Jump to content

ja_brzoza

Użytkownicy
 • Content Count

  641
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

15 Neutralny

Audiostereo

15

Bocznica

0

About ja_brzoza

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @McGyver Zakładając użycie podobnych jakościowo lamp, jakbyś porównał granie tych wersji (PV12, KSL, Klimo)? Czy któraś gra, wg Ciebie, lepiej niż pozostałe?
 2. Zrobiem kiedyś PVC na przekaźnikach bistabilnych. Użyłem do tego rejestru przesuwnego 74hc595 i później ULN2003 do sterowania cewkami. Da się to wtedy część sterującą przekaźnikami ogarnąć na trzech pinach. Pozostaje cała reszta i sporo programowania.
 3. Standardowo uzwojenia oznaczone jako SEC przyjmowałbym jako 'secondary' - czyli uzwojenie wtórne (ang.). Czyli tak jak pisze @Tomek 1685 pierwotne to raczej brązowe (czerwone), tu podłączasz ~230V z sieci. Na niebieskich sprawdź miernikiem, prawdopodobnie, w zależności, które dwa zmierzysz, będziesz miał napięcia na kolejnych parach: 200V, 230V, 30V.
 4. Tu coś więcej widać (o ile to to, sama PCB wygląda inaczej). [Hidden Content]
 5. Wiesz na jakim modelu jest to bazowane? Masz jakiś schemat?
 6. ja_brzoza

  Accuklon P-7100

  Czołem. Czy pcb wejściowe w tych klonach (4100, 7100), z układem wzmacniacza instrumentalnego (instrumentacyjnego) pełni w tych końcówkach dodatkową rolę np. dopasowania impedancji czy jedynie odpowiada za prawidłową konwersję bal-unbal i ustalenie 'wstępnego' wzmocnienia? I za tym idąc, czy można tę płytkę bezpiecznie usunąć z układu? Wydaje mi się, że @Bogdan testował taką konfigurację.
 7. ja_brzoza

  Dynaudio

  Myślę, że najlepiej zapytać w klubie:
 8. ja_brzoza

  Potrzebuję ...

  Cześć. Czy ktoś mógłby poratować serwisówką albo schematem Accu E-408? Zostały mi archiwalne PCB a nie mogę u siebie odszukać schematu. Będę wdzięczny za pomoc. Łukasz.
 9. Nie słyszałem P-7100, może warto. Jednocześnie te klony, w mojej ocenie, żeby zagrały, wymagają pracy i kasy. Zasilanie i przyzwoite części. Zresztą jak chyba każdy lepszy sprzęt audio. Stąd nie szedłem w wyższe modele. Mam złożone P-4100 w wersji dość ekstremalnej - 5 transformatorów... może trochę przesadziłem ? i E-550 złożony 'racjonalniej'. Granie na bardzo dobrym poziomie.
 10. Cześć. Zostały mi jakieś archiwalne PCB do E-408 i mam do niego trany końcowe, czy ktoś mógłby poratować serwisówką albo schematem? Nie mogę u siebie odszukać a może złożę znajomemu. Będę wdzięczny za pomoc. Przy okazji, włożyłem ostatnio swojego p-4100, po wielu latach, do obudowy. Trochę było z tym pracy i trochę ciężko go podnieść ? i udało mi się zrobić zwarcie przy regulacji zakończone wymianą tranów sterujących i paru rezów... ale finalnie gra. I to bardzo sympatycznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.