Jump to content

globtroter1

Użytkownicy
 • Content Count

  1633
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

560 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

28959 profile views
 1. Widzisz Biniu, To jak widać wyżej wszystko są rzeczy dość względne.... Przecież tu ludziom zazwyczaj nie chodzi o dobry dźwięk (większość nie wie jaki on jest; jaki być powinien ) , a tylko o posiadanie forumowej racji na temat jego podobania się ... Większość nie usłyszy prawidłowego dźwięku z zestawu audio nigdy w życiu, ale się jednak na jego temat wielokrotnie i w ich mniemaniu, miarodajnie; najczęściej dość krytycznie wypowie. ;) P.S. Ale merytoryczny syf zrobili zadufani w sobie koledzy wyżej w tym fajnym i dość pouczającym wątku. :(
 2. Przestań wszędzie trollować! ;) Skup się! :) Dla mnie każde nasze spotkanie jest czystą przyjemnością i dowodem, że można się pięknie i po przyjacielsku, ale zdecydowanie... -rożnić. :) P.S. Żałuj, że Cie nie było wczoraj u Adama. Była kolejna szansa na skrócenie tego niepotrzebnego, ortodoksyjnego dystansu, który nas tak fajnie dzieli.
 3. Nie wiem jak tam Wasza zabawa, ale moja audiofilia oraz płynącą z niej przyjemność leży zupełnie gdzie indziej i nie ma nic wspólnego z chwilowym zachwytem; tym bardziej tym dotyczącym "słuchania" kabelków. Jest tyle ciekawszych rzeczy do posłuchania i poznania. :) ... szkoda czasu,,,, na pierdoły i sztuczne rozgraniczenia. P.S> Niektórzy nigdy nie uderzą się w pierś, bo do końca swych dni będą żyli stereotypami; w niewiedzy i nieświadomości.... Ale może przez to są szczęśliwsi? ;)
 4. Strollować? Jeżeli już, to raczej wyrazić swoją pełnoprawną opinię na otwartym forum audio. A w tym konkretnym przypadku raczej pożartować sobie po koleżeńsku z Umką ... :) P.S. System w którym dużo wnoszą kabelki z założenia jest gówno warty!
 5. W rękach amatora z pewnością. Poważne DSP, to nie kolejna audiofilska zabawka, a dość wymagające narzędzie. :)
 6. To prawie tak, jak ja. Nad okablowaniem pochylam się wtedy, kiedy muszę coś podłączyć lub odłączyć. :)
 7. Jesus, a Wy nadal tak całkiem poważnie o.... -sieciówkach?! Nawet w.... KAiMie? :( I przypadkowo ;), jak zwykle w roli głównej wszędobylski ostatnio na forach "prestidigitator" Zyggi, ze zmieniającymi się co dwa tygodnie, ale zawsze finalnymi :) wersjami swoich produktów ... :)))
 8. Ponawiam pytanie. Nadal nie wiemy, w czym/ dlaczego lepszy jest ten Minim? :)
 9. Abstrahując, zwłaszcza od subiektywnie pojmowanej wartości artystycznej/ estetycznej... Jak i jakim cudem, taka sobie lub ( nie bójmy się tych słów) dość słaba/ zła realizacja patrząc z dzisiejszej perspektywy ma/ może zagrać i zabrzmieć dobrze? Co i ja trzeba popsuć?! P.S> Aż strach zapytać, co jest nr 1 w docenianiu możliwości systemu? :) Taki żarcik! :)
 10. globtroter1

  Audio over IP

  Trzymajmy sie prawdy. To Dante ma bardzo agresywny marketing w porownaniu do darmowej ravenny i innych konkurencyknych protokołów ( tak są też inne) bo jest płatne. :) Reszta jak wyżej. Poza tym warto podejrzec kto i do czego używa ww protokołów. Uważam że Dante ze swoimi ograniczeniami, do domowej sieci może być spoko. I tak większość nie zobaczy/ nir usłyszy różnicy. ;))) Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 11. globtroter1

  Audio over IP

  .... Ravenna w przeciwieństwie di Dante jest darmowa.: ))) Ma inne przeznaczenie i zastosowanie. Ma inne progi jakosciowe i algorytmy. Między nagłośnieniem dworca wschodniego, czy centrum handlowego, a np. Docelowo 512 kanałowa transmisją hd z igrzysk olimpijskich istnieje spora roznica... ;))) Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 12. Z plikami i tzw. formatami jest/ będzie dokładnie tak jak z audiofilskimi oczekiwaniami i gustami i np. elektronika. Pojawiają sie setki, tysiące korygowanych i manipulowanych wersji nie majacych nic wspólnego z wiernością i prawdą. Warto zastanowić się dlaczego? A może jak zwykle nie.... Warto porównać np. Dostępne streamingi. Różnice są znaczne.dotyczą wielorakich manipulacji nie tylko widocznych parametrów.
 13. globtroter1

  Audio over IP

  Dla porządku. :) Nadac, jak i ogólnie Merging korzysta ze standardu (!) aes67, ale z protokołu ravenna, a nie dante. "Trochę" sie to różni.... W sieci można znaleźć sporo informacji... P.s. By trzymac się prawdy. Najtańsze, profesjonalne rozwiązanie merginga z ravenna kosztuje ok 12 tys. Ale pełni tez sporo innych funkcji....:)
 14. Tzn. Jakie konkretnie masz zastrzeżenia i uwagi? P.s. Dla precyzji. Pmcomp nie ma własnych wniosków. ;) Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 15. Spoko, i tak na szczęście, większość ezoteryków i handlarzy przeniosła się z tej zakładki na inne forum lub do wątków klubowych- zwłaszcza jedynie słusznych, polskich firm. :) P.S. Wystarczy popatrzeć, co wypisuje np. 16 kHz w kilku wątkach jemu dedykowanych.... Niestety zostałem we wszystkich profilaktycznie zbanowany, więc nawet nie mogę się ustosunkować do szerzonych tam przez niego, kliki i towarzystwa wzajemnej adoracji szkodliwych dla całej audiofilskiej społeczności handlowych bzdur. :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.