Jump to content

pwit1

Użytkownicy
 • Content Count

  1001
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutralny

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zasilacz liniowy wg projektu Sigma11 - 5V/3A Możliwa zmiana na 7,5V, 9V, 12V, 18V, 24V, albo inne napięcie w przedziale od 5V do 30V. Budowa: - transformator BREVE lub INDEL, - główny kondensator filtrujący - Mundorf M-lytic, - pozostałe kondensatory elektrolityczne - Panasonic FR, - kondensaty foliowe - WIMA, KEMET, - aluminiowa obudowa, - dwa wyjściu DC na gniazdach GX16, - wymiary 68x145x200mm. Możliwość przetestowania przed zakupem.
 2. Wszystkie części są na miejscu? Układ jest odpalony i przetestowany. Mosfety są przykręcone od spodu do płyty aluminiowej, która jest jednocześnie płytą montażową, radiatorem i wzmocnieniem obudowy. ksiezyc, gustwao - dzięki za objaśnienia?
 3. Do sprzedania zasilacz Sigma11 - trafo Breve 100VA, główny kondensator filtrujący Mundorf Mlytic, pozostałe - Panasonic FR, WIMA, - 5V / 3A (możliwe też ustawienie innego napięcia do ok. 30V). Chętnych zapraszam na priv
 4. Do sprzedania zasilacz Sigma11 - trafo Breve 100VA, główny kondensator filtrujący Mundorf Mlytic, pozostałe - Panasonic FR, WIMA, - 5V / 3A (możliwe też ustawienie innego napięcia do ok. 30V). Chętnych zapraszam na priv
 5. pwit1

  Sprzedam/kupię

  Do sprzedania para układów do żarzenia lamp DHT Tent Labs, low noise, do 2,5A Stan idealny, 2/3 ceny nowych. Link: [Hidden Content] Do oddania też trochę elementów do budowy wzmacniacza na GM70 - mi.in lampy GM70 grafitowe, podstawki
 6. AMB upiera się, że te 3,9nF jest dobrane w testach i jest to idealny kompromis pomiędzy pasmem, a stabilnością. Z drugiej strony, Chińczycy w swoich klonach stale stosują 3,3nF. Na moje wyczucie (ale tylko na wyczucie;) 10% większa pojemność nie powinna mieć znaczenia. Możesz podłączyć równolegle kilka urządzeń, z tym, że musisz uważać na wydajność układu. Jeżeli tam jest rzeczywiście 200W / 13A, to powinno dać radę (zakładając, ze Twoje "router, dekoder sat, DAC i może Pi2aes"to razem ok. 3 - 4 A).
 7. W niczym;) Moze być 24V. 2x12V jest bardziej uniwersalne, gdybyś chciał je kiedyś wykorzystać do czegoś innego. Nie wiem, jak dokładnie pobór ma Pi2AES. Jeżeli jest to zmacząco poniżej 1A, to radiatory dadzą radę.
 8. Rozważ też przykręcenie mosfetów do obudowy, albo zastosowanie większych radiatorów. Będziesz miał do odprowadzenia 7 - 8 watów ciepła. Przy testach będzie ok, ale przy dłuższej pracy mogą się gotować.
 9. Daj Breve 2x12V 100VA, podlacz szeregowo i będzie idealnie;) Płytka od AMB ma fajne podłączenie do trafa z dwoma odczepami szeregowo. Środkowe złącza są zmostkowane.
 10. Trafo 28V to sporo za dużo. Breve są przewymiarowane. Myślę, że na wyjściu masz z niego ok. 31,5VAC. Po wyprostowaniu robi się ok. 44VDC. 2VDC straty na diodach i masz ok. 42VDC - 18VDC do zabicie na mosfetach. Jak podłączysz do niego coś z poborem 1A, to ugotujesz tranzystory w kilka minut, szczególnie z radiatorami, które są na zdjęciu
 11. "Zenerki" 5,1V proponuję wcześniej przetestować na prądzie ok. 2mA. Rozrzut napięć jest spory. Dodatkowo diody niektórych producentów nie osiągają swojego nominalnego napięcia przy takim prądzie. Można tez użyć źródła odniesienia napięcia 5V, np LM336-5.0. Będzie idealne 5V, aczkolwiek szumy są nieco większe (przynajmniej w teorii;) W płytkach z Aliexpress nie musi być R10 przy napięciu 5V i użyciu zenera 5,1V (elektrycznie płytki od AMB i te z Aliexpress są takie same). R10 musi być na płytkach złożonych klonów z Aliexpress (na marginesie jest to ver. 1 Sigmy11), gdzie dla 5V użyta
 12. No trochę nie,... przynajmniej wg strony AMB ; ))) Mnożnik 0,707 to odwrócony współczynnik 1,41 VDC do VAC po wyprostowaniu. Od tej wartości autor zaleca min 7VDC zapasu względem napięcia na wyjściu (i to w przedstawionym przykładzie po spadku na diodach). Układ przy niewielkim prądzie i napięciu pójdzie na 3V różnicy, a nawet mniej. Pytanie, czy optymalnie. Lepiej dać większe trafo i mieć te dylematy z głowy. 7VDC różnicy to przy zasilaniu USBridge jakieś 5W do odprowadzenia na dwóch mosfetach. Nie jest to wielkie wyzwanie.
 13. 8VAC będzie za mało. Po wyprostowaniu masz ok. 11,2V minus spadek na diodach ok. 1,5V i robi się 8,7V. Minimalna różnica to 6,5V. 9VAC może wystarczyć, ale przy zapasie mocy. 0,5A tez mało. Zasilacz dedykowany do USBridge ma 3A, realny pobór to ok. 600-800mA. Bezpieczne trafo to 15VA, lepiej 25VA lub więcej. Ta Telema będzie OK, odczepy wtórne równolegle, uważaj na podłączenie pierwotnego na 230V.
 14. Obudowa była gotowa. Zdjęcie ze strony AMB przedstawia układ i płytkę z ver 1. Obecnie jest nieco zmieniona ver 2 Tranzystorów nie widać, bo są przykręcone do spodu obudowy. Polipropyleny to C7 i C18 - WIMA MKS-2 1uF. Sigma11 jest podobno odporna na zakłócenia z sieci, ale dodatkowy filtr nie zaszkodzi;) Te kondensatory to Panasonic FC 3300uF/35V. Średnica każdego to 18mm
 15. Ot moja druga Sigma11 (wykonana dla kolegi z forum). Bez biżuterii - trafo Breve 100VA, diody HFA, rezystory Vishay, kondy Panasonic FC i FR, polipropyleny WIMA, generalnie zgodnie z zleceniami autora "AMB". Miałem wcześniej klona z Aliexpress (jednego z dwóch dostępnych) i wydaje mi się ta wersja jest bardziej przejrzysta i dynamiczna. Być może z elektroniczną biżuterią gra to jeszcze lepiej;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.