Jump to content

lolek126

Użytkownicy
 • Content Count

  2418
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lolek126

 1. Tutaj masz jeszcze troszkę informacji o formacie k2 , zrobiłem zdjęcia z książeczki, która jest w każdej płycie... bb&t bank near me
 2. Nawet w gazetach piszą to co ja myślę o serialu GOT 🙂 fallout 2 enclave soldier
 3. To wszystko zależy od danej płyty, bo pewnie są lepsze i gorsze, ale nawet te gorsze to dla mnie i dla wielu ludzi grają lepiej. Ale to również zależy od tego na czym się słucha tego typu płyty,. Osobiście kupuję K2, XRCD, bluspec, Shm itp, bo przymierzam do zakupu lepszych rzeczy, do tego co mam raczej bym nie kupił.. A takie płyty kosztują , więc powoli sobie kompletuje to co mi się podoba. Pozdrawiam.
 4. Właśnie słucham drugą płytkę, która wczoraj mi przyszła i tym razem to C. Dion, którą bardzo, bardzo lubię, dla mnie ma niebiański głos i słucha się Jej z wielką przyjemnością. Repertuarowo jak ktoś Ją lubi to warto mieć tę płytę. Ja zdecydowałem się na zakup tej, pomio, że mam i wersję marketową, ale utwory na tej płycie są naprawdę fajne. nearest citibank location
 5. A mi dzisiaj przyszły kolejne dwie płytki w K2hd i na wieczór pierwsza z nich Kenny G - to już druga Jego płytka u mnie w tym formacie i mam nadzieję , że będzie tak fajnie jak z tą pierwszą.
 6. To może warto się zastanowić dlaczego ludzie będący tutaj kilka lat mają tyle wpisów, a nie więcej... wliczając to również moją osobę.. dlaczego tyle ludzi uciekło....Po co się tu wykazywać i pisać to co się zaobserwowało na teście, skoro jak nie ma się tego sprzętu to nie ma prawa się człowiek wypowiadać, bo od razu jest sprzedawcą. Ba nawet Ci którzy kupowali drogie zabawki byli wyśmiewani, szkalowani itp.. efekt taki, że tych ludzi już nie ma tutaj.. Jakie to kluby w których pisałeś swoje profesjonalne testy, chętnie poczytam w wolnym czasie.. ? Warto poczytać mądre rzeczy..
 7. Kolego to widzi wiele osób, tutaj nie ma sensu o niczym pisac co jest choć troszkę droższe, bo jeśli cokolwiek pochwalisz to od razu jesteś sprzedawcą /branżystą itp.. ba osoby kupujące droższe rzeczy były szkalowane, a nawet wyzywane i dlatego takie osoby zebrały się, wyszły z tego forum i założyły swoje forum... A szkoda, bo to forum straciło wielu zacnych ludzi z wielkim doświadczeniem, tylko ile można słuchać pewnych rzeczy... każdy ma swoje granice wytrzymałości. Jak wyżej powtarzać się nie będę, ale najlepiej drwić z takich osób jak Ty i nie wyciągać wniosków, tylko żyć w swoim świecie.. ale za to możesz o filmach popisać i muzyce jakiej słuchasz, choć i tu różnie bywa... bo niektórzy uważają , że Twój gust w filmach powinien być taki jak ich...
 8. NIe Tobie zorganizować (bo Ty nie jesteś zainteresowany) , tylko sobie, a Tobie , aby co innego udowodnić.. tylko chęci brak z Twojej strony .. bo prościej jest pisać z drugiej strony monitora i wmawiać komuś pewne rzeczy, które nie są prawdą. I po kątach to to ja Ciebie nie rozstawiam to co pisałem to w innym kontekście i nie namawiałem nigdy do zakupy tego typu kolumn. Nie mam Dynek i nie wiadomo czy będę miał, bo są trzy inne kolumny, o których pisałem, które mogą być lepsze niż wspomniane Dynki. To Ty założyłeś z góry, że te kolumny zagrają zapewne dobrze, a ja tak jak napisałem wcale tego pewny nie jestem... Bo w tych cenach są inne kolumny, które na dzisiaj już wiem , ze zagrały świetnie/bardzo dobrze jak dla mnie oczywiście... ale stwierdziłem to po odsłuchu, a nie przed...
