Skocz do zawartości

lolek126

Użytkownicy
 • Zawartość

  2336
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lolek126

 1. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Ja za długo nie słuchałem, ale mi się wydaje, że to co najbardziej je różni to na górze pasma, ale jak będziesz je miał dłużej u siebie to zobaczysz, a właściwie usłyszysz czy tak faktycznie jest przy dłuższym obcowaniu z nowymi Dynkami.
 2. lolek126

  co wam gra (w duszy, w pracy, w domu)?

  Dzisiaj odebrałem kolejną płytkę z wytwórni Analogue Productions w sacd, tylko tym razem jest to płyta Norah Jones, to już druga jej płytka u mnie i tak samo jak z pierwszej tak i z drugiej jestem zadowolony, choć repertuarowo, chyba ta pierwsza dla mnie jest lepszą ... ale dopiero raz posłuchałem, więc na 100% jeszcze nie jestem tego pewny :-) Fajne płyty są z tej wytwórni minus taki to są to drogie płyty i chyba robią to z pełną premedytacją patrząc, na takie oferty tej właśnie płyty.. https://fr.shopping.rakuten.com/offer/buy/267929308/feels-like-home-sacd-norah-jones.html?sort=0&t=180403&ja1=tsid:65646|cid:48315|cgid:48315|crid:48315
 3. lolek126

  Gdzie ściągacie filmy ?

  Szymon, ale paserstwo to troszkę inna bajka.. Paserstwo bardziej się ma do ludzi np kupujących produkty podrabiane ala np Sitech, Cardas, AQ itp, a sprzedaje je jako oryginał... a tym samym wprowadza świadomie w błąd kupującego.Podobnie jest, jeśli kupuje się podrabiane rzeczy i dobrze wiesz, że to jest lewe, to świadomie dajesz zarobić złodziejowi, a tym samym traci na tym Producent, który działa legalnie, płaci podatki itp. A jest jak jest... Natomiast co do filmów to każdy znajdzie 100 tys powodów dla których ściąga filmy i będzie uważał, że wszystko jest ok. Szkoda czasu i zdrowia..
 4. lolek126

  Filmowe zapowiedzi

  Dla naszych pociech
 5. lolek126

  co wam gra (w duszy, w pracy, w domu)?

  Dzisiaj odebrałem płytkę w K2hd Kenny G - jak ktoś lubi , to polecam repertuarowo jak i pod względem technicznym.. image host
 6. lolek126

  co wam gra (w duszy, w pracy, w domu)?

  Szósta i na razie ostatnia płyta tego Mistrza i oczywiscie w maju koncercik :-) Bo raz w życiu trzeba zobaczyć i usłyszeć ten głos na żywo.. I od x czasu trafiła mi się płyta praktycznie z czystym opakowaniem, minimalne ryski, może to zasługa , że z zagranicy płyta była sprawdzana :-) Bo takie rzeczy to tylko w płytach japońskich, że opakowania są czyściutkie niemalże prosto z taśmy.. Oni potrafią , w Europie nie chcą , nie umieją, albo mają to w tyłku... Sama płyta podzielona jest na dwie części, pierwsza bardziej z motywami operowymi, druga już taka typowa dla A. Bocelliego..
 7. lolek126

  Battle Royale: kable sieciowe AQ Hurricane HC vs Nordost Odin 2

  Kolego Ty naprawdę wierzysz w to co napisałeś ? Czy zdajesz sobie sprawę, że w tym kraju większość ludzi aut nie mają w cenie za 100 tyś zł... Dane co prawda sprzed dwóch lat, gdzie średnia wieku aut w Polsce wyszła na poziomie jak dobrze pamiętam około 8 lat.. A tu kawałek kabla ..... za taką kwotę.. Myślisz, ze kolejki jak za PRL-u będą się ustawiać po takie kable? Po kable AQ nie ma i nigdy nie będzie kolejek w takim kraju jak Polska.. Kolega przetestował i bardzo fajnie, bo nie każdy ma możliwość wypożyczenia takiego kabla i wskazał, który jest lepszy, ale patrząc na cenę o ile jest droższy, a o ile jest lepszy w stosunku do AQ, wniosek nasuwa się sam co jest lepszym wyborem. A tym bardziej, że kable sieciowe AQ nowej serii przez wiele osób są wychwalane w stosunku cena - jakość. A przecież i Hurricana wiele osób nie wybierze, bo będą za drogimi kablami..
 8. lolek126

