Jump to content

essewissa

Użytkownicy
 • Content Count

  696
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5758 profile views
 1. essewissa

  Dac do 6000 zł

  Też uważam, że nie ma się co podniecać źródłem obecnie. Kup sobie Benchmark dac3, Matrix X Sabre pro i będzie dobrze.
 2. To Apple superdrive działa podłączony do dac po usb? Chyba się nie da nawet płyty wysunąć bez kompa.
 3. Dobrze zaimplementowane usb jest obecnie lepsze niż coax. Np ATC cda2 mk2. Może dlatego producenci sięgają coraz częściej po i2s, transportów cd z wyjściem USB nie ma.
 4. Z tym opisem grania Tucana to była ironia :), skrajne różnie opisy grania, co by raczej sugerowało, że Tucana gra neutralnie (albo nie ma dużych odstępstw) i wynik jest taki jakie kolumny, albo źródło.
 5. Tucana i sia150 to nie są wzmacniacze w tych samych cenach, nowa Tucana jest do kupienia w cenie 12-13tys, ATC pewnie około 18tyś. Może jak ktoś ma wydać te 18tyś na Atc to wybiera inny wzmacniacz. Co do dużej ilości Tucana na sprzedaż to mit, obecnie na giełdzie w Pl jest jedna Tucana na sprzedaż i jedno sia150, podobnie jest na hifishark. Mając na uwadze, że Atc to droższy wzmacniacz, a takie są rzadziej wystawiane, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że to Atc jest ciagle więcej w obrocie 🙂
 6. Ciszyn, jeżeli Ci transport nie zagrał to nie zagra, chyba, że sobie będziesz wmawial że zagra po 200h, to zagra 🙂 Trudno obecnie o transport ze średniej półki, o wysokiej półce, esotric tp się nie wypowiadam, nie mój target. Te drogie transportu często maja firmowe połączenie cyfrowe, czasem i2s. Ciekawe, że taki niezbyt drogi dac Teac 505 ma wyjście na zewnętrzny zegar, w serii Teac proponuje również zewnwtrzny zegar, ale niestety nie maja napędu z takim wyjście. Teac i Esoteric to chyba jedna firma. Ciekawy transport to nieprodukowany już Parasound cd1. Ciekawy o tyle, że to pecet, komputer, dane obrabia procesor komputerowy, dwukrotnie sprawdza czy nie ma błędów, jakieś tam procesy skomplikowane 🙂 w każdym razie jes bardzo dokładny. Jak sprawdzi te dwa razy, policzy, że wszystko ok to dopiero wysyła sygnał dalej. W Stereophile używali go w bardzo drogich systemach jako transport.
 7. Realnie ATC sia 150 mk2 nowe to około 18tys, 20tys cena sklepowa, ATC słabo rabatuje swój sprzęt. Na giełdzie wisi za 9tyś, ale to jest sprzęt 5-6 lat, podobne ceny są na ebay. Mega dziwne są opinie o Tucana, jeden pisze, że rozdzielczość mu łeb rozsadza i nie idzie zdzierżyć, drugi, że muł bagienny 🙂
 8. I2s jest właśnie nadzieją obecnie, coraz więcej dac go ma. Przy uprzywilejowaniu USB w dac obecnie i2s wydaje się być jedynym sensownym wyjściem z transportu cd.
 9. U mnie te tak jest, granie z Tidal vs transport cd i różnica była słyszalna, nie jakoś duża, ale nie na granicy percepcji, granie cd vs plik z hdd tu już bym się nie zakładał, że wskażę co gra 🙂 Chyba taki trend jest, pisałem już, że wejścia usb we współczesnych dac są lepsze niż stara trójca (optyk, coax, AES,EBU) W bardzo dobrcyh transportach zegar dla dac i transportu jest jeden, działa to w kompletach. Nowe ATC cd2 mk2. Usb to bardzo dobre Amanero. W pomiarach Stereophile wyszło im, że usb jest lepsze. Przypadek ? 🙂 a firma pro, w środku najlepszy nowy chip AKM, zrobione zawodowo. Transport to tani Teac i ATC daje na niego tylko dwa lata gwarancji, na resztę urządzenia 6 lat. Przypadek? 🙂 Podłączałeś jakiś lepszy transport cyfrowy? Ciekaw jestem jak by zagrał taki Aurender n100 po usb.
 10. Ja bym tak w czambuł nie potępiał klasy D. Nowe wzmacniacze na modułach ncore to świetne granie. Nady serii c classic są na tańszych modułach Hypex, ale taka końcówka mocy M22 jest na ncore i jest to kawał dobrego sprzętu. Nad m22 jest w rekomendowanych końcówkach mocy Stereophile, często się na nich powołuję bo moim zdaniem jest tam relatywnie mało audio voodoo, oceny, rekomendacje są przytomne, no i są też pomiary. Swoją drogą kiedyś w polecanych była końcówka mocy Atc p1, teraz jej nie ma, jest za to nad m22.
 11. Atc jest na jednym transformatorze, Tucana na 3, ja wolę dual mono. Bardzo cenię sobie firmę ATC, mam ich kolumny, ale Sia150 bym nie kupił, P1 tak.
 12. Roksan K3 ma 140/220, Nad c388 178/200, nie jest to 300 na 4 omah jak Tucana, ale blisko. 🙂
 13. Atc sia2 150 raczej nie konkurent dla Tucana. Ja się przez jakiś czas zastanawiam nań końcówką mocy ATC P1, dual mono, fajnie to wyglada w środku.
 14. Daj spokój tej maszynie, tam stary wolfson siedzi, taka bieda 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.