Jump to content

essewissa

Użytkownicy
 • Content Count

  725
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6258 profile views
 1. spdif jest w CDA2 bardzo słabe, jest bo jest na odczepne. Poczytaj test stereophile tam są pomiary wejść. USB jest zacne w CDA2, amanero, jeżeli coś podłączać do CDA2 po cyfrze to tylko po usb.
 2. Ja gram Tucana z ATC scm11. Polecam to zestawienie, jak masz więcej miejsca to ATC SCM19. Długo producenci ATC i Leema łączyli swoje produkty. Pełna zgoda co do tego, że Leema pokazuje dobitnie jak gra reszta toru, kable sobie daruj, ale źródło musi być pierwsza klasa i wcale nie drogie, ze źle zestawionym źródłem Leema będzie mulić, poszukaj czegoś na sabre 9038, lampy w źródle bym sobie odpuścił.
 3. Jedyny sens takiego testu to to żeby porównujący nie wiedzieli co gra. Jak będzie inaczej to cena czyni cuda 🙂
 4. Ja myśle, że 5z0p3n po prostu dziaduje. Chce kupić wzmak do 20tyś za 5tyś. 🙂 Za takie pieniądze to można kupić Denona, albo Yamahę. Z tańszych, dobrych wzmacniaczy od około 5-7 jest Baltlab, innych nie znam, ale może mało słuchałem. Ciekawie zaczyna się robić w okolicach 10tys, raczej używane, ATC, Leema, Karan, Bryston, Marantz Pm ki Ruby, Krell Vanguard , końcówki mocy Nad m22, Benchmark Ahb2. Poruszam się bardziej w okolicach 10-15tys, pod 20tyś się nie zapuszczałem. Jest sporo egzotycznych wzmacniaczy, wiele obcmokanych na forum , ale to w większości sprzęt z kategorii audio voodoo i onanizmu sprzętowego. Ja jestem manualnotechniczną fajtłapą, ale można sobie złożyć monobloki na hypex nc400, 500, do tego dobry dac na sabre 9038 z regulacją głośność i mamy baaaardzo dobre granie.
 5. Musi Ci się bardzo nudzić.
 6. Zna może ktoś pośrednika, firmę, która zajęłaby się zakupem z norweskiego Hifiklubben? Mają bardzo dobre ceny, na Nad-a np, po 50% taniej niż w Polsce, ale niestety nie wysyłają do Polski (pytałem).
 7. Miał ktoś bliżej odczynienia z końcówka mocy sda-2400? Było już zapytanie o nią w wątku, ale bez odzewu. Test czytałem. 🙂 Też nie do końca rozumiem to jak grają poszczególne wejścia w Lyngdorfie. Podobno najlepiej jest wejść po cyfrze, coax np., standardowe wejścia analogowe są podobno słabe, dobre są podobno te opcjonalne wejścia w 2170 oznaczane jako high end audio. Ja bym chciał tę końcówkę zaprząc do kina domowego i do stereo żeby nie przełączać głośników. Pytanie jaka jest jakość tych xlr w Sda-2400, czy lepsze od coax. Po cyfrze można wejść do sda-2400 i regulować głośność, bardzo specyficzne rozwiązanie. Ciekawe jak to wszystko wyglada w praktyce.
 8. Dlatego napisałem o korekcji Dirac, myślałem też nad minidsp shd, tam jest dirac i całkiem niezły dac, zbalansowane wyjścia. Z dac na końcówkę mocy po xlr i do tej samej końcówki mocy po rca amplituner też z dirac 🙂 Z drugiej strony ATC w manualach pisze żeby nie używać żadnych procesorów typu bass managment, nie ciąć w samych głośnikach, ręcznie zszyć, ustawić na subwoofer, podają chyba nawet jak ustawić.
 9. U mnie tak stoją scm11, na szafce RTV, szafka ma 2.5m szerokości 🙂 Atc stoją dodatkowo na niskich standach. Wygląda to bardzo dobrze, estetycznie i jest praktyczne. Pewnie nie jest to najszczęśliwsze ustawienie, ale inaczej nie dam rady ustawić. Pokój jest dość „miękki” akustycznie, bas się nie wzbudza, nawet byłem zdziwiony, że nie ma problemu. Co do Atc scm i subwoofera to raczej bym się e to nie pchał, nie zszyjesz idealnie basu. Ja obecnie chciałby przebudować system stereo na kino domowe na bazie głośników ATC. Stereo scm11, centralny c1c, i tylne z serii płaskie hts7, może w przyszłość sub Atc, ale okrutnie drogi. Do tego amplituner z dirac i wzmacniacz, końcówka mocy na fronty. Chciałbym pożenić Bardzo dobre stereo z wybitnym kinem, zobaczymy czy mi się uda. 🙂
 10. Ja bym chciał zobaczyć te różnice w dac jakby wam poziomy głośności wyrównali. Generalnie do d... wątek jak cały hajend, Szakovsky pisze, że pomiary grają, później wyjeżdża z drogimi kablami, myli starego Daca Matrix quattro z nowym sabre pro, przy czym ten starszy gra lepiej. System się wiesza od czytania...
 11. Ooo! Cena dobra jak za all in one. Tańszy do tdai 2170. Ciekawe jaką moc będzie miał ten 1120, symbol niższy niż 2170, pewnie mniej, a 2170 jakoś bardzo mocny nie jest. Pytam bo mi się trafia tdai 2170 w dobrych pieniądzach i się drapię po głowie czy nie kupić.
 12. Ta Wadia gra gorzej od Caspiana. Dajta sobie na luz z tą Wadią, to nie ta sama firma co dziesiąt lat temu. Chcesz klasę D i żeby to dobrze grało to kup sobie coś na ncore.
 13. A Ty znowu o diy. Umiesz czytać ze zrozumieniem?
 14. Nie rozpędzaj się tak, te śmieszne kwoty to nadal 10+ tysi. Nie mówię o diy, ale o czymś pokroju Nada m22.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.