu, bo wszystko, nawet badanie świata zostało zaprojektowane, zwolennicy i przeciwnicy, dobro i zło,
 2. J.Jerry

  Kawa

  Ja się uczę o co chodzi w kawie. Te metody znam z filmów, opisów i co ludzie na forum piszą. Kawa z filtra - co w tym odkrywczego? Wygląda na to, że pracuje nad własną metodą, chcę mieć kontrolę nad parzeniem. FP mi nie podszedł...służy za naczynie do kawy i czasem filtr, ale ten filtr też mi nie leży. Te kawy jasno palone podobno są właśnie trudne na początek, bo idą w kwas nawet prawidłowo parzone. Do dripa jakiego filtra używasz?
 3. J.Jerry

  Kawa

  Ja jeszcze jestem w lesie. Ostatnio przesiałem kawę z młynka przez dwa sita, najdrobniejszy przemiał poszedł do 2,5 minutowego parzenia temp. 92 początkowa, spada parę stopni. Reszta idzie do grubego sita, to co przejdzie do parzenia 5 minut temp. 92 do 84 na końcu. Doszedłem do wniosku, że bez sortowania przemiału nie ustalę czasu parzenia, a tak sobie positkowałem i po paru parzeniach w podobnej temp. ustaliłem czas parzenia. Za krótki czas oznacza kwas, za długi oznacza gorzkość - rozwiązanie problemu to równe ziarna po przemiale. Robię na kranówce, nie przekraczam temp., czyli nie rob
 4. Dlatego, że uważasz inaczej obśmiewasz to, więc co zrobisz z teorią symulacji?
 5. Analogowe. W sumie można by używać preampu cyfrowego, skoro mamy już 32 bitową cyfrę.
 6. A jak byś obśmiał teorie wg. której nasz świat jest symulacją?
 7. Mam takiego daca, a ta karta podaje dźwięk do niezbyt wysokich lotów głośników, ale są po tuningu i mam do tego suba. Jest spora różnica w jakości w porównaniu do karty zintegrowanej jednak oprogramowanie było z czasów WinXP, więc cieszę się że w ogóle działa no i ma sterowanie subem. Jeśli Topping działa stabilnie, to bardzo dobrze świadczy o konstrukcji urządzenia. On ma regulacje głośności z pilota?
 8. Chcielibyśmy w końcu wiedzieć jak to było naprawdę, wmawiamy sobie, że stanie się to za naszego życia, niektórzy szczęśliwcy dawno temu poznali całą prawdę.
 9. Ja mam ciekawy problem z dźwiękiem - czasem jeden kanał się ścisza (reset pomaga), a czasem szum na max głośności na playerze z przeglądarki (trzeba wybrać moment dalej). Wcześniej miałem APO, miałem te problemy, odinstalowałem i dalej mam to samo. Karta jest dosyć stara, na integrze sporo nowszej zawsze było dobrze, ale z jakością nie jest dobrze.
 10. U mnie działa przy 32 int...sterownik ASIO pozwala tyle wybrać...jakoś wcześniej działało tylko przy 24. W Direct mogę sobie ustawić nawet 32 bit float w odtwarzaczu. Wpływ na obciążenie procesora przy zmianie trybów minimalny.
 11. J.Jerry

  4 kółka

  Usługi mobilne tak, ale czy wygrają z rikszą?
 12. Jak weźmiesz sobie coś żywego z DNA i zaczniesz to badać niestety nie odkryjesz stwórcy przy maszynie do wytwarzania żywych organizmów, one same się powielają w odpowiednich okolicznościach. Tyle wiemy na pewno, może ktoś to zapoczątkował, ale brak jego adresu, nie wiemy jak wygląda. Z drugiej strony nie mamy wiedzy, że życie nie jest czyimś dziełem, a nie dziełem przypadku. Brak wiedzy nie jest wiedzą...skoro naukowcy nie wiedzą, to z tego nie wynika, że trzeba przejść do rozwiązań opartych na wierzę. Powołujesz się na naukowców, którzy mieli do czynienia ze Stwórcą, czy tylko została im
 13. Nie znam tego pana. Uważam, że to nie ma żadnego znaczenia, można się nauczyć, można się rozwinąć. Dziś jest mnóstwo ludzi religijnych którzy wydają się rozumieć istoty wyższe, nauczają tym, o celach, o obowiązkach, o znanej przyszłości. Ktoś inny to rozumie lepiej, bo skądś zna granicę pojmowania? Ludzie kiedyś umieli trochę mniej, granica poznania cały czas się przesuwa, ludzie więcej rozumieją i wtedy ich możliwości się zwiększają, widzą dalej. Szybciej nam pójdzie, jak poznamy bliżej istoty wyższe, może nie będzie tak źle i coś ogarniemy?
 14. Tak, znam te rzeczy, rozumiem że to co teraz piszę jest efektem działania mózgowych trybików, a gdyby te trybiki źle działały teksty zrobił by się taki dgf;fggfdsnb gf igffk[f[gg[trwgp[fbngffb[. Jest to bardzo mocny argument praktycznie nie do odparcia, ale nie można w tym momencie powoływać się na stan nauki. Nauka zmienia się pod wpływem badań, odkryć, dowodów tak że naukowcy zawsze będą dawać do zrozumienia, że to obecny stan wiedzy, tyle się da dziś udowodnić. Zarzut, że naukowcy czegoś nie wiedzą, że się mylą nie ma sensu. Nawet jak twierdzą że życie powstało ze skały, to ta skała je
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.