 9. Silver tenże Kolega nie był, nie jest i nie będzie pracownikiem tego Dystrybutora, zupełnie czym innym się zajmuje ..tak jak i ja.. ale niektórym łatwo jest napisać, ze takowym jest, był itp.. to zdjęcie z góry, które nieprawnie Roxi kopiuje z mojego postu i wkleja na innym forum (bez mojego pozwolenia) właśnie jest z domu tego Kolegi jak miał na teście Accu.. to tylko tak nawiasem... Kolega nie namieszał mi w głowie odnośnie tego czego chcę, jeśli chodzi o sprzęt, bo on na to nie da mi pieniędzy.. To ja sam taką decyzję podjąłem i jak dobrze wiesz, bo pisałem to nieraz jak nic człowiekowi nie wypadnie to coś tam kupię, ale czy to będzi eintegra od Dystrybutora X, a kolumny od Y, a kable od dystrybutora Z, nie wspomnę o listwie itp to jak przyjdzie pora będę decydował. A na razie zostały mi jeszcze Dynki do przesłuchania, jeśli chodzi o kolumny... bo gdyby nie ten fakt to nie byłoby mnie ww klubie Dynaudio, bo nigdy tymi kolumnami nie byłem zainteresowany. Pierwszy raz tak naprawdę się zainteresowałem, kiedy chciałem posłuchać 470 Accu i Gość zaproponował mi nowe Countury aby z tym Accu zagrały.. A na swój sposób mi się spodobały to nie mam zamiaru pisać, że jest inaczej tylko dlatego, ze komuś to się nie widzi z takich czy z innych powodów.
 10. Don nie mam takiego sprzętu, ale też nie neguje takich rzeczy.. Na dwóch innych forach w tym również i tutaj pisałem już jakiś czas temu , kiedy przymierzam sie do zakupu. A to , ze zawracam im gitarę to jeśli chcesz coś sprzedać to taka rola sprzedawców. Takie mam zdanie.
 11. Tak jak pisałem prosiłem jak człowiek - człowieka, mało tego zapraszałem Cię na odsłuch jak będę miał umówiony, aby pokazać, że nie mam nic wspólnego z branżą, ale czasu nie masz...więc niestety Ty dalej swoje bzdury piszesz ....więc albo mi to udowodnisz, albo każdy tego typu post będę zgłaszał do moderacji o pomówienie mojej osoby. I nigdy nie bronię żadnych cen, tylko uważam, że nie wszystkie produkty są dla wszystkich, a to jest różnica.. diametralna, tylko Ty odnosisz to jakoby, ktoś to bronił, a to nie ma nic wspólnego z bronieniem... tylko to jest związane z życiem, bo nikt nie każe kupować takich czy innych rzeczy. Ja jak wiele osób np chciałbym w domu mieć liliumy, tylko na to potrzebny jest odpowiedni dom i pieniądze i nie ma problemu spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć nie stać mnie na to.. a kupuja Ci, którzy mają .. i to jest proste..
 12. Don bo nigdy nie miałem, nie mam i nie mam zamiaru mieć wspólnego z branżą audio.. dlatego moja wiedza jest taka, a nie inna, choć nie jest ona całkiem mała, ale na pewno nie taka jak wielu ludzi (jak choćby Twoja osoba) , którzy interesują się audio w 100% znaczeniu tego słowa. I to jest ten właśnie plus nowych dynek od serii countur jak i nowych kolumn SF.. a nawet i B&W z serii 800 , bo pomimo, ze z 8 ohm potrafią spaść do 2 ohm to i tak do takich 803 nie potrzeba końcówki mocy , a wystarczy integra np Passa 150, która dość spokojnie sobie wysterowuje te kolumny.
 13. Roxi, a co widzisz w tym złego , że wkleiłem zdjęcie z netu jak była zapowiedź kabla z nowej serii Acrolinka ? Wklejałem również wiele różnych innych zdjęć zarówno od tego jak i od innych dystrybutorów. Rozumiem, że Ciebie wszystko boli co drogie, ja się do tego przyzwyczaiłem, ale to nie oznacza, że cały czas będziesz pomawiał moją osobę jakoby coś miała wspólnego z branżą audio, tylko dlatego , że interesuje się droższymi rzeczami od kilku dystrybutorów. Ostatni raz użyję nawet słowa, proszę przestań pisać tego typu rzeczy, które nie mają nic wspólnego z moją zawodową pracą.
