Jump to content

ja_brzoza

Użytkownicy
 • Posts

  421
 • oraz w archiwum

  226
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

15 Neutralny

Audiostereo

15

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ja_brzoza's Achievements

 1. Czy takie rozwiązanie jak wspomniane z Aya DAC będzie OK?
 2. Dzięki za odpowiedź 🙂 Okazało się, że zenerka dawała 6,6V (teoretycznie była na 6,2V). Zamieniłem ją na dwie mniejsze w szeregu (akurat miałem pod ręką) i teraz mam katalogowe 5V. Dołożyłem też wspomniany wyżej mod z Aya DAC, ale bez wstępnego odsłuchu, więc nie wiem jak wpłynął. Generalnie pamiętam jak składałem tego DAC-a te kilka lat temu to duże zmiany dawała podmiana zasilaczy. Ten od analogowej części AD zamieniłem na coś zewnętrznego (chyba Salas wtedy był 'w modzie'). A zamiast pozostałych stabilizatorów zastosowałem, wychodzące wtedy na świat, 'staby od Muzga' 😉 Jak pisałem, całość wciąż ma się dobrze i cały czas gra. To co wprowadziło jeszcze poprawę na lepsze to zamiana filtra na SM5842, z tym, że potrzebna jest przejściówka.
 3. Podziękowania dla kolegów, którzy podesłali informacje na PW. A czy ktoś pamięta, albo może podpowiedzieć jak przeprowadzić modyfikację ustalającą napięcie na części analogowej AD na +-5V? Spróbowałem podmienić zenerkę z 5,6V na 6,2V i napięcie na AD jest trochę za wysokie. Przy zenerce 5,6V mam 4,3V, a przy 6,2V mam 5,35V. Karta katalogowa AD mówi o max napięciu +-5,25.
 4. Czołem, Odkopałem w swoich zasobach paczkę z PCB i zestawem części do tego DAC-a. Miałem kiedyś swoją wersję, gra teraz u mojego brata ku jego uciesze. Chcę ten złożyć kumplowi. Mam schemat opublikowany przez JarekC, niestety nie ma w nim opisu wszystkich części. Czy któryś z kolegów ma w swoich archiwach schemat ze wszystkimi wartościami lub opis przesyłany przez Robertusa (tam chyba było opisane co gdzie idzie... jakoś go wtedy poskładałem 😉). Będę wdzięczny za pomoc i podesłanie ww. informacji.
 5. @McGyver Zakładając użycie podobnych jakościowo lamp, jakbyś porównał granie tych wersji (PV12, KSL, Klimo)? Czy któraś gra, wg Ciebie, lepiej niż pozostałe?
 6. Zrobiem kiedyś PVC na przekaźnikach bistabilnych. Użyłem do tego rejestru przesuwnego 74hc595 i później ULN2003 do sterowania cewkami. Da się to wtedy część sterującą przekaźnikami ogarnąć na trzech pinach. Pozostaje cała reszta i sporo programowania.
 7. Standardowo uzwojenia oznaczone jako SEC przyjmowałbym jako 'secondary' - czyli uzwojenie wtórne (ang.). Czyli tak jak pisze @Tomek 1685 pierwotne to raczej brązowe (czerwone), tu podłączasz ~230V z sieci. Na niebieskich sprawdź miernikiem, prawdopodobnie, w zależności, które dwa zmierzysz, będziesz miał napięcia na kolejnych parach: 200V, 230V, 30V.
 8. Tu coś więcej widać (o ile to to, sama PCB wygląda inaczej). [Hidden Content]
 9. Wiesz na jakim modelu jest to bazowane? Masz jakiś schemat?
 10. ja_brzoza

  Accuklon P-7100

  Czołem. Czy pcb wejściowe w tych klonach (4100, 7100), z układem wzmacniacza instrumentalnego (instrumentacyjnego) pełni w tych końcówkach dodatkową rolę np. dopasowania impedancji czy jedynie odpowiada za prawidłową konwersję bal-unbal i ustalenie 'wstępnego' wzmocnienia? I za tym idąc, czy można tę płytkę bezpiecznie usunąć z układu? Wydaje mi się, że @Bogdan testował taką konfigurację.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.