Jump to content

Konstanty S.

Użytkownicy
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

147 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10340 profile views
 1. Siła docisku rolki do capstana zależy od tego czy zwora,(rdzeń) elektromagnesu osiągnia położenie krańcowe gdy rdzeń nie dochodzi do końca jego siła jest niewielka. Zmniejsz naciąg sprężyny!
 2. Witam po długiej przerwie. Dużo tu zmian, trudno mi się odnaleźć w nowej formule tego forum. Dużo pracowałem nad moim nowym magnetofonem, który złożyłem z tego co pozostało w mojej pracowni po naprawach różnych innych magnetofonów. Owoc pracy na fotografiach. Podstawowe elementy to transport z ampeksa 440 - 8 i dwa preampy z ampeksa Ag 350 mostek wykonałem sam bazując na enerdowskim 1220 głowice z modelu 440 dopasowane oryginalnymi transformatorami ampeksa capstan to serwomotor z prędkości 3,7 7,5 15 30 wykorzystywać będę 7,5 i 15. preampy przystosowane do tej prędkości. Pozostało jeszcze trochę drobnych prac , ale to pikuś. Mam jeszcze coś co może zainteresuje posiadaczy M601SD Marcin niedawno nabyłem go z poważną usterką do wymiany przełącznik suwakowy 2x 12c do wylutowania łącznie72 piny zapewne są jeszcze inne usterki. Rozpocząłem o poszukiwań schematu z pomocą Marek 41 zdobyłem kopię lecz tak kiepskim stanie że odczytanie go stanowi duży problem. Postanowiłem narysować go na nowo trwało to dwa tygodnie po dwie trzy godziny dziennie. Mogę go udostępnić w formie pliku. Pozdrawiam Konstanty.
 3. AME - Ampex Master Eqalization korekcja stosowana w magnetofonach ampexsa w necie znajdziesz dużo na ten temat. Na zdjęciu przelacznik ekłalizacji magnetofonu Ampex 351.
 4. Słowo o NAB, a raczej fotografia
 5. Słowo o NAB, a raczej fotografia
 6. Słowo o NAB, a raczej fotografia
 7. Dziękuję Marku z tym wymuszeniem to trochę przesadzilem, ale to świadczy o determinacji wiesz jak trudno zdobyć głowicę do tych magnetofonów.
 8. Zanim wyjaśni się sprawa ze złączami wracam do realizowanego od dłuższego czasu projektu uruchomienia ampeksa Ag 350 z transportem 440 Pisałem o tym na forum w temacie magnetofony szpulowe. Aktualny stan - uporałem się z obudową mostka wykorzystując mostek od enerdowskiego magnetofonu studyjnego (dużo frezowania) W tej chwili mostek posiada już głowicę kasującą pozostałe głowice próbuję dopasować do preampu stosując oryginalne transformatory ampeksa pozwalające na wykorzystanie głowic o niskiej rezystancji (1-2 ohma) takie stosowano w ampeksie 440 dotyczy to głowicy odtwarzającej. Głowica narywająca to na razie temat nie rozwiązany może uda mi się ja zdobyć (szanse niewielkie chyba metodą wymuszenia rozbójniczego). Dużo pracy kosztowało wykonanie mechanizmu zamykania ekranów głowic. Oryginalnie zamykało się je ręcznie. Ja użyję solenoidu. Miejsca jest dużo. Wykonałem solenoid z cięgnem elastycznym pozwala to na montaż w dowolnym miejscu transportu. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek Henryk Konstanty
 9. Cdn Pierwsze trudności - okablowanie. Połączenie dwóch preampów i transportu wymaga użycia odpowiednich przewodów wielożyłowych zakończonymi wielowtykami męskimi i żeńskimi (plug jones connektor) Niestety w obecnej chwili nie posiadam takowych. Przewiduję trudności w ich nabyciu co prawda są one jeszcze produkowane, ale trawienie na takie które posiadają odpowiednią konfiguracje pinów jest trudne. W swoich rupieciach znalazłem „prawie” takie same, ale konfiguracja i rozstaw nie pasują. Z tym poradziłem sobie wycinając z większych złącz odpowiednie fragmenty męskie i żeńskie. To jeszcze nie koniec trudności raster istniejących plug-jones jest calowy a tych które udało mi się znaleźć metryczny. Należy zatem wymienić komplety plug- jones w całym magnetofonie – niezła zabawa siedemdziesiąt przewodów odlutować i przylutować do nowych złącz. Na razie wstrzymuję się z wymianą do czasu gdy nie uda się kupić oryginalnych. Fotografie pokazują zakres prac przy ewentualnej wyminie cdn.
 10. Nie mam jeszcze na tyle czasu, by na poważnie zająć się naprawą tej "trzysetki" ale gdy nadarza się okazja to "nieuzbrojonym" okiem oceniam stan komponentów. Z przegrzanym uzwojeniem dławika a może spalonym sprawa była prosta zdjęcie pokazuje stan istniejący. Na pewno należy nawinąć nowe uzwojenie choćby ze względów estetycznych nawet gdy pomiary oporności i indukcyjności wykażą jego przydatność (brak przerwy i zwarcia). Nowy dławik z oczywistych powodów jest nieosiągalny. Przyczyną przegrzania było na pewno zwarcie w obwodach napięcia anodowego (zwarcie lub upływność kondensatora elektrolitycznego). Cdn.
 11. Witam po długiej przerwie. Nazbierało się trochę sprzętu lampowego do naprawy będzie zatem o czym pisać. na warsztacie Ampex 300 (dwa preampy i transport) w niezłym stanie. Jestem (kolejny raz) zaskoczony ilością odwiedzin. Mam nadzieję że ktoś jeszcze dołączy do tego wątku. Teraz czeka mnie dokładne zdiagnozowanie sprzętu. Po rozpakowaniu na pierwszy "rzut oka" przysłane głowice (nowe) nie są od tego modelu. Ten model był produkowany na początku lat pięćdziesiątych a zatem kondensatory prawdopodobnie wszystkie do wymiany. O postępie prac będę informował. Pozdrawiam.
 12. są wyjątki: tranzystorowy x- 150, lampowe M - 7, M - 8. Polecam x - 150
 13. 1 - Rolka gumowa dociskająca taśmę do wałka capstana ma za mały docisk. Aby się przekonać czy tak jest dociśnij palcem ramię z rolką w momencie gdy obroty "pływają" 2 - Umyj rolkę, odtłuść wałek.
 14. Potrzebuję jedynie mostek Ampex 440. Już zleciłem frezerowi przeróbkę tego, o którym pisałem, dziękuję za chęć pomocy.
 15. Wymienione firmy nie produkowały sprzętu studyjnego. Taki sprzęt produkowała Fonia, między innymi magnetofon SJ-100 używany w rozgłośniach radiowych. W zeszłym roku można go było kupić na A...o, a zatem jeszcze jest ''na chodzie''. Produkcja jednostkowa na licencji M-15. To tak w gwoli przypomnienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.