Jump to content

J.Jerry

Użytkownicy
 • Content Count

  3107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

535 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1418 profile views
 1. Kiedyś sądziłem, że Elacki potrzebują ogromnych mocy i prądów, chociaż słyszałem o dobrym zestawieniu z lampą, co nie oznacza ogromnych mocy i prądów. Obecnie mam wzmacniacz poniżej mocy jednego wata, czego i tak nie wykorzystuje, ma też wysoką rezystancje 1 Om, czyli jest to zaprzeczenie zapotrzebowania na waty i ampery. Być może jest po prostu tak, że bardzo dobre wzmacniacze są przy okazji bardzo mocne i stąd takie opinie...poza tym dla jakiego klienta robić bardzo dobry wzmacniacz specjalnie małej mocy Zresztą wystarczy podłączyć i sprawdzić, czy mamy przejrzystość i dynamikę we wszystkich trzech zakresach pasma, czy jest w muzyce żywość, soczystość, energia.
 2. Po co ta wojenka? Na pewno racja jest po obu stronach.
 3. Cóż z tego, skoro u mnie działa Nie przejmuj się, grunt że działa
 4. Chyba jesteś sceptycznie nastawiony...mam nadzieję, że po doświadczeniach z filtrami, jak w tym wątku. To po prostu łatwa kontrola parametrów zamiast używać różnych typów kabli.
 5. Niedawno testowałem wersję kabla z filtrem z tego wątku i pierwszego dnia uległem chyba sugestii, bo jakoś dałem radę słuchać i wydawało się OK, ale kolejny dzień było znów coś nie tak, więc zrobiłem podmiankę i wyszło, że miałem racje - grało gorzej. Żadnej presji marki i ceny nie było - oba kable to moje konstrukcje o,3 przy 20KHz? To jest z pół megaherca przy -6dB...zobacz sobie jak wysoko tną filtry w dacu. Jak to zrobić z głośnikowymi, da się łatwo?
 6. Chodzi o to, że jeśli od razu nie wykryjemy różnic, to jest szansa nauki nowego brzmienia i po powrocie do starej konfiguracji dopiero pojawi się różnica.
 7. Skoro prawdą jest, że zmiany są symulowane przez mózg, to jakie mają znaczenie RLC? Jednak jest prawdopodobne, że kable wprowadzają swoje zmiany, a mózg swoje
 8. Nieznany system i znane płyty, to ciągłe zaskakiwanie innym brzmieniem, dlatego dopiero, kiedy system stanie się dla nas przewidywalny można zmieniać sprzęt. Tak to będzie się wydawało, że przewody grają i jest ogromna różnica, a może być subtelna.
 9. Spróbujcie takiego sposobu, że zaczynacie odsłuch na tym nowym elemencie, który chcecie przetestować. Następnie słuchacie bez stresu do momentu, aż wychwycicie jakąś różnice...to może potrwać, minuty, godziny, dni. Dopiero potem wracacie do zwykłej konfiguracji i znów odsłuch, żeby potwierdzić lub nie swoje obserwacje.
 10. J.Jerry

  Interkonekt DIY

  Zrób skretke z węzłami co 4-5 cm
 11. Też się bawiłem w testy i różnie bywało, ale w końcu postanowiłem korzystać z możliwości zmiany brzmienia przez różne mody. Nie wiem jak testowałeś, ale podstawą jest znajomość systemu, długie odsłuchy, a nie szybkie przełączanie. Jeszcze jestem ciekaw, czy poza tymi testami w normalnych odsłuchach słyszysz wpływy kabli, kondensatorów itp na brzmienie?
 12. W tym hiszpańskim teście porównali z MLem tani wzmacniacz, amplituner oraz wzmacniacz lampowy i wyszło że nie znaleziono różnic... Może więc tani wzmacniacz, amplituner i chyba znacznie droższy wzmacniacz lampowy też grają tak samo. Najlepiej zrobić taki test w Polsce, dlatego tak się dopytuje - kto robi takie testy.
 13. To w znaczeniu, że nie każdy zwraca na to uwagę. Produkty nieprzetworzone przecież są najtańsze. Jeśli wyrównamy poziomy w całym paśmie głośnika
 14. To nie jest do końca tak, ponieważ mogę usiąść bliżej i będzie jak należy...po prostu lubię tak słuchać.
 15. Jeśli chodzi o gotowanie, to rodzaj garnka ma znaczenie, jakości produktu, co się je, ale to też zależy dla kogo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.