Jump to content

dong

Użytkownicy
 • Content Count

  2576
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

292 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja w CMD ostatnie zamówienie realizowałem (z sukcesem, jak i wcześniejsze) w 2017 roku - nie wiem, jak świeżych danych potrzebujesz? Kontakt był bardzo dobry, włącznie z dogadywaniem życzeń specjalnych.
 2. O CMD masz parę postów wyżej wpis Pasquala. A w archiwach forum znajdziesz jeszcze niejeden inny (np. w poniższym wątku): [Hidden Content]
 3. dong

  Siatkówka

  Zostawiając w spokoju wodomózgowie, poprawność i marketing - odpowiedzcie na 2 proste pytania. 1. Na jakim trofeum w siatkówce reprezentacyjnej najbardziej zależy samym zawodnikom (a w każdym razie ich ogromnej większości)? 2. Do jakiego turnieju w siatkówce reprezentacyjnej uczestnicy przygotowują się z największym zaangażowaniem i starannością (a w każdym razie ich ogromna większość)?
 4. dong

  Siatkówka

  Wynik dobry, ale droga jeszcze daleka. Oby tylko nie było* jak w turnieju męskim, gdzie zwycięzcy obu grup polegli w półfinałach. *) oczywiście nie dotyczy wariantu odpuszczenia Azerbejdżanu i zajęcia tym samym drugiego miejsca w grupie. :-)
 5. Małe Instrumenty (Pawła Romańczuka) się łapią? [Hidden Content],223,male-instrumenty-graja-chopina.html
 6. Obiektywizm? Ależ ma, w odróżnieniu od skrajnego relatywizmu. Prostota i prymitywizm to są atrybuty gatunku. Nie jedyne i bynajmniej w punku nie obowiązkowe. A przewidywalność jest na poziomie porównywalnym z rockiem progresywnym. :-P
 7. Zdarza się, zdarza. Wystarczy być w miarę obiektywnym i dostrzegać to, co w każdym z tych gatunków jest rzeczywiście wartościowe. Słuchając obu łatwiej też jest doceniać wyjątkowość kapel takich jak Pere Ubu. Punkowo-industrialowe korzenie, a muzyka w najczystszym tego słowa znaczeniu progresywna.
 8. dong

  Country

  Oczywiście, że wykonawców jest znacznie więcej i w wyliczance zawsze kogoś zabraknie. Można dorzucać i dorzucać, choćby Iron & Wine, a gdyby chcieć jeszcze bardziej alternatywnie (progresywnie), to i Beat Circus. Albo pojedyncze płyty artystów zasadniczo spoza kręgu. Np. rewelacyjny Arkansas Traveler Michelle Shocked (wczesne albumy tej Pani polecam zresztą bardzo mocno, i niekoniecznie tylko w tym wątku). Albo co dziesiąty album Neila Younga (a może nawet co piąty :-).
 9. dong

  Country

  To może - nawiązując przy okazji do sąsiedniego gorącego tematu - alt-country? Uncle Tupelo, wczesne Wilco, Giant Sand (Howe Gelb), 16 Horsepower, Will Oldham (aka Bonnie Prince Billy), Woven Hand, Calexico, The Walkabouts, The Small Glories (żeby przy okazji i o Kanadę zahaczyć)...
 10. Czyli krótko podsumowując: bez czytania uważasz za bezwartościowe.
 11. Myślę, że czas, jaki poświęciłeś już temu wątkowi wystarczyłby, żeby przeczytać którąś z książek Noblistki, i wiedzieć, o czym się pisze. :)
 12. Najwyraźniej nie znasz najnowszych wytycznych Centrali: Papież Franciszek, Encyklika Laudato si. [Hidden Content]
 13. Czy ten wątek kiedykolwiek wróci jeszcze do tematu tytułowego? Może gajowy zaprowadziłby porządek?
 14. Mam 2 pytania do trzech bardzo aktywnych uczestników tego wątku - kazika-t, il Dottore i Moontana. 1. Ile książek Olgi Tokarczuk przeczytaliście? (I które?) 2. Których spośród laureatów nagrody Nobla w dziedzinie literatury z ostatniego ćwierćwiecza cenicie - i dlaczego? (Ćwierćwiecza, czyli licząc od 1995 - nagroda dla Seamusa Heaneya)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.