Jump to content

cocacol

Branża
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

123 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

3563 profile views
 1. Rozmawiałem z Markusem. Nie zdążył przygotować systemu i nie jest pewien, czy zdąży na AVS 😞
 2. Śmiała hipoteza. Może przyszedł czas, aby zacząć słuchać muzyki, złożyć jakiś zestawik? Wtedy można popróbować różnych ustawień paneli...
 3. Co trzeba zrobić, aby efekt był zauważalny napisał wyżej Bartek. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.
 4. cocacol

  Akustyka wnętrz

  Przy takim klejeniu rewelacyjnie sprawdzają się też kleje do parkietów/podłóg. Nie pamiętam nazwy, ale sprzedawane są w 8-9 kg kiełbasach. Nakłada się to packą z grzebieniem 3-4mm. Co do kaloryfera, to sprawdź, czy jest sztywno umocowany. Wyjściem może być upchanie między kaloryfer, a ścianę przekładek z jakiejś pianki, korka czy czego tam. Tak, aby nie ograniczyć zbytnio konwekcji powietrza. Powinno to obniżyć poziom rezonansów. Postawienie czegoś przed tym kaloryferem raczej nie zlikwiduje problemu.
 5. cocacol

  Akustyka wnętrz

  Grubość ma znaczenie choćby dlatego, że zwiększa się masę przegrody. Jeśli masz możliwość, przemyślałbym zrobienie kanapki: regips/OSB/fermacel. Warstwy sklejone ze sobą klejem do płytek i oczywiście skręcane. Robi robotę. To coś w rodzaju powiększania piersi przez dotyk. Jeśli nie pomoże, kasę można oddać:) Da to ogólne pojęcie o możliwych problemach, ale nie zastąpi pomiaru.
 6. cocacol

  Dyfuzor DIy

  Ja tylko powiem tyle, że jeśli twierdzisz że pisze gdzieś "kłamstwa" to zamiast pisać głupoty lepiej napisałbyś gdzie się mylę i dlaczego :) Nie piszesz "kłamstw", po prostu nie wiedziałeś. Ludzka rzecz. Przeprosiny przyjęte. wtedy wyjdzie że to jednak Ty jesteś mądry, a nie ja, zysk no nie? Przyjmijmy jednak, że to jednak Ty jesteś mądry. Nie mam z tym problemu, nie szukam zysku za wszelką cenę. Odnośnie dyfuzorów 2D - spoko, rozumiem, tylko dlaczego w takim razie nie piszesz dlaczego jest taka technologia a nie inna, żeby taki laik jak ja wiedział dlaczego dyfuzor ma tyle i tyle studzienek i jednak był zainteresowany produktem? Taka technologia, a nie inna, bo taką wybrałem. Resztę znajdziesz w necie - to ogólnie dostępna wiedza. Możesz wybrać inną , nic mi do tego .Cóż, zapewne między innymi dlatego, że nie możesz napisać że to jest Omnifussor, bo jak prawie każdy wzór RPG pewnie jest opatentowany Nie piszę, że to Omnifussor, bo to nazwa produktu RPG i mam innaczej usystematyzowane nazewnictwo. Nie używam też nazwy "skyline". To również ich nazwa i nic mi do tego,że Ty jej używasz.
 7. cocacol

  Dyfuzor DIy

  Dzień mija i nic... Bartek wygoogluj sobie: RPG Omniffusor. Poczytaj, pooglądaj obrazki . Święta idą...nie będę się nad Tobą znęcał. Z mojej strony EOT. Jak to mówia: "rozpraszacze to znacznie bardziej skomplikowana sprawa..." Jestem tego samego zdania.
 8. cocacol

