Jump to content

fozzie

Użytkownicy
 • Content Count

  1613
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

423 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

853 profile views
 1. fozzie

  Audio mity

  Czyli przyznajesz pod przysięgą, że 24/96/192 brzmi inaczej niż 16/44? Trafiony - zatopiony...nie pierwszy raz zresztą. Dobrej nocy porlick...wyśpij się i napisz coś z sensem jutro, chociaż wymaganie tego od sceptyka takiego jak Ty, to marzenie ściętej głowy. 😉 Soundchaser, Ty naprawdę nie masz zielonego pojęcia o technice cyfrowej w audio. To, że pliki mają różne sumy nie oznacza, że różnią się brzmieniem. W przypadku różnic między plikami 44/16 a np. 96/24 różne sumy są spowodowane głownie inna ilością danych, tych nieszczęsnych zer i jedynek, których Ty nie rozumiesz.
 2. fozzie

  Audio mity

  Nie. Słyszysz odkodowany plik cyfrowy.
 3. fozzie

  Audio mity

  Dokładnie tak.
 4. fozzie

  Audio mity

  A co tam jeszcze jest oprócz tych zer i jedynek? Dwójki? Trójki?
 5. Może doprecyzuję, bo to chyba nie jest zrozumiałe. W omawianym przypadku pola wyboru "Przepływność bitów" nie chodzi o zasadę działania kodera flac tylko o zasadę działania EAC.
 6. Chodzi mi o to, że przepływnośc bitów można sobie ustawić dowolnie. Dla EACa nie ma to znaczenia, bo EAC przy kodowaniu do flac i tak na to nie zwróci uwagi, bo przede wszystkim bierze pod uwagę linię komend i co w tej liniii komend jest napisane, jaki stopień kompresji jest tam zapisany. Mało tego, nawet jak w linii komend nie będzie w ogóle zapisany stopień kompresji to EAC wykorzystuje domyślne ustawienia flac, czyli ustawia stopień kompresji na 5. Czyli pole wyboru "Przepływność bitów" podczas kodowania do flac jest właściwie nieużywane.
 7. W poście jest obrazek z opcjami kompresji (poniżej przypominam go) Do kodowania do flac najlepiej użyć programu flac.exe, który mozna znaleźć w folderze EACa, w podfolderze flac. Na zakładce jest widoczna ścieżka dostępu do programu. Przepustowośc bitów, a raczej przepływność bitów "wyskoczy" sama po wciśnięciu przycisku "Testuj koder" (na dole zakładki). Wartość tej przepływności będzie zależna od tego, co masz wpisane w linii poleceń, w polu "Dodatkowe opcje linii poleceń". Ja mam 6 i "wyskoczyło" 896 kbps (co widać).
 8. Ale to nie ma znaczenia. EAC wiele się nie zmienił, to znaczy jego zasada działania i konfiguracja. Poza tym w poście Jest troszeczkę nowsza konfiguracja, właśnie wersji 1.3 EAC nie potrafi tagować plików wav. Jedynie foobar i bardzo dobry, już wspomniany, mp3tag, ale z plikami wav jest tego rodzaju problem, że nawet jak się je otaguje to nie każdy odtwarzacz chce wszystkie tagi prawidłowo odczytać. Może Malina sobie poradzi z odczytem. Tak, jest bezpłatna wersja bazy danych. Możesz wybrać FreeDB metadata plugin albo CueTools metadata plugin. Przyciskiem obok przycisku wysuwania szuflady. Oczywiście, również pod Menu EAC->Opcje metadanych (przycisk skrótu F12). GD3 jest płatny.
 9. Mp3tag sortuje przede wszystkim po nazwach plików. Trzeba kliknąć na belkę z nazwą "Ścieżka dostępu". Wtedy wychodzi najlepsze sortowanie, bo uwzględnia również podkatalogi. Można też kliknąć na belkę kolumny "Nazwa pliku", ale przy większej ilości folderów i podfolderów wyjdzie misz-masz. PS. Tak na marginesie trochę dziwne zachowanie mp3tag, bo po wczytaniu folderu powinien domyślnie posortować pliki po nazwach. PS2 Zobacz, co masz pod Menu->widok->sortuj według
 10. To ja odpadam, niestety, nie pomogę, bo wydaje się, na pierwszy rzut oka, że jest dobrze. Może inni coś wymyślą. Musisz poczekać, bo dzisiaj o to będzie trudno. PS. Rozumiem, że jak zmieniałeś ręcznie, w tagu każdego pliku numer ścieżki, to za każdym razem wciskałeś "Zapisz"?
 11. A nazwy plików jakie masz? Mógłbyś pokazać jakiś screen z mp3tag jak wygląda ten przykładowy folder z Atom Heart Mother?
 12. Przede wszystkim nazwy plików na początku muszą zawierać numer nagrania w formie dwucyfrowej, tzn. 01, 02 itd. Jeżeli odtwarzacz korzysta również z tych nazw to dla niego lepiej. Dodatkowo lepiej jest jak w nazwie plików nie ma "dziwnych" znaków, np. apostrof. Prawidłowe tagi powinny zawierać informacje: %ALBUM ARTIST% - %DATE% - %ALBUM% - %DISCNUMBER% - %TRACKNUMBER% - %TITLE% Najczęściej w takiej kolejności odtwarzacze analizują tagi. Jeżeli któregoś brak (z wyjątkiem discnumber, bo ten nie zawsze musi być), to odtwarzacz może mieć problemy. Do edycji tagów ja używam mp3tag.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.