  KLIPSCH club

  Maciej w KD głośnik centralny jest bardzo ważny, mało tego nie masz czego się obawiać, że podłączając go, coś stracisz w stosunku do tego co masz teraz. W filmie jest osobna ścieżka dla głośnika centralnego tak jak i np dla suba, dlatego w amplitunerze masz odcięcia dla poszczególnych głośników... A zawsze sobie możesz wypożyczyć i samemu się przekonać :-)
 9. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Tylko do C4 to i metraż potrzebny, a i sama elektronika to integra będzie przy mało, aby zagrały na 100% swoich możliwości. Ale fajne kolumny mi się bardzo podobają ,a szczególnie w tym ala brązie..,
 10. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Widzisz ja nigdy monitorami się nie interesowałem, ale kilka osób z drugiego forum chwaliło C1 i twierdzi, że używane w dobrej cenie to niezły kąsek :-) A patrząc do odpowiedników ile będą kosztować jak się pokażą za kilka miesięcy to faktycznie jest sens się zastanawiać.. jak ktoś celuje w takie kolumny.
 11. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Coś w tym jest, bo inaczedj całe zycie człwoiek będzi etylko kupował,a i tak zawsze coś będzie lepiej. najlepiej sobie założyć pewien budżet, którego się nie przekroczy bez względu na wszystko. Bo z takimi rzeczami to jak z bokserem na ringu.. zawsze znajdzie się ten kto pobije obecnego mistrza :-) bez wzgl;edu na wagę .. :-) Słuchałeś kiedyś C1 ?
 12. lolek126

