Jump to content

J.Jerry

Użytkownicy
 • Content Count

  3509
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

595 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1941 profile views
 1. Gdzieś tam tkwi klucz do dobrego brzmienia. Było to omawiane wielokrotnie na forum, ale tak jednoznacznie nie można powiedzieć, że po wyglądzie wzmacniacza można odgadnąć, czy wzmacniacz będzie miał dobre brzmienie. Wśród tych solidnych wzmacniaczy zdania są podzielone np. Yamahy 1100 nie zawsze wygrają z lampą, czy lżejszymi wzmacniaczami tranzystorowymi, a masz tam te wszystkie rzeczy co wymieniłeś. Weź też pod uwagę o jakie moce chodzi w domu i to, że dobry wzmacniacz rodzi sobie lepiej przy niskich poziomach głośności, a wtedy teoretycznie nie liczy się wielki transformator i kondensatory. To co postanowiłeś z tym podłączeniem Harmana do Elac - da radę? Chętnie poczytam jak to zagrało.
 2. Dla jednych to jest kawałek drewienka, więc ci więcej, niż za kawałek drewienka nie zapłacą, a dla innych jest to coś wartego takiej zapłaty...zwyczajne zachowanie, jak jedni widzą korzyści, a inni kawałek drewienka.
 3. Kiedyś byłem zdania, że ilość amperów jest bardzo ważna, co wiąże się z mocą i rozmiarami transformatorów, radiatorów i samego wzmacniacza, ale teraz sądzę ilość amperów jest tylko ubocznym produktem stabilnego wzmacniacza. W moim wzmacniaczu poświęciłem moc i ampery na rzecz stabilności i nadal działa, mało tego działa znacznie lepiej. Przełączałem się na tym samym wzmacniaczu do zwykłego trybu pracy i przy podobnej mocy na wyjściu dźwięk był już słaby...chodzi o moce rzędu 0,1 mW. Raczej nie dojdziemy jak to wygląda od strony parametrów, bo z 5 amperów masz już 100W mocy, więc jaka to wydajność prądowa
 4. Może mniej dudnić - to na plus, ale jednak basu mniej - to na minus.
 5. Wszystko się zgadza. Kupiłem Elac na Jet wiedząc, że technicznie są bardzo zaawansowane - plus oraz o tym, że właściwie z niczym nie chcą dobrze grać tzn. nie maja wtedy tego czegoś (słuchałem z wieloma systemami różnych modeli). Dziś pewnie miałbym inny plan, ale wtedy myślałem, że kolumny to podstawa systemu, a reszta na razie może być gorsza, potem będę sobie zmieniał wzmacniacze i będzie coraz lepiej. I tak było z jednym ale - kolumny wyraźnie pokazują wady systemu (to miałem na myśli, że może być gorzej), więc po kilku zmianach wiadomo, że koniec drogi jest daleki. Kiedyś sądziłem, że potrzebuje wydajności prądowej, to zmieniłem wzmacniacz, teraz mam kilkanaście razy mniej prądu, a gra lepiej...a są opinie, że najlepiej podłączyć pod lampę.
 6. Nie ma co się kłócić. Mnie też by było trudno uwierzyć, że trzeba jakiegoś specjalnego wzmacniacza do Elac Jet. Podłączysz to co masz, potem coś innego - będzie lepiej, a po kilku wymianach będziesz mówił to samo.
 7. To właśnie z tym odkrywaniem możliwości brzmieniowych jest problem, ponieważ Elac z Jet podłączony do przeciętnego wzmacniacza jest odbierany gorzej niż inne kolumny nawet sporo tańsze. Podłącz sobie pod nie kilka wzmacniaczy i zobaczysz w czym rzecz. To jest trudno wytłumaczyć...chodzi o minimalną różnicę między wzmacniaczami, czy czymś w systemie i czar pryska.
 8. Ciężka sprawa. Mógłbyś spróbować z tym Harmanem i Elac, ale prawdopodobnie będzie gorzej niż z tym, co masz teraz. Jak pamiętam porównania Elac do innych głośników, choć tych twoich nie słuchałem, to Elac Jet ma pod górkę z doborem reszty systemu. Niższe serie Elaca miała pod tym względem łatwiej, a z tymi napracujesz się trochę zanim dobierzesz resztę.
 9. Prawdopodobnie zrobienie kabelka z cienkiego przewodu 0,5 na sygnał i masę odpowiednio zamuli, a jak za mało można zwiększyć długość.
 10. To jest dobra wiadomość dla osób, które będą robić takie prezentacje. Pokazanie zestawu głośnikowego w pozytywnym świetle jest korzystne, oby jeszcze udało się dobrze oddać różnicę między zestawami. Recenzent pisze różne rzeczy o brzmieniu i pokazuje to na nagraniu - to by było coś. W takie perspektywie nie wygląda to dobrze, ale w porównaniu z czytaniem tekstu recenzji nadal nie wygląda źle.
 11. Dzięki za wyjaśnienie. Trochę jednak szkoda, bo tak sobie myślę, że gdyby ktoś to opanował mógłby sporo zarobić prezentując w ten sposób sprzęt audio. Z tego co napisałeś wynika, że amator nie da rady, a ew. szansę miałby ktoś z dużym doświadczeniem.
 12. Porozmawiajmy więc o faktach. Mikrofonów używa się do rejestracji pojedynczych instrumentów, wokali, całych koncertów, całych zespołów, imprez i chyba tego co wychodzi ze wzmacniaczy gitarowych. Nie rozumiem w czym takie nagranie kolumn będzie gorsze jeśli ktoś się na tym zna? Z ciekawości sam nagrałem swoje kolumny mikrofonami z aparatu foto - nagrało się coś innego niż słyszę słuchając kolumn, jakby mikrofon więcej zebrał, więc takie nagranie jest słabe. Idealnie powinno być tak, że jak nagram swoje kolumny, to potem jak odtwarzam to na swoich kolumnach dźwięk zachowuje większość charakteru, jest bardzo podobny.
 13. Kto używał słuchu do pomiaru i co mierzył? Teraz rozmawiamy o transportach, więc pewnie coś związane z transportami, co się mierzy słuchem w transportach? O tych procedurach, że są takie standardowe procedury audiofilskie...wątpię, że uwierzyłeś w te nagrywanie komórką i odsłuchy na yt
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.