Jump to content

pwit1

Użytkownicy
 • Content Count

  995
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutralny

1 Follower

About pwit1

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AMB upiera się, że te 3,9nF jest dobrane w testach i jest to idealny kompromis pomiędzy pasmem, a stabilnością. Z drugiej strony, Chińczycy w swoich klonach stale stosują 3,3nF. Na moje wyczucie (ale tylko na wyczucie;) 10% większa pojemność nie powinna mieć znaczenia. Możesz podłączyć równolegle kilka urządzeń, z tym, że musisz uważać na wydajność układu. Jeżeli tam jest rzeczywiście 200W / 13A, to powinno dać radę (zakładając, ze Twoje "router, dekoder sat, DAC i może Pi2aes"to razem ok. 3 - 4 A).
 2. W niczym;) Moze być 24V. 2x12V jest bardziej uniwersalne, gdybyś chciał je kiedyś wykorzystać do czegoś innego. Nie wiem, jak dokładnie pobór ma Pi2AES. Jeżeli jest to zmacząco poniżej 1A, to radiatory dadzą radę.
 3. Rozważ też przykręcenie mosfetów do obudowy, albo zastosowanie większych radiatorów. Będziesz miał do odprowadzenia 7 - 8 watów ciepła. Przy testach będzie ok, ale przy dłuższej pracy mogą się gotować.
 4. Daj Breve 2x12V 100VA, podlacz szeregowo i będzie idealnie;) Płytka od AMB ma fajne podłączenie do trafa z dwoma odczepami szeregowo. Środkowe złącza są zmostkowane.
 5. Trafo 28V to sporo za dużo. Breve są przewymiarowane. Myślę, że na wyjściu masz z niego ok. 31,5VAC. Po wyprostowaniu robi się ok. 44VDC. 2VDC straty na diodach i masz ok. 42VDC - 18VDC do zabicie na mosfetach. Jak podłączysz do niego coś z poborem 1A, to ugotujesz tranzystory w kilka minut, szczególnie z radiatorami, które są na zdjęciu
 6. "Zenerki" 5,1V proponuję wcześniej przetestować na prądzie ok. 2mA. Rozrzut napięć jest spory. Dodatkowo diody niektórych producentów nie osiągają swojego nominalnego napięcia przy takim prądzie. Można tez użyć źródła odniesienia napięcia 5V, np LM336-5.0. Będzie idealne 5V, aczkolwiek szumy są nieco większe (przynajmniej w teorii;) W płytkach z Aliexpress nie musi być R10 przy napięciu 5V i użyciu zenera 5,1V (elektrycznie płytki od AMB i te z Aliexpress są takie same). R10 musi być na płytkach złożonych klonów z Aliexpress (na marginesie jest to ver. 1 Sigmy11), gdzie dla 5V użyta
 7. No trochę nie,... przynajmniej wg strony AMB ; ))) Mnożnik 0,707 to odwrócony współczynnik 1,41 VDC do VAC po wyprostowaniu. Od tej wartości autor zaleca min 7VDC zapasu względem napięcia na wyjściu (i to w przedstawionym przykładzie po spadku na diodach). Układ przy niewielkim prądzie i napięciu pójdzie na 3V różnicy, a nawet mniej. Pytanie, czy optymalnie. Lepiej dać większe trafo i mieć te dylematy z głowy. 7VDC różnicy to przy zasilaniu USBridge jakieś 5W do odprowadzenia na dwóch mosfetach. Nie jest to wielkie wyzwanie.
 8. 8VAC będzie za mało. Po wyprostowaniu masz ok. 11,2V minus spadek na diodach ok. 1,5V i robi się 8,7V. Minimalna różnica to 6,5V. 9VAC może wystarczyć, ale przy zapasie mocy. 0,5A tez mało. Zasilacz dedykowany do USBridge ma 3A, realny pobór to ok. 600-800mA. Bezpieczne trafo to 15VA, lepiej 25VA lub więcej. Ta Telema będzie OK, odczepy wtórne równolegle, uważaj na podłączenie pierwotnego na 230V.
 9. Obudowa była gotowa. Zdjęcie ze strony AMB przedstawia układ i płytkę z ver 1. Obecnie jest nieco zmieniona ver 2 Tranzystorów nie widać, bo są przykręcone do spodu obudowy. Polipropyleny to C7 i C18 - WIMA MKS-2 1uF. Sigma11 jest podobno odporna na zakłócenia z sieci, ale dodatkowy filtr nie zaszkodzi;) Te kondensatory to Panasonic FC 3300uF/35V. Średnica każdego to 18mm
 10. Ot moja druga Sigma11 (wykonana dla kolegi z forum). Bez biżuterii - trafo Breve 100VA, diody HFA, rezystory Vishay, kondy Panasonic FC i FR, polipropyleny WIMA, generalnie zgodnie z zleceniami autora "AMB". Miałem wcześniej klona z Aliexpress (jednego z dwóch dostępnych) i wydaje mi się ta wersja jest bardziej przejrzysta i dynamiczna. Być może z elektroniczną biżuterią gra to jeszcze lepiej;)
 11. Gdyby ktoś reflektował na zasilacz 5 VDC - klona Sigma11 z trafem Breve i filtrem EMI RFI to jest do oddania w cenie części. Zapraszam na priv.
 12. Hmm..., chińska Sigma 11 "gra" naprawdę dobrze, a na pewno najlepiej ze wszystkiego , co do tej pory testowałem. Być może na butikowych elementach sprawuje jeszcze lepiej. Gdzie rezydujesz gustvao, może uda się to porównać? Ja mam ochotę na budowę klona oryginału i tutaj zrobić porównania.
 13. Tak, mam Breve 230/12V. No, przy takich elementach to mnożymy cenę x4 😉
 14. Napisz, co wymieniłeś. Które elementy są kluczowe?
 15. Ja mam Breve 100VA, 12V. Cichy zupełnie, z tym że nie jest szczególnie wysilony. Koszt bez obudowy ok. 250 zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.