  Klub Transparent Audio

  Witam , mam pytanko czy ktoś z was miał możliwość testowania tego kabla i najlepiej w tej konfiguracji, ale w SW też mnie by interesowało jak ktoś miał do czynienia z tym modelem Transparentna. Zaznaczam interesuje mnie wyłącznie kabel głośnikowy z najnowszej serii.
 13. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Nie ma znaczenia jaki jest Twój status pod względem zasobności portfela... A propo Twojego wyboru co do szukania kolumn w Dynaudio to cała seria C będzie "atrakcją" (oczywiście tych, którzy mogą wydać takie czy inne pieniądze, oczywiście mowa o używanych) jak tylko wejdą nowe confidensy ze swoimi cenami, które są wyższe niż większość osób się spodziewało.
 14. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Bo to jest to co Kolega wcześniej napisał, że przy otwartym forum każdy może wejść i swoje 5 groszy wnieść, nawet jeśli to nikomu nie jest potrzebne, a jedynie takim wpisem poprawi sobie taka osoba humor. Ale jeden, drugi , trzeci taki wpis spowoduje, że ludzie zaczynają uciekać, bo dlaczego ktoś ma czytać wypociny kogoś, tylko dlatego że chce sobie kupić takie kolumny, czy też elektronikę , na którą nie stać takiej właśnie osoby co napisała tego typu post. Pytanie też się nasuwa inne co by było gdyby osoba X zaczęła po niebiosa wychwalać np kolumny Y budżetowe i ciągle negowała negatywne wpisy o tym Producencie? Czy również byłaby to osoba - patrz sprzedawca, czy też tylko to dotyczy kiedy ludzie chwalą produkty droższe, które to im się spodobały po odsłuchu ? Bo może wyłącznie chodzi o cenę , co by było jeszcze gorsze, bo jak dla mnie zawsze trzeba być obiektywnym bez względu na cenę danego produktu.
 15. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Bo jak to mówią na luksus w pierwszej kolejności człowieka musi być stać :-) ale poważnie to dobrym rozwiązaniem dla wielu osób jest kupowanie używanych rzeczy z czego wiele osób korzysta. I nie zawsze co drogie to jest the best... :-) wszędzie trzeba mieć swoje zdanie i swoją "głową" kierować się przy wyborze kupna danej rzeczy.
 16. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Co mogę napisać - 200% zgody :-) Muszą pewne rzeczy się zmienić, nie szukać dziury w całym , nie zaglądać nikomu do portfela i jego mózgu, a martwić się o siebie i w miarę możliwości pomagać innym swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Bo to że ceny są takie , a nie inne to fakt z którym Kowalski nic nie zrobi, ale pomimo tego nie można ciągle negować tego jak i tych co kupują takie produkty. W przeciwnym wypadku już teraz pisze się mało, a będzie jeszcze mniej ludzi pisać to jest tylko kwestia czasu. Choć marzę o takim dniu, aby ceny nie tylko elektroniki, kabli, kolumn itp potaniały i były bardziej dostępne dla ludzi tutaj pracujących. Czego sobie i wszystkim życzę. A w konsekwencji my sami i tak podejmiemy decyzję o zakupie bez względu jak ktoś tą rzecz wychwali :-)
 17. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Pełna zgoda, dużo zależy od właścicieli forum, ale i samych użytkowników danego forum. Zauważ, że na AS naprawdę bardzo bardzo mało się pisze, nie ma komu pisać, część osób uniosło się honorem i wyszło, bo ile można słuchać , że w głowie nie ma się klepek i że na pewno ktoś jest z dystrybucji skoro się kupuje kabel za powiedzmy 50 czy 100 tyś. wyjściowo o droższych nawet nie wspominam, a w końcu to ich pieniądze i nikt nie pomyśli, że mają to dzięki swojej pracy, tylko najlepiej iść na skróty i napisać dystrybutor, sprzedawca.. tak jak napisałem chętnie poznam sprzedawce, który ma np. kolumny za 100 tyś .... :-) a gdzie do tych kolumn elektronika, kable itp.. a przecież są i tacy co mają wszystko od jednego dystrybutora... a pomimo tego tam nikt nie usłyszy pewnych tekstów.. I żeby nie było to nie oznacza, że nie szanuje sprzedawców.. zawód jak każdy inny... Zobacz sam , to co ja mam to są "zabawki" do piaskownicy patrząc to co mają na wspomnianym forum, a pomimo tego nikt mi nie napisał niczego złego, że mam coś takiego, nikt mi nie ubliżył.. nie licząc jednego przypadku, ale to odrębna historia do której wracać szkoda czasu.. a wypytuje się wszystkiego odnośnie tego co mnie interesuje, doradzają mi i służą pomocą, a teraz patrz AS ... nie mam nic z tego czym się interesuje to według osoby X - " nie mam prawa pisać o tym" :-) interesują mnie między innymi rzeczy, które ma akurat jeden dystrybutor - to też coś "z Tobą nie halo".. :-) i to nic, że kilku innych również mnie interesuje... i kilku innych Producentów tak samo albo i lepiej lubię niż np Dynaudio.. cel jest komuś dowalić, bo tak jest najłatwiej poprawić sobie humor.
