Jump to content

dong

Użytkownicy
 • Content Count

  2586
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

303 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Który grudzień masz na myśli? Bo ta niesławna archiwizacja miała miejsce już ładnych parę lat temu. Niestety wylano dziecko z kąpielą - bo utrudniono dostęp do i uniemożliwono rozwój wielu naprawdę wartościowych wątków z przeszłości, szczególnie w zakładce muzycznej. Jedynym kryterium był brak nowych wpisów przez zadany okres czasu (nie pamiętam, rok albo dwa). Tymczasem na każdym forum o dłuższej historii takie okresy stagnacji nie są niczym niezwykłym - wiele dyskusji ponownie ożywa, lub wręcz rozkwita po nawet kilkuletniej przerwie. Pytania i tematy powracają cyklicznie, i warto j
 2. Pozwolę sobie zarekomendować ten stary wątek - normalna forumowa wyszukiwarka go ignoruje, bo "zarchiwizowany": [Hidden Content] Oprócz kopalni wiedzy w temacie (co prawda nie tylko odnośnie Dziewiątej, ale i pozostałych symfonii), to dobry przykład, jak kiedyś wyglądały dyskusje merytoryczne na forum - wnioski z porównania ze stanem obecnym każdy może sobie wyciągnąć samodzielnie. Oczywiście w międzyczasie powstało pewnie z 50 nowszych rejestracji, więc warto sprawdzić późniejsze dokonania, ale same informacje zawarte w wątku na aktualności nie straciły.
 3. Czyli w finale albo Iga, albo kwalifikantka.
 4. Ale ja się wcale nie odnosiłem do BR i nie zamierzałem porównywać BR i MB. Jasne też jest, że z wyjątkiem kolumn projektowanych całkiem specyficznie (np. przeznaczonych do ustawienia w narożnikach pomieszczenia, jak niektóre Klipsche) żadnej konstrukcji nie służy przyklejanie do ściany - nie tylko ze względu na wpływ na równowagę tonalną, ale (w większym nawet stopniu) z uwagi na upośledzenie wrażeń przestrzennych. Moje własne doświadczenia z membraną bierną dotyczą właśnie kolumn Klipscha (Forte) - i tu co nieco czytałem i eksperymentowałem. Sam producent zaleca w ich przypadku odstęp mi
 5. Membrana bierna może grać blisko ściany. Taka konstrukcja zachowuje się inaczej, niż bas-refleks.
 6. Nie musi być kosztownie. Bardzo dobrze pasują DNM Reson lub podobne solid core.
 7. Ja w swoim czasie zmieniałem Epokę na wzmacniacz o innej charakterystyce, więc moja podpowiedź nie wynika z bezpośrednich doświadczeń. Ale patrząc z dzisiejszej perspektywy - gdybym szukał wzmacniacza z wyższej półki, który zachowywałby te cechy Baltlaba, które mi najbardziej odpowiadały, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym chyba Sugdena Masterclass.
 8. To wykazałeś się wyczuciem chwili - będziesz kiedyś opowiadał wnukom. :-) Ale mi chodzi tylko o pokazanie, że pomimo wysiłków, dokumentację notowania wygumkowano ze stron Trójki bardzo niestarannie - zwykła nawigacja po witrynie wciąż doprowadza nas do zapisu oryginalnego. Jestem więc ciekaw, jak długo ten stan rzeczy się jeszcze utrzyma.
 9. Nie tylko. Tu możesz w dalszym ciągu (ciekawe, jak długo jeszcze) odsłuchać w całości ostatnią godzinę audycji - z oryginalnymi wynikami:
 10. A tymczasem, w dalszym ciągu: [Hidden Content],Lista-Przebojow-Trojki-15-maja-godz-2110
 11. Trafnie napisałeś: "ma być prawda".
 12. Cenzura wróciła już oficjalnie: [Hidden Content],Oswiadczenie-Dyrektora-Trojki
 13. Różne doświadczenia są pochodną różnych interakcji kolumn z konkretnym pomieszczeniem i jego urządzeniem (i w mniejszym stopniu - zgrania z resztą zestawu). Zdecydowana większość relacji potwierdza wyższość ustawienia Heresy na podstawkach (u mnie też tak było, by far). Można domniemywać, że jeżeli u kogoś lepiej grają z podłogi, to jest to głównie kwestia rekompensowania w takim położeniu jakichś niedostatków wynikających z wspomnianych wyżej interakcji.
 14. Każdy Klipsch z serii Heritage dobrze się zgrywa przede wszystkim właśnie z lampą SET. Najlepiej z dobrą lampą SET. Jeżeli więc założymy, że Heresy IV nie stanowią wyjątku, i że monobloki Manleya w wersji SE są dostatecznie dobre (a zapewne są), to powinno być jak najbardziej OK. :-) Z PP Klipschy nigdy nie słuchałem, więc nie będę się wypowiadał - choć słyszałem o również pozytywnych doświadczeniach.
 15. "W nocy z 17/18 lutego 2020 w Otwocku w Muzeum Ziemi Otwockiej, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, spłonęło pomieszczenie, w którym od 10 lat muzycy zespołu Oranżada przechowywali swój sprzęt (o szacunkowej wartości ponad 80 tys. zł). Stracili to, co mozolnie kompletowali od 25 lat. (...)" Myślę, że są wśród forumowiczów tacy, którzy Oranżadę znają i cenią. Jeśli ktoś mógłby i zechciałby pomóc - podaję link (chyba nie naruszam żadnego z punktów regulaminu): [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.