Jump to content

pwit1

Użytkownicy
 • Content Count

  977
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pwit1

  Wzmacniacz na GM70

  Otwieram nowy wątek, będący kontynuacją kilku wpisów stąd: [Hidden Content] . Dotyczy budowanego przeze mnie wzmacniacza na lampie GM70. Z tego, co widzę na forum w blokach startowych stoi kilku innych entuzjastów GM70 przymierzających się do rozpoczęcia budowy, będzie to idealne miejsce to wymieniania się doświadczeniami. Kilka słów o mojej konstrukcji: - monobloki w układzie SE na GM70, - jednostopniowy driver na lampie 12hg7 (pentodzie), siatka s2 stabilizowana na stabilivolcie 02A, bez kondensatora w katodzie (wzmocnienie ok. x40-x50), - osobne zasilania dla lampy końcowej i drivera, prostowane na mostkach hybrydowych z lampami 5C8S i GZ34 i diodami hexfred, wygładzane w układzie clclc, tylko kondensatory olejowe Siemens MKV i Bosch MP, - fixed bias dla GM70 prostowany na diodach BYT56, wygładzane w układzie crcrc, wszystkie kondensatory MBGO, - żarzenia DC, dla GM70 prostowane na diodach hexfred, wygładzane na clc-cmc (c po 15kuF), dla drivera mostek na diodach shottky, kond 22kuF i układ LM1084, - po 3 trafa zasilające - 1 na zasilanie GM70, 1 na wszystkie żarzenia i 1 na zasilanie drivera oraz fixed biasu dla GM70, - masa z pojedynczym punktem i układem w gwieździe, - trafa wyjściowe Tribute, zasilające z toroidy.pl, dławiki od Ogonowskiego, kondensatory sprzęgające Jupiter (później być może V-Capy), okablowanie ze srebra oraz teflonowych przewodów militarnych, rezystory mills, riken, allen bradlley. Poniżej trochę fotek aktualnego zaawansowania prac. Biorąc pod uwagę prawie rok od podjęcia decyzji o budowie nie wygląda to imponująco, ale zdarzały się dłuższe przestoje, głównie w oczekiwaniu na części zamawiane za granicą. W międzyczasie następowały też modyfikacje pierwotnych założeń, co czasami powodowało cofnięcie się o jeden lub dwa etapy. Tak, czy inaczej prace zbliżają się ku końcowi, wzmacniacz jest już po pierwszym odpaleniu, na razie tylko żarzenia lamp. Po małej korekcie (odwrotnie wlutowany LM 1084 dla drivera) wszystko jest idealnie. Co ciekawe zasilanie na żarzenie GM70 zostało tak obliczone, żeby wyregulować je rezystorem 0,5-1R. Okazało się, że jest idealne 20V na zworze. Uff, to się nazywa szczęście, pół volta mniej i potrzebny byłby dodatkowy zasilacz. Mam nadzieję, że w najbliższych 2 tygodniach odpalę zasilanie anodowe na driverze oraz fixed bias, a do końca marca wzmacniacz zacznie śpiewać. Zależeć to będzie jednak również też od sprawności poczty - czekam na ostatnie olejaki z Niemiec oraz rezystory mocy i trochę kabli z USA.
 2. pwit1

  Sprzedam/kupię

  Proponuję otworzyć nowy temat na wzór zakładki DIY, w którym będzie można ogłaszać do sprzedania lub kupienia elementy do DIY lampowego - przede wszystkim lampy, ale także transformatory, dławki, kondensatory, rezystory, etc, etc. Wydaje mi się, że liczba wpisów będzie znacząco niższa w dziale DIY, więc zarówno sprzedaż, jak i kupno powinno się zmieścić w jednym miejscu. Zapraszam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.