 14. To jest bardzo duży plus, myslę, że dla wielu :-) aczkolwiek i tak jakość takiej integry musi być na odpowiednim poziomie, aby Dynki czy SF zagrały na 100% swoich możliwości, bo skuteczność ich jest mniejsza, więc byle czego nie ma co podpinać, ale i tak jest prościej niż kiedyś i mówi to wiele osób..
 15. Dokładnie to jest kwestia kto czego potrzebuje/oczekuje i jak odbiera dane kolumny, bo to, że dzisiaj wielu Producentów daje kolumny coraz bardziej rozdzielcze, szczegółowe to nie jest błędem, warunek jest tylko jeden, aby ilość słyszalnego dźwięku w górnych rejestrach pasma nie przełożyło się na pogorszenie tego co słyszymy. Przykładów można by było podać całą masę, ale choćby jedne z moich ulubionych kolumn olimpijki III nie wiem jakie kable bym podłączył do nich np choćby Siltechy "prinsy" to i tak nie wydobędę z nich tego co jest słyszalne np w SF ST, bo w tych kolumnach każde pociągnięcie palcem struny słychać i to jak wybrzmiewa wokal czy też instrumenty powoduje uśmiech na twarzy, przy czym nie ma natarczywości dźwięku, chyba, że dołożymy do tego choćby wspomniany kabel, który nie wybacza i pokazuje każdą niedoskonałość nagrania na danej płycie.. I na pewno przy piosenkach rockowych czy też metalowych jak ktoś wyłącznie takiego repertuaru słucha trzeba odpowiednio dobrać elektronikę jak i kable. I wracając do nowych Dynek, które są bardziej rozdzielcze i bardziej szczegółowe to i na 100% nowe confidensy też takie będą, bo widać ludzie tego oczekują skoro wielu Producentów idzie tą drogą. Pytanie tylko jak będzie całościowo się dźwięk prezentował czy nie będzie coś co człowiek odczuje jako natarczywość w górnych rejestrach pasma czy też w górnej średnicy, która to najbardziej kłuje nasze uszy. Ale myślę sobie, że mają inżynierów na poziomie i skoro udało się innym to zrobić to i w nowych confidensach powinno być dobrze, a tak naprawdę powinno być bardzo dobrze, patrząc ile będą kosztować. Cena nie wybacza i tu nie może być pomyłki.. bo ludzie płacą i wymagają. I nie zapomnijmy, że SF nie od kogo innego jak od Dynaudio za starych czasów kupował przetworniki wysokotonowe, oni umieją je robić 🙂
 16. Obejrzałem zabójcze maszyny na BR i tak nie wiem za bardzo co napisać, bo pewne aspekty w tym filmie mi się podobały,ale momentami delikatnie może nie nudziłem się, ale jakoś tak nijako było.. Same te miasteczka, statki powietrzne całkiem nieźle się to prezentowały, ale potencjał filmu deczko został zmarnowany, bo mógł wyjść z tego lepszy film. Jak dla mnie film na raz może dwa razy jak ktoś nie musi to może troszkę odczekać i kupić jak będzie taniej w sklepach ten film. Za to pod względem technicznym zarówno obraz jak i dźwięk jest bardzo zadowalający i tutaj każdy powinien być zadowolony.
