Jump to content

fructo

Użytkownicy
 • Content Count

  140
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dobra muzyka, ładne życie.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2019 profile views
 1. Nie sądzisz, że na moim metrażu lepszym wyborem będą podłogówki? Ale ten Nad wygląda baaaardzo ciekawie.
 2. To już konkret. Ewentualnie mógłbym zrezygnować na wstępie ze streamera, a przyszłości dokupić np. wskazany WXAD-10.
 3. Koło 35 m2 bo to salon z aneksem. Znajomy. I przyznam, było OK w poprzednim mieszkaniu. Tutaj średnio w kierunku źle. Jeśli chodzi o dźwięk - lubię czarowanie dźwiękiem. Jestem ostatnią osobą, która będzie rozkładać muzykę na części pierwsze. Lubię bas, dobry wokal, przestrzeń, absolutnie stronię od żyletek na gorze.
 4. Cześć! Udało mi się sprzedać zestaw, który w nowym pomieszczeniu (Marantz + Mission M33i) się nie sprawdził - w wyniku tego zostałem z gramofonem Technics Q3, którego pozbywać się nie zamierzam. Potrzebuję zatem czegoś, co pozwoli mi słuchać mojej kolekcji płyt winylowych, ale również umożliwi sprawdzanie nowej muzyki z serwisu Spotify. Problem jest taki, że pomieszczenie w którym chciałbym słuchać muzyki nie należy do najprostszych w ustroju - tutaj pisałem o nim więcej. Przypomnę tylko jak dziś - bez kolumn - wygląda pomieszczenie: No i tak, jak wspomniałem w temacie, szukam czegoś grającego, co podepnę pod gramofon i pozwoli mi posłuchać muzyki. Pod uwagę, mając na względzie ograniczenia wynikające z pomieszczenia, rozważam zakup głośnika bezprzewodowego, np. Yamaha Musicast 500. Jeśli jednak pełnowartościowy sprzęt audio ma rację bytu bez ingerencji w pomieszczenie, to jasne, wolałbym takie rozwiązanie. Zatem: opcja 1: głośnik bezprzewodowy - jaki? opcja 2: amplituner ze streamerem ze Spotify + głośniki - jakie? W przypadku wyboru opcji 1, głośnik niech nie kosztuje 3500 zł - wówczas kupiłbym słuchawki wraz z np. AUDIOQUEST DragonFly i w ten sposób słuchałbym muzyki NA POWAŻNIE. Opcja 2 ma budżet 3500 zł - chodzi raczej o nowe elementy. Jak radzicie?
 5. Brakuje powietrza, muzyka „trzyma” się kolumn, bas dudni w sąsiednim pokoju.
 6. Cześć! W jednym z tematów na forum radziłem się Was na co wymienić posiadany zestaw, by dobrze zagrał na metrażu, który od niedawna zamieszkuję. Niestety, plan sprzedaży tego co mam uległ zmianie i spróbowałem ustawić to, co mam, czyli kolumny Mission M33i, które grają podpięte pod amplituner Marantz SR5003. Na większym metrażu, gdzie kolumny miały sporo miejsca między sobą, mogłem odsunąć je od ściany (BR z tyłu), połączenie to grało bardzo przyjemnie, jak na moje oczekiwania. Po przeprowadzce, niestety jest znacznie gorzej. Jak to wygląda? Widać na poniższym zdjęciu: Zaś cały salon, który łączy się z przestrzenią "home-office'ową" i aneksem kuchennym ma następujący rozkład: I teraz tak: półka z CD stojąca w rogu niestety musi tam zostać, podobnie jak stolik z lampą papierową z IKEI. Ewentualnie mógłbym dokupić drugą podobną półkę jak jest na pod TV, by obok siebie tworzyły przestrzeń pozwalającą na ułożenie na niej monitorów (ewentualnie małe standy?). Między sofą a TV myślę by położyć dywan (o ile to coś zmieni...). Czy jest jakaś szansa by coś poprawić? Monitorki z BR z przodu coś pomogą? Wstępnie rozglądałem się za czymś do ok. 1000-1200 zł za parę (w zamian za Mission M33i). Wzmacniacz, CD i gramofon zostają. Pomożecie? 🙂
 7. @szymon1977 masz rację, mea culpa. Miałem to co w stopce (brakowało mi „jaj" w tym zestawie), budżet jest w poście - 2500 zł brutto. Nie mam miejsca na standy. Tak jak na obrazku - szafka RTV to 2x Kallax z Ikei ([Hidden Content]) położony na płasko i na nim stanie telewizor i obok telewizora 2 kolumny.
 8. Hej! Muszę zmienić swój zestaw dużego audio z kolumnami podłogowymi na coś mniejszego - zmniejszył mi się metraż, gdzie mogę słuchać muzyki… Mam więc tak: Siedzę na kanapie, na szafce naprzeciw miejsce na TV i obok kolumny (2 x ikeowski Kallax). Między mną a kolumnami stworzy się trójkąt równoboczny 2x2x2m. Mam 2500 zł brutto, wymagam AUX by podpiąć gramofon (mam też preamp do niego), bardzo mile widziane połączenie sieciowe (choć nie jest konieczne, byle Audiocast rozwiąże sprawę). Słucham: rapu, elektroniki, jazzu, soulu i damskich wokaliz. Czego szukać? 🙂 Wstępnie zauważyłem, że poleca się takie monitory jak: - RTI A1 - Heco Aurora 300 - Indiana Line Tesi 261 Gdzieś tam też wyczytałeś, że powinny zgrać się z Toppingiem MX3, który ze względu na rozmiar i możliwości skrada moje serce (choć wiem, duży klocek będzie lepszym wyborem). Gdzieś też przeczytałem, że mini zestaw typu Denon M41 czy Pianocraft (kiedyś miałem E410, miło wspominam), będzie na podobnym poziomie. Pomożecie? Bo nie mam pojęcia na co się zdecydować…
 9. Dzień dobry! Szukam głośników (2.0 lub 2.1) do muzyki na biurko obok monitora. Mam na to 500 zł, wymagam faktury 23%, więc raczej nówki ze sklepu. Coś wartego uwagi? Bose Companion 2 III czy iść w innym kierunku?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.