Jump to content

fozzie

Użytkownicy
 • Content Count

  1595
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

376 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

693 profile views
 1. Nie zagra. Singxer F1 to konwerter z USB na s/pdif (albo I2S).
 2. fozzie

  Audio mity

  Zawsze sobie powtarzam żeby nie dyskutować z Soundchaserem, bo ani nie zrozumie, ani nie doczyta, z dupy sobie weźmie wnioski, ale zawsze coś mnie podkusi. 😞
 3. fozzie

  Audio mity

  Czytaj ze zrozumieniem, Proszę, bo można szału dostać jak się czyta te bzdury. Jeżeli pliki mają ten sam mastering to różnica między 96/24 a 44,1/16 jest niesłyszalna. Tę różnicę, którą słyszymy, najczęściej jest ona spowodowana masteringiem. Na dodatek może zaistnieć sytuacja, że różnica w masteringu będzie, ale nie będzie ona słyszalna. Bo to widać. A kto tak napisał, że nie istnieją te same masteringi dla różnych formatów? Znowu manipulujesz. Istnieją, ale dopóki sobie tego nie sprawdzisz to nie masz pojęcia co porównujesz - czy format, czy mastering. Tak na marginesie jest odwrotnie: do formatów niższych używa się innego masteringu. Tak na ścisłość to kolega robił, bo miał dostęp do oprogramowania, a nie usłyszeli różnicy wszyscy, którzy brali udział w teście.
 4. fozzie

  Audio mity

  Napiszę to najprościej, jak się da. Dwa pliki, jeden 96/24, drugi 44,1/16, takie jak wyżej wkleiłem. Pochodzą z tego samego źródła, różnią się masteringiem, delikatnie, ale się różnią. Czyli brzmieniem również. Można usłyszeć różnicę między nimi. Natomiast z tego samego pliku 96/24 sam zrobiłem przy pomocy Izotope wersję 44,1/16 i wtedy już nikt różnicy między nimi nie usłyszał. Zrozumiano? Nie, te różnice są wynikiem różnego masteringu.
 5. fozzie

  Audio mity

  To było do Soundchasera. Człowieku! Skoro różni się masteringiem to siłą rzeczy musi się różnić brzmieniem. Ludzie!
 6. fozzie

  Audio mity

  Tak, wersja z HDTracks w wersji 96/24 różni się od 44,1/16
 7. fozzie

  Audio mity

  To są właśnie pliki 96/24 i 44,1/16. Dlaczego mieszasz je w poście z SACD? Tak. Dopóki sobie takiego pliku nie przeanalizujesz w jakimś edytorze to nie będziesz wiedział co porównujesz.
 8. fozzie

  Audio mity

  Ale to może być różnica w masteringu. Przykład poniżej wersja 96/24 wersja 44,1/16 Ta niewielka różnica w poziomie jest słyszalna. Nie, nie natknąłem się.
 9. fozzie

  Audio mity

  A kto tak napisał, że SACD nie różni się od CD?
 10. fozzie

  Audio mity

  Człowieku, tak mieszasz, że nie wiem jak to rozsupłać. Dlatego dam sobie spokój.
 11. fozzie

  Audio mity

  Ale SACD to nie to samo co PCM. Pisałem, żeby SACD (DSD) do tego nie mieszać, bo to rządzi się zupełnie innymi prawami. SACD od PCM zawsze będzie się różnić. Nie ma w tym żadnej magii czy voodoo. Gęste formaty PCM czasami różnią się od zwykłych 44,1/16 masteringiem i to jest różnica, która może być słyszalna.
 12. fozzie

  Audio mity

  Ale solidne porównania muszą mieć jakiś sens, jakąś metodologię. Porównywanie "na pałę" plików z różnych płyt, warstwy CD z warstwą SACD (zawsze się różnią, bo muszą), porównywanie plików ze sklepu internetowego nie ma w sobie żadnego sensu. Prawidłowe porównanie powinno wyglądać tak, że najpierw mamy plik np. 192/24, z niego robimy sami, przy pomocy dobrego oprogramowania plik 44,1/16, i z niego robimy np. mp3 (jeżeli właśnie takie chcemy sobie porównać). Dopiero takie porównanie miałoby sens. Każde inne to strata czasu. Formatu SACD ja bym nie mieszał do tego bo on w ogóle rządzi się innymi prawami.
 13. fozzie

  Audio mity

  A to jest właśnie metoda porównawcza bez sensu, bo nie wiadomo skąd pochodzi kolejny plik i może się okazać, że porównujemy mastering a nie format pliku.
 14. Znowu czytasz bez zrozumienia co czytasz. 😞
 15. Przepraszam, nie wiem jak to się stało, a poprawić już nie idzie. Mogłem jedynie usunąć cytaty. Nie. Różnica między złudzeniem a zjawiskiem fizycznym jest ogromna. Wygląda na to, że nie wiesz jak ogromna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.