Jump to content

dong

Użytkownicy
 • Content Count

  2579
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

293 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Każdy Klipsch z serii Heritage dobrze się zgrywa przede wszystkim właśnie z lampą SET. Najlepiej z dobrą lampą SET. Jeżeli więc założymy, że Heresy IV nie stanowią wyjątku, i że monobloki Manleya w wersji SE są dostatecznie dobre (a zapewne są), to powinno być jak najbardziej OK. :-) Z PP Klipschy nigdy nie słuchałem, więc nie będę się wypowiadał - choć słyszałem o również pozytywnych doświadczeniach.
 2. "W nocy z 17/18 lutego 2020 w Otwocku w Muzeum Ziemi Otwockiej, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, spłonęło pomieszczenie, w którym od 10 lat muzycy zespołu Oranżada przechowywali swój sprzęt (o szacunkowej wartości ponad 80 tys. zł). Stracili to, co mozolnie kompletowali od 25 lat. (...)" Myślę, że są wśród forumowiczów tacy, którzy Oranżadę znają i cenią. Jeśli ktoś mógłby i zechciałby pomóc - podaję link (chyba nie naruszam żadnego z punktów regulaminu): [Hidden Content]
 3. Moim zdaniem nie zagrają. Większe ATC SCM 35 też jeszcze nie odtwarzały dużych składów dostatecznie realistycznie, i to był główny powód, dla których z nich zrezygnowałem. W niedużym pomieszczeniu i w bliskim polu - wtedy pewnie da się żyć. Będzie przejrzystość, naturalność i wierność barwy (bardzo ważne!), ale bez koncertowego rozmachu i swobody. Przypuszczam, że najsensowniejszą opcją ATC dla orkiestry symfonicznej są wersje aktywne. I to raczej większe niż mniejsze.
 4. Ja w CMD ostatnie zamówienie realizowałem (z sukcesem, jak i wcześniejsze) w 2017 roku - nie wiem, jak świeżych danych potrzebujesz? Kontakt był bardzo dobry, włącznie z dogadywaniem życzeń specjalnych.
 5. O CMD masz parę postów wyżej wpis Pasquala. A w archiwach forum znajdziesz jeszcze niejeden inny (np. w poniższym wątku): [Hidden Content]
 6. dong

  Siatkówka

  Zostawiając w spokoju wodomózgowie, poprawność i marketing - odpowiedzcie na 2 proste pytania. 1. Na jakim trofeum w siatkówce reprezentacyjnej najbardziej zależy samym zawodnikom (a w każdym razie ich ogromnej większości)? 2. Do jakiego turnieju w siatkówce reprezentacyjnej uczestnicy przygotowują się z największym zaangażowaniem i starannością (a w każdym razie ich ogromna większość)?
 7. dong

  Siatkówka

  Wynik dobry, ale droga jeszcze daleka. Oby tylko nie było* jak w turnieju męskim, gdzie zwycięzcy obu grup polegli w półfinałach. *) oczywiście nie dotyczy wariantu odpuszczenia Azerbejdżanu i zajęcia tym samym drugiego miejsca w grupie. :-)
 8. Małe Instrumenty (Pawła Romańczuka) się łapią? [Hidden Content],223,male-instrumenty-graja-chopina.html
 9. Obiektywizm? Ależ ma, w odróżnieniu od skrajnego relatywizmu. Prostota i prymitywizm to są atrybuty gatunku. Nie jedyne i bynajmniej w punku nie obowiązkowe. A przewidywalność jest na poziomie porównywalnym z rockiem progresywnym. :-P
 10. Zdarza się, zdarza. Wystarczy być w miarę obiektywnym i dostrzegać to, co w każdym z tych gatunków jest rzeczywiście wartościowe. Słuchając obu łatwiej też jest doceniać wyjątkowość kapel takich jak Pere Ubu. Punkowo-industrialowe korzenie, a muzyka w najczystszym tego słowa znaczeniu progresywna.
 11. dong

  Country

  Oczywiście, że wykonawców jest znacznie więcej i w wyliczance zawsze kogoś zabraknie. Można dorzucać i dorzucać, choćby Iron & Wine, a gdyby chcieć jeszcze bardziej alternatywnie (progresywnie), to i Beat Circus. Albo pojedyncze płyty artystów zasadniczo spoza kręgu. Np. rewelacyjny Arkansas Traveler Michelle Shocked (wczesne albumy tej Pani polecam zresztą bardzo mocno, i niekoniecznie tylko w tym wątku). Albo co dziesiąty album Neila Younga (a może nawet co piąty :-).
 12. dong

  Country

  To może - nawiązując przy okazji do sąsiedniego gorącego tematu - alt-country? Uncle Tupelo, wczesne Wilco, Giant Sand (Howe Gelb), 16 Horsepower, Will Oldham (aka Bonnie Prince Billy), Woven Hand, Calexico, The Walkabouts, The Small Glories (żeby przy okazji i o Kanadę zahaczyć)...
 13. Czyli krótko podsumowując: bez czytania uważasz za bezwartościowe.
 14. Myślę, że czas, jaki poświęciłeś już temu wątkowi wystarczyłby, żeby przeczytać którąś z książek Noblistki, i wiedzieć, o czym się pisze. :)
 15. Najwyraźniej nie znasz najnowszych wytycznych Centrali: Papież Franciszek, Encyklika Laudato si. [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.