 18. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Adam nie ma czego żałować, jest kilka salonów gdzie nie masz żadnego problemu z posłuchaniem sprzętu, a w szczególności, jeśli wszystko jest od dystrybucji, którą sprzedaje sklep.. Problem się pojawia jeśli np chcesz posłuchać w salonie ich kolumn, a elektronika jest już z innej dystrybucji. Wtedy Kolego chyba jedynym rozwiązaniem jest wszystko zamówić sobie do domu, ale to kosztuje bo trzeba kaucję zapłacić. Mi przy jednym takim zestawie zeszło prawie pół roku.. :-) Być może jak nowe confidence wejdą też coś takiego zrobią , a jak nie to i tak sobie można taki odsłuch zamówić.. :-) )
 19. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Roxi z wieloma rzeczami na pewno się zgadzam co napisałeś i fakt wpływu nie ma się na to za ile kupujemy sprzęty, ale tak jak napisałem nikt mnie nie zmusza do zakupu danego urządzenia i jeśli moja osoba uzna, że to coś jest za drogie, lub mnie na to nie stać to nie kupię, tylko nie neguje tego, bo znajdą się tacy co kupią i będą zadowoleni z dokonanego zakupu. Co mi da ciągłe pisanie , że byłem przekonany nawet nie na 100% , a na 300% , że cena wyjściowa nowej serii confidence będzie niższa niż to czego można się spodziewać. To teraz ma problem Dynaudio, bo musi zagrać na poziomie kolumn wspomnianych wcześniej przez moją osobę, a tak jakby była różnica mogłyby troszkę słabiej wypaść. Ja mam to w tyłku idę słucham i ma być super ... podniesiona cena ma odzwierciedlać w dużym stopniu jakość jaką usłyszę podczas odsłuchu. Choć i tak sercem najbliżej mi chyba jest do SF, ale poczekamy zobaczymy jak to wyjdzie , kiedy poszczególni dystrybutorzy przywiozą mi kolumny w przyszłym roku na odsłuch do domu.. czas pokaże.. na razie czekam aż przyjdą, aby posłuchać w salonie. Natomiast to jakimi rzeczami się interesuje to jest indywidualna sprawa i w tym wypadku moja sprawa, tak jak nie moją jest jak ktoś ma inny targety jeśli chodzi o tego typu zabawki. Tylko zauważ jedną rzecz, że w pewnych klubach jest ciągłe narzekanie, nic nie można się dowiedzieć , bo cały czas tylko się narzeka i ja rozumiem, że są to drogie rzeczy, ale tak jak napisałeś nie ma się na to wpływu. A efekt jest taki, że takie osoby w 99% i tak nie kupią takich czy innych kolumn, a druga sprawa niczego tutaj i można się dowiedzieć, dlatego powstało inne forum, bo wiele osób , które tam są było tutaj opluwani i wyzywani od sprzedawców, od ludzi, którzy nie mają w głowie oleju, bo takie czy inne rzeczy kupują, a to w końcu ich sprawa co i za ile kupują. I jakich to sprzedawców jest stać kupić, albo , którzy są zainteresowani kupnem drogich rzeczy z elektroniki ? Chętnie takich poznam , bo kilku znam z racji zakupów i wiem jaką mają np. elektronikę, a tutaj ciągle się wmawia takim ludziom pewne zawody.. Osobiście chciałbym, aby było inaczej , ale nic nic się nie zmieni, bo Świat poszedł w tym kierunku, a nie innym i narzekanie nic nie da, a uznałem, że tylko dobra praca może ten fakt zmienić, aby na coś było mnie stać. Ale niestety czasem i tak Ci podkładają kłody pod nogi, kiedy byłbym wstanie dopłacić za odpowiedni fornir w 803, a który występuje tylko w 802 jak i w 805 - oczywiście za dopłatą.. Dystrybutor jak i Producent powiedzieli stanowcze NIE - nikt tego nie rozumie, ale tak jest... nie chcą kasy, wymyślili dwa modele kolumn, które to mają i kropka. Ale to jeszcze jest nic, jak Ci powiem, ze około pół roku zeszło mi abym namówił sklep na to aby posłuchać pewny zestaw, pomimo , że chciałem za to zapłacić, ale sprzedawcy, kierownicy sklepów nie chcieli, a dlaczego? Bo sprzęt, kolumny, okablowanie, listwa były od kilku dystrybutorów, a przede wszystkim kolumny się gryzły niektórym z elektroniką i Panowie od kolumn nie chcieli wypożyczyć elektroniki z innej dystrybucji... Pojechałem na test powiedzmy około 300 km w jedną stronę od swojego miasta, aby móc tego posłuchać... Takie rzeczy się dzieją , ale nie ma się na to wpływu, aż mentalność Dystrybucji jak i kierowników sklepów nie zmieni się w tym zakresie. I takich przykładów tylko moja osoba mogłaby kilka podać, które pokazują , że jedni drugich średnio lubią, a tylko dlatego, że przy swoim sprzęcie nie chcą innego promować. Bo kto zapłaci za PM 10 Marantza cenę porównywalną do Accu, Maca czy Passa , pytam się kto >??? Skoro po odsłuchu tego urządzenia, sam sprzedawca mi powiedział, że on też nie widzi aby to się dobrze sprzedawało.. Ale już innej elektroniki jak i kabli nie chcieli pożyczyć od innej dystrybucji :-) Dlatego szczęściarz jest ten komu uda się dobrać sprzęt u jednego (tylko wtedy w mniemaniu niektórych jesteś sprzedawcą , albo u dwóch dystrybutorów...bo po pierwsze taniej, a po drugie mniej problemów z odsłuchami.. czego wszystkim życzę.
 20. lolek126

