Jump to content

fozzie

Użytkownicy
 • Content Count

  1649
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

507 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1328 profile views
 1. Domyślnie, po instalacji tej wtyczki ustawia się 88 kHz. Jeżeli jeszcze tego nie znalazłeś to podpowiadam: Menu file->Preferences->Tools->SACD. Z prawej strony ustawia się output mode, PCM volume (pewnie do kompensacji poziomu 😉 ), PCM Samplerate (tam się ustawia częstotliwość próbkowania PCM na wyjściu), poniżej jest jeszcze DSD2PCM mode i tam można ustawić filtry: multistage jest bez filtrów (nie wiem czy kompletnie bez filtrów, bo może jeszcze jakieś tam działają), Direct (lowpass) - domyślny filtr 30 kHz, i na końcu Instalable FIR (do wyboru od 30 kHz do 60 kHz).
 2. W foobarze standardowa wtyczka SACD ma filtr od 30 kHz. Są również inne filtry 30, 40, 50 i 60 kHz. Można również, jak widać, wyłączyć filtrowanie. Tego, niestety, nie jestem w stanie sprawdzić, a CoolEdit pokazuje, że to raczej zwykły szum z oryginalnego pliku a nie ten DSD.
 3. Ja mam ciekawe spostrzeżenia. Pobrałem ten szum różowy https://we.tl/t-TSpxFANtRG Zainstalowałem na próbę ten Tascam HR Editor (sporo mi namieszał z ASIO, musiałem go odinstalować, bo inne programy nie chciały mi pracować z ASIO). Tascamem przekonwertowałem na dsf i dff. Te dwa pliki przekonwertowałem przy pomocy foobara z wtyczką, z wyłączonymi filtrami, tak jak poprzednie moje próby na PCM i się mocno zdziwiłem. Charakterystyka przebiega bardzo podobnie do oryginalnego pliku PCM z szumem (ten z linku powyżej). Jest tylko ciszej, niższy poziom, ale pasmo sięga bez przeszkód do ponad 88 kHz. Poniżej wkleję obrazek. Natomiast te pliki dsf i dff mają dziwne parametry, bo foobar pokazuje mi DSD64 5645 kbps i to wartość stała. Te moje pliki, które testowałem i konwertowałem do PCM (wklejałem wykresy) foobar pokazuje jako DST64 i przepływność jest zmienna od ok. 2400 kbps do ok. 2700 kbps. Trochę mam teraz mało czasu. Na obrazku ten niebieski to oryginalny plik Przemaka. Ten żółty to PCM przerobiony przez Tascam na DSD i przez foobar na PCM. Ktoś potrafi mi to wytłumaczyć? 😉 :)
 4. Zgadza się. Pisałeś o parametrach. Nigdy nie będzie 1:1. Ani PCM do DSD, ani DSD do PCM. Pewnie i są z szerszym pasmem, tylko ile ich jest? Właśnie szukam innych nagrań. Mi raczej chodzi o ten wysokoczęstotliwościowy szum. Tego nie przeskoczysz, dlatego o rzeczywistym paśmie do 70 kHz czy 100 kHz możesz zapomnieć.
 5. Chodziło mi raczej o to, że na tych konkretnych dwóch wykresach, do tych 30 kHz coś tam jeszcze się dzieje. Niewiele, ale coś jest.
 6. Przemak, i tu się pojawia problem, bo nie wiem o jakiej jakości piszesz. Analiza częstotliwościowa jednego pliku (nie mam ich wiele, zaledwie kilka). Pierwszy przekonwertowany z DSD do PCM 176/24, drugi do PCM 352/16 (drugi ma tylko 16 bitów bo mój stary CoolEdit przy 352 i 24 bitach robi błąd i niewiele pokaże, ale w tym przypadku to nie ma znaczenia czy 16, czy 24 bit). Obydwa bez filtracji żeby pokazać jak to naprawdę wygląda. "Użyteczne" (nie wiem czy można użyć takiego sformułowania 😉 ) pasmo kończy się przy ok. 30 kHz. Powyżej 30 kHz to sam szum. I to na dodatek z dosyć wysokim poziomem.
 7. 176/16 dla ucha wystarczy. 352/8 może już pewnie nie (chociaż to zależy od słuchacza 😉 ). W pewnych granicach matematyczne obliczenia wystarczą. Jeżeli będziemy się zbliżać do granic to już nie. Przecież 2816/1 ma też ten sam bitrate, a wiadomo, że w PCM to nie zadziała. A na drugą częśc mojego poprzedniego postu możesz odpowiedzieć?
 8. Dobrymi torami. Pomyliłeś się tylko w jednostkach. Same obliczenia są dobre. Matematycznie wystarczy 24 bitach próbkowania 117600 Hz, bo bitrate jest taki sam. Mnie tylko zastanawia dlaczego używa się takie wysokie częstotliwości próbkowania skoro i tak, po konwersji z DSD na PCM, to trzeba filtrować i wycinać wysokie częstotliwości?
 9. W mojej wtyczce do foobara są cztery możliwości. Dla mnie to oznacza, że wszystkie cztery są dobre, a nie, że ta najwyższa jest najlepsza. Była mowa o odpowiedniku DSD64 w PCM, co na prostych wyliczeniach pokazał Funnykris. Cała reszta to Twoje wymysły. Również te o OpenSource (co to ma w ogóle wspólnego z tematem?!).
 10. Tak przy okazji: Dla mnie najlepiej działa konwersja do 44100 Hz, bo za jednym zamachem pozbywam się szumu z pasma powyżej 22 kHz.
 11. Ayran, ile Ty masz lat? A po co mam wysyłać maile? Jak chcesz to sobie sam wysyłaj. Jeżeli Ty swoje przemyślenia opierasz na możliwościach jakichś wtyczek do jakichś tam programów to o czym jest dyskusja?
 12. Ale ja o tym piszę. O niczym innym. A co to za wyrażenie?
 13. Mozna też sobie wybrać np. 44100 Hz albo 176400 Hz, ale to nic nie znaczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.