 17. 7 lat to ładnie, ja też wychodzę z założenia, że lepiej mieć gwarancję, bo jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże... 🙂
 18. Dynki na wszystkie modele dają 7 lat gwarancji? SF daje 5 lat, a inne, które również lubię czyli B&W oni pewnie standardowo 2 lata.. choć nigdy nie słyszałem o jakiś problemach z kolumnami od tego Producenta
 19. Np te kolumny, które wymieniłeś, ale jest wiele , wiele innych, które byłoby warto kupić niż te z dołu.. Liuto to pierwsze Sonusy, którymi się zajarałem, pamiętam jak dzisiaj... 🙂 Ale Sonusy bardzo lubię tak od Olimpijki III w górę.. tylko to już cenny inne.. Wracając do Dynek u tego Producenta idąc od dołu jest dużo lepszy wybór zarówno pod względem wykonania ceny jak i jakości tego co za to otrzymujemy. Bo wiadomo wyżej to już kwestia co komu pasuje.. Też nigdy nie rozumiałem jak ludzie pisali, kiedy weszły nowe Countury, że to już inna szkoła grania, gdzie mi countury naprawdę się podobają i super są wykonane.. ale ja nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Dynek dopiero je polubiłem jak posłuchałem countury, C2 i C4.. choć niektórzy tylko ze względu na sam ich wygląd potrafią negować, czego też nie rozumiem, pomimo, że wygląd to kwestia gustu.. ale czasem warto choćby posłuchać i zobaczyć z czym ma się do czynienia.. i jak potrafią ładnie zagrać.. tylko trzeba dać im odpowiedniego partnera w sensie elektroniki i kabli..
 20. Dokładnie te najtańsze, choć podobno , mówię podobno bo w sklepach różnie mówią produkowane są również modele Venere, a nie są najtańsze.. Kiedyś venere S (nie wiem czy dalej są te kolumny- nie interesuje się nimi) to te podobno przeniesiono do Włoch ze względu na to iż pojawiały się kolumny z wadami.. ile w tym prawdy nie wiem, bo tak jak napisałem, nie interesują mnie te kolumny, a byłem kiedyś na odsłuchu i chyba to były pierwsze Venery jakie wjechały do Stolicy i jak sprzedawcy je wyjęli, a właściciel sklepu właśnie wszedł i jak na nie spojrzał to powiedział, aby więcej ich nie zamawiali na sklep.. taka była jego reakcja.. ale niektórym się podobają. Ja za te pieniądze wolałbym inne kolumny.. Natomiast co do tego znajomego to pomyślałem sobie, że było coś co właśnie strasznie go zaszokowało.. 🙂 Ale wiadomo nawet jakby to i tak to coś byłoby dla jego wiedzy.. 🙂 I zgadzam sie z tym, że Producenci aby sprzedać jakieś kolumny niszczą markę w jakimś znaczeniu tego słowa, bo chcą wycisnąć kasę na tych, którzy patrzą na znaczek.. Bo jeszcze Venere to pół biedy, ale Principia czy też Chameleon to ... a szkoda pisania.. i z góry przepraszam tych, którzy czytają to, a mają te kolumny, ale dla mnie nie powinny one się znaleźć w "repertuarze" takiej firmy jak SF... pomimo, że rozumiem , że kasa nie śmierdzi i Producenci muszą się ratować tego typu kolumnami, ale trzeba umieć powiedzieć STOP. A może lepszym rozwiązaniem jest, aby wyższe modele były tańsze niż to co mamy dzisiaj..
 21. Roxi, ale rozumiem , że wiesz jakie to "Sonusy" robią w Chinach i co myślą o tych kolumnach ludzie, którzy "kochają " Sonusy te, które są robione we Włoszech ? Niektórzy mówią , że F. Serblin przewraca się w grobie jak widzi co za "cudeńka" są robione ze znaczkiem SF w fabryce w Chinach.. Rozumiem, że ten znajomy to Gość z branży, bo do fabryk to raczej nie wpuszczają ludzi z ulicy ? Czy jestem w błędzie.. ? I co takiego tam zastał co go tak bardzo zniesmaczyło ? Bo materiały i jakość tych oklein jakie są użyte do tych kolumn to każdy widzi, kiedy zastanawia się czy warto po to coś sięgnąć.. Więc podejrzewam, że to o co innego chodzi.. np kontrola jakości itp ... jestem bardzo ciekawy.. Ale też nie oznacza, że wszystko co jest robione w Chinach to jest dziadostwo, bo są Producenci, którzy tam robią i ich produkty są na wysokim poziomie i uznawane na Świecie. Znam też pewnego audiofila, który sobie pomieszkiwał zarówno w Chinach jak w HK i np o płytach cd mówił , że chciałby, aby europejskie płyty cd były wydawane w takiej jakości jakie tam można było kupić, mowa oczywiście o legalnych studiach nagraniowych... Myśle, też sobie, że tego typu kolumny są robione w jednym celu, aby nakłonić te osoby, które za wszelką cenę (bez wzgledu jak graję takie kolumny) nabyć coś ze znaczkiem SF. Pomimo, że wiele innych firm, mniej może audiofilskich w tych cenach mają lepsze kolumny...