  Klub FURUTECHA

  Mam pytanko, czy ktoś z Was miał lub ma kabel Evolution II power i miał go wpiętego do listwy, najlepiej Gigawatta (Pf1/Pf2), lub innego Producenta to prosiłbym o kilka zdań ze swoimi odczuciami. I drugie pytanko czy ktoś miał, lub ma kabel Alpha Duccc DPS-4 i czy faktycznie różni tylko kolor w stosunku do poprzedniej wersji tego kabla, tak jak mówi Dystrybucja?
 21. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Zawsze możesz popisać w klubie jamo itp. żaden to wstyd, nikt nie zmusza do pisania w klubach Dynaudio, SF, B&W, Accu, Mac, Pass itp... A tutaj i tak mało się pisze z pewnych względów, a jakich ? Domyśl się , a jest szansa, że dojdziesz do pewnych wniosków dlaczego gro osób uciekło z AS i założyło forum, jeśli wiesz o czym pisze. Ja lubię te firmy jeśli chodzi o kolumny i nie mam zamiaru tego zmieniać, bo Ty masz z tym taki czy inny problem.. A jeszcze dochodzą Producenci kabli, listw, stolików itp... I jakie to szczęście, że mam kilka swoich typów i są one u kilku Dystrybutorów :-) A może napisz do Administracji, aby zmienić regulamin, że jedna osoba może interesować się wyłącznie jednym Producentem od Dystrybutora X... i oczywiście nie można interesować się sprzętem innym niż ten, który ma się w stopce :-) A może dalej idźmy, napisz, że powinno być tak, iż na tym forum można popisać tylko o sprzęcie do kwoty powiedzmy 20 tyś.. a reszta niech spada.. bo przecież to "chore" być zainteresowanym czymś droższym, jeśli to coś komuś się podoba i chce wydać na to swoje pieniądze. Życzę powodzenia w swoich mega rozważaniach..... I tyle z mojej strony, bo szkoda czasu..
 22. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Oczywiście coś w tym jest, ale ja osobiście robię tak, że bez względu jak i co mi się podoba to mam swoją linię, której nie przekraczam, bo po pierwsze uważam, że na to coś mnie nie stać z czym nie mam problemu, aby do tego się przyznać, a po drugie to uważam, że ileś mogę dać komuś zarobić. Ale to nie zmienia faktu, że będą inni, którym ta sama rzecz może się spodobać i będą zadowoleni i na pewno nie będą podchodzić o ile to coś jest lepsze w stosunku do wyższej ceny. Tylko będą się cieszyć nowym zakupem. A fakt, że jak jedni podnoszą ceny to inni, którzy powiedzmy jeszcze byli na "średnim" poziomie patrzą się na to i również podnoszą - patrz Dynaudio z serią confidence, ale z drugiej strony nikt nie zmusza do zakupu, a Ci których jest stać jak i te kolumny im się spodobają to kupią i będą się cieszyć z nowych kolumn. Dla mnie patrząc ile mogą kosztować te kolumny nie mogą gorzej zagrać jak np. dwie inne kolumny, które bardzo lubię to jest SF ST jak i B&W 803, a już na 100% musza być zdecydowanie lepsze np od Olimpijek III czy tez B&W 804. A jak będzie to za kilka miesięcy się przekonam.
 23. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  A jak się nie ma np kolumn firmy X to nie można być zainteresowanym takimi kolumnami ? Powiem więcej też interesuje się Accu i to też Nautilus, teraz to już rebus...Może napisz do tego Dystrybutora , aby pozbył się dystrybucji jednej z tych firm. Mało tego czekam na nowe Confidence 30 i to już kilka miesięcy temu pisałem, bo chce porównać je do SF ST jak i do B&W 803, bo bardzo odpowiada mi ich brzmienie. I również uwielbiam tych dwóch Producentów, a również nie posiadam nic z tych dwóch firm. I to wszystko fajnie by było jaby zagrało z Accu.... A jak napisze, bo zapewne nie czytasz wszystkiego nie mam zamiaru nic kupować w tym roku, a będę sprawdział to wszystko u siebie w połowie przyszłego roku (o ile nic rodzinnego jak i zawodowego nie wypadnie) to rozwiązanie rebus jest teraz jeszcze trudniejsze. Zapomniał bym Pass, Mac i Esoteric też mi się podobają..A i MF też tutaj i nie tylko na AS chwałę, bo to fajne zabawki. Jakie to szczęście, że wszystkie od innego dystrybutora.
 24. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Miałem na myśli dwa przetworniki niskotonowy tak jak jest w 60 tce. ..tylko tam są za duże jak dla mnie.
 25. lolek126

  Klub miłośników Dynaudio

  Adam dlatego napisałem, że w moim przypadku miało to miejsce w latach 90 tych z rodzimymi kolumnami, gdzie nie można w żadnym przypadku porównać do kolumn od takich Producentów jak np. Dynaudio. Myślę, że musi być jakiś sposób aby wymienić przetwornik w kolumnie, tylko trzeba to zrobić w autoryzowanym serwisie, który bierze odpowiedzialność za taką "operację".
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.