  Dyfuzor DIy

  Widzisz Bartek. Oferta jest dlatego taka szeroka, żeby nie stawiać obok siebie dwóch identycznych dyfuzorów. Jeśli chcesz postawić obok siebie dwie "60" bierzesz jedną "120" itd. Każdy z tych dyfuzorów jest skończoną konstrukcją. Skoro jednak... Jak sobie radzi Klient stawiając jedną "60"? O liczbie 7, 9. Czy skrajny dyfuzor nie powinien być szerszy o jeden okres, lub czy skrajne szczeliny dyfuzora nie powinny mieć szerokości mniejszej. Oczywiście biorąc pod uwagę szerokość ramy? Aby było zgodnie ze sztuką... Nie obraź się, ale każda z tych konstrukcji była konsultowana, a później odsłuchiwana w różnych ustawieniach. Jak napisałeś "rozpraszacze to znacznie bardziej skomplikowana sprawa..."
 9. cocacol

  Dyfuzor DIy

  Metoda jest jak najbardziej prawidłowa, chociaż uproszczona. I chwała kolegom AcousticCity za zaangażowanie i podjęcie tematu. Z tego co wiem mikrofony umieszczone są na konstrukcji w kształcie sfery, tutaj był mikrofon poruszający się w jednej płaszczyźnie. Pomiarów dokonuje się w komorze bezechowej, jak i pogłosowej. Ponieważ wcześniej dowiedziałem się jaka jest orientacyjna cena, byłem trochę zamroczony i nie wszystko do mnie docierało.:). Ale trudno odmówić kolegom z AC braku kompetencji. Tyle, że te dyfuzory były konstrukcjami dosyć prymitywnymi... No i docieramy do sedna. Bo wg. wszelkich znaków na ziemi i niebie dyfuzory za kolumnami działać nie powinny, a na bocznych odbiciach ich działanie powinno być minimalne....
 10. cocacol

  Dyfuzor DIy

  Nie spotkałem się z firmą "akustyczną", która w swoich materiałach podawawłaby wiarygodne pomiary współczynników rozpraszania dla swoich produktów. W Polsce odpowiednimi warunkami i metodyką do wykonania takich pomiarów dysponuje AGH w Krakowie. Cena w granicach 10000 zł za próbkę może po części tłumaczyć stan rzeczy. Podaje się obliczeniowe/teoretyczne pasmo rozpraszania, które ułatwia porównanie różnych konstrukcji. Łatwo je zweryfikować, choćby za pomocą kalkulatorów. O zgrozo! Jest ono wykorzystywane w projektach różnych pracowni akustyki z Polski i Europy, które spływają do mnie i do kolegów z branży. Nikt nie podpiera się pomiarami współczynników rozpraszania projektowanej konstrukcji... Ustrojów nie musimy robić z diamentu. Zacznijmy od tego, że będziemy robili z materiałów o jak najmniejszym współczynniku pochłaniania. Nie wiem z czego zrobili dyfuzor z fotki. Ja w przypadku skyscarperów stosuję pvc o gramaturze 0,55g/cm3, co odpowiada mniej więcej gęstości drzewa olchowego. Co do przekroju słupka, czy rekomendowanej szerokości szczeliny. Faktycznie jest coś takiego uzasadniane jak kolega wyżej napisał. Akademicy z AGH dyfuzor powyżej N19 uważają za dewiację, bo w pomiarach zmiany są niewielkie. Ja w swojej skromnej osobie, przekonałem się, że im bardziej skomplikowana konstrukcja, im szersze "teoretyczne" pasmo rozpraszania, tym efekt soniczny jest lepszy. Zanim jednak ustawicie Panowie pręgierz, warto posłuchać....
 11. cocacol

  Dyfuzor DIy

  Widząc jakość wykonania, to raczej amatorska robota.
 12. cocacol

  Dyfuzor DIy

  Jaki to ma wymiar?
 13. cocacol

  Akustyka wnętrz

  "Nie wiedzą, co czynią"
 14. Wszystkie pianki, kleje i lakiery poliuretanowe utwardzają się pod wpływem wilgoci z powietrza. Jeśli nie zwilżysz powierzchni, utwardzi się nie po godzinie, ale po dwóch... Ta pianka pozostaje cały czas elastyczna i faktycznie nie jest mocno rozprężna. Stosuję ją do zalewania profili gk i iniekcji w podobnych przypadkach do Twojego. Obniży to rezonanse konstrukcji sufitu. Jak zrozumiałem, z tym masz kłopot...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.