 22. Drogi Andrzeju rozumiem, że Ty mówisz ogólnie o Dynkach w ilu to sklepach są dostępne, a mi chodzi o nowe confidence 30, których na dzień dzisiejszy jeszcze chyba w Polsce nie ma , bo jak by były to myślę, że na drugim forum Kolega by to napisał, gdyż bierze je na odsłuch do siebie tak jak napisał i na tym forum. Sprawa wygrzewania to temat bardzo szeroki i do tego bardzo indywidualny jedni czują różnicę mniejszą, drudzy większą, a inni się z tego śmieją. Ja należę do tych osób , którzy czują, a właściwie słyszą różnicę na kolumnach, elektronice, kablach, które już troszkę pograły. Więcej nie będę się rozpisywał , bo szkoda czasu, jeśli chodzi o ten aspekt, a tym bardziej, że mówimy o Dynkach, które to słabo znam, bo nigdy nie byłem jakimś mega fanem tego Producenta w znaczeniu 100% tego słowa. Tak na dobre zacząłem się kolumnami tymi interesować, kiedy posłuchałem C2,C4 i coutury, a tutaj są Koledzy, którzy są oblatani w Dynkach i na pewno coś więcej są wstanie napisać czy wygrzewanie tych kolumn ma mniejszy czy większy wpływ na to jak potem te kolumny grają. Teraz odnośnie kolumn stojących pod ścianą, tak jak pisałem miało to miejsce z SF ST i kolejny raz już nie będę powtarzał, może tylko dodam tyle, że Gośćmi przez miesiąc walczyłem to znaczy ze 3 tel. wykonałem czy kolumny są wygrzewane, a pomiędzy nimi mój Brat zadzwonił 2 razy na pewno tak aby zobaczyli, że ktoś jednak się interesuje.. Ewidentnie nie zależało nikomu na tym abym przyjechał i posłuchał.. Podobny przykład jeszcze podam, tylko w tym wypadku sklep Tophifi do nich nie mam żalu , bo naprawdę chcieli pomóc, tylko problem Producenta i jego dziwnego widzi mi się ...mianowicie jak dobrze wiesz w B&W jest seria 800 i ona w dwóch modelach występuje, bodajże to się nazywa limited edition - zwał jak zwał nie chodzi o nazwę, tylko o to , że w 802 i i w 805 te kolumny występują w mega fajnym fornirze na wysoki połysk (wrzucałem tutaj zdjęcia 802) taki ala brąz. Poprosiłem sklep, by wysłali do menago w Audioklanie prośbę, czy jeśli byłby chętny, aby 803 Producent zrobił w tym fornirze za dodatkową opłatą tak jak jest to w przypadku 802 i 805. Myslę, że domyślasz się jaka była odpowiedź Producenta.. nikt tego nie rozumie, ani w Dystrybucji jak i w tym konkretnym sklepie w którym wszystko zaczęło , patrząc , że dzisiaj już prawie każda szanująca się firma ma po kilka takich fornirów , a nie tylko jeden piano black jak to jest w przypadku B&W, a którego ja nigdy nie kupię. Mało tego większość osób nawet nie zdaje sobie sprawę jaka to jest dopłata do tego forniru , to tak dla przykładu, w Mercedesie lakier perłowy wychodzi taniej na dużo większej powierzchni niż tutaj na tych kolumnach, a B&W i tak powiedziało nie, że tylko to jest dostępne w 802 i w 805. Co nie zmienia faktu, ze i tak B&W są w moim kręgu zainteresowania, bo bardzo mi dźwiękowo się podobają. Pytanie tylko czy nowe Dynki, które będą trochę droższe niż 803 zagrają na podobnym poziomie, bo wykonanie tych kolumn będzie na pewno ładniejsze niż to co ma do zaoferowania na dzisiaj B&W w serii 803. Tylko wygląd i fornir to jedno, a brzmienie to drugie i nie mniej istotne jak dla mnie. Dobrej nocy życzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.